jel vam vrućinčina (ali i zima) ubiju volju za vežbanjem/treningom ?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: jel vam vrućinčina (ali i zima) ubiju volju za vežbanjem/treningom ?

cikcak nije na forumu
    u mom profilu ima odličan album sa mojim golišavim slikama
    Primećen član
    Učlanjen
    16.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Podrazumevano jel vam vrućinčina (ali i zima) ubiju volju za vežbanjem/treningom ?

meni se redovno događa tokom najjače zime, i ovakvog najjačeg vrućeg vremena kao ovih dana, da sam nesposoban da se nateram na vežbanje.

naravno, ima rešenje kad se radi u klimatizovanim uslovima, ali govorimo o motivaciji.

p.s. da li je uopšte preporučljivo cimati se tokom ekstremnih temperatura ? ja mislim da i nije. (tako se tešim)
    100% ženskih priželjkuje onakvo muško kakvih je 10% od bilo kojeg ponuđenog broja
    100% muških priželjkuje onakvo žensko kakvih je 10% od bilo kojeg ponuđenog broja. u tome se krije sva frustracija

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: jel vam vrućinčina (ali i zima) ubiju volju za vežbanjem/treningom ?

Dabome, vrućine i jake zime teraju sportiste da odustaju od aktivnosti jer je potrebno mirovanje. Ako želi da nastavi može da bude štetno po zdravlje.

Elita
    Učlanjen
    10.03.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    637

Podrazumevano Re: jel vam vrućinčina (ali i zima) ubiju volju za vežbanjem/treningom ?

ustala u 6.istrcala par kilometara po sumama dolinama i vinogradima .

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Fineti Pogledaj poruku
    ustala u 6.istrcala par kilometara po sumama dolinama i vinogradima .
    Naravno da može u rano ujutru kada je najbolja hladovina, i ja sam to nekada činila. Ali me prošla volja da ustajem toliko rano.

Elita
    Učlanjen
    10.03.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    637

e sestro slatka legla oko 3 ustala u 6.pravila drustvo mm,sad sam nervozna ,kaza.mu da mi se nepoja.na coke

Poznat Аристократа (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Убијају и те како, зато се током о периода товимо.

Мада не убијају кад је у питању посао, за паре мора да се ради и зими и лети.

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    261

Naravno. Kako da vozim biciklo na +35?

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Rudjer Pogledaj poruku
    Naravno. Kako da vozim biciklo na +35?
    Ma stavi meksički šešir.

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    261

Citat Original postavio JorgovaNNka Pogledaj poruku
    Ma stavi meksički šešir.
    Imam kacigu, dobra stvar da zaštiti od sunca, ali je opet vruće, naročito ako sporo voziš.

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Imam kacigu, dobra stvar da zaštiti od sunca, ali je opet vruće, naročito ako sporo voziš.
    Dabome, kaciga je od metala i lako zagreje glavu i mog'o bi dobiti toplotni udar a šešir je izvanredan rashlađivač za glavu i ispod nje.

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    261

Dabome, kaciga je od metala i lako zagreje glavu i mog'o bi dobiti toplotni udar a šešir je izvanredan rashlađivač za glavu i ispod nje.
    Eh sad...

Biciklističke kacige su od tvrdog stiropora i plastike kao eksternog ukrasa, teške su oko 200 grama, imaju 10-ak otvora, tako da glava sigurno neće prokuvati u njoj.

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Eh sad...

Biciklističke kacige su od tvrdog stiropora i plastike kao eksternog ukrasa, teške su oko 200 grama, imaju 10-ak otvora, tako da glava sigurno neće prokuvati u njoj.
    Hvala na ispravci, a gde su to 10 otvora na kacigu, poduči me ako može, bila bi to opasna promaja. Svejedno što je od tvrdog stiropora i plastike, drži glavu zatvorenim izaziva znojenje, glavobolju i vrtoglavicu.

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    261

Hvala na ispravci, a gde su to 10 otvora na kacigu, poduči me ako može, bila bi to opasna promaja. Svejedno što je od tvrdog stiropora i plastike, drži glavu zatvorenim izaziva znojenje, glavobolju i vrtoglavicu.
    https://www.google.ba/search?q=cycli...w=1024&bih=629

Nije baš promaja, ali fino hladi glavu. Vjeruj da nisam nikad imao loših posledica.

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

https://www.google.ba/search?q=cycli...w=1024&bih=629

Nije baš promaja, ali fino hladi glavu. Vjeruj da nisam nikad imao loših posledica.
    Aha, sad razumem. Mislila sam na drugu kacigu namenjena motoristima, ovo mi nije palo na pamet. Ako pada kiša, ne smeta ti? Pošto je kaciga?

Domaćin
    Učlanjen
    11.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio cikcak Pogledaj poruku

meni se redovno događa tokom najjače zime, i ovakvog najjačeg vrućeg vremena kao ovih dana, da sam nesposoban da se nateram na vežbanje.

naravno, ima rešenje kad se radi u klimatizovanim uslovima, ali govorimo o motivaciji.

p.s. da li je uopšte preporučljivo cimati se tokom ekstremnih temperatura ? ja mislim da i nije. (tako se tešim)
    Meni jako niske temperature ili neke vremenske nepogode tipa kisa (bilo pljusak ili ne) ili sneg predstavljaju dodatni motiv i to su mi najjaci treninzi.

Po velikoj vrucini ne valja trenirati,ali zato uvece oko 20 h moze normalno da se trenira ili ujutru oko 07 h
    jkl

Domaćin
    Učlanjen
    11.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Nista nije vise seksi od devojke koja trenira. Naravno tu ne racunam devojku u donjem vesu.
    jkl

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    261

Aha, sad razumem. Mislila sam na drugu kacigu namenjena motoristima, ovo mi nije palo na pamet. Ako pada kiša, ne smeta ti? Pošto je kaciga?
    Dobro čuva i od kiše, kapljice moraju biti baš spretne pa da u velikoj brzini ulete baš u te otvore koji su široki par cm. Možda vrlo malo pokišneš, ali to je zanemarljivo.
    Cijena variraju, od 20-30 € pa naviše. Ja sam svoju vrlo jeftino platio, uzeo je polovnu (maltene nekorištenu, u kutiji) od lika koji se na bavi biciklizmom i koji mi je dao za male pare, samo da se riješi stvari koja mu ne treba. Cijena prava sitnica, 5 €+ ptt 2-3 €.

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    261

Citat Original postavio LAKI LUCIANO Pogledaj poruku
    Meni jako niske temperature ili neke vremenske nepogode tipa kisa (bilo pljusak ili ne) ili sneg predstavljaju dodatni motiv i to su mi najjaci treninzi.

Po velikoj vrucini ne valja trenirati,ali zato uvece oko 20 h moze normalno da se trenira ili ujutru oko 07 h
    Nisam siguran da je trening uveče pametna stvar, jer se drastično poveća krvni pritisak, kao i puls, pa možete tokom noći imati problema da zaspite, bez obzira na umor. Tokom ljeta je najbolje ustati oko 7, doručak u 8, trening od 9 do 11.

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Dobro čuva i od kiše, kapljice moraju biti baš spretne pa da u velikoj brzini ulete baš u te otvore koji su široki par cm. Možda vrlo malo pokišneš, ali to je zanemarljivo.
    Cijena variraju, od 20-30 € pa naviše. Ja sam svoju vrlo jeftino platio, uzeo je polovnu (maltene nekorištenu, u kutiji) od lika koji se na bavi biciklizmom i koji mi je dao za male pare, samo da se riješi stvari koja mu ne treba. Cijena prava sitnica, 5 €+ ptt 2-3 €.
    Hm, ako je jeftina što znači da je slabiji kvalitet što nije toliko tvrda, a drugo ako je dotrajala godina tu si se izvukao. Razumem da kaciga, zbog aerodinamičnog oblika, ide brže u vožnju, ali sa bočne obe strane nije bezbedna za glavu ako padne, što ne daj Bože.

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    261

Hm, ako je jeftina što znači da je slabiji kvalitet što nije toliko tvrda, a drugo ako je dotrajala godina tu si se izvukao. Razumem da kaciga, zbog aerodinamičnog oblika, ide brže u vožnju, ali sa bočne obe strane nije bezbedna za glavu ako padne, što ne daj Bože.
    Aj bočnu stranu, glavu nećeš razbiti sigurno, jer kaciga pokriva do ušiju, eventulano može nastradati brada, ali najveća mana ovih kaciga je što ne štite lice. Ako u velikim brzinama padneš ravno na lice, možeš se pozdraviti sa nosom, zubima, a možda i sa životom.

Domaćin
    Učlanjen
    11.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Nisam siguran da je trening uveče pametna stvar, jer se drastično poveća krvni pritisak, kao i puls, pa možete tokom noći imati problema da zaspite, bez obzira na umor. Tokom ljeta je najbolje ustati oko 7, doručak u 8, trening od 9 do 11.
    od 9-11 je mnogo toplo...

Treniram vec 18 leta u vremenu od 7-9 i sve je ok,nikad problem nisam imao.
    jkl

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Aj bočnu stranu, glavu nećeš razbiti sigurno, jer kaciga pokriva do ušiju, eventulano može nastradati brada, ali najveća mana ovih kaciga je što ne štite lice. Ako u velikim brzinama padneš ravno na lice, možeš se pozdraviti sa nosom, zubima, a možda i sa životom.
    Hvala na edukaciji, izvini što sam te ovoliko gnjavila sa pitanjima ali morala sam da saznam.

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    261

Hvala na edukaciji, izvini što sam te ovoliko gnjavila sa pitanjima ali morala sam da saznam.
    Nema na čemu, hvala tebi na razgovoru!

Iskusan petar_z (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Citat Original postavio cikcak Pogledaj poruku

Zima mi ubija volju za zivotom. A kada je ovako vruce najbolje ujutro, sto ranije to bolje. Ko voli plivanje moze preko celog dana bez obzira na vrucinu. Klimatizovane prostorije ne volim. Motivacija je prica za malu decu. Samo volja i disciplina. Kazes sebi, danas vezbam u 09:00 i to je to, nema cekanja da se pojavi neka muza da te digne iz kreveta. Nisi ti umetnik pa ti treba inspiracija.

Aktivan član Ivan xcv (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Nema izgovora, ja sam pre neki dan vezbao u 16h a bilo je jedno 33-4 stepeni.. Nikakav problem, povecano znojanje i slicno ali nema razloga za netreniranjem, jer koga mrzi da trenira uvek ce naci razlog da ne radi...

Slične teme

1. Vrućina na Balkanu svetska vest
    Autor Vesti Krstarice u forumu Svaštara i zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.07.2011., 22:04
  2. Zimi nam Zima, a u Leti nam vruće...
    Autor Skeljzen u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.01.2010., 08:24
  3. Zimi ti je zima,a u leti ti vruće
    Autor jelen.co u forumu Žene
    Odgovora: 26