Филипини провоцирају Кину!

Poruka
60.354
Плићаци Секунд Томас, познати и као Ренаи у Јужном кинеском мору постали су разлог оштре реторике између Пекинга и Маниле.
На спорна острва(заправо плићаци са насуканим болничким бродом) филипински провокатори послали су маринце, иако им за две деценије спора то није падало на памет.
Вероватно су од САД добили наређење за провоцирање.
Линк:
http://vesti.krstarica.com/svet/kina-osudila-filipine-za-ilegalnu-okupaciju-grebena/
 
Poslednja izmena:
Filipini provociraju Kinu na nagovor SAD-a to je jasno.Samo sa Kinezima se ne valja igrati.Mnogo su oni jak igrac za jedne patuljaste Filipine.Iza svega se krije pusta zelja da se obuzda kineski privredni rast,sto je nemoguce.Kada se za jedno 10-tak godina Amerikanci probude i shvate da nisu ekonomska sila broj 1 bice to hladno otreznjenje.
Пре краја деценије по прогнози ММФ-а, а како исти има централу у Вашингтону, биће да су додали по коју годину.
 
Јапан је кепец у односу на Кину.
Политички, економски, војни.

Ali imaju nesto sto Kinezi nemaju niti ce kad imati, mislim mogu i Kinezi glumiti, ali nemaju fanaticnosti, nisu po prirodi militaristi i nemaju hrabrosti tako da iako Japan sad glumi pacifizam da ih ko dirne pregazili bi ih ko plitak potok..slicna situacija sa Svabama
 
Ali imaju nesto sto Kinezi nemaju niti ce kad imati, mislim mogu i Kinezi glumiti, ali nemaju fanaticnosti, nisu po prirodi militaristi i nemaju hrabrosti tako da iako Japan sad glumi pacifizam da ih ko dirne pregazili bi ih ko plitak potok..slicna situacija sa Svabama
Кинези су се крваво борили против Јапанца губећи неких година и до 9(девет) милиона људи, бранили су једва пушкама наоружани Шангај и Нанкинг месецима опсађени од модерно наоружане јапанске војске, сукобили се успешно с армијом САД у Кореји, а једини имају вишемиленијумску непрекинуту историју.
Кина је нуклеарна сила и стални члан СБ УН и може да спржи Јапан много горе од оне две бомбишке 45. ако то буде требало.
 
Ali imaju nesto sto Kinezi nemaju niti ce kad imati, mislim mogu i Kinezi glumiti, ali nemaju fanaticnosti, nisu po prirodi militaristi i nemaju hrabrosti tako da iako Japan sad glumi pacifizam da ih ko dirne pregazili bi ih ko plitak potok..slicna situacija sa Svabama

Mnogo lupas....Azijati su poznati po fanaticnosti,i Vijetnamci i Kinezi ,Korejanci,
i Turci, i Arapi, Japanci ,Filipinci...Kad zatreba .
Svi oni imaju iskustva i militaristi su...Sto zbog sibanja sa zapadanim vojskama,sto izmedju sebe.
Ratovanje im je u krvi hiljadama godina unazad...To isto je i evropljanima ,s razlikom sto
su danas Evropljani postali vrlo mlitavi i nezni ,i kada bi se nesto desilo ,recimo rat ...Mnogo bi Evropljana
stradalo ,jer se ne bi usudilo boriti,sve do onog trenutka dok im ne kvrcne.
 
Ali imaju nesto sto Kinezi nemaju niti ce kad imati, mislim mogu i Kinezi glumiti, ali nemaju fanaticnosti, nisu po prirodi militaristi i nemaju hrabrosti tako da iako Japan sad glumi pacifizam da ih ko dirne pregazili bi ih ko plitak potok..slicna situacija sa Svabama

Svabe i Japnce su Amerikanci nacisto unistili kao naciju. Vise ne lice na sebe. Sad imaju slugeranjski mentalitet i kad amerika pukne nece znati sta da rade bez gazde. Trazice novog gazdu, tu ce ulogu izgleda u oba slucaja da zauzme Rusija, jer Japanci mrze kineze, a Nemci su vec zavisni od Rusije.
 
Ali imaju nesto sto Kinezi nemaju niti ce kad imati, mislim mogu i Kinezi glumiti, ali nemaju fanaticnosti, nisu po prirodi militaristi i nemaju hrabrosti tako da iako Japan sad glumi pacifizam da ih ko dirne pregazili bi ih ko plitak potok..slicna situacija sa Svabama
Jes vala, samo koliko se ja sećam istorije 1945 Ruje zgaziše Švabe ko ***** na putu. Da nije lično Staljin intervenisao da ruski vojnici ne ubijaju švapske zarobljenike i civile, danas bi se samo pričalo da je postojao neki narod koji se zvao Nemac.
A što se tiče Japana ne vredi ni pričati. kada su se 1945 Ruje uputile u Mandžuriju. pohebali su japoneze nevidjeno. kroz Mandžuriju su i pored fanatičnog otpora japoneza dnevno napredovali po 100-120Km i to pod borbom.
Prstani da gledas beby kanal na Tv i pogledaj na History kanalu Rusku oluju na istoku, ovih dana ide, pa će ti mnogo toga biti jasnije.
 
Svabe i Japnce su Amerikanci nacisto unistili kao naciju. Vise ne lice na sebe. Sad imaju slugeranjski mentalitet i kad amerika pukne nece znati sta da rade bez gazde. Trazice novog gazdu, tu ce ulogu izgleda u oba slucaja da zauzme Rusija, jer Japanci mrze kineze, a Nemci su vec zavisni od Rusije.

Sjajan ekspoze, kolega. Najvise mi se svidja ovaj deo sa Rusijom kao centrifugalnom silom.
 

Back
Top