PATNJA ZIVOTINJE I IZBOR
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: PATNJA ZIVOTINJE I IZBOR

Aktivan član yota (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano PATNJA ZIVOTINJE I IZBOR

Ovu temu sam postavi zbog gresaka "uspavljivanja ljubimaca"!Otac moga druga je imao psa koji je patio posle smrti njegovog oca i moj drug je to procitao negde ovde sa ovog foruma i hteo da povede psa da ga uspavaju i interesantno ja sam ga video i pitao se sa njim,kad mi je to rekao,rekao sam da je obicna budala i da se PATNJA NE RESAVA UBIJANJEM!Sprecio sam ga u tome,dugo je proslo vremena,pas je danas veseo i ok,moj drug je rekao da je dugo patio i da bi napravio gresku da ga je dao da ga uspavaju!Ja sam izricito protiv toga!A vi?

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: PATNJA ZIVOTINJE I IZBOR

Citat Original postavio yota Pogledaj poruku
    Ovu temu sam postavi zbog gresaka "uspavljivanja ljubimaca"!Otac moga druga je imao psa koji je patio posle smrti njegovog oca i moj drug je to procitao negde ovde sa ovog foruma i hteo da povede psa da ga uspavaju i interesantno ja sam ga video i pitao se sa njim,kad mi je to rekao,rekao sam da je obicna budala i da se PATNJA NE RESAVA UBIJANJEM!Sprecio sam ga u tome,dugo je proslo vremena,pas je danas veseo i ok,moj drug je rekao da je dugo patio i da bi napravio gresku da ga je dao da ga uspavaju!Ja sam izricito protiv toga!A vi?
    Protiv ukoliko nije fizički nepodnošljiva patnja i nemogućnost lečanja u pitanju.

Učlanjen
    01.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio Verovatnoća Pogledaj poruku
    Protiv ukoliko nije fizički nepodnošljiva patnja i nemogućnost lečanja u pitanju.
    Da li uspavala svoje roditelje?ukoliko bi bilo tako,daleko bilo?

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne znam.

Učlanjen
    01.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

pazi sad ovo!SVAKI ZIVI STVOR VOLI ZIVOT PA MAKAR BILA I PATNJA!SKRACIVANJEM MUKA NIJE ISTO STO I SKRACIVANJE ZIVOTA!

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa dobro... ti puštaj mačku da umire zato što ne možeš da uradiš dijalizu bubrega...

Učlanjen
    01.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Ja ne bih naravno!Moje zivotinje koje su umirale nikad nisam dozvolio da im skratim muke,nego sam bio uz njih i danas se secam jednog maceta koje je "uzimalo zelju u toj muci"koje je trazilo da legne pored mene i koje je htelo da se popne na prozor da pogleda zadnji put i koje je umiralo!Takvi trenuci nisu moji,moje je da ga ispratim a ne da mu skracujem trenutke zivota!

Učlanjen
    01.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Pa dobro... ti puštaj mačku da umire zato što ne možeš da uradiš dijalizu bubrega...
    a ti bi je roknula ili sta?tvoja izjava je cudna

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

a ti bi je roknula ili sta?tvoja izjava je cudna
    Ne znam.
    Nikad to nisam uradila.
    Zavisi.

Učlanjen
    01.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Ne znam.
    Nikad to nisam uradila.
    Zavisi.
    dosta sto ubijamo radi hrane,jos da ih rokamo zbog muke,pa sta je sledece?odoh da spavam cekame put i da napokon zagrlim ovog na avataru

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2617

Meni je sam izraz "uspavljivanje" zivotinje - ODVRATAN i NEODGOVARAJUCI.

Nosi u sebi dozu prizvika PODHEBAVANJA i SADIZMA.

Trebalo bi naci neku drugu rec.
    Najveca tajna zivota je da je zivot - poklon.....

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    822

Izraz je eutanazija i zakonski, to je uvodjenje BOLESNE zivotinje u totalnu anesteziju i prekidanje njenih vitalnih funkcija razlicitim sredstvima, kod nas se najcesce koristi T61. Moj pas je patio za mojim ocem i trazio ga sve dok se nije razboleo i sam. Bio je star, tumor nije bio operabilan, pokusali smo da mu olaksamo zivot terapijom sve dok je to imalo smisla. Kad vise nije mogao da krije bol, sam mi je "rekao" da je vreme, da je bilo dosta. Dobio je vrlo visoku dozu, da se ne muci dugo (prednost imanja muza veterinara), zaspao mi u narucju i jednostavno se ugasio. Drzali smo ga u zivotu sve dok je to, kako je lepo rekla Ljilja MMM, psece dostojanstvo dozvoljavalo. Opet bih za svog bolesnog ljubimca, pa i clana porodice, to uradila u tom stadijumu kad taj zivot prestane da bude dostojan zivljenja. I za sebe bih ocekivala isto. U nekim drzavama EU polako rade na legalizaciji asistiranog samoubistva.

Učlanjen
    01.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio mimi's mom Pogledaj poruku
    Izraz je eutanazija i zakonski, to je uvodjenje BOLESNE zivotinje u totalnu anesteziju i prekidanje njenih vitalnih funkcija razlicitim sredstvima, kod nas se najcesce koristi T61. Moj pas je patio za mojim ocem i trazio ga sve dok se nije razboleo i sam. Bio je star, tumor nije bio operabilan, pokusali smo da mu olaksamo zivot terapijom sve dok je to imalo smisla. Kad vise nije mogao da krije bol, sam mi je "rekao" da je vreme, da je bilo dosta. Dobio je vrlo visoku dozu, da se ne muci dugo (prednost imanja muza veterinara), zaspao mi u narucju i jednostavno se ugasio. Drzali smo ga u zivotu sve dok je to, kako je lepo rekla Ljilja MMM, psece dostojanstvo dozvoljavalo. Opet bih za svog bolesnog ljubimca, pa i clana porodice, to uradila u tom stadijumu kad taj zivot prestane da bude dostojan zivljenja. I za sebe bih ocekivala isto. U nekim drzavama EU polako rade na legalizaciji asistiranog samoubistva.
    nisam znao da si to uradila,znamo da je eutanazija,ali znamo da je i ubistvo,interesantno da ti je ljubimac rekao da mu je dosta,tvoje muke sto ga gledas ili njegove muke?uzela si mu trenutke zivota pa makar u muci,govoris da se jednostavno ugasio,nije to kompjuter,stvar i da ti preuzimas stvar u svoje ruke da ga ugasis!

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    822

Da li si ikad gledao clana porodice kako odrasta, razvija se, a onda umire u strasnim mukama i bolovima svakog svesnog trenutka? I gubi svest po vise puta dnevno pa kad se opet osvesti, stidi se sto se uneredio po sebi, tebi, sobi? Dok to ne iskusis, nemoj da mi drobis, ne grize me savest sto sam mu pomogla da ga vise ne boli nista.

Aktivan član <(o.O)> (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

hmz, psi i macke sasvim jasno pokazuju kad im se zivi, kad ne. osnovna stvar po kojoj se vidi je ako se ciste/lizu, to radi samo zivotinja u kojoj ima zelje za zivotom (logicno zvuci, a i to mi je reklo nekoliko veterinara), kad prestanu s tim, nemaju vise volje ni za cim.
    e sad, ja nisam pristala na eutanaziju mog psa, jer su postojale minimalne sanse da ce se oporaviti, ali nije i uginula je, a pre toga me je gledala kao da joj je zao i da se izvinjava sto mora da ode jer nema vise snage... znala sam da ce uginuti te noci... kad razmislim o tome, ne grize me savest, ali znam da bi ispravnije bilo da je eutanazirana.
    podji od sebe, ja ne bih volela da me neko mrcvari da zivim, tj.umirem u mukama, tako da podrzavam eutanaziju u takvim slucajevima.
    p.s.ovo sto si ti, yota, napisao na pocetku teme jeste apsurdno i eutanazija u takvim slucajevima (nema patnje zbog bolesti, starosti) je zakonski zabranjena, tako da o tom slucaju nema sta da se polemise, ali ovo sto je uradila mm je, po mom misljenju, sasvim ispravno.

Učlanjen
    01.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Da li si ikad gledao clana porodice kako odrasta, razvija se, a onda umire u strasnim mukama i bolovima svakog svesnog trenutka? I gubi svest po vise puta dnevno pa kad se opet osvesti, stidi se sto se uneredio po sebi, tebi, sobi? Dok to ne iskusis, nemoj da mi drobis, ne grize me savest sto sam mu pomogla da ga vise ne boli nista.
    gledao sam smrt vise puta i ne drobim,dok zivi,zivi,smrt i onako dolazi,a meni ne pada na pamet kao sto rekoh da zadnje trenutke zivota skracujem,ne zelim da glumim toliko Boga!

- - - - - - - - - -

gledao sam smrt vise puta i ne drobim,dok zivi,zivi,smrt i onako dolazi,a meni ne pada na pamet kao sto rekoh da zadnje trenutke zivota skracujem,ne zelim da glumim toliko Boga!

Učlanjen
    08.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

eutanazijom se ne skracuju "zadnji trenuci", nego tudja patnja.
    tvoje pravo je da je ne izvrsis, kao sto je nase (nas koji smo "za") da je izvrsimo kad je to potrebno...

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    822

Citat Original postavio <(o.O)> Pogledaj poruku
    tvoje pravo je da je ne izvrsis, kao sto je nase (nas koji smo "za") da je izvrsimo kad je to potrebno...
    Stavise, i ljudima bih je dozvolila.

Učlanjen
    08.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

i ja bih je dozvolila ljudima... svako treba da ima mogucnost da se spasi od agonije.

Učlanjen
    01.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

i ne samo to koristite glupe izraze da opravdali ubistvo,smesno,javite mi kad ubijete najmilije DA NE BI PATILI U AGONIJI,samo ZADOVOLJAVATE SVOJU SUJETU I NISTA VISE!

Učlanjen
    01.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

mislis ubijas pre vremena...hahahaha

Učlanjen
    08.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

e, neka si nam rekao! lol
    to sto ti radis je po mom misljenju sadizam, jer nemas herca da prihvatis odgovornost i vrv se ti licno uzasno plasis smrti i zelis da zivis sto duze, po svaku cenu... ljudi u takvim situacijama uvek polaze od sebe i cine ono sto bi zeleli da neko njima ucini, tako da to sto si toliko ogorcen kad je eutanazija u pitanju mnogo govori o tebi, jos ako se i na religiju lozis - sve kockice su slozene...

Učlanjen
    01.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

e, neka si nam rekao! lol
    to sto ti radis je po mom misljenju sadizam, jer nemas herca da prihvatis odgovornost i vrv se ti licno uzasno plasis smrti i zelis da zivis sto duze, po svaku cenu... ljudi u takvim situacijama uvek polaze od sebe i cine ono sto bi zeleli da neko njima ucini, tako da to sto si toliko ogorcen kad je eutanazija u pitanju mnogo govori o tebi, jos ako se i na religiju lozis - sve kockice su slozene...
    naruci sebi likvidatora da te kokne kad budes patila...hahahaha kockice slozene,hahaha,mala si ti za te stvari o odgovornosti i sadizmu i plasenju od smrti,povuci se u svoj kutak i zamisli zelju,a ne da mislis o tome kako da drugom skracujes muke i usput zivot!

Učlanjen
    08.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

hahah, ja sam za to da se legalizuje, i naravno da cu iskoristiti tu mogucnost ako bude potrebno,.a to da li sam mala za tako nesto, ili nisam, ti ne mozes da znas i bolje ne drobi o tome jer ispadas minijaturan kad pricas napamet o ljudima koje ne poznajes , dok sam ja svoje zakljucke o tebi samo izvukla iz tvojih postova... idi malo iskuliraj od tolikog besa, skracujes sebi zivot nerviranjem
    ja vise nemam nameru da ti odgovaram na ovoj temi jer je svako svoje misljenje izneo, dalje je sve off

Učlanjen
    01.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

hahah, ja sam za to da se legalizuje, i naravno da cu iskoristiti tu mogucnost ako bude potrebno,.a to da li sam mala za tako nesto, ili nisam, ti ne mozes da znas i bolje ne drobi o tome jer ispadas minijaturan kad pricas napamet o ljudima koje ne poznajes , dok sam ja svoje zakljucke o tebi samo izvukla iz tvojih postova... idi malo iskuliraj od tolikog besa, skracujes sebi zivot nerviranjem
    ja vise nemam nameru da ti odgovaram na ovoj temi jer je svako svoje misljenje izneo, dalje je sve off
    radi sta hoces,ali nekog nazvati licemera a ne videti sebe,to nije u redu

Slične teme

1. izbor
    Autor Libby u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 15.01.2009., 19:59
  2. Part II: Izbor za... naj sexipilniji lik na forumu
    Autor blondi u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 19.04.2006., 00:56
  3. ONLINE IZBOR ZA AUTO GODINE
    Autor Targa u forumu Automobilizam