Pomozite savetom, informacijom, ZIVOT JE U PITANJU!

Plavi slon JT

Početnik
Banovan
Poruka
25
Otac mi se razboleo 17. aprila.Sve je pocelo kao temperatura koju danima nije moglo skinuti.Od 9. maja je u bolnici na Institutu za infektivne i tropske bolesti.U pocetku su mu svi nalazi bilo dobri i sve ok ali temperatura ne spada.Rengen je pokazao da na plucima nema nista a da su mu bubrezi malo natekli)ispostavice se od lekova i to je sredjeno).Na kraju je vadjen uzorak Linfne zlezde posto se sumnjalo da je ona zariste(sve u redu sa njom ispalo) jer je doktor rekao da negde ima metastaze.Pa je radjen skener pluca i utvrdjeno je da ima rak pluca u poodmaklom stadijumu.To je na kraju zvanicno saopsteno i kao da mu nema spasa da ne pomazu zracenja jer bi mu to samo odmoglo i jako bolelo.Opet sa druge strane nam prijateljica doktorka kaze da to ne moze bas tako..da skener pokaze ocajne rezultate a da rengen pokaze sve ok(ako je lose pokazali bi oba isto)...i da treba vremena da se dodje do 3.stadijuma



Citao sam o CISTOM RAFINISANOM PETROLEJU kojeg ima u nekoliko zemalja a najblizi je u Albaniji u Kruju.Ima kapi sa Kube koje navodno lece.On se oseca jako dobro...jede pije pokretan je a od ponedeljka ce biti na grudnom odeljenju KCS-a.Mucenik i ne zna sta mu je jer ga svi lazemo a on ocekuje da ce skoro kuci :sad2:

Nameran sam da odem u Albaniju jer drugog izlaza nemam.Da li znate mozda cenu u Albaniji, ili kako najbolje i najjeftinije stici do Pruja...ako imate nekog javite molim vas

Dajte neko svoje iskustvo ili savet sta da cinim.... Veliko hvala
 
mesto se zove 'kruj' i petrolej je jako jeftin. bele je boje. nemci su od toga napravili homeopatski lek. i to je moguce naci. da, postoji jos nekoliko alternativnih medikamenata. googlaj malo. kubanci, koliko znam, koriste 'leatril', ili kako se vec zove. no, svakako u kombinaciji sa jos nekim stvarima te izuzetno iskontrolisanu ishranu. koliko se secam, treba izbaciti secer. u svim oblicima.
 
Pošto vidim da si iz Beograda ako nigde ne nađeš do idućeg utorka ti mi napiši a ja ću da ti pošaljem u četvrtak autobusom i ti bi trebao da sačekaš autobus u petak u Beogradu pre podne .Ovo što ja mogu da ti pošam je čist petroleum iz apoteke G 179 flašica 250ml čist je i nema nikakav ukus i može da se pije kako treba.Ako se ne snađeš na drugo mesto ti na PP pa ćemo se dogovoriti.
 
Otac mi se razboleo 17. aprila.Sve je pocelo kao temperatura koju danima nije moglo skinuti.Od 9. maja je u bolnici na Institutu za infektivne i tropske bolesti.U pocetku su mu svi nalazi bilo dobri i sve ok ali temperatura ne spada.Rengen je pokazao da na plucima nema nista a da su mu bubrezi malo natekli)ispostavice se od lekova i to je sredjeno).Na kraju je vadjen uzorak Linfne zlezde posto se sumnjalo da je ona zariste(sve u redu sa njom ispalo) jer je doktor rekao da negde ima metastaze.Pa je radjen skener pluca i utvrdjeno je da ima rak pluca u poodmaklom stadijumu.To je na kraju zvanicno saopsteno i kao da mu nema spasa da ne pomazu zracenja jer bi mu to samo odmoglo i jako bolelo.Opet sa druge strane nam prijateljica doktorka kaze da to ne moze bas tako..da skener pokaze ocajne rezultate a da rengen pokaze sve ok(ako je lose pokazali bi oba isto)...i da treba vremena da se dodje do 3.stadijuma



Citao sam o CISTOM RAFINISANOM PETROLEJU kojeg ima u nekoliko zemalja a najblizi je u Albaniji u Kruju.Ima kapi sa Kube koje navodno lece.On se oseca jako dobro...jede pije pokretan je a od ponedeljka ce biti na grudnom odeljenju KCS-a.Mucenik i ne zna sta mu je jer ga svi lazemo a on ocekuje da ce skoro kuci :sad2:

Nameran sam da odem u Albaniju jer drugog izlaza nemam.Da li znate mozda cenu u Albaniji, ili kako najbolje i najjeftinije stici do Pruja...ako imate nekog javite molim vas

Dajte neko svoje iskustvo ili savet sta da cinim.... Veliko hvala

Koju dijagnozu su mu konkretno postavili? C 34 ili nešto drugo?
 
Hvala vam puno svima sto nudite pomoc,savet. Upravo sam bio kod profesora koji leci mog oca.Prvi put sam ga video i pricao sa njim. Kaze mi da rak pluca nije jos sa sigurnoscu dijagnostifikovan.Ali da na osnovu snimaka pluca,lekova koje su mu davali a na koje on nije odreagovao ukazuju na to.Zato ga i prebacuju na grudno odeljenje gde cemu izvrsiti naknadne analize tih promena koje ima na plucima. Na osnovu iskustva i svega profesor mu daje 2% sanse da je tuberkuloza ili slicno a da nije rak. A ja cu se moliti i hvatati za tu mozda i nepostojecu slamku spasa.Jako mi je tesko dok sve ovo pisem

Petrolej sam uspeo da nabavim i to iz Albanije preko neke veze,ali dok ga ne vidim nista ne verujem..tako da cu uyeti u obzir za ozbiljno sve vase ponude ya pomoc.Veliko hvala
 
Hvala vam puno svima sto nudite pomoc,savet. Upravo sam bio kod profesora koji leci mog oca.Prvi put sam ga video i pricao sa njim. Kaze mi da rak pluca nije jos sa sigurnoscu dijagnostifikovan.Ali da na osnovu snimaka pluca,lekova koje su mu davali a na koje on nije odreagovao ukazuju na to.Zato ga i prebacuju na grudno odeljenje gde cemu izvrsiti naknadne analize tih promena koje ima na plucima. Na osnovu iskustva i svega profesor mu daje 2% sanse da je tuberkuloza ili slicno a da nije rak. A ja cu se moliti i hvatati za tu mozda i nepostojecu slamku spasa.Jako mi je tesko dok sve ovo pisem

Petrolej sam uspeo da nabavim i to iz Albanije preko neke veze,ali dok ga ne vidim nista ne verujem..tako da cu uyeti u obzir za ozbiljno sve vase ponude ya pomoc.Veliko hvala

Nemogu da verujem da jedan profesor,valda je onkolog ili pulmolog nije u stanju da kaže konačnu dijagnozu.Pa mi smo u 21 veku.Kava tuberkoloza 2%.Pa zna se kako se dolazi do dijagnoze tuberkuloze.A karcinom još nije dijagnostikovan:dontunderstand:.Pa kad će biti kao da je to božije slovo.
Svaki radiolog koji pogleda snimak trebalo bi da postavi odmah dijagnozu.Želim ti svako dobro i brz oporavak tvoga oca.


Pokušaj ovde pronaći tu se dosta pisalo o tom petroleju.
http://www.doktor.rs/forum/
 
Od jutros je moj otac prebacen na grudno odeljenje KCS gde bi trebale da se odrade i konacne analize da li i definitivno ima rak pluca...dobili smo brojnu dokumentaciju, ovo je otpusna lista pa bih voleo ako medju vama ima strucnih ili medju vasim prijateljima da mi sto pre malo pojasni situaciju.

wtvq.jpg
f0zm.jpg
 
U otpusnoj listi se nigde ne spominje karcinom pluca.
Dijagnoze su uvecanje limfnih zlezdi, jetre i slezine i fokalne promene na CT pluca.
U toj jednoj izvadjenoj limfnoj zlezdi nisu nadjene maligne celije.
Tako da jos uvek ne postoji nijedan siguran dokaz da je u pitanju karcinom pluca.
Znace se verovatno sta je u pitanju posle pregleda na grudnoj hirurgiji.

A neko moje misljenje o tom pogorsanju stanja koje je imao na infektivnoj klinici,
taj pad pritiska, pad hemoglobina, skoro prepolovljeni eritrociti, otoci nogu, je da je svemu tome uzrok
oni silni antibiotici koje je dobijao.
 
U otpusnoj listi se nigde ne spominje karcinom pluca.
Dijagnoze su uvecanje limfnih zlezdi, jetre i slezine i fokalne promene na CT pluca.
U toj jednoj izvadjenoj limfnoj zlezdi nisu nadjene maligne celije.
Tako da jos uvek ne postoji nijedan siguran dokaz da je u pitanju karcinom pluca.
Znace se verovatno sta je u pitanju posle pregleda na grudnoj hirurgiji.

A neko moje misljenje o tom pogorsanju stanja koje je imao na infektivnoj klinici,
taj pad pritiska, pad hemoglobina, skoro prepolovljeni eritrociti, otoci nogu, je da je svemu tome uzrok
oni silni antibiotici koje je dobijao.

Juce mi je profesor koji ga je lecio rekao da sve ukayuje na metastaze pluca..spomenuo mi je velike promene na plucima...i kao sto gore rekoh...ne daje mu velike sanse ya oporavak..prakticno minimalne.A na grudnom je da bi se definitivno pokayalo da li je karcinom pluca
 
Pozdrav svima, nakon par meseci evo me opet sa znatno boljom situacijom , hvala Bogu :)

Nakon tonu izgubljenih zivaca, mnogo prolivenih suza i u nadi sta ce dalje biti u svom onom mraku i beznadju konacno smo docekali dobro.Posle svih mogucih analiza i nekoliko uradjenih skenera, bezbroj uradjenih rengen snimaka i 5-6 ponovljenih analiza linfnih zlezda utvrdjeno je da moj otac DEFINITIVNO NEMA KARCINOM PLUCA. Da budem iskren, ni lekari ne znaju sta mu je tacno, sad je uglavnom dobro.Nagadjali su sve i svasta a svaka analiza je potvrdila da nema niceg malignog.Doslo se na kraju do zakljucka koji opet lekari zbog sramote svog neznanja nisu smeli da stave na otpusnoj listi a to je da je imao neku vrstu upale pluca koja je izazvala odredjene reakcije podgrudnih linfnih zlezda koje su realno dosta ostetile organizam.Te zlezde su uklonjene i ispitane i sad je otac na kucnom lecenju od danas uz cest odlazak na kontole.

Sta bih vam rekao, pa verujte ne znam ni sam a toliko toga ima.Znam samo da su nam odredjeni broj godina zivota lekari skinuli svakom ponaosob.
Hvala svima koji ste me ovde tesili i davali podrsku,
Za sve sto vas interesuje pitajte..odgovoricu u koliko znam da dam precizan odgovor,

ps. Javio sam se i pored ostalog da prizim podrsku ljudima u slicnoj situaciji u kojoj sam ja bio i kazem da nikad u potpunosti ne verujete lekarima i da UVEK IMAJU NADU, ona je nas drzala odrzala i uz nadam se Bozju pomoc izvuci ce nas do kraja
 

Back
Top