Ispucala koza

giravaru

Primećen član
Poruka
536
Imam problem, Elem, ispucala mi je koza u predelu od cmara (analnog otvora) do "repa". (trticne kosti)... Ali da napomenem da nema veze sa analnim otvorom, jer mi je apotekarka rekla da je mozda analna fisura ili kako vec...... ne znam... E sad, to mi izgleda kao kada pukne koza izmedju prstiju kod "atletskog stopala". a opet kad stavrim pavlovicevu kremu kao da mi malo bude bolje. Drugim recima, kao da sam nosila uzasno uske tangice i da me je onaj gde ide trakica, isekla bas, kao veliki crveni zarez. Kao da se urezao trag.:rumenko:. Kad se sredim i operem, i obavim jelte sve ostalo redom,, stavim ponekad bebi puder, ali nesto i ne vidim rezultate. Malo i pecka i svrbi....tako da....Pomoc jer postaje neprijatno na ovoj temperaturi. :rumenko:
 
Poslednja izmena:
Ne ne sme da bude suv. Koza ti je ispucala bas zato sto je kiselost otisla dole (sloj na kozi koji te stiti) i koza ti je bila otvorena za bakterije.
Kao i kod ekcema, koza treba da se ovlazi i onda zatvori mascu, vazelinom recimo, da koza moze da se izbori sama sa bakterijama.
Meni lici na ekcem.
Znaci, voda, ovlazi taj deo pa ga prekrij mascu.
 
Bez obzira koja, ekcem je jos uvek nepoznata stvar. Kortikosteroidi rade do jednog momenta a onda vise ne. Pogotovo na tom delu tela ne bih preporucila nikakve steropide jer idu direktno u krv. Ja se sa tim nosim od svoje mladosti, uvek mi je najbolje pomagala voda i preko nje mast. Kortikosteroidi i cheshanje su samo pravile stvar jos gorom.
To je moje misljenje, i ako neko zna bolje, rado cu da ga saslusam.
 

Back
Top