Ko саботира Сбер банку?

сербон

Početnik
Poruka
2
У Сбер банци Србија, која је у ставри бивша Фолкс банка, и коју је купила Сбер банка, постоји
по мом скромном мишљењу, тиха али отворена обструкција рада.
Наиме за отварање рачуна као у свакој другој банци потребни су вам идентификациони докуменат,
тј лична карта са матичним бројем.
За уплату на сопствени рачун (девизни, са подрачунима у Е, односно рубљама), нема никаких препрека,
али,
за коришћење средстава са тог рачуна, траже вам копију радног уговора, односно трајну изјаву.
То је наравно по инструкцији Народне Банке.
И то би било сасвим у реду да вам то предоче при отварању рачуна, односно пре потписивања уговора.
Постоји и центар рекламација на који можете послати свој приговор, али не очекујте да ће вам на
основан приговор основано одговорити. Добићете поруку али не и одговоре на питања,
уз помало отрцану фразу да се надају успешној даљној сарадњи.
Ево сада,зашто мислим да је наслов, односно сумња који сам поставио у наслову истинита.
-Овако непрофесионално могу се понашати само они којима није до посла,
-Ненормално је да вам неко тражи порекло средстава која су дошла из матичне банке
(наиме пропустио сам да кажем, да за средства (односно новац) послата из матичне Сбербанке,
постоји исти захтев, односно доказ порекла.
-У филијали Сбербанке на Новом Београду (ТЦ Пирамида), јуче су одбили да замене рубље, за динаре!
(али зато прекопута, у Интеза банци, није било проблема) наводно почињу од 01.07.`13.
-Продору Руског капитала, као полуге моћи, на наше просторе противи се клика окупљена око наших
атлантиста и евроинтегратиста, па је индикативно да осма највећа банка у европи,
има тако аљкав однос према приватним клијентима.
 
У Сбер банци Србија, која је у ставри бивша Фолкс банка, и коју је купила Сбер банка, постоји
по мом скромном мишљењу, тиха али отворена обструкција рада.
Наиме за отварање рачуна као у свакој другој банци потребни су вам идентификациони докуменат,
тј лична карта са матичним бројем.
За уплату на сопствени рачун (девизни, са подрачунима у Е, односно рубљама), нема никаких препрека,
али,
за коришћење средстава са тог рачуна, траже вам копију радног уговора, односно трајну изјаву.
То је наравно по инструкцији Народне Банке.
И то би било сасвим у реду да вам то предоче при отварању рачуна, односно пре потписивања уговора.
Постоји и центар рекламација на који можете послати свој приговор, али не очекујте да ће вам на
основан приговор основано одговорити. Добићете поруку али не и одговоре на питања,
уз помало отрцану фразу да се надају успешној даљној сарадњи.
Ево сада,зашто мислим да је наслов, односно сумња који сам поставио у наслову истинита.
-Овако непрофесионално могу се понашати само они којима није до посла,
-Ненормално је да вам неко тражи порекло средстава која су дошла из матичне банке
(наиме пропустио сам да кажем, да за средства (односно новац) послата из матичне Сбербанке,
постоји исти захтев, односно доказ порекла.
-У филијали Сбербанке на Новом Београду (ТЦ Пирамида), јуче су одбили да замене рубље, за динаре!
(али зато прекопута, у Интеза банци, није било проблема) наводно почињу од 01.07.`13.
-Продору Руског капитала, као полуге моћи, на наше просторе противи се клика окупљена око наших
атлантиста и евроинтегратиста, па је индикативно да осма највећа банка у европи,
има тако аљкав однос према приватним клијентима.

Ovo pismo si trebao da uputis centali u Moskvu.
Mene to nista ne cudi,oni su gori u poslovanju od nas srba.
 
Ма слажем се да би и центарала требало да зна шта се и како ради у ћерка банкама.
Банкарски посао је свугде у свету, (бар тако кажу, ја га нисам много видео), уносан,
у смислу добро плаћен. Па према томе претпостављам, да се за добро плаћене послове
могу ангажовати и добри радници, дакле не они који су дипломе стекли на мегаблеја
универзитетима, и свечаним академијама.
И кад ти радници спроводе такав тихи бојкот посла, онда се питам, да ли је то намерно.
Чини ми се да јесте. Немам чврсте доказе, али сумња је очигледна.
 

Back
Top