Cipovanje turbo dizelasa i turbo benzinaca - istina, fama , prevara ili nesto trece?

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.928
Vidim u poslednje vreme je sve popularnije cipovanje turbo motora narocito turbo dizelasa . Navodno sa cipovanjem auta dobijaju 30% vecu snagu i obrtni momenat , uz sto je posebno zanimljivo , manju potrosnju za 1 litar?

Najpoznatija firma koja se time bavi u evropi je Race Chip.

Evo na primer rezultata za Volvo S80 2.4 turbo dizel

http://www.racechip.com/chiptuning/volvo/s80/as/2-4d-120kw/index.php

Navodno oni sa ovim chipovima remapiraju ECU i postizu te bolje rezultate , sa na primer Racechip Pro2 dobitak je 30% u performansama

Sad ja postavljam pitanje , zasto same fabrike tj proizvodjaci automobila ne rade ovo , obzirom da je njima samo dobit , ako auto ima jacu snagu sa istim motorom a manju potrosnju?

Sta mislite?
 
већу снагу треба пропратити и издржљивијим кочењем, ојачаним квачилом и мењачем, одговарајућим осигурањем... ... ...
потрошња се смањује при истим брзинама. ко би тражио више снаге а да је не користи?
произвођачи имају и атмосферске моторе (бар бензинске) које би да продају. а има и гаранција за испоштовати...
 
imas temu, najbolje nova mapa, za cr dizne je bolje, a za plivajuci nije, nevalja iz niskih obrtaja da ga stiskas! ima razlike u potrosnji, kako moze da smanji moze i dobro da poveca, jer moze i da povuce, zavisi druze sve sta je uu glavi...
http://forum.krstarica.com/showthre...ing-sve-o-cipovanju-auta?highlight=cip+tuning
imas i ovde par postova!
http://forum.krstarica.com/showthread.php/72379-TUNING?highlight=cip+tuning


Vidim ti si tamo napisao da bi hteo da cipujes auto. Na kraju jesi li to uradio?

Inace ja sto se ovoga tice imam poverenja samo u ove renomirane firme.

Zato bih isti savet dao i tebi. Ovaj racechip videh moze da se nabavi kod nas po istim cenama ko u nemackoj.

Sad sto kazu ne znas dok ne probas.
 
oko 100 e je preko kluba nesto,
inace motor se "lakse vrti" zivahniji je, necu ja na trke, pola njih stavlja kocnice fal marke delova, stavis org fordove, i nebrini, osim toga nema nista bolje od org, inace necu ja na trke, i ovo mi je mnogo, ali ajde na 165 ks se bas oseti cip, pogotovo na dizelu!
potrosnja nije bas niza, ali ako se vozi pod malim gasom normalno je da je bas niza.
drugar koji je cipnuo foukusa (koji bas nabija potrosnju, gazi ga u max, a nemoze da veruje da nekome recimo kao meni auto od 2 t trosi 4,5 l) kaze da mu je bas skinuo potrosnju na otvorenom osetno, i prezadovoljan je!
 
Kao sto rece, kod dobro uradjene mape moze samo zamajac da strada i to pri pri specificnom nacinu voznje.

kolko vidim ovaj race chip je najpoznatij u evropi i mislim da tu ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

ja da vozim turbo dizela odmah bi ga cipovao.

sta moze da ti fali od 25% vise snage i obrtnog momenta.
 
Vidim u poslednje vreme je sve popularnije cipovanje turbo motora narocito turbo dizelasa . Navodno sa cipovanjem auta dobijaju 30% vecu snagu i obrtni momenat , uz sto je posebno zanimljivo , manju potrosnju za 1 litar?

Najpoznatija firma koja se time bavi u evropi je Race Chip.

Evo na primer rezultata za Volvo S80 2.4 turbo dizel

http://www.racechip.com/chiptuning/volvo/s80/as/2-4d-120kw/index.php

Navodno oni sa ovim chipovima remapiraju ECU i postizu te bolje rezultate , sa na primer Racechip Pro2 dobitak je 30% u performansama

Sad ja postavljam pitanje , zasto same fabrike tj proizvodjaci automobila ne rade ovo , obzirom da je njima samo dobit , ako auto ima jacu snagu sa istim motorom a manju potrosnju?

Sta mislite?

Vrlo jednostavno, sve te rezultate moze i fabrika da uradi ali pri tome cenu placa zivotni vek motora, pa umesto recimo 500000km, motor potraje samo 100000km. . . Mada da budem iskreno ja nikad ne bih cipovao svoja kola osim ako to nije softver iz Dinana i neki auto koji mi nije bas preterano bitan, jer ko zna kakve budale su to programirale i kakve bagove ima taj softver. . . A u ostalom da je taj softver tako dobar i sam efabrike bi ga stavljale i ne bi gubio momentalno garanciju posle njegove ugradnje. . .
 
Vrlo jednostavno, sve te rezultate moze i fabrika da uradi ali pri tome cenu placa zivotni vek motora, pa umesto recimo 500000km, motor potraje samo 100000km. . . Mada da budem iskreno ja nikad ne bih cipovao svoja kola osim ako to nije softver iz Dinana i neki auto koji mi nije bas preterano bitan, jer ko zna kakve budale su to programirale i kakve bagove ima taj softver. . . A u ostalom da je taj softver tako dobar i sam efabrike bi ga stavljale i ne bi gubio momentalno garanciju posle njegove ugradnje. . .

pa ne mozes da izgubis garanciju jer se ovi powerboxovi konektuju koliko vidim preko obd-2 porta tako u fabrici nema sanse da dokazu da si ti bilo sta kacio na auto.
 
Ne bi se upustao ja u taj posao, koliko god pricali da ne skodi. Slazem se sa Kalinom da ako nekome ne odgovara trenutna snaga auta bolje neka ga zameni za neki jaci.

@darko
Verovatno izmedju ostalog i zbog naseg kristalno cistog goriva :lol:
kazu da diznama prija cip, jedino sto smeta na mom fordu je zbog zamajca, al ebiga, ako imas u glavi procice kako treba!
 
kolko vidim ovaj race chip je najpoznatij u evropi i mislim da tu ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

ja da vozim turbo dizela odmah bi ga cipovao.

sta moze da ti fali od 25% vise snage i obrtnog momenta.
motoru nista, cak cr pume bosisti savetuju, garetova turbina jos bolje, jer nece da skuplja kondez, nego sve lepo ima da sagori, motor fordov iz mondea 3 nisam nikad cuno da je nekome crkao ili recimo posle cak 700 000 znam taksistu netrosi mu gram ulja, znaci ostaje samo zamajac, al to u glavi kako je, tako ce da ti traje, nevalja iz niskih da mu patosiras i da nu guras u nizu motrono kocenje!
 
Samo da vam kazem da power box je cisto bacanje para,moj otac je to imao na njegovom E220 CDIu i razlika je mozda u vrh glave 15%,ipak je najbolje da se stavi novi software,tu je ekstra snaga zagarantovana.

E to su i meni rekli, povecava mu nesto i to ispadne bas, bas, bezveze, dali ubrizgavanje, ili mu zavrava turbinu, to samo steti, smao nova mapa za taj auto i nista vise!
 

Back
Top