nestao mi macak

Meni je jednom mačak pobegao prilikom transporta u sred grada. Srećom to je mali gradić, i posle 2 nedelje bila sam u šetnji sa društvom i on je čuo moj glas. Jao, kako smo oboje bili srećni! Od tog momenta se nije odmakao od mene sve dok se nismo vratili kući. Nije bio izgladneo, očito se kretao u centru gde ima kontejnera i česmi pa je dosta dobro prošao.
Možda se i tvoj mačak kreće tu gde ima hrane?
 
juce mi se neki decko javio da ga je video pored kontejnera,odletela sam na to mesto,ali ga nisam nasla :-( a ni ta osoba koja mi je javila nije htela da me saceka. da mi barem kaze na koju stranu je otisao.ako je to uopste on.i dalje ga trazim ne odustajem,lepim plakate.nadam se da je dobro
 
Veceras oko 22h me je devojka jedna pozvala i rekla da ga je nasla u Djusinoj ulici ,otisla sam tamo i cim sam ga videla pocela sam da placem jer to je bio moj CICKO :-))))))) Nisam mogla da verujem,posle skoro mesec dana sam ga pronasla.donela sam ga kuci,odma je otisao da jede,mada nije mnogo smrsao s obzirom da je toliko dugo na ulici,inace je ok :-))) sutra ga vodim kod veterinara,
Hvala svima na podrsci,mnogo sam srecna :-))))
 
Kucni macak :-) jednom je tako pobego napolje i nije ga bilo 3 dana i sam se vratio,ali ovo sad je stvarno bilo strasno,vec sam bila izgubila svaku nadu.Ali sva sreca da sma ga nasla.Stvarno taj macak ima 9 zivota :-))))
E onda je to tek veliki uspeh za kucnog macka, :maca: mesec dana biti napolju. Mada se snasao za klopu, neko ga je verovatno hranio cim nije smrsao. :)
Moj se vracao verovatno samo iz tog razloga, zbog besplatne klope.
 
Kakvo olakšanje!

:vatromet:

Ako nosi ogrlicu trebala bi nekako da na nju upišeš osnovne podatke jer ako se navadio, mogao bi da pobegne opet. A sigurna sam da ti ne želiš da još jednom prođeš ovakvu golgotu
 
Čipovanje je OK, ali kada odbegla maca uđe u nečiji stan - ko će taj čip da pročita? Ili kad je neko nađe kraj kontejnera.
A sećam se i da je u novinama bio slučaj kada je čipovan pas pobegao, vlasnik dao oglas, i na kraju ga našao kod šintera kojima nije ni palo na pamet da provere da li je pas čipovan.
Ja bih učinila oboje - stavila maci čip i oko vrata ogrlicu sa adresom vlasnika, ipak mi živimo u suludoj zemlji.
 
Icice ovih dana na kastraciju,jer je vec poceo da gleda u vrata,izgleda da mu se svidelo napolju :-( Inace kupila sam mu i ogrlicu sa imenom i tel.Ucinicu sad sve samo da mi se ovo vise ne ponovi.
Ja iskreno nisam mogla da verujem koliko me je ljudi zvalo dok je on bio ko zna gde ,jer su videli oglas,iskreno nisam mislila da ce me toliko ljudi zvati da mi daju podrsku,cak sam i danas imala 2 poziva,dve gospodje su zelele samo da mi kazu da ima je drago da se vratio.Ipak ima dobrih ljudi :-))) hvala mnogo i vama svima na podrsci,mnogo mi je znacila.
 
Ovo sto pisem je kada je u pitanju dvorisna kuca i macka moze slobodno da seta. Macori NIKAD ne ostaju tu gde odrastu. Otici ce 50m dalje ali mora da ode i trazi svoju teritoriju. Verovatno je priroda to uredila da se macke ne bi parile u srodstvu. Jedino kastriranje pomaze. Inace macka moze da prezivi neograniceno bez gazde. Tu su kontejneri, ako imaju gde ulovice nesto... One su pripitomile ljude a ne mi macke.
 
Poslednja izmena:

Back
Top