potrebna pravna pomoc

radan1987

Početnik
Poruka
3
moj problem je sledeci.
Ustupio sam auto na koriscenje jednom poznaniku. 26.02.2013. godine. Protiv njega je, bez mog znanja, pre vise od dve godine izvesni covek (izvrsni poverilac) pokrenuo parnicni postupak i uspeo da ga dobije na sudu.
i tu dolazi do komplikacije. Izvrsni poverilac je sud obavestio da je u posed izvrsnog duznika stiglo moje vozilo. Sudija donosi odluku da se to vozilo popise. a mene o tome niko nije obavestio. Posle nekog vremena sud zaplenjuje to vozilo radi prodaje i namirivanja ovog duznicko-poverilackog odnosa i ja to sasvim slucajno saznajem. (kako bi se bolje razumeo ovaj slucaj ja sam iz Beograda, a osoba kojoj sam ustupio vozilo je iz Valjeva).
Saznavsi to, odlazim i podnosim zalbu treceg lica kako bi mi se to moje vozilo vratilo nazad i kako bih odlozio prodaju vozila koja je vec bila zakazana.
E sad tu opet nastaje komplikacija. Sudija dozvoljava prodaju vodila a da ja nisam ni jednom ni pozvan na sud, niti da sam pitan ili da sam bar dobio neko obavestenje uopste o tome da je moj auto zaplenjen. I vozilo se na kraju prodaje!!!
Ja sam za prodaju saznao tek posle mesec dana iako sam redovno zvao sud telefonom (jer sam iz BG a sve se to desava u VA) i niko me uopste, kao trece lice, od svih sa kojima sam pricao nije obavestio o toj cinjenici da je auto prodat. Sudiju kada sam kontaktirao u tom medjuvremenu dok nisam saznao da je doslo do prodaje auta iako jos nije ni odluceno po mojoj zalbi, dobijao sam uredno spustanje slusalice pri samom pomenu moga imena.

Kako i na koji nacin da se ja obestetim u ovoj situaciji!?!?!?
 
moj problem je sledeci.
Ustupio sam auto na koriscenje jednom poznaniku. 26.02.2013. godine. Protiv njega je, bez mog znanja, pre vise od dve godine izvesni covek (izvrsni poverilac) pokrenuo parnicni postupak i uspeo da ga dobije na sudu.
i tu dolazi do komplikacije. Izvrsni poverilac je sud obavestio da je u posed izvrsnog duznika stiglo moje vozilo. Sudija donosi odluku da se to vozilo popise. a mene o tome niko nije obavestio. Posle nekog vremena sud zaplenjuje to vozilo radi prodaje i namirivanja ovog duznicko-poverilackog odnosa i ja to sasvim slucajno saznajem. (kako bi se bolje razumeo ovaj slucaj ja sam iz Beograda, a osoba kojoj sam ustupio vozilo je iz Valjeva).
Saznavsi to, odlazim i podnosim zalbu treceg lica kako bi mi se to moje vozilo vratilo nazad i kako bih odlozio prodaju vozila koja je vec bila zakazana.
E sad tu opet nastaje komplikacija. Sudija dozvoljava prodaju vodila a da ja nisam ni jednom ni pozvan na sud, niti da sam pitan ili da sam bar dobio neko obavestenje uopste o tome da je moj auto zaplenjen. I vozilo se na kraju prodaje!!!
Ja sam za prodaju saznao tek posle mesec dana iako sam redovno zvao sud telefonom (jer sam iz BG a sve se to desava u VA) i niko me uopste, kao trece lice, od svih sa kojima sam pricao nije obavestio o toj cinjenici da je auto prodat. Sudiju kada sam kontaktirao u tom medjuvremenu dok nisam saznao da je doslo do prodaje auta iako jos nije ni odluceno po mojoj zalbi, dobijao sam uredno spustanje slusalice pri samom pomenu moga imena.

Kako i na koji nacin da se ja obestetim u ovoj situaciji!?!?!?
prvo trebao si dati ovlascenje samo za koriscenje automobila sa naznakom da je tvoje vlasnistvo i da imas rezervni kljuc kojim bi odvezo vozilo kad god ti se cefne
 
ja i posedujem rezervni kljuc. a ovlascenje nikakvo nisam dao. tako da taj uslov donekle ispunjavam. ali ovde nije pitanje sta sam trebao, vec sta sad mogu da uradim.

Pogledaj temu Plenidba i popis imovine.
Meni se to takodje dogodilo, sa masinom vrednom 20 000 maraka.......
I ladno sma izgubio na svakom sudu, iako sam imao sve relevantne papire o tomre.
Sa nasim sudovima sam "zavrsio" 2010. predavanjem Ustavne zalbe, i u junu 2010. sam predao tuzbu u Strazbur.
Ja se nadam da ce ove godine to biti reseno.
 
Pogledaj temu Plenidba i popis imovine.
Meni se to takodje dogodilo, sa masinom vrednom 20 000 maraka.......
I ladno sma izgubio na svakom sudu, iako sam imao sve relevantne papire o tomre.
Sa nasim sudovima sam "zavrsio" 2010. predavanjem Ustavne zalbe, i u junu 2010. sam predao tuzbu u Strazbur.
Ja se nadam da ce ove godine to biti reseno.

Odakle mi savetujes da pocnem sa tuzbama?
 
Odakle mi savetujes da pocnem sa tuzbama?

Nema savet odakle.......MORAS redom
Prvo Osnovni sud, tuzis drzavu Srbiju, i sve ostale umesane u slucaj.
Pa ako izgubis onda visi sudovi, sve do vrhovnog.......Ako i tada ne dobijes, onda uputis Ustavnu Zalbu, na koju su duzni da odgovore u roku od 6 meseci.
Pred sam istek roka od 6 meseci(posto oni sigurno nece odgovoriti u tom roku) podneses tuzbu u Strazbur, i kada ti stigne odluka o Ustavnoj zalbi, nju naknadno dostavis u Strazbur.

Generalno sada sudjenja idu mnogo brze,te bi trebao sve to mnogo brze da zavrsis od mene......
Samo da te ne obeshrabri sud u Strazburu......Podnosenje tuzbe sa svim pripadajucim papirima kosta svega oko 150 evra, preko nekog advokata koje mozes naci i na net-u.
Cisto da te neko ne odere bezveze.
 
ja i posedujem rezervni kljuc. a ovlascenje nikakvo nisam dao. tako da taj uslov donekle ispunjavam. ali ovde nije pitanje sta sam trebao, vec sta sad mogu da uradim.
ja sam imao isti slucaj i otisao upalio i odvezo auto..lik prijavi da je auto ukraden..a znao je da sam ga ja uzeo jer mi je za njega dugovao kesh..koji je kasnije proverom glupe murije meni vracen jer se auto na mene vodio..rekao sam im ako slucajno vrate njemu da cu ga politi benzinom i zapaliti jer je moj dok mi ga ne otplati do zadnjeg dinara
 
Samovolja lokalnih tzv. Opstinskih sudova je poslovicna, narocito od kada su njima zagospodarile razne rodjake posle cistki devedesetih.

Prvo treba sa sobom da resis koliko je vredelo vozilo i da li ti se isplati da placas advokata iz Valjeva za nekoliko izlazaka i par pismena, zatim dodaj i svoja putovanja u Valjevo i jos ponesto sto se tice isplativosti tj. racionalnosti. E, ako si resio da isteras pravdu onda pocni od toga da nadjes zastupnika u Valjevu jer cesto opstinski sudovi ne prihvataju advokate iz drugih opstina. Odneses papire i proveris da li veruje da moze da dobije slucaj, ako moze koliko se isplati. To ti je pocetak brega.
Ako se sve to ne isplati primeni djoletov sistem, nadji auto, sedi u njega i vozi kuci. Spremi papire i prodaj auto ili se spremi da se cimas s milicijom i sudom.
Ima nekih nedorecenih stvari u tvojoj prici, ali to je tvoja i stvar advokata, ali svako ce te pitati kako mesecima nisi znao da je auto zaplenjen, koji je razlog da das auto na duzu pozajmicu, a vec ce svi koji pitaju misliti da si ga prodao, samo ga nisi preveo i sada zastupas poznanika ili deo novca koji ti nije isplatio. Tako gubis poene na sudu i podrsci, ali to je tvoja stvar. Cak i da je tako niko, pa ni sud ne moze da se mesa u stvari tebe i tog poznanika i imas pravo na naknadu.
 

Back
Top