Mehanizmi očuvanja mentalnog zdravlja u Srbiji 2013.

Велебитдрема

Iskusan
Banovan
Poruka
6.538
Živimo u rasparčanoj državi, nametnut nam je kopleks kolektivne krivice, nasilno nam menjaju kulturni obrazac, gubimo se u političkim igrama ne znajući odrediti svoje krovne interese, crkva je devalvirala, vojska ,,modernizovana", ekonomija na pragu nestanka, proizvodnja na nivou statističke greške, mediji zatrovani najnižim mogućim sadržajima nad kojim se misleći razum mora zgražavati i gaditi i uz sve to glavne, nametnute, dnevne teme kako bi se zamazale oči običnoj raji su: da li je Jovana trudna, koliko je fanova skupila neurotična pevačica, da li se Ekrem zaljubio, ko je nova Hurem, kako se Lepa Nata provela na Ibici, da li je Ćazim šiptar, ...

Svi konstruktivni mehanizmi za očuvanje individualnosti i mentalnog zdravlja su dobrodošli.
 
Živimo u rasparčanoj državi, nametnut nam je kopleks kolektivne krivice, nasilno nam menjaju kulturni obrazac, gubimo se u političkim igrama ne znajući odrediti svoje krovne interese, crkva je devalvirala, vojska ,,modernizovana", ekonomija na pragu nestanka, proizvodnja na nivou statističke greške, mediji zatrovani najnižim mogućim sadržajima nad kojim se misleći razum mora zgražavati i gaditi i uz sve to glavne, nametnute, dnevne teme kako bi se zamazale oči običnoj raji su: da li je Jovana trudna, koliko je fanova skupila neurotična pevačica, da li se Ekrem zaljubio, ko je nova Hurem, kako se Lepa Nata provela na Ibici, da li je Ćazim šiptar, ...

Svi konstruktivni mehanizmi za očuvanje individualnosti i mentalnog zdravlja su dobrodošli.

marketing i mediji nose veliki uticaj,pa na primer,znas li koja je bila udarna pesma u grandu na novogodisnju noc?
 
Odlična zapažanja. Ja sam pre 2-3 godine krenuo u potpuno menjanje dotadašnjih navika, jer sam osetio da ako nešto ne promenim, rizikujem da skroz poludim pošto sam toliku energiju gubio na gluposti i emisije političkog karaktera u kojima se pojavljuju mediokriteti prvog reda.
Izbacio sam TV iz sobe, i palim ga izuzetno retko, mnogo više čitam, dosta se krećem, interesujem se za razne društvene nauke, pokušavam da proširim krug ljudi koji mi odgovara kao i da što češće šetam po Fruškoj Gori, mada nikako da se ustalim u tome.

Dakle, potrebna je jedna mešavina fizičke i duhovne aktivnosti, kako bi čovek našao pravo mesto za sebe i unapredio svoje JA, u svetu koji je jedna obična džungla.
Sviđa mi se ovaj izraz, ,,unutrašnja emigracija" jer to je svet u kome si sam režiser i glavni glumac, a ne da igram kako odrede neki idioti i bitange, belosvetski holštapleri...
 

Back
Top