Merkelova: Možemo da trošimo više

yokai

Elita
Poruka
15.332
Berlin -- Nemačko Ministarstvo finansija izvestilo je danas o još jednom povećanju prihoda od poreza. Merkelova ohrabruje da sada može da se troši više.


66026736751c3068ba5a6d754604435_orig.jpg

Foto: Beta, AP
Ministarstvo je saopštilo da su savezna i pokrajinske vlade na ime poreza u maju prikupile 42,45 milijardi evra, što je 5,4 odsto više nego u istom mesecu 2012. godine.
Nemci su platili 11,83 milijardi evra poreza na dohodak, za osam odsto više nego prošle godine.

Stopa nezaposlenosti ostala je u maju nepromenjena, na 6,8 odsto.

Kancelarka Angela Merkel govorila je da zbog očekivanih daljih povećanja prihoda od poreza Nemačka može da troši više.

Uoči izbora u septembru, na kojima će se kandidovati za treći mandat, Merkel je obećala da će uvesti poreske olakšice za osobe sa decom i regulisati penzije.

izvor: http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2013&mm=06&dd=20&nav_id=724761

--------------------------------------------

propade nemacka, a? :per:
 
Mozda je napokon smanjen stepen lolovluka i korupcije u toj lopovskoj drzavi ...

Korupcija košta Nemačku 250 mlrd. €

Izvor: Dojče vele


Korupcija i burazersko poslovanje će ove godine naneti nemačkoj privredi štetu od 250 milijardi evra, kaže Fridrih Šnajder sa univerziteta u austrijskom Lincu.

Šnajder proračun bazira na indeksu korupcije koji svake godine objavljuje organizacija Transparensi internešnel i na ukupnoj sumi svih dobara i usluga koji se u jednoj godini plate u Nemačkoj.
 
da, oglobili su evropu :lol:
tako to rade pametne i mudre nacije... ove druge su oglobljene i mogu samo da cmizdre nad zlom sudbinom koja ih zadesi :lol:

i neka...

Nemačka je izgubila dva svetska rata i dalje je u vrhu Evrope i sveta... ... i neka oglobi i dalje sve redom...
a to što se mi vučemo za kečke već 20 i kusur godina dok nas naši oglobatori (čitaj tajkuni) oglobavaju.. neka nam :)
 
Mozda je napokon smanjen stepen lolovluka i korupcije u toj lopovskoj drzavi ...

Korupcija košta Nemačku 250 mlrd. €

Izvor: Dojče vele


Korupcija i burazersko poslovanje će ove godine naneti nemačkoj privredi štetu od 250 milijardi evra, kaže Fridrih Šnajder sa univerziteta u austrijskom Lincu.

Šnajder proračun bazira na indeksu korupcije koji svake godine objavljuje organizacija Transparensi internešnel i na ukupnoj sumi svih dobara i usluga koji se u jednoj godini plate u Nemačkoj.

iz iste vesti:

Prema poslednjem indeksu korupcije, Nemačka zauzima dobro 14. mesto među najmanje korumpiranim zemljama. Na vrhu te liste je Novi Zeland. Velike ekonomije Evropske unije poput Francuske i Velike Britanije leže ispod Nemačke.

hvala lepo :lol:
 
brate, ja hteo one dve desno :mrgreen:

Ova skorz desno bas simpaticna.. ali ima male sifone.. ali od probiraca nema hebaca, moja stara deviza :D

- - - - - - - - - -

Seljanko neuka... ja gledam šta me volja... a tebi ako je u središtu tog malog ograničenog mozga samo šta ću ja da gledam..
popij jedan Nepizdin i skinimi se više sa kite pederikosu mali, jasno?:rtfm: a sad crta :mrgreen:

***** iz Irana nesto truca..

- - - - - - - - - -

Nikad nisam bio u Svabiji, a posto se povela ova bezvezna tema... da pitam.. neko sekso Svapkinje? I rade li ono il' se samo istegnu?
 
Vec kad ovako interesantna tema... moj deda od keve bio aprilski zarobljenik 1941... heben lik... dosao kuci tek '47 :D

Baba mu nasla sliku sa Svabicom i dva klinca :D Isti on..

Jos danasnji dan zezam kevu da nadje bracu :D

Moj stric isto ostavo cerku u Nemackoj. Zarobljen kad je kapitulirala Jugoslavija. Pomagao tamo nekoj svabici na imaju i tako se ispomagali pa 43 ujesen se rodi devojcica. Ciji otac normalno ratovo po Rusiji u to vreme.
 
Moj stric isto ostavo cerku u Nemackoj. Zarobljen kad je kapitulirala Jugoslavija. Pomagao tamo nekoj svabici na imaju i tako se ispomagali pa 43 ujesen se rodi devojcica. Ciji otac normalno ratovo po Rusiji u to vreme.

'Bem mu misa.. treba da trazimo familiju po svabiji :D

Meni bi bio gusht da mi ujaci dodju na jagnje, inace bi mi bilo ispod casti da im ista trazim ...
 

Back
Top