Filmovi, koje ne bi voleli da Mudri znaju

gost 198065

Poznat
Poruka
7.720
Ja volim Terminatora 2.


Ne jedinicu, previše mi je "iz osamdesetih". Imam problem sa filmovima iz ranih osamdesetih i spočetka devedesetih. Naprosto se ne mogu koncentrisat da pratim priču ako ljudi imaju star trek naramenice i mini-val. Znam da sam oštećena u glavu što tako mislim, ali ne mogu si pomoći. Čim vidim da je tu neko s kosom ko dragana mirković u najboljim danima, odma me prođe volja.

Shame on me.


Šta je vas blam da priznate da volite?


 
Volim da pogledam komercijale, lepo snimljene, sa lepim glumcima, čak i kad su providni, imaju tendenciju da budu art film ili štagod. Prosto, ne možeš svakog dana da gledaš zahtevne filmove, naročito ne kad treba da dobiješ. U taj red ulaze Šindlerova Llista, Pijanista, Čitač, Amadeus, Crni Labud (dobro lažem, labuđe jezero sam jedva i ono jednom pogledala) itd itd.. Kad sam nešto nešto besna, vazda upali i Frensis Ford.

E da, gledala sam Slatke male lažljivice a jedno vreme čak i onu seriju sa Majli Sajrus.
 
Mali spam, taj minival na zenskim glavama je bio bas nekako seksi kao odraz opsteg optimizma tokom 80ih. S pocetkom novog milenijuma optimizam je splasnuo, a zene su postale vise ozbiljne i manje seksi. Evo jos jedan primer - zenski kupaci kostimi. Pogledajte Baywatch, sve prsti od zenskog seksipila. A danas... uostalom, uporedite sami:

nekad
Baywatch_1606153a.jpg

sad
kupaci-v.jpg

edit: Ne znam zasto je blam priznati da volis T2. Film je remek delo. Pre par meseci sam mu odao postu na nekoj temi ovde.
 
Poslednja izmena:
ne znam
volim titanik

iznenađujuće za muško čeljade :D

mali off.. meni nisu jasni ljudi koji gledaju one baš tupave filmiće, a pri tom vidiš da su gledali neke zaista vredne filmove, znaju sve o novom valu, nemačkim ekspresionistima, italijanskom nadrealizmu, srpskom crnom talasu i bla bla... Kad ih pitaš što troše vreme na te zaista tupave filmove, obično kažu-pa pogledao sam sve vredno gledanja. Jbt. Kad pomislim koliko toga vrednog gledanja pogledala nisam.. jedino da sam sa 5 godina počela da pratim svetsku kinematografiju, možda bih jedino tako sve vredno odgledala do sada..
I jasno da ne možeš zahtevne filmove neprestano da gledaš, ali recimo, šta fali filmu tipa Sati pogledati u međuvremenu. Zašto da kad nemam strpljenja za nešto zahtevnije da biram neku notnornu glupost, kad mogu sasvim solidan film da pogledam. Pa svaki iz zlatnog doba Holivuda je umetnost za te tupavštine.. nije mi jasno.
 
Mali spam, taj minival na zenskim glavama je bio bas nekako seksi kao odraz opsteg optimizma tokom 80ih. S pocetkom novog milenijuma optimizam je splasnuo, a zene su postale vise ozbiljne i manje seksi. Evo jos jedan primer - zenski kupaci kostimi. Pogledajte Baywatch, sve prsti od zenskog seksipila. A danas... uostalom, uporedite sami:

nekad
Baywatch_1606153a.jpg

sad
kupaci-v.jpg

edit: Ne znam zasto je blam priznati da volis T2. Film je remek delo. Pre par meseci sam mu odao postu na nekoj temi ovde.


Što se tiče mini-vala, ja sam pre mislila na vaki:



yd4o.jpg




Ne znam za Baywatch, al još manje znam šta je sexi ovde. Optimizam nastranu.



Volim T2, al ne mislim da je remek delo.
 
Svaki čovek može da pronađe zadovoljstvo u nekim površnostima. Bitno je samo da u sebi zna razloge i da je sam sa sobom načisto s tim. Evo ja volim da grmim krajiške pesme, na primer, a moji novosadski drugari se ježe na to. I onda to uvek postane debata koja se završi u Lipi, Gredi, Ribaru ili Kod Džoa...:D

Ista je situacija i sa filmovima. Bitno je samo praviti razliku, šta je šta i šta kojoj svrsi služi.
 
Poslednja izmena:
Ja volim Terminatora 2.


Ne jedinicu, previše mi je "iz osamdesetih". Imam problem sa filmovima iz ranih osamdesetih i spočetka devedesetih. Naprosto se ne mogu koncentrisat da pratim priču ako ljudi imaju star trek naramenice i mini-val. Znam da sam oštećena u glavu što tako mislim, ali ne mogu si pomoći. Čim vidim da je tu neko s kosom ko dragana mirković u najboljim danima, odma me prođe volja.

Shame on me.


Šta je vas blam da priznate da volite?


Ja bi' jebbo Draganu Mirković u viđenom stanju, pa kud puklo.
 
obično kažu-pa pogledao sam sve vredno gledanja.

Jedno sam vreme gledala sve što mi je dolazilo pod ruku. Mislim, bukvalno sve. Išla sam do te mere da sam pažljivo pratila odjavne špice, imena malih od palube i raznosača peciva po set-u. To nije bila filmofilija, bila je patologija.

Da me pitaš kako sam mogla da gledam toliku količinu đubreta, ne bih ti znala odgovorit. Mislim da je film ekspresija - ne mislim da je umetnost, a svakako ne kao što smatram da je umetnost balet, ili, nedajbože, književnost. Postoji velika verovatnoća da nisam u pravu, ali to nema veze, zato što film izjednačujem sa teatrom, a teatar izjednačujem sa dvorskim ludama na srednjevekovnim dvorovima. Naopako bilo, reći će, a šta je s grcima? Šta je sa horom u pozadini?

Sve je to cirkus, za mene. Preskakanje zapaljenih prepona i turanje glave u čeljusti lava.

Jedno sam vreme stvarno mogla da gledam šta god, ali u to sam vreme u svom životu mogla da varim šta god inače. Kad sam se setila da mi je moja glava ipak važnija, prestala sam, između ostalog i sa filmovima. Danas ima filmova koje je pomislim da bih htela da pogledam, ali me mrzi. Zato što gro filmova koje gledam čini šablon, a meni se kaki od šablona. Ali nekada mi to nije smetalo. Nekada sam mogla da gledam šta god, i to sam radila, i remek dela i šit. U mojoj je glavi, danas i između ostalog, to razlika između šizoidnosti i "normalnog" funkcionisanja; ali nisu svi ja. Neki su možda svežderi od sebe.

Mada ih ni ja ne razumem sasvim. Kad bi mi danas neko tražio da, makar teorije radi, idem da gledam svu četvoricu; ja ne bih mogla. Ne bih mogla da gledma lepu brenu ni u kakvom filmskom izdanju. Štaviše, ne mogu da se nateram da gledam nikakav holivudski hit već godinama. Evo, stvarno bih htela da vidim Lone Rangera. Volim Depp-a, mislim, stvarno ga volim; a odma mi je zlo kad pomislim da uzmem da gledam. Da li to znači da sam depresivna manje ili gluplja više, ili mi je celoživotno praćenje zabave po srednjevekovnim dvorovima najzad doakalo, pa sam postala nobles?
 
Ja sam se zamislila oko njega kad sam gledala Sedam godina na Tibetu. Onda sam gledala Fight Club, pa sam se opet malo češala po glavi.

12 Majmuna je vredno da uložiš pare, ako ikakve moraš da uložiš na Pita uopšte.

Problem je u tome što me svaki put kad ga gledam ometa to što se na njega, ono kao, znaš - malo ložim. Nisam tinejdžer, prosto volim plave momke. :mrgreen:


I teško mi je analizirat nečiju profesionalnost u kontekstu toga što bih ga odvela u krevet.

Ebote, možda sam muško? :zcepanje:
 
Ja sam se zamislila oko njega kad sam gledala Sedam godina na Tibetu. Onda sam gledala Fight Club, pa sam se opet malo češala po glavi.

12 Majmuna je vredno da uložiš pare, ako ikakve moraš da uložiš na Pita uopšte.

Problem je u tome što me svaki put kad ga gledam ometa to što se na njega, ono kao, znaš - malo ložim. Nisam tinejdžer, prosto volim plave momke. :mrgreen:


I teško mi je analizirat nečiju profesionalnost u kontekstu toga što bih ga odvela u krevet.

Ebote, možda sam muško? :zcepanje:

Kako smo dospeli dovde, a počeli od minivala? ;)
 

Back
Top