Cipovanje turbo dizelasa i turbo benzinaca - istina, fama , prevara ili nesto trece?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: Cipovanje turbo dizelasa i turbo benzinaca - istina, fama , prevara ili nesto trece?

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2194

Podrazumevano Cipovanje turbo dizelasa i turbo benzinaca - istina, fama , prevara ili nesto trece?

Vidim u poslednje vreme je sve popularnije cipovanje turbo motora narocito turbo dizelasa . Navodno sa cipovanjem auta dobijaju 30% vecu snagu i obrtni momenat , uz sto je posebno zanimljivo , manju potrosnju za 1 litar?

Najpoznatija firma koja se time bavi u evropi je Race Chip.

Evo na primer rezultata za Volvo S80 2.4 turbo dizel

http://www.racechip.com/chiptuning/volvo/s80/as/2-4d-120kw/index.php

Navodno oni sa ovim chipovima remapiraju ECU i postizu te bolje rezultate , sa na primer Racechip Pro2 dobitak je 30% u performansama

Sad ja postavljam pitanje , zasto same fabrike tj proizvodjaci automobila ne rade ovo , obzirom da je njima samo dobit , ako auto ima jacu snagu sa istim motorom a manju potrosnju?

Sta mislite?

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    207

Podrazumevano Re: Cipovanje turbo dizelasa i turbo benzinaca - istina, fama , prevara ili nesto tre

Nema sta da mislimo, u vecini slucaja novom mapom izduvni gasovi beze od evro norme. I zato farbrika ne stavlja takve mape u kola.
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Ističe se darko darko (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    176

Podrazumevano Re: Cipovanje turbo dizelasa i turbo benzinaca - istina, fama , prevara ili nesto tre

imas temu, najbolje nova mapa, za cr dizne je bolje, a za plivajuci nije, nevalja iz niskih obrtaja da ga stiskas! ima razlike u potrosnji, kako moze da smanji moze i dobro da poveca, jer moze i da povuce, zavisi druze sve sta je uu glavi...
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/595724-cip-tuning-sve-o-cipovanju-auta?highlight=cip+tuning
    imas i ovde par postova!
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/72379-TUNING?highlight=cip+tuning

Poznat goranbeograd (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    370

већу снагу треба пропратити и издржљивијим кочењем, ојачаним квачилом и мењачем, одговарајућим осигурањем... ... ...
    потрошња се смањује при истим брзинама. ко би тражио више снаге а да је не користи?
    произвођачи имају и атмосферске моторе (бар бензинске) које би да продају. а има и гаранција за испоштовати...
    како објаснити оном ко не жели да схвати?

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2194

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    Nema sta da mislimo, u vecini slucaja novom mapom izduvni gasovi beze od evro norme. I zato farbrika ne stavlja takve mape u kola.
    tako je u pravu si.

sadasnji standardi za izduve su narocito rigorozni za nove automobile.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2194

Citat Original postavio darko darko Pogledaj poruku
    imas temu, najbolje nova mapa, za cr dizne je bolje, a za plivajuci nije, nevalja iz niskih obrtaja da ga stiskas! ima razlike u potrosnji, kako moze da smanji moze i dobro da poveca, jer moze i da povuce, zavisi druze sve sta je uu glavi...
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/595724-cip-tuning-sve-o-cipovanju-auta?highlight=cip+tuning
    imas i ovde par postova!
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/72379-TUNING?highlight=cip+tuning

Vidim ti si tamo napisao da bi hteo da cipujes auto. Na kraju jesi li to uradio?

Inace ja sto se ovoga tice imam poverenja samo u ove renomirane firme.

Zato bih isti savet dao i tebi. Ovaj racechip videh moze da se nabavi kod nas po istim cenama ko u nemackoj.

Sad sto kazu ne znas dok ne probas.

Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    176

meni su svi pricali da ubacim mapu, i da je to najbolje, nisam nacipovao zbog drugih razloga nevezano za auto, al imam u planu!
    cipovacu ga kod gumetine vrv....

Aktivan član
    Učlanjen
    25.10.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio darko darko Pogledaj poruku
    meni su svi pricali da ubacim mapu, i da je to najbolje, nisam nacipovao zbog drugih razloga nevezano za auto, al imam u planu!
    cipovacu ga kod gumetine vrv....
    ista dobijes kadga cipnes ,, ides na trke , bolje kupi jaci auto

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2194

Citat Original postavio kalin62 Pogledaj poruku
    ista dobijes kadga cipnes ,, ides na trke , bolje kupi jaci auto
    pa dobije za ulaganje od 100-200 evra 20-25% vecu snagu auta i nesto nizu potrosnju barem po specifikacijama.

Mnogo jeftinije nego da kupi nov/jaci auto.

Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    176

oko 100 e je preko kluba nesto,
    inace motor se "lakse vrti" zivahniji je, necu ja na trke, pola njih stavlja kocnice fal marke delova, stavis org fordove, i nebrini, osim toga nema nista bolje od org, inace necu ja na trke, i ovo mi je mnogo, ali ajde na 165 ks se bas oseti cip, pogotovo na dizelu!
    potrosnja nije bas niza, ali ako se vozi pod malim gasom normalno je da je bas niza.
    drugar koji je cipnuo foukusa (koji bas nabija potrosnju, gazi ga u max, a nemoze da veruje da nekome recimo kao meni auto od 2 t trosi 4,5 l) kaze da mu je bas skinuo potrosnju na otvorenom osetno, i prezadovoljan je!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Na Balkanu chipovanje je gambling, ko voli na volju mu.

Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    176

sto, zbog crkavanja ili?

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2194

Citat Original postavio MarcoA Pogledaj poruku
    Na Balkanu chipovanje je gambling, ko voli na volju mu.
    ne vidim zasto je gambling ako kupis power box nekog renomiranog proizvodjaca.

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sve te izmene u radu motora idu na stranu smanjenja veka trajanja motora ili na narušavanje smeše izduvnih gasova, pa ko kako voli.

Ističe se oskar2215 (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Ne bi se upustao ja u taj posao, koliko god pricali da ne skodi. Slazem se sa Kalinom da ako nekome ne odgovara trenutna snaga auta bolje neka ga zameni za neki jaci.

@darko
    Verovatno izmedju ostalog i zbog naseg kristalno cistog goriva

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    207

Kao sto rece, kod dobro uradjene mape moze samo zamajac da strada i to pri pri specificnom nacinu voznje.
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2194

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    Kao sto rece, kod dobro uradjene mape moze samo zamajac da strada i to pri pri specificnom nacinu voznje.
    kolko vidim ovaj race chip je najpoznatij u evropi i mislim da tu ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

ja da vozim turbo dizela odmah bi ga cipovao.

sta moze da ti fali od 25% vise snage i obrtnog momenta.

Poznat
    Učlanjen
    05.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    203

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    Vidim u poslednje vreme je sve popularnije cipovanje turbo motora narocito turbo dizelasa . Navodno sa cipovanjem auta dobijaju 30% vecu snagu i obrtni momenat , uz sto je posebno zanimljivo , manju potrosnju za 1 litar?

Najpoznatija firma koja se time bavi u evropi je Race Chip.

Evo na primer rezultata za Volvo S80 2.4 turbo dizel

http://www.racechip.com/chiptuning/volvo/s80/as/2-4d-120kw/index.php

Navodno oni sa ovim chipovima remapiraju ECU i postizu te bolje rezultate , sa na primer Racechip Pro2 dobitak je 30% u performansama

Sad ja postavljam pitanje , zasto same fabrike tj proizvodjaci automobila ne rade ovo , obzirom da je njima samo dobit , ako auto ima jacu snagu sa istim motorom a manju potrosnju?

Sta mislite?
    Vrlo jednostavno, sve te rezultate moze i fabrika da uradi ali pri tome cenu placa zivotni vek motora, pa umesto recimo 500000km, motor potraje samo 100000km. . . Mada da budem iskreno ja nikad ne bih cipovao svoja kola osim ako to nije softver iz Dinana i neki auto koji mi nije bas preterano bitan, jer ko zna kakve budale su to programirale i kakve bagove ima taj softver. . . A u ostalom da je taj softver tako dobar i sam efabrike bi ga stavljale i ne bi gubio momentalno garanciju posle njegove ugradnje. . .

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2194

Citat Original postavio . . . Pogledaj poruku
    Vrlo jednostavno, sve te rezultate moze i fabrika da uradi ali pri tome cenu placa zivotni vek motora, pa umesto recimo 500000km, motor potraje samo 100000km. . . Mada da budem iskreno ja nikad ne bih cipovao svoja kola osim ako to nije softver iz Dinana i neki auto koji mi nije bas preterano bitan, jer ko zna kakve budale su to programirale i kakve bagove ima taj softver. . . A u ostalom da je taj softver tako dobar i sam efabrike bi ga stavljale i ne bi gubio momentalno garanciju posle njegove ugradnje. . .
    pa ne mozes da izgubis garanciju jer se ovi powerboxovi konektuju koliko vidim preko obd-2 porta tako u fabrici nema sanse da dokazu da si ti bilo sta kacio na auto.

Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    176

Citat Original postavio oskar2215 Pogledaj poruku
    Ne bi se upustao ja u taj posao, koliko god pricali da ne skodi. Slazem se sa Kalinom da ako nekome ne odgovara trenutna snaga auta bolje neka ga zameni za neki jaci.

@darko
    Verovatno izmedju ostalog i zbog naseg kristalno cistog goriva
    kazu da diznama prija cip, jedino sto smeta na mom fordu je zbog zamajca, al ebiga, ako imas u glavi procice kako treba!

Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    176

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    kolko vidim ovaj race chip je najpoznatij u evropi i mislim da tu ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

ja da vozim turbo dizela odmah bi ga cipovao.

sta moze da ti fali od 25% vise snage i obrtnog momenta.
    motoru nista, cak cr pume bosisti savetuju, garetova turbina jos bolje, jer nece da skuplja kondez, nego sve lepo ima da sagori, motor fordov iz mondea 3 nisam nikad cuno da je nekome crkao ili recimo posle cak 700 000 znam taksistu netrosi mu gram ulja, znaci ostaje samo zamajac, al to u glavi kako je, tako ce da ti traje, nevalja iz niskih da mu patosiras i da nu guras u nizu motrono kocenje!

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    169

Samo da vam kazem da power box je cisto bacanje para,moj otac je to imao na njegovom E220 CDIu i razlika je mozda u vrh glave 15%,ipak je najbolje da se stavi novi software,tu je ekstra snaga zagarantovana.
    >ALL SYSTEMS OPERATIONAL. BEGIN...

Aktivan član
    Učlanjen
    25.10.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

ako radi kurta i murta pisi propalo ,, daje zdravo daga cipnes nije zdravo ,, toje bacanje para i *urcenje dva ista auta , moj jaci od tvog i obrnuto ,,

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2194

Citat Original postavio Master_Chief Pogledaj poruku
    Samo da vam kazem da power box je cisto bacanje para,moj otac je to imao na njegovom E220 CDIu i razlika je mozda u vrh glave 15%,ipak je najbolje da se stavi novi software,tu je ekstra snaga zagarantovana.
    pa i nov softver ti je po meni jedno te isto . nova mapa ECU-a

a koje bio marke taj power box ?

Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    176

Citat Original postavio Master_Chief Pogledaj poruku
    E to su i meni rekli, povecava mu nesto i to ispadne bas, bas, bezveze, dali ubrizgavanje, ili mu zavrava turbinu, to samo steti, smao nova mapa za taj auto i nista vise!

Slične teme

1. Turbo Slank
    Autor Madame Bovari u forumu Zdravlje
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 20.01.2012., 21:39
  2. Antologija turbo folka
    Autor Buka u forumu Muzika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.06.2009., 12:30
  3. Istina ili prevara ?
    Autor BeerManSrbija u forumu Internet
    Odgovora: 21