KO TREBA DA VLADA SRBIJOM?

Ko treba da vlada? (izaberite tri stavke)

  • Stranke

  • Ambasadori

  • Mediji

  • Krupni kapital

  • Privrednici

  • Naučnici

  • Vojska

  • Policija

  • Crkva

  • Kralj

  • Radnici

  • Mafija

  • Masoni

  • Banke

  • Diplomatija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Evropenda

Domaćin
Banovan
Poruka
4.980
Koje tri strukture moći treba da vladaju u Srbiji?

Stranke: naprednjaci, demokrate, radikali, ldp, kurta, murta i ostali.
Ambasadori: ambasadori svih zemalja koje u Srbiji ostvaruju svoje interese, a ima ih mnogo.
Mediji: ljudi iz medija, medijski magnati, koji imaju moć za formiranje javnog mnjenja. U okviru toga spadaju i ljudi iz sveta kulture, glumci, pisci, muzičari itd.
Krupni kapital: Ljudi poput Beka, Miškovića i sve ostale ekipe od tih 10 familija koje imaju mnogo novca i samim tim bitan uticaj i moć.
Privrednici: ovde pre svega mislim na ljude iz sveta privrede, od manjeg pa čak i do nekog većeg preduzeća. Mala i srednja preduzeća, pa čak i neki fabrikant.
Naučnici: naučni radnici, profesori na univerzitetima, SANU.
Vojska: vojna hunta, režim vojne uprave, bitan upliv vojske u odlučivanje i vladavinu zemljom.
Policija: otprilike sličan sistem, samo što bi ovde pre svega vladala državna bezbednost i vukla glavne konce.
Crkva: teokratski sistem. Bitna vladavina i procesi odlučivanja u rukama crkvenih poglavara.
Kralj: kralj ne bi imao apsolutnu vlast, politiku bi vodio parlament i vlada, ali kralj bi mogao da preseče i prelomi u bitnim stvarima onda kada smatra da je to neophodno.
Radnici: samoupravljanje, vladavina radničke klase. Uz njih su i seljaci i poštena inteligencija.
Mafija: vladavina mafijaških struktura, najbliži primer Kosovo i Crna Gora.
Masoni: masoni, iluminati, bildeberg grupa, rotšildi, rokfeleri, i sve ostale vrste tajnih društava.
Banke: vladavina bankara i banaka, kao i uopšte ljudi koji se bave krupnim novčanim špekulacijama.
Diplomatija: razlika između političara i diplomata je što bi kroz diplomatiju prolazili specijalni kadrovi koji bi se formirali na prestižnim svetskim univerzitetima. Tu ne bi bilo samo diplomata, već i ljudi iz drugih oblasti, ali sam naziv diplomate stavio kao pojašnjenje osnovne suštine čime bi se ova struktura bavila.
 
Moj prvi izbor su masoni. Masoni su se pokazali kao sposobni u upravljanju. Donose rezultate, a samo rezultati se računaju na kraju. Kralj Aleksandar i Tito su bili masoni, barem tako se priča, a tada je zemlja prolazila kroz ekonomski, kulturni, vojni, diplomatski i svaki drugi napredak. Doduše obe zemlje su se prilično lako raspale u ratu, ali to se pokazalo kao loša strana njihove etničke i religijske različitosti.

Masoni znaju da pokrenu industriju i organizuju društvo. Ovde se ljudi plaše masona i misle da je to nešto loše, a u suštini nije. Masoni mogu biti i filantropi koji pomažu društvo, ali gledaju i sebe da zadovolje, što je i normalno.
 
Различите друштвене групе се боре за моћ у свом окружењу. То је тако од кад је света и века. Србијом треба да владају оне друштвене групе које се изборе за власт и моћ у Србији. Најчешће то није само једна група од наведених у анкети већ су то различите друштвене групе које имају свој удео у моћи и власти. На тај начин се постиже плурализам који доводи до равнотеже моћи. Е сад, ако Вам се не свиђа што друштвена група којој Ви припадате нема моћ и власт или је њен утицај минималан..па јбг...мрдните своја закржљала дупета препуна масних наслага и урадите нешто да измените равнотежу снага.
 
Moj drugi izbor su ambasadori. Ali ne kao sad da vladaju i američki i nemački i turski i ruski ambasador, nego lepo brate da odaberemo jednu zemlju, budemo joj lojalan saveznik i poslušni čak i više od njihovog naroda, i oni će to vremenom znati da nagrade. Bitno je da ta zemlja bude moćna. Jedan deo vlasti u našoj zemlji bi imao njihov ambasador, ali on bi samo odlučivao u vezi stvari koje se tiču interesa njegove zemlje, a u ostalo se nebi mešao.
 
Moj drugi izbor su ambasadori. Ali ne kao sad da vladaju i američki i nemački i turski i ruski ambasador, nego lepo brate da odaberemo jednu zemlju, budemo joj lojalan saveznik i poslušni čak i više od njihovog naroda, i oni će to vremenom znati da nagrade. Bitno je da ta zemlja bude moćna.

То се онда не зове амбасадор него гувернер, губернатор или гаулајтер. Ништа не знаш.
 
Formalna titula bi bila ambasador.Osnovna je razlika što bi se u ovoj varijanti sačuvao ponos i suverenitet domaćina, dok je već otvoreno nazivanje gubernatorom druga stvar. A i nije dobro za medije i podseća na okupaciju.

- - - - - - - - - -

Нити су оно моје речи...

Tebi baš nedaju da pišeš, svako malo te banuju. Probaj malo da promeniš pristup, otkud znam.
 
Moj treći izbor su policija i služba bezbednosti. Oni bi posedovali instrumente prisile kao i najveće baratanje informacijama od važnosti. Oni su iznikli iz naroda i kao takvi bi bili narodni predstavnik koji bi pazio da masoni i ambasadori ne obesprave previše običan narod i ne pretvore ih u svoje sluge.
 
Moj drugi izbor su ambasadori. Ali ne kao sad da vladaju i američki i nemački i turski i ruski ambasador, nego lepo brate da odaberemo jednu zemlju, budemo joj lojalan saveznik i poslušni čak i više od njihovog naroda, i oni će to vremenom znati da nagrade. Bitno je da ta zemlja bude moćna. Jedan deo vlasti u našoj zemlji bi imao njihov ambasador, ali on bi samo odlučivao u vezi stvari koje se tiču interesa njegove zemlje, a u ostalo se nebi mešao.

U duhu srpstva i cekicstva koji preovladjuje kod Krstinih forumasa, predlazem svenarodnu republiku Kinu. Nece ni osetiti da smo se pounijatili.

Za predsednika ovdasnjeg CK ili cega vec moze neki Kinez cija je robna kuca u Srbiji najpunija robom, a da u isto vreme ne zivi u jednom stanu sa vise od 8 clanova porodice, kao dokaz uspesnosti.
 
Да ли смеш да се кладиш да би тај збонџани кривоноги Кинез био гори избор од неког дичног Србина, сина наше врле мајке Србије, или наше врле мајке Лике, Горе Црне, Кордуна, Пичкуна, итд?

Ја бих понудио 3:1 да би Кинез био бољи или једнако добар по свим показатељима, и то чак и кад би говорио само кинески.
 
Различите друштвене групе се боре за моћ у свом окружењу. То је тако од кад је света и века. Србијом треба да владају оне друштвене групе које се изборе за власт и моћ у Србији. Најчешће то није само једна група од наведених у анкети већ су то различите друштвене групе које имају свој удео у моћи и власти. На тај начин се постиже плурализам који доводи до равнотеже моћи. Е сад, ако Вам се не свиђа што друштвена група којој Ви припадате нема моћ и власт или је њен утицај минималан..па јбг...мрдните своја закржљала дупета препуна масних наслага и урадите нешто да измените равнотежу снага.

Bicu iskren (ovaj post Alter Egoa mi udario suze na ovi macheche), jedini istinit, iskren, nepotkupljiv, merljiv, objektivan i egzaktan vladar Srbije moze biti Sveto Trojstvo: U Ime Motiqe, Ljopate i Svetog Pijuqa, Amin! :rtfm:

_nobody_
 
Bicu iskren (ovaj post Alter Egoa mi udario suze na ovi macheche), jedini istinit, iskren, nepotkupljiv, merljiv, objektivan i egzaktan vladar Srbije moze biti Sveto Trojstvo: U Ime Motiqe, Ljopate i Svetog Pijuqa, Amin! :rtfm:

_nobody_

Šta tebe zanima Srbija kad si izbeglica? Ti kao raseljeno lice treba da se interesuješ za stvari u tvojoj Fatherland, a našu voljenu i jedinu majku Srbiju ostavi nama koji u njoj živimo i brinemo se za njenu sudbinu.

Teško jeste, ali se smejemo svaki dan, nismo nesrećni kao vi gastosi i ostale izbeglice. Ne plačemo kao neke strine. :lol: A ti se izgleda gušiš u suzama, sa njima se budiš i uspavljuješ. :sad2:
 
Ma ajde molim te. Pogledaj kakvi su, sitni, ruzni, bangavi, nekako zuckasti u licu, bozemeoprosti, ko da ih je spopao hronicni hepatitis. Zive u kolonijama ko mravi (naravno, zuti) ili u podrumima ko bubasvabe.

A pogle nas kakvi smo. Zamisli samo jednog, bre, Kneza Lazara, Cara Dusana, Karadjordja. Stavis takve gromade uz nekog Cinga, Minga, Ce Tunga i vidis ko smo bre mi. Ne, ne, te istorijske velicine zahtevaju od nas da se sprdamo i ismevamo druge. Na celo Srbije samo Srbin.
 

Back
Top