Igrice u Linux-u

gost 270414

Veoma poznat
Poruka
13.578
Mnogi odustaju od Linux-a samo zbog igrica, smatrajući da je mali izbor ili da nemogu koristiti igrice koje su rađene za Windows platformu.

Međutim, postoji veliki broj igrica koje se mogu naći i u Linuxu, a takođe je moguće instalirati veliki broj igrica koje se igraju na Windows platformi.

Ovde bi bilo poželjno dati predloge i ukazati na primere i način instalcije i koriščenja igrica u Linuxu.

za početak, evo jednog linka sa igricama za Linux:

http://www.penguspy.com/#/All/free_and_commercial/open_closed/sort=1/view=1/limit=0


snapshot10.jpg
 
Mislim da radi i Steam na Linux-u, mada nisam siguran da li treba WINE za to.

види се да нисте скоро били на Steam-у, обзиром да исти већ више месеци постоји у стаблној верзији за Линукс.
Неке од нових дистрибуција чак убацују Steam у основни пакет апликација...

И не није потребан Wine за покретање Steam for Linux ;)

Иначе игрице које раде и на Линуксу имају ознаку (поред Виндовсовог прозора, Ејплове јабуке, и Тукса као ознаку за Линукс...
 
Poslednja izmena:
Evo CS 1.6 preko Wine:


snapshot11.jpg


snapshot12.jpg



Naravno, veličinu prozora za igru možete podešavati i u Winu a i u podešavanjima samog CS-a. Znači može preko celog ekrana. :)
- - - - - - - - - -

види се да нисте скоро били на Steam-у, обзиром да исти већ више месеци постоји у стаблној верзији за Линукс.
Неке од нових дистрибуција чак убацују Steam у основни пакет апликација...

И не није потребан Wine за покретање Steam for Linux ;)

Иначе игрице које раде и на Линуксу имају ознаку (поред Виндовсовог прозора, Ејплове јабуке, и Тукса као ознаку за Линукс...
:ok:

Istina, nisam odavno igrao ni instalirao Steam u Linuxu. :)
 
Poslednja izmena:
Izvinite sto se nisam izrazio pristojno i profesijonalno, ovo je prevod mog cistokrvnog bantu jezika na srpski
ima neko CS steam gift a da nije jesa
Da li neko poseduje Counter Strike gift na steam-u da mi pokloni
jesa je skraceno za jevrej a u kontekstu mog bantu jezika znaci stekara, indijanac izdajica (naravno nemam nista protiv ljudi koji su Jevreji po nacionalnosti ovo je samo iz jezika bantu ulice, tako da se neobazirete na to i neosecate uvredjeno)
 
Izvinite sto se nisam izrazio pristojno i profesijonalno, ovo je prevod mog cistokrvnog bantu jezika na srpski
ima neko CS steam gift a da nije jesa
Da li neko poseduje Counter Strike gift na steam-u da mi pokloni
jesa je skraceno za jevrej a u kontekstu mog bantu jezika znaci stekara, indijanac izdajica (naravno nemam nista protiv ljudi koji su Jevreji po nacionalnosti ovo je samo iz jezika bantu ulice, tako da se neobazirete na to i neosecate uvredjeno)

Можда кад би користио неко писмо прилагођено за јужно словенске језике можда би те и лакше разумели...
 
Izvinite sto se nisam izrazio pristojno i profesijonalno, ovo je prevod mog cistokrvnog bantu jezika na srpski
ima neko CS steam gift a da nije jesa
Da li neko poseduje Counter Strike gift na steam-u da mi pokloni
jesa je skraceno za jevrej a u kontekstu mog bantu jezika znaci stekara, indijanac izdajica (naravno nemam nista protiv ljudi koji su Jevreji po nacionalnosti ovo je samo iz jezika bantu ulice, tako da se neobazirete na to i neosecate uvredjeno)
Pokušaj ponovo, znam da umeš ti i bolje. :D
 
Mnogi odustaju od Linux-a samo zbog igrica, smatrajući da je mali izbor ili da nemogu koristiti igrice koje su rađene za Windows platformu.

Međutim, postoji veliki broj igrica koje se mogu naći i u Linuxu, a takođe je moguće instalirati veliki broj igrica koje se igraju na Windows platformi.

Ovde bi bilo poželjno dati predloge i ukazati na primere i način instalcije i koriščenja igrica u Linuxu.

za početak, evo jednog linka sa igricama za Linux:

http://www.penguspy.com/#/All/free_and_commercial/open_closed/sort=1/view=1/limit=0


Pogledajte prilog 291437

Јел има овде нешто за џ, ја где год да уђем свуда тражи да платиш?
 
Poslednja izmena:
Јел има овде нешто за џ, ја где год да уђем свуда тражи да платиш?

бесплатних игрица би требало да буде у званичном складишту дистрибуције коју користиш.
За Убунту и деривате (тј све дистрибуције које користе Убунтуова складишта) посети сајт PlayDeb.net има нешто игрица... (дода се складиште и преко њега је најлакше инсталирати игре и програме )
 
Хвала.
Мени кад уђем на званично складиште, стоје одређене игрице са ценама. Не све, али неке да. И то све оне које су боље, ове што су џабе су ко тетрис.
 
Ствар је у томе што се у свету отвореног кода поштују аутори и сматра се да и они треба од нечег да живе.
Игре не могу да развијау појединци у неко своје слободно време (има и таквих али су то ипак игре нижег квалитета) већ их развијају професионалци којима је то примарна делатност. Зарад веће понуде и потражње Каноникал је убацио и игре које се наплаћују у своја званично подржана складишта што не видим као проблем, ако желим да играм неку од озбиљнијих игара или ћу да нађем неку која је бесплатна или ћу да платим исто као и на било којој другој платформи...
Обзиром да уз оперативни систем не морам да платим ни један други програм који ми као просечном кориснику треба, ако већ имам времена и желим да се играм није тешко одвојити и понеки евро за то задовољство... (ако бисмо упоредили само уштеду на рачун бесплатног оперативног система у односу на Виндовс добијамо да се може купити доста занимљивих игара за ту разлику) ;)
 
Хвала.
Мени кад уђем на званично складиште, стоје одређене игрице са ценама. Не све, али неке да. И то све оне које су боље, ове што су џабе су ко тетрис.
Teško je ovako odrediti, kad mi neznamo koje vrste igrica voliš, šta voliš da igraš.

Ima dobrih strategija, pucačine....

Na primer ja volim pucačinu, i jedna od najboljih po meni je Urban teror. :)
 
хехехех урбан терор је занимљив и онима који су загрижени канетраши.... једва сам буразера потерао да инсталира игру..., после ме његова жена клела... :mrgreen:
 
хехехех урбан терор је занимљив и онима који су загрижени канетраши.... једва сам буразера потерао да инсталира игру..., после ме његова жена клела... :mrgreen:
Hehe,

pa kad nema svoje JA! Nikad nije me zavelo ništa što se tiče informatike, osim žena. :lol:

Šalim se, svako mora znati gde je granica. :)

Kanter je opasan za decu, jer ima ekonomski interes, i sprovode strategiju lova na naivce, zarad love. :)

Uđi na kanter 1.6, ako nisi skoro, da vidiš šta se dešava. Da vidiš kako fačare klince. :)
 
Poslednja izmena:
нисам играо кантер поодавно, гледам да што мање користим Wine а и урбан терор ми је интересантнији...
Ja ponekad navratim na kanter, ali iz Wnidowsa, nekih pola sata provedem, iz zabave, malo se nasmejem dogodovštinama, a često me iznervira strategija koju sprovode "gazde".

Urban sam pre neki dan skinuo, nisam hteo ranije da igram, ali mogu reči da je mnogo bolje urađen od kantera, i prevazilazi ga u mnogome. I mislim da nema bolje pucačine koja se igra na mreži.:)
 
Poslednja izmena:
Teško je ovako odrediti, kad mi neznamo koje vrste igrica voliš, šta voliš da igraš.

Ima dobrih strategija, pucačine....

Na primer ja volim pucačinu, i jedna od najboljih po meni je Urban teror. :)

Волим и ја пуцачине, пре свега из првог лица. На овим сајтовима сам пробао скидати неке али све се плаћају. Чак са пробао и скинути неку на први поглед смешну игру попут тетриса и ту се плаћа :D

Како год, мислим да ћу да инсталирам поново виндовс, не због игара, већ треба млађем буразеру за средњу школу и програмирање.
 
Волим и ја пуцачине, пре свега из првог лица. На овим сајтовима сам пробао скидати неке али све се плаћају. Чак са пробао и скинути неку на први поглед смешну игру попут тетриса и ту се плаћа :D

Како год, мислим да ћу да инсталирам поново виндовс, не због игара, већ треба млађем буразеру за средњу школу и програмирање.

у једној од претходних порука сам ти поставио линк ка Play Deb страници где имаш игре које могу да задовоље разне укусе а да се не плаћају.
Преко тог складишта инсталирам већ помињани Урбантерор, и још пар других игара...
За озбиљнија играња имаш steam (за линукс) па тамо можеш скинути пар бесплатних игара или платити и преузети пар пар десетина игара...
Што се тиче пуцачина има их неколико на линуксу које завређују пажњу и озбиљнијих играча... од Урбантерора који је пандан Кантеру или пар игара које се исто играју преко мреже каје су пандани Квејку и Unreal Tournamentu ...
 
Волим и ја пуцачине, пре свега из првог лица. На овим сајтовима сам пробао скидати неке али све се плаћају. Чак са пробао и скинути неку на први поглед смешну игру попут тетриса и ту се плаћа :D

Како год, мислим да ћу да инсталирам поново виндовс, не због игара, већ треба млађем буразеру за средњу школу и програмирање.
Razumem, sasvim razumno. :)

Možeš instalirati i kasnije Linux, pored Windowsa, pa koristiš onaj OS koji ti je trenutno odgovarajući. :)

Načićeš možda kasnije igrice koje nisi uspeo da nađeš do sad, besplatne. Dao sam ti primere, i ja i drugi... :)
 

Back
Top