Đoković: Vatromet u Londonu je vratio neprijatna sećanja na bombardovanje
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Đoković: Vatromet u Londonu je vratio neprijatna sećanja na bombardovanje

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Đoković: Vatromet u Londonu je vratio neprijatna sećanja na bombardovanje

Najbolji teniser sveta Novak Đoković u intervjuu za "Dejli Mejl" pred Vimbldon osvrnuo se na prijateljstvo sa miljenikom britanske javnosti Endijem Marejem, period odrastanja u Beogradu za vreme bombardovanja, osvajanje Vimbldona 2011. godine i poraz od Rafaela Nadala u Parizu na poslednjem Rolan Garosu.

"Kada sam izgubio u maratonskom polufinalu Rolan Garosa od Nadala, bio sam veoma razočaran i tužan, ali kada sam se vratio kući, Pjer je skočio na mene, bio je veoma srećan što me vidi, i vratio mi je osmeh. On je više od psa za nas, vodimo ga svuda kad je moguće. Sa nama je i u Londonu, i kada ga devojka i ja izvedemo u šetnju, ljudi prvo stanu kad vide Pjera, zatim divnu devojku pored njega, i na kraju momka koji uglavnom drži reket u ruci. Pjer je velika zvezda ovde", rekao je Đoković.

Britance je, naravno, interesovao i odnos sa Endijem Marejem, sa kojim je prijatelj i rival od 12. godine.

"Endi i ja se dobro slažemo, naravno, ali nije tako jednostavno izgraditi prijateljski odnos, mi smo ipak rivali. Znamo da postoji šansa da ćemo igrati u finalu Grend slema. Uvek sam tražio balans privatnog i profesionalnog života, lako možeš izgubiti glavu, energiju, podleći pritisku i stresu. Potrebno je provesti i vreme sa najbližima. Ostvario sam snove, i idem dalje. Želeo sam oduvek da budem najbolji na svetu, i neću to lako da ispustim. Trenutno, u glavi mi je slika podizanja trofeja na Vimbldonu 2011. godine, i ponavljanje toga za dve nedelje", rekao je Đoković.

Novakova fondacija koju vodi njegova devojka Jelena Ristić bavi se humanitarnim radom i pomaže razvoj obrazovanja ugrožene dece u Srbiji, na šta su se novinari "Dejli mejla" osvrnuli, a Novak se potom setio 1999. godine.

"Kada sam čuo vatromet ovde, vratila su se neprijatna sećanja na buđenje svake noći za vreme bombardovanja. Ne bih nikome želeo da doživi to, ali paradoksalno, imam i lepa sećanja na taj period jer sam igrao tenis dok su škole bile zatvorene. Nekad nije bilo ni dovoljno novca, ali roditelji su radili sve da ne budemo gladni i da imamo sve što je potrebno", rekao je Đoković.

http://sport.blic.rs/Tenis/235332/Djokovic-Vatromet-u-Londonu-je-vratio-neprijatna-secanja-na-bombardovanje

šta mislite o ovoj izjavi?

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    261

Podrazumevano Re: Đoković: Vatromet u Londonu je vratio neprijatna sećanja na bombardovanje

Novak pukao!

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Podrazumevano Re: Đoković: Vatromet u Londonu je vratio neprijatna sećanja na bombardovanje

Uvredise nam Noleta, sram ih bilo. Pa je l' su mu se bar izvinuli sto su uranijom bombardovali njegovu zemlju? Boli ih uvo.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Citat Original postavio Rudjer Pogledaj poruku
    Novak pukao!
    jeo pasulj, sta?

Poznat antioksidans (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    387

Svaka čast Novaku, tema je i u "Blic"'u štampana u delu Sport-tenis, nije za Politiku.
    Datum je srce Srbije!

Slične teme

1. ima li koga u Engleskoj, Londonu?
    Autor napuseni u forumu Evropa
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.02.2004., 16:59
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.02.2004., 23:32
  3. Absonic se vratio....
    Autor Karadjordje u forumu Arhiva
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.10.2003., 15:49