resetovanje mozga

znam da je nemoguće izbrisati svoja iskustva, sećanja, navike
ali na koji način pravite reset, podvlačite crtu i krećete dalje
uprkos (starim) navikama i iskustvima koja vas vuku na lošu stranu

Kada se preispitam dobro svaki put oko toga nečega, dosegnem samo dno, promislim šta sam mogla bolje i gde sam grešila. Tada se resetuje u mom mozgiću. Tada me još dugo muči sve, ali vremenom mi postane lakše. Jer sam izvukla pouke, ukapirala greške. I to je prošlost, koju ne mogu da izmenim, promenim..Menjam. Mogu samo da živim sada i da u budućnosti pazim da iste ne napravim.

Ne bih ja to ni brisala , ništa, i da se može na primer izbrisati. Čemu? Sve su to dobre životne lekcije; pouke. Pa, čak i traume. Neka.

Podvlačim je nakon dugo vremena. I tu sam naučila, da vreme ne gubim više, kao pre. Kao nekada. Vidim, može; može. Ne može, ztražim način, da može. Ako ni tada neće da može ili neće da bude moženo (kako sam samo ovaj ludi izraz mislila ha, ha, ha) , onda dižem ruke.

Vuku, kako ne..ja znam to najbolje. Ali, ja sam jača od toga. nekada me je slamalo, jelo, proždiralo. Jedan dan sam ustala i podvukla crtu. Taman da umiren, biće ovako.

Sve je baš uvek kako je trebalo da bude, sve je baš tako kako je sada, i sve baš biće, kako treba da bude. Ni više - ni manje.

:bye:
 
znam da je nemoguće izbrisati svoja iskustva, sećanja, navike
ali na koji način pravite reset, podvlačite crtu i krećete dalje
uprkos (starim) navikama i iskustvima koja vas vuku na lošu stranu

uglavnom je potrebno vreme
mora da prodje da bi se stvari slegle i napravila distanca
to je period za emotivno ciscenje
cist feng shui
a kad je nesto ocisceno, onda je lako nastaviti dalje
 
67e957d363b409edf0b58eaf9479cdac.jpg
 
znam da je nemoguće izbrisati svoja iskustva, sećanja, navike
ali na koji način pravite reset, podvlačite crtu i krećete dalje
uprkos (starim) navikama i iskustvima koja vas vuku na lošu stranu

Nisam resetovala ništa ali sam primetila da sam neke stvari jednostavno gurala negde sa strane. Naravno da ih se setim ali to je bilo kao da se dogadja nekom drugom. Mislim da sam na taj način pravila odbrambeni mehanizam da me ne bi blelo previše. Ne mislim da sam to radila zato što sam kukavica pa se nisam hvatala u koštac sa tim nego zato što u tom momentu nisam bila spremna za borbu. Medjutim dodje dan kada se probudiš i kada sve sagledaš i shvatiš da je došlo vreme da podvučeš crtu. Tada tek ne resetujem, ne zaboravljam, pamtim, gledam da naučim nešto iz toga da ne bih opet istu grešku napravila.
 
Najviše volim da promenim sredinu i tako menjam navike, sebe, misli. Mada, kako čovek nije uvek u mogućnosti da ode iz mesta stanovanja, onda mora da se snalazi na druge načine. Filmovi, muzika, knjige jesu dobre pojave kojima se može "resetovati" tok svesti.
 
sve sto treba da se zavrsi zavrsice se, ono sto ne treba nece

Taj reset se desi spontano

Ako vuces sa sobom sve kofore i uspomene tesko ces ici napred. Bespotrebno pobacaj ili arhiviraj.
 
Poslednja izmena:

Back
Top