Су-35, машина која одушевљава и плаши

Sunmaster

Zainteresovan član
Poruka
453
Показни летови најновијег руског ловца Су-35С на аеромитингу Paris Air Show 2013 у западним медијима су приказани као сензација. Прво представљање ове борбене машине ван граница Русије одушевило је публику низом акробатских фигура које други борбени авиони не могу да изведу. Још једном се показало да је „Сухој“ и даље један од најбољих ловачких авиона на свету.

13_11_08_66_sm_468.jpg


http://ruskarec.ru/science/2013/06/21/su-35_masina_koja_odusevljava_i_plasi_22891.html

Сила остаје сила.
 
Показни летови најновијег руског ловца Су-35С на аеромитингу Paris Air Show 2013 у западним медијима су приказани као сензација.
Прво представљање ове борбене машине ван граница Русије одушевило је публику низом акробатских фигура које други борбени авиони не могу да изведу.


A čemu služe akrobatske figure borbenog aviona kad se vazdušni dueli obavljaju na 10-120 km ?
 
Zato uvek šalju 2 rakete...da akrobate nemaju šanse.
Neki drugi, i validan razlog ?

pa imaju mere za to .

inace ruske vazduh-vazduh rakete imaju veci domet od americkim amraama

- - - - - - - - - -

Odusevljava decake, a plasi vrane.

Rusija zavisi od medjunarodne trgovine, medjunarodna trgovina zavisi od dolara. FED prekida stadpamdje dolara, a to ce dovesti do kraha medjunarodnih ekonomija sto ce izazvati i haos u Rusiji.

Mrka kapa od aviona...

prekid stampanja dolara dovesce do jacanja dolara a slabljenja evra.
 
Sto se tice Radara F-16 F-18 imaju radar maksimalnog dometa od 240 km

Modernizovani MIG-29 tj MIG-35 ima radar dometa 300 km

SU-35 ima radar dometa preko 400 kilometara .

Najblizi mu je Eurofigther sa radarom dometa od 370 km

Francuski Rafale ima radar dometa 270 km

F-22 Raptor koji je inace povucen iz upotrebe ima radar dometa 190 km

http://en.wikipedia.org/wiki/AN/APG-77

Tako barem pise ovde.

Sve u svemu SU-35 je avion sa najjacim avio karakteristikama.
 
Sto se tice Radara F-16 F-18 imaju radar maksimalnog dometa od 240 km

Modernizovani MIG-29 tj MIG-35 ima radar dometa 300 km

SU-35 ima radar dometa preko 400 kilometara .

Najblizi mu je Eurofigther sa radarom dometa od 370 km

Francuski Rafale ima radar dometa 270 km

F-22 Raptor koji je inace povucen iz upotrebe ima radar dometa 190 km

http://en.wikipedia.org/wiki/AN/APG-77

Tako barem pise ovde.

Sve u svemu SU-35 je avion sa najjacim avio karakteristikama.

Otkud ti to da MiG-35 ima 300km domet, je l' znas ti sta pises, toliki domet ni MiG-31, Raptor nemaju...

300km je domet za odraz od 50m2, odnosno brod, most ili zgradu.
Znas koji je odraz prosecnog lovca sa naoruzanjem? 2m2

Za Zhuk-ME domet je 120km na 5m2 odraza
Za Zhuk-AE domet je 180km na 5m2 odraza

Za APG-68 (F-16 Blok52) domet je 180km na 5m2 odraza
Za APG-77 (F-22 Raptor) domet je 250km na 5m2 odraza

Nemoj se igrati da uporedjujes zapadne i Ruske radare, to je Ruska slaba tacka koju polako ispravljaju...
 
Tihi da li da ti slomim srce i okacim video gde pilot Su-27 prica kako oni pokusavaju da prate zapadne standarde u elektronici?

Svejedno, Ruski avioni se oslanjaju na aerodinamiku i mehaniku, dok su zapadni vise elektronski orijentisani - sta je bolje ne znam, nisam vozio...

- - - - - - - - - -

i Raptor nije otkazan nego ih 200 komada totalno aktivnih, sve do jednog :(

bii su samo prizemljeni, slusajte obe strane budite pametni, ne budite tupavi i zaslepljeni samo Rusijom, mi smo sa njima slicni koliko i sa Norvezanima, samo sto nam se religija poklapa i nista vise...

Nasa zemlja se zove Srbija, a ne Rusija, i mi moramo da saradjujemo sa svima ako mislimo da uradimo nesto od ove drzave...
 
Otkud ti to da MiG-35 ima 300km domet, je l' znas ti sta pises, toliki domet ni MiG-31, Raptor nemaju...

300km je domet za odraz od 50m2, odnosno brod, most ili zgradu.
Znas koji je odraz prosecnog lovca sa naoruzanjem? 2m2

Za Zhuk-ME domet je 120km na 5m2 odraza
Za Zhuk-AE domet je 180km na 5m2 odraza

Za APG-68 (F-16 Blok52) domet je 180km na 5m2 odraza
Za APG-77 (F-22 Raptor) domet je 250km na 5m2 odraza

Nemoj se igrati da uporedjujes zapadne i Ruske radare, to je Ruska slaba tacka koju polako ispravljaju...

Pise ovde

http://www.defence.pk/forums/air-warfare/94948-radar-ranges-different-fighters.html

Na pakistanskom vojnom forumu...

MiG-29 SMT-II NO-19ME Topaz 130 km 275 km

MiG-31 Zaslon 110 km 240 km
Tracks 10 guides 4

MiG-35 RP-35 140 km 300 km

Source: http://www.defence.pk/forums/air-warfare/94948-radar-ranges-different-fighters.html#ixzz2WwiAW2vN

Eto na primer najmoderniji F-16 ima radar dometa koliko i MIG-29 stim sto su ruski Vympeli R-77 jaci od americkog AMRAAM 120C

brzi i veceg dometa.

Inace tacno je da amerikanci imaju prednost u elektronici , ali to je posledica zaostatka iz vreme SSSR-a inace ih sve brze i brze sustizu na tom polju kao i na polju avionike tj radara.

Sto se tice letackih sposobnosti aerodinamike i raketa tu su Rusi oduvek superiorni.

A to je ipak glavna stvar.

Najbitnija stvar u sustini su radar i raketa.
 
Poslednja izmena:
Pise ovde

http://www.defence.pk/forums/air-warfare/94948-radar-ranges-different-fighters.html

Na pakistanskom vojnom forumu...

MiG-29 SMT-II NO-19ME Topaz 130 km 275 km

MiG-31 Zaslon 110 km 240 km
Tracks 10 guides 4

MiG-35 RP-35 140 km 300 km

Source: http://www.defence.pk/forums/air-warfare/94948-radar-ranges-different-fighters.html#ixzz2WwiAW2vN


Gledao si za veci odraz ;)

Za avion lovacki se racuna RCS(odraz) 5m2
APG-77 AESA (F-22A)

For RCS 0.0001 m2 class target: 20 km+
For RCS 0.001 m2 class target: 35 km+
For RCS 0.1 m2 class target: 112 km+
For RCS 1.0 m2 class target: 200 km+
For RCS 5.0 m2 class target: 300 km+
For RCS 10.0 m2 class target: 355 km+

MiG-29M/MiG-33 (Zhuk-ME):
120 km (aircraft),
250 km (ships),
150 km (ground radar)
 
Koliko ima takvih aviona u operativnom stanju?

Jedan?

Tri?

Ili samo DVA, kao ona super opasna SU 47 Becut........

Rusi u kompjuterskoj opremi borbenih aviona kasne 15-20 godina za Amerikancima....

Nemas pojma. Imaju vec eskadrilu od 24 aviona formiranu od SU-35.

Tvoje Venecuela bazdari ruske avione i rakete Vympel R-77

Zato vas amerika ne dira.

Zato ne pokusavaju vojno da vas napadnu - vec vas buse iznutra.

Zahvali Putinu i majci Rusiji.
 
Nemas pojma. Imaju vec eskadrilu od 24 aviona formiranu od SU-35.

Tvoje Venecuela bazdari ruske avione i rakete Vympel R-77

Zato vas amerika ne dira.

Zato ne pokusavaju vojno da vas napadnu - vec vas buse iznutra.

Zahvali Putinu i majci Rusiji.

:hahaha:

Venecuela ima 30 aviona SU...(otprilike POLA jednog americkog nosaca aviona)

Koliko su u operastivnom stanju necu da kazem, to je drzavna tajna....:cool:
 
Gledao si za veci odraz ;)

Za avion lovacki se racuna RCS(odraz) 5m2
APG-77 AESA (F-22A)

For RCS 0.0001 m2 class target: 20 km+
For RCS 0.001 m2 class target: 35 km+
For RCS 0.1 m2 class target: 112 km+
For RCS 1.0 m2 class target: 200 km+
For RCS 5.0 m2 class target: 300 km+
For RCS 10.0 m2 class target: 355 km+

MiG-29M/MiG-33 (Zhuk-ME):
120 km (aircraft),
250 km (ships),
150 km (ground radar)

Ja sebe ne smatram nekakvim ekspertom jer to nisam. Ja sam ocitam sta drugi eksperti kazu a kazu da je rusija superiorna u odnosu na ameriku trenutno na polju avijacije.

KAzu tamo da Rusi trenutno imaju najjaci radar na svetu koji ce da ubacuju u SU-35 i Sukhoi PAK FA

The NIIP N050 AESA radar to be used on the Sukhoi PAK FA and Sukhoi/HAL FGFA will have 920-930mm diameter with around 2500+ T/R Modules giving ranges of 400km vs a 3m2 target,240km vs 2m2 target,160km vs a 1m2 target and 90km vs a 0.01m2 target.dangerous radar

Source: http://www.defence.pk/forums/air-warfare/94948-radar-ranges-different-fighters-2.html#ixzz2WwjrmGD6
 
Tihi da li da ti slomim srce i okacim video gde pilot Su-27 prica kako oni pokusavaju da prate zapadne standarde u elektronici?

Svejedno, Ruski avioni se oslanjaju na aerodinamiku i mehaniku, dok su zapadni vise elektronski orijentisani - sta je bolje ne znam, nisam vozio...

- - - - - - - - - -

i Raptor nije otkazan nego ih 200 komada totalno aktivnih, sve do jednog :(

bii su samo prizemljeni, slusajte obe strane budite pametni, ne budite tupavi i zaslepljeni samo Rusijom, mi smo sa njima slicni koliko i sa Norvezanima, samo sto nam se religija poklapa i nista vise...

Nasa zemlja se zove Srbija, a ne Rusija, i mi moramo da saradjujemo sa svima ako mislimo da uradimo nesto od ove drzave...

Како год, тешко да би САД и Русија икада водиле конвенционални рат. Полетјеле би нуклеарке и ту би био и крај цивлизацију коју познајемо.
 
:hahaha:

Venecuela ima 30 aviona SU...(otprilike POLA jednog americkog nosaca aviona)

Koliko su u operastivnom stanju necu da kazem, to je drzavna tajna....:cool:

30 je vise nego dovoljno da vas Amerika ne napada.

Da bi amerika oborila tih 30 potrebno je da izgube 50-100 aviona sto im je preveliki gubitak.

- - - - - - - - - -

Како год, тешко да би САД и Русија икада водиле конвенционални рат. Полетјеле би нуклеарке и ту би био и крај цивлизацију коју познајемо.

ne bi. Amerika je zasnovana na individualizmu.

To znaci da je za njih i gubitak jednog grada recimo Njujorka ili Los Andjelesa prevelik gubitak.

Zato nikada nece uci u rat protiv Rusije, a ako i udju bice rat konvencionalan a ne nuklearni jer bi to za ameriku znacilo totalno unistenje amerike kao takve sto oni sebi ne smeju niti mogu da dozvole ikada.
 
30 je vise nego dovoljno da vas Amerika ne napada.

Da bi amerika oborila tih 30 potrebno je da izgube 50-100 aviona sto im je preveliki gubitak.

U takozvanom Zalivskom ratu izmedju Izraela i Arapa je za TRI SATA oboreno preko 200 ruskih aviona od strane Izraelaca....I NIJEDAN americki...!

Mislim da se tu situacija nije mnogo promenula.....:sad2:
 

Back
Top