Zbilja...

gost 327739

Ističe se
Poruka
2.019
Svud nekakve seksualne izjave koje se smatraju uvredljivim...Kad se parovi svadjaju u tim ljis odnosima...tako bace usput tako neku sexualnu uvredu...Iako iste nemaju veze sa razumom pa stoga...Pitanje...Ima li ovde pametnih koji mogu objasniti zasto je uvreda reci nekome pusi penis?
Vidite ljudi tako decenijama "vredjaju" ljude da li je taj penis prljav, necist, zaposednut demonima sto bi rekli religiozni, pa je tako nesto uvreda?
Podelite vasa shvatanja sa nama...
 
Hm, zanimljiva tema.

Pusenje penisa je uvreda zato sto je to nekada valjda u konzervativnoj kulturi se to smatralo nekim ponizenjem, potcinjenjem. I danas ima osoba koje recimo odbijaju oralni seks jer ih to iz nekog razloga degradira kao ljude, ponizava zato sto ustima i jezikom stimulisu necije genitalije radi zadovoljstva te osobe.

Evo ti jos jedan primer recimo, u Rimu, robovlasnici su imali analni seks sa robovima u cilju potcinjavanja, a i danas se cesto cuje psovka "imacu analni seks sa tobom".

Drustvo je nauceno da sa te dve vrste seksa prljave, potcinjavajuce, degradirajuce, cak i ako su na dobrovoljnoj bazi i ako obe strane uzivaju, pa se zato koriste.

Ima i drugih psovki, o vaginalnom seksu sa zenskim clanoviam porodice i sl. mada to je vredjanje npr, seksacu ih, a ti ne mozes da me sprecis.
 
Hm, zanimljiva tema.

Pusenje penisa je uvreda zato sto je to nekada valjda u konzervativnoj kulturi se to smatralo nekim ponizenjem, potcinjenjem. I danas ima osoba koje recimo odbijaju oralni seks jer ih to iz nekog razloga degradira kao ljude, ponizava zato sto ustima i jezikom stimulisu necije genitalije radi zadovoljstva te osobe.

Evo ti jos jedan primer recimo, u Rimu, robovlasnici su imali analni seks sa robovima u cilju potcinjavanja, a i danas se cesto cuje psovka "imacu analni seks sa tobom".

Drustvo je nauceno da sa te dve vrste seksa prljave, potcinjavajuce, degradirajuce, cak i ako su na dobrovoljnoj bazi i ako obe strane uzivaju, pa se zato koriste.

Ima i drugih psovki, o vaginalnom seksu sa zenskim clanoviam porodice i sl. mada to je vredjanje npr, seksacu ih, a ti ne mozes da me sprecis.
Silovanje, zlostavljanje i dobrovoljan seks su tri razlicite pojave....kako necija bolest moze da te uvredi?
 
Silovanje, zlostavljanje i dobrovoljan seks su tri razlicite pojave....kako necija bolest moze da te uvredi?

Meni kao koren tih psovki pada prva pojava te vrste seksa (da li je on dobrovoljan ili ne bio pre 3000 godina nije ni bitno toliko), vazno je da je taj seks u tim supljinama ustanovljen kao nesto ponizavajuce, e sad, zato sto neko stimulise pogane genitalije ustima i jezikom, ili sta vec, ne znam.

U Francuskoj su dame noci radile te stvari vrste seksa jer su te vrste seksa smatrane sodomijom, bolescu, perverzijom.

Cudno je malo da je u 21 veku tako nesto uvreda, ali jeste, jer negde u nasoj glavi (ili glavama nekih ljudi) to se vidi kao bolest, pervezija, sodomija, ali zapitajmo se, ima li malo osecaja dominacije u oralnom ili analnom seksu i zasto to toliko pali ljude?

Ako je odgovor "da", onda upravo zato sto stranu koja prima oralni seks vidimo kao dominantu, osobu koja daje oralni seks vidimo kao potcinjenu nekako u glavi pusenje penisa vidimo i kao uvredu.

Ja sam bolji od tebe, pusi mi penis, dominantiji sam ili sta vec, verovatno je to negde u glavi prilikom takve izjave.
 
Poslednja izmena:
Kako moze biti sodomija nesto sto je bazirano da obostranom pristanku...pojasnite mi kolega Lollol?I da li je to do religijskog uticaja pa ljudi misle kako im kazu te "svete knjige"? Ili samo imaju nekakve gadne tripove da su im prljave genitalije? Ne kupaju se ili?
 
Уопште није поента шта је речено већ на који начин, неко од ортака може да ти каже носи се у ку*ац и да ти буде смешно, док ћеш некоме за то око извадити... Као што је сасвим јасно да ти нико неће је*ати матер иако ти тако каже, али опет се за то шамар добија... Причао је један како је у швабији у затвору редовно добијао самицу, каже он дође каже ми нешто, ја га не разумем схватим као прозивку, ја га набодем и ј б г... Е то је то...
 
Уопште није поента шта је речено већ на који начин, неко од ортака може да ти каже носи се у ку*ац и да ти буде смешно, док ћеш некоме за то око извадити... Као што је сасвим јасно да ти нико неће је*ати матер иако ти тако каже, али опет се за то шамар добија... Причао је један како је у швабији у затвору редовно добијао самицу, каже он дође каже ми нешто, ја га не разумем схватим као прозивку, ја га набодем и ј б г... Е то је то...
То је причао Гроф у нашем (о)култном документарцу ''Видимо се у читуљи''. :mrgreen:
 
Idi u p.m. isto je psovka, a ja ne vidim sto je to uvreda, pa odande smo izasli, sta vec hoce da se time kaze? Valjda, vrati se tamo odakle si doso posto si glup, pa pokusaj sve ispocetka...mislim tumacenje psovki je jako komicno. Imala sam u skoli jednog iz Ekvadora kome nije nista bilo jasno kako mi psujemo i sta to znaci, svaka kultura/nekultura :) narod ima drugacije psovke...
 
Уопште није поента шта је речено већ на који начин, неко од ортака може да ти каже носи се у ку*ац и да ти буде смешно, док ћеш некоме за то око извадити... Као што је сасвим јасно да ти нико неће је*ати матер иако ти тако каже, али опет се за то шамар добија... Причао је један како је у швабији у затвору редовно добијао самицу, каже он дође каже ми нешто, ја га не разумем схватим као прозивку, ја га набодем и ј б г... Е то је то...
Ne tema je o tim seksualnim uvredama i njihovom besmislu....
 
То је причао Гроф у нашем (о)култном документарцу ''Видимо се у читуљи''. :mrgreen:

Дабоме, дабоме :lol:

Ne tema je o tim seksualnim uvredama i njihovom besmislu....

Све може да има смисла а и да буде бесмислено, зависи ко гледа, како, из ког угла, ако ћеш већ филозофски.
 
zasto je uvredljivo reci nekome pusi penis?
pa prvo ne kaze se pusi penis, to niko ne govori, nego pusi ******
ti ne mozes ni psovku da napises kako je u originalu a pitas nas zasto je to uvredljivo
ja bih pitala tebe zasto nisi napisala onako kako je
ogledalce ogledalce :lol:
 
Све може да има смисла а и да буде бесмислено, зависи ко гледа, како, из ког угла, ако ћеш већ филозофски.

Takva tvrdnja nema veze sa razumom...sta Vi mislite jesu to infantilne personice pa ne razlikuju sta je sta? Sta je pristanak, sta je gadjenje, sta je glupost?

- - - - - - - - - -

zasto je uvredljivo reci nekome pusi penis?
pa prvo ne kaze se pusi penis, to niko ne govori, nego pusi ******
ti ne mozes ni psovku da napises kako je u originalu a pitas nas zasto je to uvredljivo
ja bih pitala tebe zasto nisi napisala onako kako je
ogledalce ogledalce :lol:

Vi meni zamerate sto nisam penis nazvala svim mogucim imenima....e svasta...eto Vi ste doprineli bambi za Vas...
Svejedno kako moze polni organ biti uvreda?
 
Kako moze biti sodomija nesto sto je bazirano da obostranom pristanku...pojasnite mi kolega Lollol?I da li je to do religijskog uticaja pa ljudi misle kako im kazu te "svete knjige"? Ili samo imaju nekakve gadne tripove da su im prljave genitalije? Ne kupaju se ili?

Da, mislim da to vuce korene iz svetih knjiga, Sodome i Gomore prvenstveno. Srednji Vek i da uzivas u oralnom seksu, na lomacu bre necastive! Na lomacu!

Nekada su prostitutke pruzale oralni i analni seks, jer to za dobre devojke koje bi da se udaju nije. Skro je i bila tema na forumu o nekom tamo ko ide kod prostitutke jer supruga nece da mu pusi, pa mozda ima necega u tome da je oralni seks ponizavajuci u nasim glavama, ali ako oboje uzivaju i ako je na dobrovoljnoj bazi ja ne vidim problem.

Inace, sto se sodomije tice:

Sodomy is any non-penile/vaginal copulation-like act, such as oral or anal sex.

Sodomija, bolest, poremeceno, pokvareno, nemoralno, to rade bolesnici samo. Znaci, kada neko daje oralni seks, on je bedan, nemoralan, i sta vec po ovoj logici sodomije.

Ima i taj trip sa nehigijenom koji je donekle i opravdan, mada zavisi koliko je ko gadljiv. Nikom nije do oralnog seksa ako znas da ti je partner bio do WC-a pre dva minuta, mada posle dobrog tusiranja, ne vidim sta je tu nehigijenski i gadno.
 
Svejedno kako moze polni organ biti uvreda?

Pa ne smemo posmatrati nikako bukvalno inace ispadne jako smesno, ako muskarcu kazes pusi k....onda je to zaista uvreda, ovo ostalo je diskutabilno :lol:
Verovatno ima neke korene iz proslosti.
Znam i neku psovku nasih baba koja bas nije u upotrebi danas,(iz drugog sv.rata) a glasi "ebo te H....r...: ))
Ma ajde, metlo, jos treba da popijem ban zbog tebe :lol:
 
Vidite Lollol to je zanimljivo svi ti pripadnici verskog morala su bili izrazito nemoralni i licemerni cak manipulatori koji su obmanjivali obicne naivne ljude....i dan danas pojedini veruju u njihove pricice...iako su voleli i vole mlade decake i devojcice...ali su uvek rado sudili drugima...ostalo pa da svi razumemo sta je dobrovoljan pristanak i uzivanje...isto tako razumemo i sta nije?

slabo kopcas :lol:
ako je tebe prvu sramota da napises ******, a nije penis, onda ti je postavljanje ovakve teme besmisleno
ajde kopcaj polako noc je pred nama :kafa:
Jel Vasa glupost treba mene da uvredi? Jos da se ovako nesrecno usudjujete govoriti i koju rec trebam napisai da biste Vi razumeli... http://ndragan.com/langsr/pogrde.html
De manje se blamirajte...
 
De recite mi kako metaforicno shvatiti pusenje?

Kazem, ako je u pitanju muskarac, tj. govori se muskarcu, onda je logicno da je uvreda...impliciras da je gej...
...ako on meni to kaze...verovatno me smatra droljom jer ne znaci da to radim njemu (svom momku) nego kao idi tamo kurvaj se radi bilo kome to...
Opet kazem, idi u p.m. bas se mora preneseno nekako shvatiti i suludo je tumaciti...: ))
 
Vidite Lollol to je zanimljivo svi ti pripadnici verskog morala su bili izrazito nemoralni i licemerni cak manipulatori koji su obmanjivali obicne naivne ljude....i dan danas pojedini veruju u njihove pricice...iako su voleli i vole mlade decake i devojcice...ali su uvek rado sudili drugima...ostalo pa da svi razumemo sta je dobrovoljan pristanak i uzivanje...isto tako razumemo i sta nije?

Slazem se, ko o cemu, svestenici o pedofiliji i sodomiji, ali takvi su vodili stado od 313 pa do sada, i danas dobro vode, pa kada ti oni pricaju samo u jednu supljinu je ok (naravno samo u braku), u svim ostalima je greh, nemoral, blud, lose, ogavno, ponizavajuce, neki ljudi tu upiju, neko vise, neko manje.

Ima i ona psiholoska strana, dominacije koju neko oseca mozda tokom oralnog ili analnog seksa, mislim zasto to toliko pali ako je u usta ili u anus? Mozda zato sto je "zabranjeno, prljavo, zlo, perverzno", mozda jer malo drugu stranu potcinjava a nas psihicki pali to, ili njih da budu potcinjeni.

Mislim da i dalje neke osobe imaju to misljenje da je oralni i analni seks nesto nemoralno i samo za prostititke. Prostitutke = ogavne, nemoralne nule od osoba, objekti stvoreni iskljucivo za ponizenje i izivljavanje fantazija, stoga svako ko praktikuje te dve vrste seksa je po toj nekoj logici isto tako prljava ogavna osoba i objekat za seksualno izivljavanje fantazija.
 
Svud nekakve seksualne izjave koje se smatraju uvredljivim...Kad se parovi svadjaju u tim ljis odnosima...tako bace usput tako neku sexualnu uvredu...Iako iste nemaju veze sa razumom pa stoga...Pitanje...Ima li ovde pametnih koji mogu objasniti zasto je uvreda reci nekome pusi penis?
Vidite ljudi tako decenijama "vredjaju" ljude da li je taj penis prljav, necist, zaposednut demonima sto bi rekli religiozni, pa je tako nesto uvreda?
Podelite vasa shvatanja sa nama...

Psovke i psovanje je tragikomicno.

Klinci pocinju zarad prestiza, kopirajuci matore i ne znajuci bas sta znaci to sto pricaju - psuju.

Npr: jedan klinac kaze muskoj osobi da mu popushi q. Na moju opasku da to zvuci malo homosexualno, posle male pauze sam dobio objasnjenje da je ***** onaj sto pushi, ali ne i onaj kome to musko pushi.

--------------
I tako, srecemo ili susrecemo to svaki dan, gde se u stvari sexualnost zloupotrebljava, a nekima i podsvesno izgradjuje stav da je sex nesto prljavo (taj osecaj prljavosti moze da se manifestuje u mnogim vidovima, te ovo shvatiti sto je sire moguce).
 

Back
Top