U kojoj je ovo državi ?

Ova druga zastava je koliko znam zastava bošnjačke nacionalne manjine u Srbiji. Budi srećan kada nacionalne manjine poštuju državna obilježja Republike Srbije a manjine su srećne i zadovoljne onda kada njihova država dozvoljava njima da se iskužu i nacionalno. Loše je kada oko toga dođe do incidenta. Treba utvrditi krivce i podnijeti prijave. Lično sam srećan da su te zastave jedna uz drugu i da veličinom i položajem zastava općinska skupština poštuje obe zastave. Država je slobodna i demokratska onoliko koliko manjine imaju prava u njoj.
 
Ova druga zastava je koliko znam zastava bošnjačke nacionalne manjine u Srbiji. Budi srećan kada nacionalne manjine poštuju državna obilježja Republike Srbije a manjine su srećne i zadovoljne onda kada njihova država dozvoljava njima da se iskužu i nacionalno. Loše je kada oko toga dođe do incidenta. Treba utvrditi krivce i podnijeti prijave. Lično sam srećan da su te zastave jedna uz drugu i da veličinom i položajem zastava općinska skupština poštuje obe zastave. Država je slobodna i demokratska onoliko koliko manjine imaju prava u njoj.


Два одборника Демократске странке Србије у Скупштини општине Пријепоље "брутално претучена" након избацивања из скупштинске сале, тврде у ДСС-у.

Демократска странка Србије саопштила је да су двојица одборника те странке у Скупштини општине Пријепоље "брутално претучена" јер су тражили да материјали за седнице парламента буду писани и на ћирилици.
Наводи се да су одборници Милан Гачевић и Небојша Минић претучени јуче на седници Скупштине општине Пријепоље, као и да их је, по налогу председника Скупштине општине Јусуфа Мушкића, пред 60 одборника и у директном ТВ преносу, претукла група младића.

Та група је, како се наводи, била без било каквих ознака идентификације, "а Мушкић их је ангажовао као наводно скупштинско обезбеђење".

Одборнике ДСС-а који су, упркос изреченој мери удаљења са седнице, дошли на поподневни наставак седнице Скупштине општине Пријепоље, избацило је скупштинско обезбеђење.

Приликом интервенције обезбеђења дошло је до гужве, а већи број опозиционих одборника је у наставку седнице тврдио да су одборници Минић и Гачевић претучени и да су затражили лекарску помоћ у овдашњем Дому здравља.

"Након избацивања из скупштинске сале, уз грубу примену силе, Гачевић и Минић су завршили у пријепољском Дому здравља, са повредама по глави, телу и ногама", наводи се у саопштењу ДСС-а.

Истиче се да је председник Скупштине општине Пријепоље, уместо да испуни законску обавезу и материјал достави и на ћирилици, изрекао меру удаљења за двојицу одборника са седнице, а затим наложио и, како се наводи, бруталну употребу физичке силе.

Prava manjina kažeš?

- - - - - - - - - -

Prema ovome sudeći znam u kojoj državi nije, Srbiji.
 
Два одборника Демократске странке Србије у Скупштини општине Пријепоље "брутално претучена" након избацивања из скупштинске сале, тврде у ДСС-у.

Демократска странка Србије саопштила је да су двојица одборника те странке у Скупштини општине Пријепоље "брутално претучена" јер су тражили да материјали за седнице парламента буду писани и на ћирилици.
Наводи се да су одборници Милан Гачевић и Небојша Минић претучени јуче на седници Скупштине општине Пријепоље, као и да их је, по налогу председника Скупштине општине Јусуфа Мушкића, пред 60 одборника и у директном ТВ преносу, претукла група младића.

Та група је, како се наводи, била без било каквих ознака идентификације, "а Мушкић их је ангажовао као наводно скупштинско обезбеђење".

Одборнике ДСС-а који су, упркос изреченој мери удаљења са седнице, дошли на поподневни наставак седнице Скупштине општине Пријепоље, избацило је скупштинско обезбеђење.

Приликом интервенције обезбеђења дошло је до гужве, а већи број опозиционих одборника је у наставку седнице тврдио да су одборници Минић и Гачевић претучени и да су затражили лекарску помоћ у овдашњем Дому здравља.

"Након избацивања из скупштинске сале, уз грубу примену силе, Гачевић и Минић су завршили у пријепољском Дому здравља, са повредама по глави, телу и ногама", наводи се у саопштењу ДСС-а.

Истиче се да је председник Скупштине општине Пријепоље, уместо да испуни законску обавезу и материјал достави и на ћирилици, изрекао меру удаљења за двојицу одборника са седнице, а затим наложио и, како се наводи, бруталну употребу физичке силе.

Prava manjina kažeš?

- - - - - - - - - -

Prema ovome sudeći znam u kojoj državi nije, Srbiji.


Da ! Kažem prava manjina. Ostalo je na istražnim organima i na institucijama sistema. U uvodnom postu je bilo akcentirano kakva je to zastava u pitanju. Težište mog prethodnog posta je bilo upravo na tome.
 
Ništa čudno u mafijaškoj i šljamskoj državi... Onaj bivo i kriminalac može da arči pare poreskih obveznika snimajući spotove sa nekim bendom, preti novinarima, pokriva brata kriminalca (poput njega) samohvališe a prava slika stanja- evo je u ovom kratkom video klipu.
 
Da ! Kažem prava manjina. Ostalo je na istražnim organima i na institucijama sistema. U uvodnom postu je bilo akcentirano kakva je to zastava u pitanju. Težište mog prethodnog posta je bilo upravo na tome.

Право мањине је да затире ћирилицу, и да бије сваког ко се против тога буни?
 
images
 
Ova druga zastava je koliko znam zastava bošnjačke nacionalne manjine u Srbiji. Budi srećan kada nacionalne manjine poštuju državna obilježja Republike Srbije a manjine su srećne i zadovoljne onda kada njihova država dozvoljava njima da se iskužu i nacionalno. Loše je kada oko toga dođe do incidenta. Treba utvrditi krivce i podnijeti prijave. Lično sam srećan da su te zastave jedna uz drugu i da veličinom i položajem zastava općinska skupština poštuje obe zastave. Država je slobodna i demokratska onoliko koliko manjine imaju prava u njoj.

Осим веће заставе Србије та друга застава је застава ФБИХ - ШТО ЈЕ ПРОТИВЗАКОНИТО... то НИЈЕ застава националне мањине него ЗАСТАВА СУСЕДНЕ ДРЖАВЕ што у пренесеном смислу значи да та суседна држава ИМА ТЕРИТОРИЈАЛНЕ ПРЕТЕНЗИЈЕ НА ДРЖАВУ СРБИЈУ. Срби у Републици Српској НЕМАЈУ ЗАСТАВУ СРБИЈЕ - НЕГО СВОЈУ ЗАСТАВУ ... тако треба и код нас да ради национална мањина. ТА БОШЊАНИКАНСКА ЗАСТАВА ЈЕ ЧИСТА ПРОВОКАЦИЈА.

А ОВО ЗА ЗАБРАНУ ЋИРИЛИЦЕ У СРЕД СРБИЈЕ ЈЕ ТАКАВ СКАНДАЛ ДА УОПШТЕ НЕ ЖЕЛИМ ДА ГА КОМЕНТАРИШЕМ АЛИ СЕ НЕ ЧУДИМ ЈЕР СУ СЕ МНОГИ ОСИЛИЛИ .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ova druga zastava je koliko znam zastava bošnjačke nacionalne manjine u Srbiji. Budi srećan kada nacionalne manjine poštuju državna obilježja Republike Srbije a manjine su srećne i zadovoljne onda kada njihova država dozvoljava njima da se iskužu i nacionalno. Loše je kada oko toga dođe do incidenta. Treba utvrditi krivce i podnijeti prijave. Lično sam srećan da su te zastave jedna uz drugu i da veličinom i položajem zastava općinska skupština poštuje obe zastave. Država je slobodna i demokratska onoliko koliko manjine imaju prava u njoj.

Lupetaš.
Nisu ovo Ujedinjene Nacije, nego država Srbija u pokušaju.
Kad bude država, onda se neće kačiti raznorazno smeće po zidovima.
 
Pripadnici manjine u Srbiji angazuju privatno obezbedjenje da prebija pripadnike vecinskog srpskog naroda - zato sto traze da materijal u skupstini dobijaju na zvanicnom pismu u republici Srbiji - cirilici.

Zato nam drzava i propada.

Jer su se najgora gamad govna i izdajnici popeli na vlast kao izdajnicko i prodano djubre Aleksandar Vucic

A na ta mesta ih je doveo isto jednako los narod.

- - - - - - - - - -

Da ! Kažem prava manjina. Ostalo je na istražnim organima i na institucijama sistema. U uvodnom postu je bilo akcentirano kakva je to zastava u pitanju. Težište mog prethodnog posta je bilo upravo na tome.

Jel ima u lokalnim skupstinama Nemacke, Amerike, Kanade, Engleske, Francuske - zastava manjina?

U tim drzavama zivi daleko veci broj manjina nego u Srbiji pa nema niti njihovih zastava niti njihovih stranaka u parlamentu.

Mi pripadnici vecinskog srpskog naroda smo tesko diskriminisani u drzavi SMRDIJI

Cenzus za srpske stranke je 5% a za stranke manjina nema cenzusa.

I ako iz prilozenog mozemo zakljuciti da su u Srbiji najveca i najdiskrimisanija manjina u sustini pravi Srbi koji nisu prodali i pljunuli svoju veru i tradiciju.
 
Осим веће заставе Србије та друга застава је застава ФБИХ - ШТО ЈЕ ПРОТИВЗАКОНИТО... то НИЈЕ застава националне мањине него ЗАСТАВА СУСЕДНЕ ДРЖАВЕ што у пренесеном смислу значи да та суседна држава ИМА ТЕРИТОРИЈАЛНЕ ПРЕТЕНЗИЈЕ НА ДРЖАВУ СРБИЈУ. Срби у Републици Српској НЕМАЈУ ЗАСТАВУ СРБИЈЕ - НЕГО СВОЈУ ЗАСТАВУ ... тако треба и код нас да ради национална мањина. ТА БОШЊАНИКАНСКА ЗАСТАВА ЈЕ ЧИСТА ПРОВОКАЦИЈА.
]

А ОВО ЗА ЗАБРАНУ ЋИРИЛИЦЕ У СРЕД СРБИЈЕ ЈЕ ТАКАВ СКАНДАЛ ДА УОПШТЕ НЕ ЖЕЛИМ ДА ГА КОМЕНТАРИШЕМ АЛИ СЕ НЕ ЧУДИМ ЈЕР СУ СЕ МНОГИ ОСИЛИЛИ .


Ostrašćen si i naprosto ja to razumijem. Iznio sam svoje mišljenje i nemam ga potrebu dodatno obrazlagati. Ono što imam potrebu a jeste tema je činjenica da zastava pored zastave Republike Srbije nije zastava Bosne i Hercegovine nego kako sam i napisao. Imaš bezbroj dokaza na netu pa potraži. Evo ti samo jedna smjernica.

Baner-Glavni-ured.gif
 
Poslednja izmena od moderatora:
snimak je iz 2010 .

Prijepolje 2002
Ukupno : 41.188

Srbi 23.402 (56,82%),
Bosnjaci : 13.109 (31,83%),
Muslimani : 3.812 (9,26%),
Crnogorci : 271 (0,66%),
Ostali i nepoznato : 594 (1,44%)

Prijepolje 2011
Ukupno : 37.059

Srbi : 19.496 (-3.906) ( 52.6%)
Bosnjaci : 12.792 (-317) (34.52%)
Muslimani : 3.543 (-269) (9.56%)
Crnogorci : 89 (-182) (0.24%)
Ostali i nepoznato : 895 (+301) (2.42%)

posljedice terora nad Srbima u "zelenoj transvezali "
 
Nacionalne simbole, znamenja i praznike nacionalnih manjina predlažu nacionalni saveti. Simbole, znamenje i praznike nacionalnih manjina potvrđuje Savezni savet za nacionalne manjine.

Simboli i znamenja nacionalnih manjina se mogu službeno isticati tokom državnih praznika i praznika nacionalne manjine na zgradama i u prostorijama lokalnih organa i organizacija sa javnim ovlašćenjima na područjima na kojima je jezik nacionalne manjine u službenoj upotrebi.

Uz znamenja i simbole nacionalne manjine, pri službenoj upotrebi iz stava 2. ovog člana, obavezno se ističu znamenja i simboli Savezne Republike Jugoslavije, odnosno republike članice.

Jedinica lokalne samouprave će obavezno uvesti u ravnopravnu službenu upotrebu jezik i pismo nacionalne manjine ukoliko procenat pripadnika te nacionalne manjine u ukupnom broju stanovnika na njenoj teritoriji dostiže 15% prema rezultatima poslednjeg popisa stanovništva.
 
Poslednja izmena:
Ostrašćen si i naprosto ja to razumijem. Iznio sam svoje mišljenje i nemam ga potrebu dodatno obrazlagati. Ono što imam potrebu a jeste tema je činjenica da zastava pored zastave Republike Srbije nije zastava Bosne i Hercegovine nego kako sam i napisao. Imaš bezbroj dokaza na netu pa potraži. Evo ti samo jedna smjernica.

Baner-Glavni-ured.gif

Па добро... сада сам погледао ... у случају да је истина ово што си навео ОНДА ТО ТАКО МОЖЕ ПО ЗАКОНУ И ОНДА СУ УРЕДНО ПОСТАВИЛИ ЗАСТАВЕ... тј. када се чита са лева на десно, прво застава државе Србије, затим застава Бошњака......


Grbovi i zastave BiH





Grb BiH - 1992
 
Па добро... сада сам погледао ... у случају да је истина ово што си навео ОНДА ТО ТАКО МОЖЕ ПО ЗАКОНУ И ОНДА СУ УРЕДНО ПОСТАВИЛИ ЗАСТАВЕ... тј. када се чита са лева на десно, прво застава државе Србије, затим застава Бошњака......


Grbovi i zastave BiH





Grb BiH - 1992


Čekaj zezaš me ili ne vidiš da to dvoje nije isto? :lol:

images
 
Poslednja izmena:
snimak je iz 2010 .

Prijepolje 2002
Ukupno : 41.188

Srbi 23.402 (56,82%),
Bosnjaci : 13.109 (31,83%),
Muslimani : 3.812 (9,26%),
Crnogorci : 271 (0,66%),
Ostali i nepoznato : 594 (1,44%)

Prijepolje 2011
Ukupno : 37.059

Srbi : 19.496 (-3.906) ( 52.6%)
Bosnjaci : 12.792 (-317) (34.52%)
Muslimani : 3.543 (-269) (9.56%)
Crnogorci : 89 (-182) (0.24%)
Ostali i nepoznato : 895 (+301) (2.42%)

posljedice terora nad Srbima u "zelenoj transvezali "

skoro 4000 manje Srba u prijepolju za samo 10 godina

Prijepolje dozivljava pravu demografsku katastrofu pod proEU-ustaskim snagama

Nikada nisam bio u Prijepolju al predpostavljam da su firme nosioci privrede grada unistene kroz privatizaciju a novih nema i omladina bezi trbuhom za kruhom.
 

Back
Top