amoralna zanimanja ?

10161_501691869920770_742061979_n.jpg
 
Otakad sebase komunizam, manje više, svi ko da se utrkuju ko će biti pokvareniji. Profesije tu više ne igraju nikakvu ulogu. U pitanju su ljudi. Morala, humanosti i empatije se odreklo više od 70% ljudi. Naravno oni koji su to posjedovali. 20% njih sigurno nikad nije. A što je najveći apsurd, najgori od najgorih su se dočepali vlasti. I sad se sadistički iživljavaju na podanicima.

Ipak, bar 20% ljudi, i starijih i mlađih, drži do morala, humanosti i empatije. Ali, na žalost, na široj društvenoj sceni igraju minornu ulogu. Uglavnom trpe. Neko iz straha, neko iz ubjeđenja da će se sve samo od sebe popraviti, neko bogtepita iz kojih razloga. Rijetki pojedinci nemoćni su da aktiviraju to mrtvo more.
 
Otakad sebase komunizam, manje više, svi ko da se utrkuju ko će biti pokvareniji. Profesije tu više ne igraju nikakvu ulogu. U pitanju su ljudi. Morala, humanosti i empatije se odreklo više od 70% ljudi. Naravno oni koji su to posjedovali. 20% njih sigurno nikad nije. A što je najveći apsurd, najgori od najgorih su se dočepali vlasti. I sad se sadistički iživljavaju na podanicima.

Ipak, bar 20% ljudi, i starijih i mlađih, drži do morala, humanosti i empatije. Ali, na žalost, na široj društvenoj sceni igraju minornu ulogu. Uglavnom trpe. Neko iz straha, neko iz ubjeđenja da će se sve samo od sebe popraviti, neko bogtepita iz kojih razloga. Rijetki pojedinci nemoćni su da aktiviraju to mrtvo more.

Čekaj Risto...20 % namo,20% vamo...Koji smo mi q...onda...:mrgreen:
 
Morala, humanosti i empatije se odreklo više od 70% ljudi.

Шта је то морал?
Што се мене тиче ти не мораш да се придржаваш морала, уопште. Живи неморално, било ме сукња за то. И не само ти, кад кажем ти мислио сам на свакога. Придржавај се закона, а неморалан можеш да будеш, није ми то важно.
 
Шта је то морал?
Што се мене тиче ти не мораш да се придржаваш морала, уопште. Живи неморално, било ме сукња за то. И не само ти, кад кажем ти мислио сам на свакога. Придржавај се закона, а неморалан можеш да будеш, није ми то важно.
Šta ti je to zakon??? I kojeg zakona se treba pridržavati? I zašto? Moral je filozofska kategorija. O njemu se govori otkad je i čovjek progovorio. Nadam se da će mu nauka uskoro otkriti evolutivnu podlogu.

- - - - - - - - - -

Што месар?
"u Kalahari, jedem Вusmane"
 
Ev sam i ja gledno...
Bil s ti unormalila?
Za rad sebe pre svega...
Nemam ja ništ protiv,ali mi dođe da i ćeri spočitnem tvoje trčkanje u ambise i nazad...
Jednom ostaneš tamo...:(

- - - - - - - - - -

Ti se ortogonalno projektuješ na garišu. A gariša (niko-ga ne šiša :mrgreen:) ti je u onih 70%. Đes vidio poštenog Ješu? :lol:

sigurno ima neki posteni zidov samo se krije .:lol:
Kako ne znate...Svaki je ješa pošten -na svoj način...:mrgreen:
 
Не бих се унормалила, јер сам потпуно нормална.
Ti koji kažu:Ko lud-ja lud? Trpaju u ludare...:hahaha:
Oni koji se pitaju:Da li sam ja u vinklu??? Te puštaju da šetaju...po dvorištu ludare-ovde u Lazi!:rotf:

- - - - - - - - - -

go home ! ukraina colling ! :rtfm:
Biraj duvački inštrument šefe...Ođe mi rukovodimo...:hahaha::rotf:
 
Ti koji kažu:Ko lud-ja lud? Trpaju u ludare...:hahaha:
Oni koji se pitaju:Da li sam ja u vinklu??? Te puštaju da šetaju...po dvorištu ludare-ovde u Lazi!:rotf:

Колико си безобразан. Као прво, блог је скуп мојих насумичних постова са некадашње кафане на љису, имали су свој контекст. Друго, одакле ти право уопште да ме процењујеш и да постављаш те дијагнозе, Лаза и слично?
То ме подсети на једног комшију моје најбоље другарице, код које често идем, и који све снима из свог стана, и који је изјавио да жели да ме упозна да види да ли мој дух одговара мојој лепоти. Ноторни психо. Одакле му идеја да је тако нешто могуће? Одакле му право уопште? ОДАКЛЕ људима право да процењују било кога, да процењују колико је неко "квалитетан" по било ком основу? И притом аутоматски полазе од претпоставке да су сами савршени и не подлежу анализи и процени?
Значи не да ме неће процењивати, него ћу следећи пут да обучем бурку кад будем пролазила туда.

Ја не знам шта човек да уради, јер много је таквих људи око нас, мора да се убије, мора да се нађе неки начин, само не знам како, рецимо, некад немаш пиштољ, једино преостаје да се умре од неке заразе, банкрота или типа анорексије ✓
 
Pravo društvenog bića!
Idi u šumu i reši se urbanih idijota...
Ja često u ribolovu kad mi dojadi sopstveni otpor prema drugima...
Ne mogu ti pomoći;iz trofejnog pok.keve nisam ispalio čak ni kad mi se unuk rodio.
a pre toga decenijama...
Uči se da živiš sa svakakvim ljudima,mada je s glupima najteže...Ma ni pametni nisu baš
prijatni kad se razvinklaju...
A mene-moš na ignore ili prijavljivati moderaciji-mada to što te intelektualno čelićim sigurno nije
loše po tebe...Koga ja tovarim-obavezno odavde izađe bolji...Bolje vidi gde je vredniji...:cool:
 

Back
Top