Osnivac Apple-a:Voznijak o NSA: Postajemo kao komunistička Rusija

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.096
Suosnivač kompanije Apple Stiv Voznijak pridružio se kolegama iz IT industrije koji su oštro kritikovali program nadgledanja američkih obaveštajnih službi.

109365664151c2ee6bb7a99913875513_orig.jpg


“Kada sam ja odrastao, govorili su nam da će nas komunistička Rusija ubiti i bombardovati. Komunistička Rusija je bila zla zbog toga što su tamo pratili svoje ljude, špijunirali svoj narod, hapsili ih, zatvarali ih u tajnim zatvorima, ljudi su tamo ‘nestajali’. Te stvari su činile takvu Rusiju. Mi postajemo sve sličniji tome”, rekao je čuveni “Voz” za španski “FayerWayer”.

Nedavno se povodom slučaja oglasio i Appleov Endru Stoun, koji je naveo da se Stiv Džobs godinama opirao pritiscima da kompanija postane deo programa PRISM.

“Stiv bi pre umro nego što bi popustio”, rekao je Stoun, koji je sa preminulim Džobsom radio 25 godina.

U dokumentaciji o programu navedeno je da je Apple postao poslednji IT gigant koji se uključio u program, u oktobru 2012. godine, odnosno godinu dana nakon smrti Stiva Džobsa.

Apple je kao i ostale velike internet kompanije objavio broj zahteva za informacijama koji su stigli od američkih vlasti – od 1. decembra 2012. do 31. maja ove godine, zatraženo je između 4.000 i 5.000 podataka u vezi sa 10.000 naloga i uređaja.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2013&mm=06&nav_id=724721

U Americi nema demokratije....
 
Kapitalizam u pocetku deluje kao pravedniji i podsticajniji sistem od komunizma, ali kada dostigne svoje sazrenje, i kada ekonomska isplativost postane mantra koja postaje bitnija od ljudskog zivota, tek onda cete da vidite muke sa kapitalizmom. U komunizmu se problemi resavaju na ljudski nacin, u kapitalizmu samo ako je ekonomski isplativo. Pa tako gledam emisiju coveku masina odsekla dva prsta, jedan mu usiju a drugi nece jer nema da plati. To vam je lice i nalicje kapitalizma.
 
Suosnivač kompanije Apple Stiv Voznijak pridružio se kolegama iz IT industrije koji su oštro kritikovali program nadgledanja američkih obaveštajnih službi.

109365664151c2ee6bb7a99913875513_orig.jpg


“Kada sam ja odrastao, govorili su nam da će nas komunistička Rusija ubiti i bombardovati. Komunistička Rusija je bila zla zbog toga što su tamo pratili svoje ljude, špijunirali svoj narod, hapsili ih, zatvarali ih u tajnim zatvorima, ljudi su tamo ‘nestajali’. Te stvari su činile takvu Rusiju. Mi postajemo sve sličniji tome”, rekao je čuveni “Voz” za španski “FayerWayer”.

Nedavno se povodom slučaja oglasio i Appleov Endru Stoun, koji je naveo da se Stiv Džobs godinama opirao pritiscima da kompanija postane deo programa PRISM.

“Stiv bi pre umro nego što bi popustio”, rekao je Stoun, koji je sa preminulim Džobsom radio 25 godina.

U dokumentaciji o programu navedeno je da je Apple postao poslednji IT gigant koji se uključio u program, u oktobru 2012. godine, odnosno godinu dana nakon smrti Stiva Džobsa.

Apple je kao i ostale velike internet kompanije objavio broj zahteva za informacijama koji su stigli od američkih vlasti – od 1. decembra 2012. do 31. maja ove godine, zatraženo je između 4.000 i 5.000 podataka u vezi sa 10.000 naloga i uređaja.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2013&mm=06&nav_id=724721

U Americi nema demokratije....
Verovatno su zatraženi interni podaci tih kompanija kojima je odobren rad bez kontrole obaveštajnih službi. Inače sve se kontroliše putem interneta gde se koriste posebni programi za to, a ne Aplle, Windows i slične dečije smejurije. :lol:
Vrhunske kompanije su dobile odobrenje za rad večinom od vojnih obaveštajnih službi, kao i drugih koji su u okviru centra informatičkih gazda. :)
 
Американци су имали у СССР- идеалну Бабарогу за сопствено становништво.Држава и њене службе су од кршили људкса прав.Сетимо се времена Макартизма,сетимо се ко је у светски систем правосуђа унео прислушкивање као доказни материјал на суду и тако даље и тако даље.СССР-а више нема ,па на ред долази разоткривање Сједињених држава.
 

Back
Top