Understanding Criticism
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Understanding Criticism

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Understanding Criticism

Sjajan tekst o prirodi i svrsi (ne samo) fotografske kritike.

http://www.luminous-landscape.com/columns/understanding_criticism_part_1.shtml

Ističe se ghost in the shell (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano Re: Understanding Criticism

A sto ti o postavljas ovde kad su ovde nekih 10-20 % ako i toliko"pravi fotografi"...? Za koje je kritika-pljuvanje, ljubomora itd...Ovde su samo(vecim delom) snap-shoteri...Samo da mi neko lajkuje sliku pa nek je krsh nevidjeni )
    "blagosloveni neka su oni koji nemaju sta da kazu pa cute"

Ističe se
    Učlanjen
    10.03.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ucite od ovog kralja...a tek sto iskritikuje, da se smrznes...
    http://larsvandegoor.com/

Aktivan član nebo_ch (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Serpent Saint Pogledaj poruku
    Sjajan tekst o prirodi i svrsi (ne samo) fotografske kritike.

http://www.luminous-landscape.com/columns/understanding_criticism_part_1.shtml
    Citat Original postavio ghost in the shell Pogledaj poruku
    A sto ti o postavljas ovde kad su ovde nekih 10-20 % ako i toliko"pravi fotografi"...? Za koje je kritika-pljuvanje, ljubomora itd...Ovde su samo(vecim delom) snap-shoteri...Samo da mi neko lajkuje sliku pa nek je krsh nevidjeni )

... @ ghost in the shell,... ostrar nastup,... omalovazio si i ideju i sve ljude,... ako neko ima ,,drustvo,, i pristrasne simpatije
    pristojno reci da si ,,primetio,,... ako usledi diskusija zadrzi pristojan ton, ljudi su razliciti,... godine, obrazovanje, ubedjenje,
    a to su promenljive osobine i potreban je ispravan prilaz i vreme za ,,sazrevanje,,...

...................................... meni je KRSTARICA prijatno mesto, procitam misljenja ljudi o odredjenoj temi,
    ,,sakrijem,, fotke od moguceg gubitka na svom kompjuteru, upoznam nove licnosti, neke sam i licno sreo
    i druzimo se u odredjenim prilikama vec dugi niz godina,...
    ................ ...................... i treba da znate, imam nekoliko zanimacija i ljude u drustvu, prijatelje i rodjake, koji vec decenijama zive
    na cetiri kontinenta, kad se sretnemo kao kamperi, lovci ili obicni drugovi, onda u grupi budu stolar, doktor nauka, filmski reziser,
    lekar, doktor elektronike, visoki oficir nase vojske, pekar,... i treba da ih vidite kako zajedno sviraju, pevaju, veslaju, forsiraju planinu,
    menjaju polu-osovinu i tocak,... kako jedan drugom daju suvu odecu, obucu, kako kuvaju, pevaju, napiju se, smeju , pa cak i placu,
    ... i nikad nisam primetio da ce nesto da nas razdvoji,... malo treba da se bude obican covek,... malo razumevanja i mnogo ljubavi !!!
    >>>-------neni-(CH)-->

Ističe se ghost in the shell (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Post Re: Understanding Criticism

Citat Original postavio nebo_ch Pogledaj poruku

... @ ghost in the shell,... ostrar nastup,... omalovazio si i ideju i sve ljude,... ako neko ima ,,drustvo,, i pristrasne simpatije
    pristojno reci da si ,,primetio,,... ako usledi diskusija zadrzi pristojan ton, ljudi su razliciti,... godine, obrazovanje, ubedjenje,
    a to su promenljive osobine i potreban je ispravan prilaz i vreme za ,,sazrevanje,,...

...................................... meni je KRSTARICA prijatno mesto, procitam misljenja ljudi o odredjenoj temi,
    ,,sakrijem,, fotke od moguceg gubitka na svom kompjuteru, upoznam nove licnosti, neke sam i licno sreo
    i druzimo se u odredjenim prilikama vec dugi niz godina,...
    ................ ...................... i treba da znate, imam nekoliko zanimacija i ljude u drustvu, prijatelje i rodjake, koji vec decenijama zive
    na cetiri kontinenta, kad se sretnemo kao kamperi, lovci ili obicni drugovi, onda u grupi budu stolar, doktor nauka, filmski reziser,
    lekar, doktor elektronike, visoki oficir nase vojske, pekar,... i treba da ih vidite kako zajedno sviraju, pevaju, veslaju, forsiraju planinu,
    menjaju polu-osovinu i tocak,... kako jedan drugom daju suvu odecu, obucu, kako kuvaju, pevaju, napiju se, smeju , pa cak i placu,
    ... i nikad nisam primetio da ce nesto da nas razdvoji,... malo treba da se bude obican covek,... malo razumevanja i mnogo ljubavi !!!
    Ostar nastup?LOL ako ne znas da prepoznas sarkazam...ebg A iskreno-Krstarica je svastara i zaista sam se uverio i tvrdim-ovde ljudi kritiku ne podnose!! Tj shvataju bukvalno kao napada na sebe, umesto da shvate da mogu da nauce nesto, da budu bolji...Prijatne rasprave/ WTF? jel mo govorimo o istom Forumu? I to se ne odnosi samo na Forografiju...A to sto ti govoris sve stoji-i medju mojim prijateljima ima ih od-akademskih slikara pa do stolara/gradjevinaca itd...siromasnijih, bogatijih...E sad nije to ni bas tako prosto-bas zato stose s nekim srwetnes jednom u XZY godina lako ti je da mozda i otrpish neke stvari pogotovo sto vas je puno e a kad si s nekim cesto/svaki dan....pa imate zajednicka interesovanja a dijametralno drugacije stavove...Pa jedan nece da popusti nego je uvek u pravu itd... tako je i ovde-ja sam konstantno iznosio argumentovane cinjenice ia bas poksavao da objasnim ono malo sto znam ali dzaba...najlakse je bilo im reci "ma ja sam samo amater"(drugim recima NECU da ucim jer mi je lakse ovako automatski kao neko treba da ti gleda kroz prste jer Boze moj amataer si...I onda sam ja odustao...A kao sto vec rekoh Serpeintaintu sam ono napisao u ironicno/sarkasticnom tonu-ne u namerri da se njemu narugam, vec misleci da se dzaba trudi covek....
    "blagosloveni neka su oni koji nemaju sta da kazu pa cute"

Aktivan član nebo_ch (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    98

... dobro, .. dobro,... tu smo da nam bude i zabavno i korisno,
    ... treba imati obzir prema osobama i zelju da se novo vidi, nauci i prenese drugome,

... sarkazam je ostro saopstavanje ,,uvredjenog,, ,
    ... satira je prikrivena kritika,
    ... humor je poslastica kojom se bar dvoje ,,zaslade,, i bude im lepo,...

... pogledaj (pogledajte) moju statistiku,... i ja sam (isto kao Ti) starosedelac sa malo poruka,
    ... bar tri puta su me ,,bezobrazni-nedorasli,, primoravali da se ,,povucem,,...

... moje misljenje je da, trenutno, samo desetak osoba voli ovaj forum da poseti,
    ... dvadesetak moderatora ,,osvezava,, teme, verovatno ,,po zadatku,,...
    ... facebook i slicne drustvene mreze su, verovatno, ,,odvukle,, ljude,
    ... zato,... ja licno, ne bih da kvarim raspolozenje,
    ... tu sam da mi se pomogne, i ako budem u prilici, drugima da pomognem,

... sto bi rekli nasi juznjaci: - Svakog ja ispostujem!
    ... to je stvar kulture, to je mudrost, to je duh coveka, drustva i vremena,...
    ... razumi,... molim Te,... ,, I nemo' se ljutis !!,,

... da,.. jos nesto...

... znam da vrsni clanovi foruma prate objavljene priloge i komentare,
    ... ja kad aktivno ucestvujem sve, bas SVE citam i vidim,
    ... nista ne propustam i jos se vratim da se potsetim,
    ... i profile vase volim da otvorim ako pise da ima tekstova u blog-u, ali citam samo vasa licna dela,..
    Poslednji put ažurirao/la nebo_ch : 21.06.2013. u 00:01
    >>>-------neni-(CH)-->

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •