Zbilja...

Аха, значи тако постављамо ствари, ти си паметна, готивна, нормална, а ја сам бламара, неваспитан, инфантилан, ретардиран, примитиван, шта већ... Види, неваспитано, примитивно, ограничено и шта све не је управо ово што ти радиш, трпање речи у уста, измишљање неких ствари... Уосталом ја сам још већа будала што уопште и одговарам на ову тему и што покушавам да објасним да у зависности од ситуације може нешто да се посматра и на другачији начин... Мсм будала сам што уопште водим било какве приче са тобом кад ми је одавно постало јасно да сваку прилику користиш само нешто да прикењаш и да пребациш тј да себе подигнеш а да мене представиш као неког идиота...

Ne samo ispadas takav, a ja realno ne hvalim sebe, jednostavno ti kazem da brkas stvari...uostalom ti si mitjo zaboravio da si prvi krenu sa licnim "atakom" na mene...go to #28 i saaad opet kuknjava ti mene nja nja...

 
Uzrecica i svaka druga, treca ista rec u recenici - nije isto. A, pride, u takvim recenicama ima dodatno bar jos jedna besmislena rec...

Тај који ти сваку другу ваља у облику "брате" он није ментално заостао већ вероватно дубоко навучен на кокаин... Веруј ми...
 
Ne samo ispadas takav, a ja realno ne hvalim sebe, jednostavno ti kazem da brkas stvari...uostalom ti si mitjo zaboravio da si prvi krenu sa licnim "atakom" na mene...go to #28 i saaad opet kuknjava ti mene nja nja...

Не хвалиш, али тако постављаш ситуацију... Као ја сам најгори а ти си рибетина светске класе, а ја сам дрипац са улице ****** итд итд...

Ниси ни покушала да скапираш шта покушавам да кажем али си опуштено залепила етикете... Даље, то и јесте проблем, што си ти схватила то као лични атак на тебе, као да ја тебе сад нешто напушавам или шта већ, а ово не да није био атак нееееееего... Само сам написао да је глупост уопште размишљати о томе на тај начин... Кад се двоје разилазе па буде то "пуши ку*ац" или шта већ и са једне и друге стране је јадно и примитивно свакако, али исто тако не можеш да кажеш да је ситуација описана за вожњу што сам причао да ја ту испадам примитиван, зато што је то једноставно рефлексна реакција... То ја покушавам да објасним овде...

И не кукам никоме, само кажем да су неке ствари јадне, као нпр то што си написала о мени... Али добро, на констатацију да трошиш време на глупости добијем причу да сам ретардиран, ограничен, инфантилан... То опет говори о теби...
 
Problem je da ne poverujes...
Не хвалиш, али тако постављаш ситуацију... Као ја сам најгори а ти си рибетина светске класе, а ја сам дрипац са улице ****** итд итд...

Ниси ни покушала да скапираш шта покушавам да кажем али си опуштено залепила етикете... Даље, то и јесте проблем, што си ти схватила то као лични атак на тебе, као да ја тебе сад нешто напушавам или шта већ, а ово не да није био атак нееееееего... Само сам написао да је глупост уопште размишљати о томе на тај начин... Кад се двоје разилазе па буде то "пуши ку*ац" или шта већ и са једне и друге стране је јадно и примитивно свакако, али исто тако не можеш да кажеш да је ситуација описана за вожњу што сам причао да ја ту испадам примитиван, зато што је то једноставно рефлексна реакција... То ја покушавам да објасним овде...

И не кукам никоме, само кажем да су неке ствари јадне, као нпр то што си написала о мени... Али добро, на констатацију да трошиш време на глупости добијем причу да сам ретардиран, ограничен, инфантилан... То опет говори о теби...

Sve hit do hita, zalepila mu etiketu, glupost je razmisljati na taj nacin srsly?(((": I dalje on meni projektuje svoje detinjarije, a samo mu objasnila kako mu primeri nemaju smisla...a sta ti ja mogu sto si ispao infantilan i primitivan, mislim ipak je tebi smesno ono sto je meni merilo ogranicenosti, posto to moze bubnuti i neko s pet razreda osnovne i onda hahaha idi u curac i ostali fazoni sta li...mislim, refleksne reakcije da ne pominjem, da nije pun Mesec? Elem sta sad nismo svi isti...
 
pa uvredljivo je
kao puši ku r ca
a ne dadu
idi ti na tenerife
a nemaš slepčugo?
pa sori

- - - - - - - - - -

pušenje penisa
mislim je ovo pdf
latinski jezik i ikonografija??
 
кад ми је одавно постало јасно да сваку прилику користиш само нешто да прикењаш и да пребациш тј да себе подигнеш а да мене представиш као неког идиота...
Jel normalno da mlados' Srbije ovoliko laze? Zamisli objasnis im sto se ne slazes sa njima i onda krenu ovako da ti baronisu, bez blama...
 
Svud nekakve seksualne izjave koje se smatraju uvredljivim...Kad se parovi svadjaju u tim ljis odnosima...tako bace usput tako neku sexualnu uvredu...Iako iste nemaju veze sa razumom pa stoga...Pitanje...Ima li ovde pametnih koji mogu objasniti zasto je uvreda reci nekome pusi penis?
Vidite ljudi tako decenijama "vredjaju" ljude da li je taj penis prljav, necist, zaposednut demonima sto bi rekli religiozni, pa je tako nesto uvreda?
Podelite vasa shvatanja sa nama...

tako je. pravilno je "jedi govna"
 
Problem je da ne poverujes...


Sve hit do hita, zalepila mu etiketu, glupost je razmisljati na taj nacin srsly?(((": I dalje on meni projektuje svoje detinjarije, a samo mu objasnila kako mu primeri nemaju smisla...a sta ti ja mogu sto si ispao infantilan i primitivan, mislim ipak je tebi smesno ono sto je meni merilo ogranicenosti, posto to moze bubnuti i neko s pet razreda osnovne i onda hahaha idi u curac i ostali fazoni sta li...mislim, refleksne reakcije da ne pominjem, da nije pun Mesec? Elem sta sad nismo svi isti...

Не, није глупост то што неко избегава псовке и остало, већ је глупост размишљати у правцу да је псовка нешто страшно, престрашно, јер човеку некад излети, мсм једино ако не покушаваш да ми кажеш како си ти опасна риба која увек може да контролише све и немаш тачку пуцања...

Примери имају смисла јер ти јасно показују како, зашто и у којим ситуацијама може шта и како да се протумачи, само што си ти у фазону "гледамо право и само право, не може се скренути поглед", тако да ни не покушаваш да скапираш шта покушавам да ти кажем... Као што си ти скапирала да је мени ортак у затвору а ја само дајем пример из документарца, што је човек испод и написао, ал' толико о томе колико ти и гледаш а не само капираш...

И нека, нек сам ја инфантилан и примитиван, само кад сте ви сви дивни, супер, шмекери/рибе, па нек сам ја најгори...

- - - - - - - - - -

Jel normalno da mlados' Srbije ovoliko laze? Zamisli objasnis im sto se ne slazes sa njima i onda krenu ovako da ti baronisu, bez blama...

Шта лажем и баронишем кад сваку прилику искористиш да кажеш како сам детињаст, примитиван, ограничен, овакав, онакав, ево колико пута већ? И још сад лажем на то све... И ако ти тако васпитана, културна, модерна шта већ на овај начин "објашњаваш" некоме нешто онда не бих рекао да си све то наведено..
 
Zbilja detinjasti, primitivni su mi ti primeri nez nekima treba ponoviti i taaako...nemoj da se potresas toliko....desava se...sledeci put necu biti iskrena, zarad tvojih tananih osecanja...
 
Zbilja detinjasti, primitivni su mi ti primeri nez nekima treba ponoviti i taaako...nemoj da se potresas toliko....desava se...sledeci put necu biti iskrena, zarad tvojih tananih osecanja...

Па добро, ти си опасна риба, светска теби је све детињасто и примитивно.. Шта да ти кажем..

Није уопште поента у искрености већ у пројекцијама, измишљању, безобразлуку са твоје стране... Истина мене никад није повредила.
 
Па добро, ти си опасна риба, светска теби је све детињасто и примитивно.. Шта да ти кажем..

Није уопште поента у искрености већ у пројекцијама, измишљању, безобразлуку са твоје стране... Истина мене никад није повредила.

Projekcije, bezobrazluk ma sta mi naprica...opet nja nja nja vidim bas ti prija kad ti neko kaze iskreno primeri su ti takvi i takvi...odma' ide boldovano...toliko o tvojoj iskrenosti...imamo razlicite stavove ne moras odmah da dramis sa boldovanim...
,,,,,,,,,,,,,,,
To za gofna nije ljis ako izuzmemo futa ppl ((":
 
spustam se bajsem ka rakovici i mamlaz preso na levu stranu preko pune linije ne bi li skrenuo u poprecnu ulicu,za metar ga jedva mimoidjem i naiebem mu se keve,jos on pocne mene psovati umesto da bude srecan sto bi mu usrecio majku iako me ugrozio u saobracaju i mogo plati veliki odstetu,vidis sta je nezahvalnost
 
Svud nekakve seksualne izjave koje se smatraju uvredljivim...Kad se parovi svadjaju u tim ljis odnosima...tako bace usput tako neku sexualnu uvredu...Iako iste nemaju veze sa razumom pa stoga...Pitanje...Ima li ovde pametnih koji mogu objasniti zasto je uvreda reci nekome pusi penis?
Vidite ljudi tako decenijama "vredjaju" ljude da li je taj penis prljav, necist, zaposednut demonima sto bi rekli religiozni, pa je tako nesto uvreda?
Podelite vasa shvatanja sa nama...

Po tebi je seksualna uvreda psovka sa spominjanjem genitalija, je li? Po meni je seksualna uvreda nešto drugo.

Ovo sve oko psovki govori samo da smo obični prostodušni ljudi. Opet, kako si napomenula gledano iz verskog aspekta - živi smo ljudi, grešni, odemo nekad stranputicom.

Što se tiče seksualnih uvreda tipa, neko kaže svojoj devojci kako je razvaljena kurrva ili na primer dupetara, daskara, smotana (u seksu jelte) - lično smatram izrazom slabosti i nemoći, pa se javlja namera da se bilo kakvim drugim metodama ponizi druga strana. Dakle pokušaj najnižeg diranja u sujetu ljudi, pa ko je sujetan, biće uvređen, a onda sledi obostrano nisko spuštanje.
 
Poslednja izmena:
Da to je zanimljivo sto li svestenici propagiraju moral i daju sebi za pravo da drugima odedjuju sta je dobro za njih?....a nikada svoje postupke ne ispituju, posebno taj Vatikan, mada i ovi domaci poceli sa filmovima...uglavnom znas li koja je prva religija propagirala telo kao necisto?
Realno i dalje nema smisla osudjivate ljude, koji se seksaju na neki svoj nacin zar ne? I opet kako moze biti ponizenje nesto sto se radi dobrovoljno...zbilja, jel to neka seksualna isfrustriranost, ili jednostavno glupost kada se genitalije toliko potenciraju kao nesto necisto, pogano..ili kao nesto sto sluzi za dominaciju, cega pobogu? Neko dozivljava deo svog tela kao prljav pa ako mu ovaj drugi lize onda on dominira? Srsly? Idk...Kakvi li su to kompleksasi, patologicari...mada ima i onih obolelih sto misle da je in povredjivati...ajde razumem ove sto vole da ih se povredjuje, pa nadju se valjda, pa su srecni. ((":

In Ancient Rome, fellatio was considered profoundly taboo. Sexual acts were generally seen through the prism of submission and control. This is apparent in the two Latin words for the act: irrumare (to penetrate orally), and fellare (to be penetrated orally). Under this system, it was considered to be abhorrent for a male to perform fellatio, since that would mean that he was penetrated (controlled), whereas receiving fellatio from a woman or another man of lower social status (such as a slave or debtor) was not humiliating. The Romans regarded oral sex as being far more shameful than, for example, anal sex – known practitioners were supposed to have foul breath and were often unwelcome as guests at a dinner table.

Ne znam koja je kultura videla seks kao nesto sramno, ali recimo u Aziji su drugacije potpuno gledali na to i uzivali u seksu.

Ne znam zasto drustvo vidi penis kao nesto sto pokorava (ako cemo bas da sitnicarimo, moze se gledati kao simbol moci, muskosti, dominancije u krajnjem slucaju) stoga sve sto ukljucuje penis bilo bi nekako ponizavajuce. I danas ima ljudi koji seks vide kao ponizenje upravo zbog penetracije, mada ne vidim nikakvo ponizenje tu ako osobe osobe uzivaju i ako obe osobe dobrovoljno pristaju na to.

A zavisi kako ko gleda na oralni seks, nego uziva da mu stimulisu taj deo posto ima veliki broj nervnih zavrsetaka, nekom to izgleda malo dominantno kada vide svog partnera medju nogama kako ih zadovoljava o ova strana uzima, a neko voli kada neko njime dominira, i nista lose u tome dok je pod pristankom dobrovoljnim. Ima i onih koji eto gledaju, to je prljavo, a neko to ustima stimulise, i samim tim sto je prljavo (u glavi, a mozda je i higijena malo problem), postoji neka prljava dominacija koja pali. Lupam sada, toliko neko "voli" to, da ne smeta ni sto je taj organ prljav (metaforicki, ili nehigijenski).

Sto je ponizenje ako je dobrovoljno ne znam, mozda zato jer jedna strana samo prima a druga daje pa se javi onaj osecaj "ko sam ja da tebe samo zadovoljam a ti samo uzimas a ne dajes nikada"
 
spustam se bajsem ka rakovici i mamlaz preso na levu stranu preko pune linije ne bi li skrenuo u poprecnu ulicu,za metar ga jedva mimoidjem i naiebem mu se keve,jos on pocne mene psovati umesto da bude srecan sto bi mu usrecio majku iako me ugrozio u saobracaju i mogo plati veliki odstetu,vidis sta je nezahvalnost

Konacno da naletim na ovo:

- sa kojim obrazom neko ko je napravio saobracajni prekrsaj bude ljut i jos hoce da se bije, psuje i sl?

- - - - - - - - - -

Тај који ти сваку другу ваља у облику "брате" он није ментално заостао већ вероватно дубоко навучен на кокаин... Веруј ми...

Ono sto cujem u prolazu + ova tvoja teza = nisam znao da je toliko kokain rasiren...
 
Pa ja sam se toga po Srbiji nagledao :) Napsovaše mi se nane nanine što im smetam u kršenju saobraćajnih propisa :)

Meni je jedan iskocio i to kada sam presao dobrih 15-ak metara i to sto sam insistirao na svom pravu prvenstva na pesackom prelazu i sto sam ga gledao u oci dok sam prelazio (valjda mogu da predjem ta 3m da ne gledam napred, ubrzanim korakom...)

-------------------
Psovke:

- da li postoje psovke, nevezane za sexualnost?
- fascinira kako se sex koristi za izazivanje, uvredljivost i ponizavanje i zasto se ljudi na to pecaju?
 
Svud nekakve seksualne izjave koje se smatraju uvredljivim...Kad se parovi svadjaju u tim ljis odnosima...tako bace usput tako neku sexualnu uvredu...Iako iste nemaju veze sa razumom pa stoga...Pitanje...Ima li ovde pametnih koji mogu objasniti zasto je uvreda reci nekome pusi penis?
Vidite ljudi tako decenijama "vredjaju" ljude da li je taj penis prljav, necist, zaposednut demonima sto bi rekli religiozni, pa je tako nesto uvreda?
Podelite vasa shvatanja sa nama...

U nedostatku argumenata i prilivu besa a ne racionalnog stanja svesti pocnu parovi da se "vredjaju" na taj nacin. Sto se tice samih psovki to je isto deo naseg
jezika, cak stovise imamo za razliku od drugih naroda dosta kreativan spektar psovki i to nuzno nije nista negativno. Kao trece svi mi koristimo sasvim prirodno psovke kada se nam se desi nesto ne planirano i sto nas iznervira u trenutku, sto nije primitivizam vec jedna najprirodnija reakcija.
"Crven Ban" objasnjava dosta toga.

Sa druge strane sam cin oralnog i analnog sexa se jos uvek smatra kao ponizavajuce za onu osobu koja "prima" u odnosu na osobu koja sprovodi jer se smatra dominatnom i manevrise. Otuda takve vrste psovki koje opisuju te radnje bi trebale imati efekat vredjanja.
 
Projekcije, bezobrazluk ma sta mi naprica...opet nja nja nja vidim bas ti prija kad ti neko kaze iskreno primeri su ti takvi i takvi...odma' ide boldovano...toliko o tvojoj iskrenosti...imamo razlicite stavove ne moras odmah da dramis sa boldovanim...
,,,,,,,,,,,,,,,
To za gofna nije ljis ako izuzmemo futa ppl ((":

Безобразлук зато што ме оцрни најгоре само зато што сам рекао да је глупост бавити се овом темом... Тј да је губљење времена... Псовке у афекту ће се увек чути...

Уопште није поента у томе како теби звуче моји примери, већ то да си испројектовала да је то неки мој другар, и још да се ја хвалим тим, дакле ниси ни прочитала а не скапирала шта сам хтео рећи... Е то су те пројекције које сам навео... И примери су реални тј свакодневни јер увек имаш ситуацију где неко може да те избаци из такта нпр у саобраћају да опсујеш...

Но небитно, као што рекох све то изречено говори о теби, о мени слабо јер ја тебе ничим овде увредио нисам...

- - - - - - - - - -

Ono sto cujem u prolazu + ova tvoja teza = nisam znao da je toliko kokain rasiren...

Изгледа да доста тога не знаш :)
 
Ни са тобом се не слажем јер нису псовке саставни део културне матрице нашег језика, нема то везе само са нама, погледај нпр када Енглез, Амер, ко већ удари нпр руком у нешто случајно и заболи га рефлексно ће рећи "фак", неће рећи "јао, ударио сам тако јако да ми је сензор за бол реаговао", капираш шта хоћу да ти кажем?

Opet kažem, to zavisi isključivo od individualnog jezičkog poimanja stvari, ja se ne bih tako izrazio, dok neko drugi bi, nebitno da li je Englez, Turčin ili Kinez.
Psovke, nažalost, jesu sastavni deo kulturnog miljea jer objašnjavaju na koji način neko kroz psovku izražava izvesnu ideju i doživljava nešto, a na šta najviše utiče mentalitet ljudi iz sredine gde se pojedinac nalazi. U ovom slučaju, u našem jeziku, ali ja ne kažem da toga nema ni u drugim kulturama, samo da je u našem dosta naglašenije.
 
Ja sam malko šuntav po tom pitanju jer me verbalne uvrede baš ne dotiču od ljudi za koje me boli uvo.

Jedino me pecne od nekog baš bliskog.

Sa druge strane imam dobrog ortaka sa kojim mi je svaka druga reč "puši urac, pi.zda ti materina, pićko" itd. To nam ko dobar dan.
 

Back
Top