I Adu su uspjeli unistiti!!!

KLONČINA

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.287
Od kud ovog ljeta onoliko blato na obiljezenim djelovima Ade za kupace???
Da se razumijemo i do sad je na tim djelovima voda bila blago zamucena pocetkom sezone koja bi se brzo procistila, medjutim sada je tamo katrastrofa!!!
Zasto???

Tehnicki objasnjivo, samo je pitanje kakve su mahinacije iza toga:
redovno bi se tamo van sezone, obicno zimi,...istovarale kamionske gomile cistog rjecnog pjeska, ..koji bi se kasnije navlacio na plazu,...
tako da se moglo ostati apsolutno cist lezeci na samom pjesku!
Zimus, sticajem okolnosti boraveci na Adi, istovarani su kamioni sa BLATNJAVIM, zamuljenim pjeskom, sa kojih bi se na kraju kipanja iscjedio jos koji kubik cistog blata,...
naravno taj otpadni pjesak, iskopan sa nekih njiva ili gradilista, kisa je donekle saprala i blato svela u vodu, ostavivsi na plazi dovoljno da se ne usudis na njega leci, dici ces se blatnjav!!!
Naravno, kupaci na obiljezenom djelu nogama muljaju blato i kupaliste poprima tamno braon boju nekog krokodilskog boravista!!!

Ovo je daleko izrazenije na novobeogradskoj nego makiskoj strani, jer je tamo daleko menje zemljanog pjeska dovuceno ove zime!!!

Obzirom da i ove godine masu sa nekom plavom zastavom za najuredjeniju svjetsku plazu, to bi tema mogla ostati na politici,...
jer je javasluk ocigledan, a pozadina neispitana!!!!
 
niste u pravu
ada nije mutna zbog blatnjavog sljunka koji je dovezen
uz to, sljunak se ne vadi na njivama, nego se vadi iz reke
ada je mutna jer je procvetala trava koja se nalazi na obodima jezera
i to je normalan prirodan proces koji se desava svake godine
do mulja koji je natalozen na dnu ade, ne moze da se dodje tako lako sa povrsine, tako da on nije uzrok zamucene vode
travu na adi redovno sisaju, ali normalno ona redovno i raste
potpuno unistavanje trave nije moguce jer je ona neophodna da bi se odrzala postojeca fauna u jezeru
a isto tako je bitna zbog oksigenizacije jezerske vode
 
niste u pravu
ada nije mutna zbog blatnjavog sljunka koji je dovezen
uz to, sljunak se ne vadi na njivama, nego se vadi iz reke
ada je mutna jer je procvetala trava koja se nalazi na obodima jezera
i to je normalan prirodan proces koji se desava svake godine
do mulja koji je natalozen na dnu ade, ne moze da se dodje tako lako sa povrsine, tako da on nije uzrok zamucene vode
travu na adi redovno sisaju, ali normalno ona redovno i raste
potpuno unistavanje trave nije moguce jer je ona neophodna da bi se odrzala postojeca fauna u jezeru
a isto tako je bitna zbog oksigenizacije jezerske vode

Da. Samo što je jezero ipak potrebno povremeno izmuljavati. Prosta logika kaže da se količina mulja vremenom povećava a što je više mulja to je manje vode. Da ne pričam čega se sve na dnu nakupilo za sve ove decenije.
 
Cuo sam pre koju godinu da su se i rakovi pojavili na Adi - a oni zahtevaju bas cistu vodu. Ne znam da li su jos uvek tamo.

rakovi su tamo godinama
nalaze se na bocnom obodu koji vodi do dna
adsko jezero ima formu korita i na obodima su obale od tvrde zemlje..na tim obodima ima rupa i neravnina, kao na bilo kojoj drugoj zemljanoj povrsini i u njima se kriju rakovi
osim rakova, dno ade je prepuno velikih skoljki koje su zive i ljustura skoljki koje su pojele velike ribe :per:
ono sto smo mi videli i mazili i hranili su jedan veliki som od 2m dva, tri manja od 1m i veliko jato od dvadesetak 10kg tolstolobika ili amura..
smudjeva i stuka ima u pojasu trave jako puno..stuke se svadjaju i kidisu kad im pridjete jer cuvaju svoje mrestiliste
i one sitnije srebrnkaste ribe koja pliva u plicaku, a za koju ne znam kako se zove
ono sto me posebno raduje je sto ne vidjam vise cverglane kao sto ih je bilo ranije..za njih kazu da su adski pacovi i beskorisna riba



jesu..al na rostilju :lol:

:P

Bio sam prekljuce na Adi, ono je strasno, blato u vodi nenormalno prvih 5-6 metara od obale...

onda lepo napunis sebi kadu ili odes na bazen..i nema blata

ovde ima neko ko se kupa u tom jezeru?
strashno! :eek:


ima..zivih, zdravih i sa cistom zdravom kozom na ledjima
i jos zamisli u jezeru plivamo sa svojom decom..malom od dve godine i onom velikom od 22 god
Ja bio ljuče i nije bilo blata :D

Ада је уништена хектарима плаже под пластичним лежаљкама и сунцобранима.
:ok:
Da. Samo što je jezero ipak potrebno povremeno izmuljavati. Prosta logika kaže da se količina mulja vremenom povećava a što je više mulja to je manje vode. Da ne pričam čega se sve na dnu nakupilo za sve ove decenije.

dno je cisto..bez otpada..
samo sirasti mulj u kome zive skoljke
nema djubreta, nema flasa i plastike
na nekoliko lokacija ronioci su razvukli arijane i napravili pologone za ronjenje
ne mozes ni da zamislis kako dobro izgleda :)

ada-ciganlija-patuljak-0-1.jpg


ada-ciganlija-patuljak-0-2.jpg


ada-ciganlija-patuljak-0-3.jpg


ada-ciganlija-zaba-02-1.jpg


ada-ciganlija-zaba-03-1.jpg
 
Poslednji put sam ušao u to jezero kada sam imao čini mi se 17 godina. I dobio neku zajebanu infekciju kože,bukvalno su mi plikovi izašli po telu.
A još malo punim 36 i ni minimum želje od tada nisam dobio da priđem toj vodi. Na sport i roštilj skoro svaki vikend tokom leta dolazim svih ovih godina,ali kupanje u jezeru ni pod razno. Tuševi su tu dovoljni za rashlađivanje.

Ko voli i kome prija naravno neka se kupa do mile volje,nemaju svi istu kožu.
 
Poslednji put sam ušao u to jezero kada sam imao čini mi se 17 godina. I dobio neku zajebanu infekciju kože,bukvalno su mi plikovi izašli po telu.
A još malo punim 36 i ni minimum želje od tada nisam dobio da priđem toj vodi. Na sport i roštilj skoro svaki vikend tokom leta dolazim svih ovih godina,ali kupanje u jezeru ni pod razno. Tuševi su tu dovoljni za rashlađivanje.

Ko voli i kome prija naravno neka se kupa do mile volje,nemaju svi istu kožu.

Na Adi niko nikad ni gljivice nije dobio, a kamoli infekciju koze!!!
Voda je apsolutno hemijski i bakterioloski ispravna!
Ti si infekciju moze biti zaradio ako si se u onu sumicu uvlacio!!!
 
Nemaš neki potok ili reku odakle si, pa tamo da se banjaš?

Obraca se neko ko ni razglednica u zivotu nije dobio,...koliko sam ja svjetskih destinacija obisao,....srpska posla!!!!

- - - - - - - - - -

Uticaj vodostaja na sve pomenuto, mozda?

Ovo je nevjerovatno, ...kao da nisam u uvodnom postu bio decidan,...da li ste ga uopste citali????
Moguce, svako svoju pricu cera, hebes uvodni post!!!!
 
rakovi su tamo godinama
nalaze se na bocnom obodu koji vodi do dna
adsko jezero ima formu korita i na obodima su obale od tvrde zemlje..na tim obodima ima rupa i neravnina, kao na bilo kojoj drugoj zemljanoj povrsini i u njima se kriju rakovi
osim rakova, dno ade je prepuno velikih skoljki koje su zive i ljustura skoljki koje su pojele velike ribe :per:
ono sto smo mi videli i mazili i hranili su jedan veliki som od 2m dva, tri manja od 1m i veliko jato od dvadesetak 10kg tolstolobika ili amura..
smudjeva i stuka ima u pojasu trave jako puno..stuke se svadjaju i kidisu kad im pridjete jer cuvaju svoje mrestiliste
i one sitnije srebrnkaste ribe koja pliva u plicaku, a za koju ne znam kako se zove
ono sto me posebno raduje je sto ne vidjam vise cverglane kao sto ih je bilo ranije..za njih kazu da su adski pacovi i beskorisna riba





:P



onda lepo napunis sebi kadu ili odes na bazen..i nema blata




ima..zivih, zdravih i sa cistom zdravom kozom na ledjima
i jos zamisli u jezeru plivamo sa svojom decom..malom od dve godine i onom velikom od 22 god



:ok:


dno je cisto..bez otpada..
samo sirasti mulj u kome zive skoljke
nema djubreta, nema flasa i plastike
na nekoliko lokacija ronioci su razvukli arijane i napravili pologone za ronjenje
ne mozes ni da zamislis kako dobro izgleda :)

ada-ciganlija-patuljak-0-1.jpg


ada-ciganlija-patuljak-0-2.jpg


ada-ciganlija-patuljak-0-3.jpg


ada-ciganlija-zaba-02-1.jpg


ada-ciganlija-zaba-03-1.jpg


Bravo dive,..... Ada je biser prirode svjetskog nivoa, zavidim ti na iskustvima!!!

Cesto cujem jadu malogradjansku kad oko Ade seta:
Fujjjj, ovde ne bi ni kera kupao, vidi cevi, ..izliva se kanalizacija i slicne gluposti!

Nemaju predstavu da je Ada ispunjena BUNARSKOM VODOM, istom onom koju piju!!!
 
Вода из језера је готово вода за пиће, толико је чиста.

Tako je elektrika,....upumpava se u Adu iz taloznika povis jezera,...iznad prelaza kod ski staze,...
a u taloznik se upumpava iz reni bunara,...odakle voda ide u makisku fabriku!!!

- - - - - - - - - -

Ja bio ljuče i nije bilo blata :D

Moguce, na makiskoj strani ga skoro nema, a objasnio sam u uvodnom postu i zasto!!!
 
niste u pravu
ada nije mutna zbog blatnjavog sljunka koji je dovezen
uz to, sljunak se ne vadi na njivama, nego se vadi iz reke
ada je mutna jer je procvetala trava koja se nalazi na obodima jezera
i to je normalan prirodan proces koji se desava svake godine
do mulja koji je natalozen na dnu ade, ne moze da se dodje tako lako sa povrsine, tako da on nije uzrok zamucene vode
travu na adi redovno sisaju, ali normalno ona redovno i raste
potpuno unistavanje trave nije moguce jer je ona neophodna da bi se odrzala postojeca fauna u jezeru
a isto tako je bitna zbog oksigenizacije jezerske vode

Dive, rekoh u uvodnom postu,...procitaj ga,...o cem se radi,...sve ce ti biti jasno posto vidim poznajes i cjenis Adu!!!
 

Back
Top