Razgovori za posao

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
118.224
ne znam jel bilo...

kakve ste sve sumanute situacije dozivljavali na razgovorima za posao?

evo recimo meni se za dva radna mesta desilo da su me menadzerke (devojke oba puta) pitale mrtve ladne izmedju ostalog STA SI U HOROSPU? :eek: i onda kad odgovorim polu zbunjena mrtva ladna zapisuje pored ostalih mojih podataka u svesku :dash:

jednom mi se desilo da me je u sred centra bga gazdarica lokala pitala: "a odakle si porIJeklom?" pa kad joj moj odgovor nije zazvucao primamljivo (nisam bila iz njenog kraja) elegantno je dodala neku crticu pored mog imena u svesci sa podacima :dash: ne treba biti genije pa pogoditi sta je znacila ta crtica i da me nikad nije pozvala

pitam se dokle ce ova drzava da dopusta poslodavcima da nas gaze kako hoce
 
ma idi sta se nerviras sve je to polusvet nego probaj da provalis sta vole i tako te sitnice iz kog su kraja..pa sa odusevljenjem se isfoliras da volis ljude odatle..maximalno se ljigavo spustis na njihov nivo ne bi li im se dopala..ne ocekuj profesionalni pristup i da je presudna strucnost nimalo narocito u manjim prcvarnicama i ako je namontirana hr sekretarica
 
ne znam jel bilo...

kakve ste sve sumanute situacije dozivljavali na razgovorima za posao?

evo recimo meni se za dva radna mesta desilo da su me menadzerke (devojke oba puta) pitale mrtve ladne izmedju ostalog STA SI U HOROSPU? :eek: i onda kad odgovorim polu zbunjena mrtva ladna zapisuje pored ostalih mojih podataka u svesku :dash:

jednom mi se desilo da me je u sred centra bga gazdarica lokala pitala: "a odakle si porIJeklom?" pa kad joj moj odgovor nije zazvucao primamljivo (nisam bila iz njenog kraja) elegantno je dodala neku crticu pored mog imena u svesci sa podacima :dash: ne treba biti genije pa pogoditi sta je znacila ta crtica i da me nikad nije pozvala

pitam se dokle ce ova drzava da dopusta poslodavcima da nas gaze kako hoce

Država.... :hahaha:
 
ma idi sta se nerviras sve je to polusvet nego probaj da provalis sta vole i tako te sitnice iz kog su kraja..pa sa odusevljenjem se isfoliras da volis ljude odatle..maximalno se ljigavo spustis na njihov nivo ne bi li im se dopala..ne ocekuj profesionalni pristup i da je presudna strucnost nimalo narocito u manjim prcvarnicama i ako je namontirana hr sekretarica

mene oda faca u takvim banalnim situacijama, pa me provale da sam se zgrozila na njih
pravo ti kazem ako ce takve gluposti da me pita ne zelim ni da radim za takvog, nije mi ni malo krivo sto takvi ne pozvu
nadje se neko normalan pa sa njim saradjujes...
al postale su anegdota :lol:
 
Jedared sam bila svedok dijaloga dvojice "zemo-a", prvi poreklom Krajina, drugi Knin. Prvi :"Kod mene rade samo naši!" na to će drugi "I kod mene!" ...
A "iščašenih" pitanja do sada nije bilo, a i nepristojno je da me pitaju za godine, kada im sve lepo piše u CV-u... :p
 
mene je jedan poslodavac pitao čime mi se bave roditelji?
drugi,ako hoću,da je najmanji problem da me odbaci kući :eek: me rekoh,ne,ne neka hvala,u opšte mi nije teško da putujem prevozom :hahaha:
bilo je raznih gluposti,ne mogu svega da se setim.

A za horoskop :eek: nešto najgluplje što su mogli da pitaju
 
-Koju slavu slavis?
-Sta bi uradio da ti neko opsuje majku?
-Gde ti rade roditelji?

To su samo neka od debilnih pitanja sa kojima sam se susretao.
A jednom prilikom,kada sam izneo odlicnu preporuku i odlicno iskustvo na predhodnom poslu u poslu za koji sam se prijavio,dobio sam odgovor:
-Ma to nije bitno(!?!?)

Raspitajte se slobodno za Sumadiju.Ko radi na najuticajnijim polozajima kao sto su policija,sud i zdravstvo i sve ce vam biti jasno.Ako imate nekog poznanika iz tog kraja,odmah ce vam reci ko su ti ljudi.
 
-Koju slavu slavis?
-Sta bi uradio da ti neko opsuje majku?
-Gde ti rade roditelji?

To su samo neka od debilnih pitanja sa kojima sam se susretao.
A jednom prilikom,kada sam izneo odlicnu preporuku i odlicno iskustvo na predhodnom poslu u poslu za koji sam se prijavio,dobio sam odgovor:
-Ma to nije bitno(!?!?)

Raspitajte se slobodno za Sumadiju.Ko radi na najuticajnijim polozajima kao sto su policija,sud i zdravstvo i sve ce vam biti jasno.Ako imate nekog poznanika iz tog kraja,odmah ce vam reci ko su ti ljudi.

Ijuuu....što?....zar i mi Šumadinci smo ko creva povezani tamo negde...ne mogu da verujem.....mi od dođoša se podavismo...kod nas u policiji sever Kosova je in...centar grada mi kao ovdašnji.....a oko nas je Pazar, Tutin, Kosovo...i ini.....prepoznam ih kad kažu hvali, a misle fali.......
 
Kada odemo negde na razgovor za posao vecina prvo zagleda izgled osobe pa ako je ta osoba lepa onda moze nesto da se uradi ili ako ima vezu kod tog preduzetnika. Zasto ljudi smatraju da su osobe koje su manje lepe ili lose gradje glupe osobe, zasto te ljude smatraju nesposobnim za rad,a da pritom i ne znaju koliki je nivo njihove inteligencije, treba dati sansu coveku jer tim nista ne mozes izgubiti...
 
Ijuuu....što?....zar i mi Šumadinci smo ko creva povezani tamo negde...ne mogu da verujem.....mi od dođoša se podavismo...kod nas u policiji sever Kosova je in...centar grada mi kao ovdašnji.....a oko nas je Pazar, Tutin, Kosovo...i ini.....prepoznam ih kad kažu hvali, a misle fali.......

....Bgd, su osvojili svi oni sa druge strane Drine i Save...Bosna i Hrvatska, povezali su se samo tako, ni tezgu na pijaci od njih dobiti ne mozes, a oni se razmahali pa ako ih je u porodici
petoro odraslih svako ima po jednu...sve sto moze da se radi i zaradi vec su zauzeli...kao sto ti one tamo prepoznas po hvali, tako ja ove prepoznam po cuko, i "lace" (pantalone)...i da
ne nabrajam, dzigerica mi se okrene, u sopstvenom gradu se osecam gore nego ijedna izbeglica, a i manje prava i povoljnosti imam od njih....nema me spale ovde slobodno, ali mi se
kosa na glavi dize od njih....
 
....Bgd, su osvojili svi oni sa druge strane Drine i Save...Bosna i Hrvatska, povezali su se samo tako, ni tezgu na pijaci od njih dobiti ne mozes, a oni se razmahali pa ako ih je u porodici
petoro odraslih svako ima po jednu...sve sto moze da se radi i zaradi vec su zauzeli...kao sto ti one tamo prepoznas po hvali, tako ja ove prepoznam po cuko, i "lace" (pantalone)...i da
ne nabrajam, dzigerica mi se okrene, u sopstvenom gradu se osecam gore nego ijedna izbeglica, a i manje prava i povoljnosti imam od njih....nema me spale ovde slobodno, ali mi se
kosa na glavi dize od njih....

strasno dokle su nas doveli
a znas kolko ljudi tako prica i to sve vise javno
pa ne prodje dan ako negde sa nepoznatima nesto cekam u redu, salteri, prevoz de god...svi smo besni zbog toga
svima je muka
ebu nas u sopstvenom gradu kako ko stigne
i ljudi vise ne cute
ranije se cutalo kao ljutska prava politicka korektnost, fasizan, nacionalizam, razne epitet ces da popijes ako zucnes o tome
vidim poslednjih godina sve vise se prica i sve manje cuti
i treba, samo sto je kasno
trebalo je na vreme preduzeti neke mere sad bi svi imali posla

ja ne pamtim kad sma cula srpski skolski srpski pravi sprski jezik u bg, sve te sa viskom slova slusam dan i noc :bljuc:
i meni je muka i dosta mi je cutanja :evil:

napisah i u uvodu, da ona mene u sred centra pita za porijeklo mamicu im uuufffff

samo se iznerviram
 
Pa u jednom poprilicno poznatom lokalu u Beogradu, jedna menadzerka koja je uzgred vristala na radnike onako u stiklama i minicu isla kao neki nazzi Ajma bitch stav, i nakon sto sam joj objasnio svoje radno iskustvo, izmedju ostalog da sam imao procedure u sluzenju specijaliteta: Otvaranje jastoga gostima, specijaliteti sa ribama i tako dalje, u glavnom pita me da li znam da sluzim dezerte, jer u kaficu imaju i mini poslasticarnicu. Mislim kulturno sam joj odgovorio , naravno, Verujem da imate svoj stil sluzenja, da imao sam iskustvo (radio po restoranima. daaahhh tu se i sluze dezerte), siguran sam da vi imate svoj poseban nacin koji cu biti veoma rado da naucim. I tako nije se javljala nekoliko nedelja, pa mi zvoni telefon i pita me da dodjem hitno, dok tamo cujem u pozadini kako opet kresti na nekoga. Naravno da nisam otisao, Lepo sam joj se zahvalio na ponudi, ali zbog vremena za koje mi se nisu javljali u medjuvremenu sam se snasao za posao i ako bude prilike obavezno cu da posetim njihov kafic...
 
strasno dokle su nas doveli
a znas kolko ljudi tako prica i to sve vise javno
pa ne prodje dan ako negde sa nepoznatima nesto cekam u redu, salteri, prevoz de god...svi smo besni zbog toga
svima je muka
ebu nas u sopstvenom gradu kako ko stigne
i ljudi vise ne cute
ranije se cutalo kao ljutska prava politicka korektnost, fasizan, nacionalizam, razne epitet ces da popijes ako zucnes o tome
vidim poslednjih godina sve vise se prica i sve manje cuti
i treba, samo sto je kasno
trebalo je na vreme preduzeti neke mere sad bi svi imali posla

ja ne pamtim kad sma cula srpski skolski srpski pravi sprski jezik u bg, sve te sa viskom slova slusam dan i noc :bljuc:
i meni je muka i dosta mi je cutanja :evil:

napisah i u uvodu, da ona mene u sred centra pita za porijeklo mamicu im uuufffff

samo se iznerviram

zanimljivo...znaci, iduci put kad budemo pile kavu da pazim kako pricam :think:

inace, drage moje...domorotkinje
svi smo mi ovdje u istom...chabru
razlika je samo u tome dal ti...rod i prijatelj pruzaju ruku
da ti pomognu ili da te udave...tako da je, vjerovale ili ne, sasvim
izvjesno da su stvari do nas samih i nasih odnosa medjusobnih...mentaliteta, takoreci
a ne do ljudi koje ne poznajemo, realno, ali nam to ne smeta da u svojoj
glavi formiramo ovakvu...neodoljivu kombinaciju frustracija i predrasuda
valjda je tako lakse
 
Poslednja izmena:
nije ona to mislila kao ni ja naravno,nemamo nista protiv ijekavice ali ruzno je i tuzno sto neko dodje iz p materine i sto svakakav olos primimo koji nam posle servira praziluk u dupe,ponizava u rodjenoj zemlji i svoje polupismene ljude gura i drzi uza se ne bi li mu dupe duze opstalo na pozicijama
 
to vam ne radi niko sa strane
tako tretirate jedni druge
pogledaj odnose u porodicama ovdje pa ce ti bit jasno
ja toliko kurshlusa nigdje vidjela nisam
takve ostavinske, takve relacije...umjesto da brat brata pomaze koliko moze...
morate nauciti da vrednujete sami sebe ne vise...vec...zdravije
i da pomazete jedni druge, a ne obratno...
 
lakse je, znam, ovako nego se suociti sam sa sobom...

inace, dame i gospodo
veliki se gradovi tako formiraju i odrzavaju...konstantnim migracijama
za sada...naime, oni koji imaju novca vec duze vrijeme odlaze....ne dolaze
u gradovima ostaje - posao, institucije, mali broj mobilnih bogatih, sve manje srednje klase
i sirotinja koja nema gdje pobjeci ni nocu, ni vikendom
 
ne tu se radi o vaspitanju,kad sam isao u drugu zemlju postovao sam i poslodavca i nisam nametao svoje tripove,nisam tamo mogao pricati svoj jezik znas iako se mozda njime ponosim,i ako bi nekom nasem pomogo ne bi pljuvao tu drzavu koja me primila,a znamo sta nam ti dodjosi napravise,bio je ovo lep grad,ajde da vidimo neku statistiku dal je neki lopov rodom iz beograda,kako neko moze iz druge drzave biti na bitnoj poziciji srpskog preduzeca,jel to ima u drzavama eu,vazi
 

Back
Top