Crkva

Pazi,pazi ovo:

Pravoslavci vrede 200 milijardi evra,a zamisli da im drzava lupi 10 % poreza na imovinu,kao sto pise u pismu,Desetak,i drzava bogatija za 20 milijardi evra,vrati dugovanja i super ko rusi nema duga prema MMF-u.
Fantasticna Zamisao,ali koliko ce dati ploda,vidjecemo.
 
CITIRAM ISUSA U NEKOLIKO NAVRATA ALI UVEK MOGU JOS :
Jedino je Bog dobar, ljudi su zli - KAKVA UVREDA
Bogati - čini sve što židovski svakodnevni zakon propisuje, ali to ga ne usrećuje - INDIVIDUALNO OD COVEKA DO COVEKA
Prodaj sve što imaš i podaj siromasima! Imat ćeš blago na nebu - NAJVECA GLUPOST KOJU SAM CUO. KOJI VERNIK JE TO URADIO ?
U zamjenu za zemaljsko Isus obećaje trajno blago u nebesima - NE LIPSI MAGARCE DO ZELENE TRAVE
Sve to što imaš, zapravo i nije tvoje. Pripada drugome, to pripada ‘siromasima’. Treba njima razdijeliti, trebaš služiti njima, braći - BRAT BRATA DANAS IZDAJE I ZA NAJMANJU SITNICU A KAMOLI AKO JE NPR IMOVINA U PITANJU
Ništa zapravo nije više naše ako smo mi Božji - A ZASTO MI NEBI IMALI NESTO "NASE" AKO SMO TO "NESTO" KRVAVO ZARADILI ?
Jer i najbogatiji se ne obogaćuje, on ostaje uvijek siromah, ako nije utemeljio svoju sreću i svoj život u konačnom smislu, u Bogu - ALI AKO NIJE UTEMELJIO SVOJU SRECU I ZIVOT U BOGU ON OSTAJE BOGAT

NEK ME NEKO UBEDI DA ISUS PROPOVEDA U COVEKOVO DOBRO - HVALA
 
CITIRAM ISUSA U NEKOLIKO NAVRATA ALI UVEK MOGU JOS :
Jedino je Bog dobar, ljudi su zli - KAKVA UVREDA
Bogati - čini sve što židovski svakodnevni zakon propisuje, ali to ga ne usrećuje - INDIVIDUALNO OD COVEKA DO COVEKA
Prodaj sve što imaš i podaj siromasima! Imat ćeš blago na nebu - NAJVECA GLUPOST KOJU SAM CUO. KOJI VERNIK JE TO URADIO ?
U zamjenu za zemaljsko Isus obećaje trajno blago u nebesima - NE LIPSI MAGARCE DO ZELENE TRAVE
Sve to što imaš, zapravo i nije tvoje. Pripada drugome, to pripada ‘siromasima’. Treba njima razdijeliti, trebaš služiti njima, braći - BRAT BRATA DANAS IZDAJE I ZA NAJMANJU SITNICU A KAMOLI AKO JE NPR IMOVINA U PITANJU
Ništa zapravo nije više naše ako smo mi Božji - A ZASTO MI NEBI IMALI NESTO "NASE" AKO SMO TO "NESTO" KRVAVO ZARADILI ?
Jer i najbogatiji se ne obogaćuje, on ostaje uvijek siromah, ako nije utemeljio svoju sreću i svoj život u konačnom smislu, u Bogu - ALI AKO NIJE UTEMELJIO SVOJU SRECU I ZIVOT U BOGU ON OSTAJE BOGAT

NEK ME NEKO UBEDI DA ISUS PROPOVEDA U COVEKOVO DOBRO - HVALA


Ajde ti lepo odgovori ako ovo ne prihvtas,mada u sustini ne razumes,zasto onda Vernicima "solis" pamet,kada znas i sam da to tvoje ne pije vodu.Svako je slobodan izjasniti se po svakom pitanju,ali i da nije stiglo od Isusa,treba Bliznjem svome pomoci,te ga tako Ispostovati.Zasto je to tako?,zato sto se dobro dobrim vraca.a zlo losim,isto kao i u "lazi su kratke noge",tako i u zivotu nikome dobro nije donelo negativnost.
I Faust je sa Djavolom sklopio Pakt,a na kraju price dusu mu je morao dati.Vrlo slikovito zar ne?:cool:
 
Ajde ti lepo odgovori ako ovo ne prihvtas,mada u sustini ne razumes,zasto onda Vernicima "solis" pamet,kada znas i sam da to tvoje ne pije vodu

Nikome ne solim pamet.
Samo, trazim odgovor i komentar, da i neki vernik pojasni, da razumem....jer koliko svojom glavom razmisljam Isus nije izmislio toplu vodu ni naizmenicnu struju. Samo je rekao nesto svo su ljudi vec znali i nesto sto ne ide u prilog zdravom razumu.
Samo ne reci da sam glup, da je u meni djavo i da necu razumeti.
Da sam glup nebih zavrsio fakultet i napravio nesto u zivotu svojim rukama i glavom i bez te bozje pomoci.
Da je u meni djavo je "mozda" prihvatljivo. Ako i jeste hvala mu. Ostacu s njim u druzbi i pri ovoj pameti, odgovara mi da nista ne radim i uzivam u zivotu.
Da necu razumeti - NECU. Stvarno ne razumem one koji citaju moje postove ali samo citaju i ne odgovaraju. Verujem da su zbunjeni i da ne znaju sta da napisu osim uobicajenih fraza i skretanja na drugi kolosek. Ocekujem konkretne odgovore i objasnjenja na sve moje napisano.
i u zivotu nikome dobro nije donelo negativnost.
Dali sam negativan ako slobodno iznosim svoje vidjenje vere ?
Ovo nije forum zatvorenog tipa gde se druze samo veliki vernici. Ovde moze da pise ko sta hoce pod uslovom da nikog ne vredja na verskoj ilil nacionalnoj osnovi.
Ja samo trazim da mi se objasni ta vasa vera u boga i ako neko uspe da mi je objasni bicu mu jako zahvalan i vodim ga na rucak
 
Dali sam negativan ako slobodno iznosim svoje vidjenje vere ?
Ovo nije forum zatvorenog tipa gde se druze samo veliki vernici. Ovde moze da pise ko sta hoce pod uslovom da nikog ne vredja na verskoj ilil nacionalnoj osnovi.
Ja samo trazim da mi se objasni ta vasa vera u boga i ako neko uspe da mi je objasni bicu mu jako zahvalan i vodim ga na rucak

Једно је када кажеш - ја не верујем у Бога , а сасвим ( ту ти, на жалост, ни факултет није много помогао да дођеш до сазнања ) када Арлаучеш како су онима који верују у Бога - испрани мозгови. Да ли сам ја сада када ти одговарам на питање " да ли си ти негативан ако слободно...." и сам негативан ? Јесам. Исто као и ти.

Ти не тражиш да ти било ко било шта појасни у вези вере у Бога но , да се не фолирамо, овде си искључиво да се подсмеваш и вређаш - верујуће.

И зато - нема ништа од ручка.
 
CITIRAM ISUSA U NEKOLIKO NAVRATA ALI UVEK MOGU JOS :
Jedino je Bog dobar, ljudi su zli - KAKVA UVREDA
Bogati - čini sve što židovski svakodnevni zakon propisuje, ali to ga ne usrećuje - INDIVIDUALNO OD COVEKA DO COVEKA
Prodaj sve što imaš i podaj siromasima! Imat ćeš blago na nebu - NAJVECA GLUPOST KOJU SAM CUO. KOJI VERNIK JE TO URADIO ?
U zamjenu za zemaljsko Isus obećaje trajno blago u nebesima - NE LIPSI MAGARCE DO ZELENE TRAVE
Sve to što imaš, zapravo i nije tvoje. Pripada drugome, to pripada ‘siromasima’. Treba njima razdijeliti, trebaš služiti njima, braći - BRAT BRATA DANAS IZDAJE I ZA NAJMANJU SITNICU A KAMOLI AKO JE NPR IMOVINA U PITANJU
Ništa zapravo nije više naše ako smo mi Božji - A ZASTO MI NEBI IMALI NESTO "NASE" AKO SMO TO "NESTO" KRVAVO ZARADILI ?
Jer i najbogatiji se ne obogaćuje, on ostaje uvijek siromah, ako nije utemeljio svoju sreću i svoj život u konačnom smislu, u Bogu - ALI AKO NIJE UTEMELJIO SVOJU SRECU I ZIVOT U BOGU ON OSTAJE BOGAT

NEK ME NEKO UBEDI DA ISUS PROPOVEDA U COVEKOVO DOBRO - HVALA

Jedino je Bog dobar, ljudi su zli - KAKVA UVREDA = BRAT BRATA DANAS IZDAJE I ZA NAJMANJU SITNICU A KAMOLI AKO JE NPR IMOVINA U PITANJU

Ево, сам си одговорио на једно од постављених питања.
 
Ovo je uvreda za sve nas od tog tvog izmisljenog i bajnog boga. Ti ako odobravas onda ti i ja mogu svasta gore reci a da se ne uvredis.
Jel ovo ono "voli svog neprijatelja......":D

Покушавам да те испратим али ми не успева. Па јел си сам рекао да " брат брата данас издаје " ?

И какве то везе има са " воли непријатеља свога " ?

Ти си, пријатељу, све - измешао.
 
Pa jesam rekao i stojim iza toga.
I jel za to ljudi nisu znali pre nego sto im je Isus rekao, jel pre njega braca nisu bila zla ?

Мораћеш да преформулишеш питање - пре Њега овај свет није постојао.

,, Човек је биће коме може и Бог да се обрадује, а од кога може и ђаво да се постиди. Колики је то огроман размак! Где ћемо се наћи, зависи од нас. " - Патријарх Павле
 
Nikome ne solim pamet.
Samo, trazim odgovor i komentar (...)

Dali sam negativan ako slobodno iznosim svoje vidjenje vere ?
Jesi, naravno, u ocima hriscanskih fundamentalista.
(...)
Ja samo trazim da mi se objasni ta vasa vera u boga i ako neko uspe da mi je objasni bicu mu jako zahvalan i vodim ga na rucak
I to je dovoljno da ti etiketiraju svakojakim ruznim atributima, kao sto ti je kolega prostacki rekao da "ARLAUCES". To je hriscanin?

Srbin kome nije ispran mozak je sasvim razlicit od onih "pravovernih".
 
Jesi, naravno, u ocima hriscanskih fundamentalista.
(...)
I to je dovoljno da ti etiketiraju svakojakim ruznim atributima, kao sto ti je kolega prostacki rekao da "ARLAUCES". To je hriscanin?

Srbin kome nije ispran mozak je sasvim razlicit od onih "pravovernih".

Пошто сад већ знам да теби мора да се црта - рекао сам : " арлаучеш како су онима који верују у Бога испрани мозгови ( не гутај слова а ни речи ! ) - да бих му јасно и недвосмислено ставио до знања да није без основа она народна да су ,, добар и будала - браћа ".

Ако је неко прост - то си , пријатељу, ти. Просто си огрезао у простаклук и то је тужна чињеница. Да те лажем како ниси - не би било хришћански.

И ти ћеш. несрећо, да оцењујеш шта јесте а шта није - хришћански ?
 
пре Њега овај свет није постојао
Hoces reci da pre Isusa svet nije ni postojao ?
Пошто сад већ знам да теби мора да се црта
Ovde nikome ne mora da se crta jer sve je jasno kao dan.
A kao sto rekoh, Vi vernici ne umete da konkretno, prosto i svojim recima odgovorite na moja postavljena pitanja vec [kao sto sam i rekao] skrecete temu na neki drugi kolosek [pogledaj tok komunikacije].
Ako stvarno imas nesto da kazes prvo odgovori na ono sto sam pisaoi pitao u jednom mom prethodnom postu pa posle idemo dalje u polemiku. A evo da te podsetim :
Jedino je Bog dobar, ljudi su zli - KAKVA UVREDA
Bogati - čini sve što židovski svakodnevni zakon propisuje, ali to ga ne usrećuje - INDIVIDUALNO OD COVEKA DO COVEKA
Prodaj sve što imaš i podaj siromasima! Imat ćeš blago na nebu - NAJVECA GLUPOST KOJU SAM CUO. KOJI VERNIK JE TO URADIO ?
U zamjenu za zemaljsko Isus obećaje trajno blago u nebesima - NE LIPSI MAGARCE DO ZELENE TRAVE
Sve to što imaš, zapravo i nije tvoje. Pripada drugome, to pripada ‘siromasima’. Treba njima razdijeliti, trebaš služiti njima, braći - BRAT BRATA DANAS IZDAJE I ZA NAJMANJU SITNICU A KAMOLI AKO JE NPR IMOVINA U PITANJU
Ništa zapravo nije više naše ako smo mi Božji - A ZASTO MI NEBI IMALI NESTO "NASE" AKO SMO TO "NESTO" KRVAVO ZARADILI ?
Jer i najbogatiji se ne obogaćuje, on ostaje uvijek siromah, ako nije utemeljio svoju sreću i svoj život u konačnom smislu, u Bogu - ALI AKO NIJE UTEMELJIO SVOJU SRECU I ZIVOT U BOGU ON OSTAJE BOGAT

NEK ME NEKO UBEDI DA ISUS PROPOVEDA U COVEKOVO DOBRO - HVALA

Prvo prokomentarisi ovo pa idemo dalje.
Pozdrav
 
Hoces reci da pre Isusa svet nije ni postojao ?

Ovde nikome ne mora da se crta jer sve je jasno kao dan.
A kao sto rekoh, Vi vernici ne umete da konkretno, prosto i svojim recima odgovorite na moja postavljena pitanja vec [kao sto sam i rekao] skrecete temu na neki drugi kolosek [pogledaj tok komunikacije].
Ako stvarno imas nesto da kazes prvo odgovori na ono sto sam pisaoi pitao u jednom mom prethodnom postu pa posle idemo dalje u polemiku. A evo da te podsetim :

Prvo prokomentarisi ovo pa idemo dalje.
Pozdrav

У Символу наше вере се , између осталог , исповеда : ........и у Једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова - тако да хоћу да кажем да свет није постојао...........

Постави конкретна питања без да одговараш и унапред омаловажаваш било какав одговар на њих - па да полемишемо.
 
Poslednja izmena:
У Символу наше вере се , између осталог , исповеда : ........и у Једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, рођеног пре свих векова - тако да хоћу да кажем да свет није постојао...........
Ok, onda konkretno pitanje, ako je rodjen pre svih vekova kad su rodjeni njegovi braca i sestre, ljudi kojima je propovedao ?
 
Ok, onda konkretno pitanje, ako je rodjen pre svih vekova kad su rodjeni njegovi braca i sestre, ljudi kojima je propovedao ?

То је - конкретно.

Исус Христос је Бог. Он и Отац су једно ( заједно са Светим Духом ). Бог је нестворен. У символу наше вере, између осталог исповедамо : Који је сишао са небеса и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек ;

Његова браћа и сестре по поочиму и сви они који су слушали Његову науку рођени су, нормално, у време док је Он боравио на земљи ( коју годину раније или касније ).
 
Његова браћа и сестре по поочиму и сви они који су слушали Његову науку рођени су, нормално, у време док је Он боравио на земљи ( коју годину раније или касније )
Hoces reci da su neki rodjeni i pre njega [ranije ili kasnije] ?
 
Hoces reci da su neki rodjeni i pre njega [ranije ili kasnije] ?

Не, време рођења оних који су слушали Његову науку сам тачно одредио као време које се мери пре или за време Његовог боравка на земљи.
 
Ovo pricas opet da te niko ne razume.

Jel su ti koji su slusali Isusa rodjeni pre ili posle njega ?

Или намерно " неће " да разумеју ?

Да поновим - време оних који су слушали Његову науку може да се мери, искључиво, на основу времена Његовог боравка на земљи. Као што и данас меримо време - пре и после Христа. Илити пре и после Његовог боравка на земљи.
 
Prvo kazes
и у Једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, рођеног пре свих векова - тако да хоћу да кажем да свет није постојао...........
a posle kazes
Његова браћа и сестре по поочиму и сви они који су слушали Његову науку рођени су, нормално, у време док је Он боравио на земљи ( коју годину раније или касније )

Nesto mi se kockice ne slazu........
 

Back
Top