Slovenija totalno propala: Prodaju 15 najvecih drzavnih preduzeca , Telekom, Aerodrom

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.388
Citam malopre slovenija pukla nacisto.

Prodaju 15 najprofitabilnijih drzavnih preduzeca u pokusaju da se rese dugova

Aerodrom Ljubljana, Adria ervejz, Tehnika, Nova Kreditna banka Maribor, Telekom Slovenije, Cinkarna Celje, Gospodarsko razstavišče, Paloma, Terme Olimpia, Unior, Žito, Elan, Foton i Helios, petnaest je slovenačkih državnih preduzeća koje bi uskoro trebalo da promene vlasnika.

Ova preduzeca su bila nekada ponos slovenacke privrede.

Izgleda da njima nije pomogao datum z:(
 
E moj tikomire,bolje da vodimo racuna o sebi,slovenacki standard necemo dostici ni za 50 godina.

pa ne mozemo da vodimo racuna o sebi kad nas u propast gurate vi proEU antisrbi vec 13tu godinu.

Primer slovenije upravo dokazuje kakvo "blagostanje" nas ceka na putu ka EU.

Ako su oni ovako propali ko zna sta tek nas ceka.
 
Citam malopre slovenija pukla nacisto.

Prodaju 15 najprofitabilnijih drzavnih preduzeca u pokusaju da se rese dugova

Aerodrom Ljubljana, Adria ervejz, Tehnika, Nova Kreditna banka Maribor, Telekom Slovenije, Cinkarna Celje, Gospodarsko razstavišče, Paloma, Terme Olimpia, Unior, Žito, Elan, Foton i Helios, petnaest je slovenačkih državnih preduzeća koje bi uskoro trebalo da promene vlasnika.

Ova preduzeca su bila nekada ponos slovenacke privrede.

Izgleda da njima nije pomogao datum z:(

To je tragedija jer su to elitna slovenačka preduzeća.
Ali što je najgore, cijena tim preduzećima pada i nekoliko puta.
Merkator je računao prije 5 godina, da se može prodati za 1-1,5 miliardi € a sada se jedva za njega dobilo 200 miliona sa neizvjesnim rokom plaćanja (možda nikad).

Slovenija je pala u veliko dužničko robstvo bez povratka. Standar je pao za polovinu u odnosu na vrijeme prije ulaska u EU.
Plate su se smanjile od 30-50% a nezaposlenost je vrlo velika. I oni što rade ne dobijaju platu mjesecima ili neki bonovi pa u ratama i bez plaćanja socialnog i zdravstvenog osiguranja.
Ljudi se jednostavno bore za goli život.

Jedina dobra stvar je blizina Austrije pa tamo masovno odlaze na rad. Čak imaju organiziran veliki broj autobusa, koji ujutru pokupe radnike za Austriju i naveče ih vraćaju kući u Sloveniju. Ali tamo mogu naći posao samo zanatska zanimanja (građevina, komunala,varioci, monteri, čistačice, fizikalci ) a za one koji to ne znaju da rade nema ništa.
Mladi se većinom iz Slovenije sele po svijetu jer je tu crna perspektiva.
 
Tema , klasicna srpska........u fazonu da komsiji crkne krava.Tihi , posto kapiram da iz rodne vukoyebine nisi mrdnuo duze vreme, a narocito nisi obilazio sloveniju, ne cudim se ovolikim , zluradim glupostima koja si napisao........tacno je da sloveniju drma kriza kao i pola planete , a narocito evropu...ali je jos tacnije , da sa svom tom krizom furaju ispred srbistana bar 50 godina u svemu..........sem u tenisu ....No, ta shabanska filozofija , ako je komsilji malo losije, meni je moja beda laksa, te nece odvesti nigde ....sem u ludaru
 
Za većinu Srba bila bi premija da dostignu slovenački stepen "propasti".

A sto vi ukljucujete Srbe i Srbiju u temu ako ih se ovo ne dotice. Covek je lepo rekao kako je Slovenija u veoma losoj ekonomskoj situaciji iako je u EU. Znaci nije bitno kako zive Srbi i tako te gluposti.

Ovde se prica o Sloveniji. Vi ljudi ne mozete normalno diskutovati ako na neki nacin ne pokusate sve to da uporedite sa Srbijom.
 
Tema , klasicna srpska........u fazonu da komsiji crkne krava.Tihi , posto kapiram da iz rodne vukoyebine nisi mrdnuo duze vreme, a narocito nisi obilazio sloveniju, ne cudim se ovolikim , zluradim glupostima koja si napisao........tacno je da sloveniju drma kriza kao i pola planete , a narocito evropu...ali je jos tacnije , da sa svom tom krizom furaju ispred srbistana bar 50 godina u svemu..........sem u tenisu ....No, ta shabanska filozofija , ako je komsilji malo losije, meni je moja beda laksa, te nece odvesti nigde ....sem u ludaru
Aaaaaa, neverovatno, evo ga ponovo!!!
Ae sada facking, batice i ostali aduti za diskusiju!!!!
:cepanje:
:tambalamba:

- - - - - - - - - -

A sto vi ukljucujete Srbe i Srbiju u temu ako ih se ovo ne dotice. Covek je lepo rekao kako je Slovenija u veoma losoj ekonomskoj situaciji iako je u EU. Znaci nije bitno kako zive Srbi i tako te gluposti.

Ovde se prica o Sloveniji. Vi ljudi ne mozete normalno diskutovati ako na neki nacin ne pokusate sve to da uporedite sa Srbijom.
A i ti pitaš svašta.
Kako bi autošovinsti inače egzistirali?
 
Za većinu Srba bila bi premija da dostignu slovenački stepen "propasti".

samo sto je za nas rezervisano da zivimo siptarskim standardom u EU.

Vama je EU namenila status evropskih cigana.

- - - - - - - - - -

Tema , klasicna srpska........u fazonu da komsiji crkne krava.Tihi , posto kapiram da iz rodne vukoyebine nisi mrdnuo duze vreme, a narocito nisi obilazio sloveniju, ne cudim se ovolikim , zluradim glupostima koja si napisao........tacno je da sloveniju drma kriza kao i pola planete , a narocito evropu...ali je jos tacnije , da sa svom tom krizom furaju ispred srbistana bar 50 godina u svemu..........sem u tenisu ....No, ta shabanska filozofija , ako je komsilji malo losije, meni je moja beda laksa, te nece odvesti nigde ....sem u ludaru

bio sam u sloveniji prosle godine. Cinjenica je da je Slovenija neuporedivo sredjenija od Srbije. Njihova sela imaju bolju infrastrukturu nego 90% srpskih gradova.

Ali to ne menja cinjenicu da je Slovenija u EU umesto blagostanja docekala propast privrede i ekonomije.

Ista i jos gora sudbina ceka i nas.

Ne's se ti leba najesti od datuma....
 
samo sto je za nas rezervisano da zivimo siptarskim standardom u EU.

Vama je EU namenila status evropskih cigana.

- - - - - - - - - -



bio sam u sloveniji prosle godine. Cinjenica je da je Slovenija neuporedivo sredjenija od Srbije. Njihova sela imaju bolju infrastrukturu nego 90% srpskih gradova.

Ali to ne menja cinjenicu da je Slovenija u EU umesto blagostanja docekala propast privrede i ekonomije.

Ista i jos gora sudbina ceka i nas.

Ne's se ti leba najesti od datuma....
Оће бре, живи за датум!
 
Словенија је пропала? Па наравно да је пропала чим је ушла у ту профашистичку организацију звану ЕУ. Та ЕУ пљачка и уништава своје чланице. Словенија није једина земља која је пропала због ЕУ. Погледајте пример Грчке, Румуније,итд. Све оне пропададају због ЕУ. А ови наши послушници ЕУ и даље причају како она ,,нема алтернативу" и како у њој теку ,,мед и млеко". Кретенизам, ако мене питате.
 

Back
Top