Zasto mi zene moramo da budemo lepe a oni ne?

A zar nije lepo kada nekoga privuces pojavom, pa ga jos vise odusevis kada te upozna?:)
Ne mora to biti nesto spektakularno, samo uredno, pristojno i zdravo.

ma jok, danas je sve uniformisano. Ja upoznam devojku, i sutra već ne znam koja beše...jer gomile istih prolaze pored mene, ista odeća, boja kose frizura, cipele...kakva urednost...ako si samo uredan smatraju te neurednim, jer se pod urednost podrazumeva da moras imas namanikirane nokte, frizuru pod konac, sminku obavezno ovo ono...to sto se ti kupas 3x dnevno i pirkas svaki cas nista ne znaci.
 
a jel ti verujes da nikad nikog nisam smuvala namontirana
uvek sam bila mokra, ili oznojena ili cupava, nenasminkana
jedino sam uvek bila glatka - prvenstveno zbog sebe jer se tako ja bolje osecam

To je lepo, ali zasto ides protiv mene? Podrzi me, ovo je nas slucaj, nase pravo da budemo voljene za to sto jesmo a ne zbog sminke i fizaickih atributa.
 
stao neki lik i viknuo u mokrofon: od danas rasne debeljuce nisu sexy, sexy su žgoljavice što im se broje rebra....i sve žene udariše da drže dijetu... po principu: što komšinica Mica da bude po modi a ja ne...more ako neko kaže moderno je g*vno da se turi na glavu, prva će ga turim...:lol:

ne lupkaj.
samo mali primer iz istorije, recimo u 18. veku je marija antoaneta viknula u mikrofon i sve aristokratkinje su počele da nose raskošne frizure, rumene obraze i usne i kreč belilo na licu..oduvek je ženama sopstvena fizika bila neizmerno važna,
novo vreme , emnacipacija i mediji su samo promenili dostupnost fešn trendova tako da su se uskoro sve seljanke utegle u helanke.
 
Vecina zena takodje gleda fizicki izgled kod muskarca i socijalni status.

E sad ovo sto si ti ustvari pitala je: Zasto pametna zena moze da zavoli bez problema muskarca koji ja pametan a nije lep, dok to za obrnuto ne vazi.
Pametan muskarac (sem retkih izuzetaka i bas pametnih muskraca) ce pre izabrati lepu i prosecno pametnu, nego pametnu i osrednju izgledom.
Zasto to? Pa ima tu mnogo faktora, jedan od glavnih je patrijahalno nasledje koje porucuje da je zenski mozak (i kad je najpametnija) nesto drugorazredno, a zenska lepota nesto sto je neprikosloveno. Takvi obrasci se serviraju u detinjstvu i posle se to teze ispravlja, cak iako su pametni. Dakle muskarcima je lepa spoljasnost ultimativno sexi, a pamet tek sekundarno, ako je primarni faktor izgleda zadovoljen.Takodje ne treba zanamariti i bombardovanje na tv i ostalim medijim gde se taj obrazac ponasanja forsira. Zasto? Pa gospodarima sveta odgovara da je covecanstvo sto gluplje. A kad pametan ozeni gusku deca najcesce budu srednja zalost (zakonitosti nasledjivanja) itd blabla

Naravno da postoje izuzeci medju muskima. ali su retki i one koje imaju njihovu ljubav su srecnice.

O ovome cu da razmislim. Hvala na ucescu. Nastavi. A ne kao ove o svojim glatkim nogicama
 
ma jok, danas je sve uniformisano. Ja upoznam devojku, i sutra već ne znam koja beše...jer gomile istih prolaze pored mene, ista odeća, boja kose frizura, cipele...kakva urednost...ako si samo uredan smatraju te neurednim, jer se pod urednost podrazumeva da moras imas namanikirane nokte, frizuru pod konac, sminku obavezno ovo ono...to sto se ti kupas 3x dnevno i pirkas svaki cas nista ne znaci.
Nisam ni mislila da mora izazvati lancani sudar kada prodje, ali ce se i takva nekome dopasti.

Kod mene, kao kod Dive. Obicno ti susreti budu spontani, na plazi, na izletu,... Kada se vidimo, ali i cujemo.
 
ne lupkaj.
samo mali primer iz istorije, recimo u 18. veku je marija antoaneta viknula u mikrofon i sve aristokratkinje su počele da nose raskošne frizure, rumene obraze i usne i kreč belilo na licu..oduvek je ženama sopstvena fizika bila neizmerno važna,
novo vreme , emnacipacija i mediji su samo promenili dostupnost fešn trendova tako da su se uskoro sve seljanke utegle u helanke.

samo čekam da neka pevaljka s tri razreda osnovne ponese nošu govana na glavu....:lol:
 
samo čekam da neka pevaljka s tri razreda osnovne ponese nošu govana na glavu....:lol:

žene oduvek "vataju" na lepotu čak i kada je nešto krajnje bizarno u trendu, kao spomenuto izbrijavanje pič.ke recimo ili ta noša puna govana, nebitno.
zašto je to i danas tako..ili još bolje, zašto se danas više nego bilo kad u istoriji robuje tome kada se zna da su žene oslobođene patrijarhalnih stega i lanaca i mogu da idu hrabro i sa dlakavim nogama?

znam da si feminista, pa zato pitam tebe.
 
žene oduvek "vataju" na lepotu čak i kada je nešto krajnje bizarno u trendu, kao spomenuto izbrijavanje pič.ke recimo ili ta noša puna govana, nebitno.
zašto je to i danas tako..ili još bolje, zašto se danas više nego bilo kad u istoriji robuje tome kada se zna da su žene oslobođene patrijarhalnih stega i lanaca i mogu da idu hrabro i sa dlakavim nogama?

Imala sam muskraca koji je volieo moje dlakave noge. Ja sam ko sam, kome se ne svidja nek ide dalje.
Dosta je bilo, bolje da me voli kakva jewsam nego da voli ono sto mu ja predstavljam da jesam i onda ravod, bol i tragedija.
NO!
 

Back
Top