Соларијуми
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Соларијуми

Poznat
    Učlanjen
    04.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Соларијуми

Сваки дан добију се неке друге информације, те добар је за кости, те мање штети сад и од сунца, и ово и оно, и гледам омладину а и старије не излазе из соларијума, па ме занима колико је то заправо лоше или добро? Ја се у то баш не разумем уопште, а није ме баш никад ни занимало, па ево ако неко зна нешто о томе? Људи оставише Бога оца пара да се пеку, па оно...

Primećen član lepa_bez_sminke (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: Соларијуми

Zdravo sigurno nije, mozda moze da pomogne u nekim slucajevima ali naravno bez pretjerivanja, mislim da je 10-ak puta godisnje dozvoljeno, tj nije jako opasno. Mada ko ima predispozicije za dobijanje raka koze kontam da ne bi trebalo nikako da ide..I sunce sad nije zdravo, treba biti pazljiv a sa solarijumom jos pazljiviji. Ja sam ranije isla, tako na prelazu, zima proljece kad bas jako izblijedim al sam i to ukinula jer imam prirodno suvu kozu i onda mi solarijum samo dodatno isusuje pa mi samim tim i starenje koze ubrzava.

Ističe se
    Učlanjen
    15.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma da se ja pitam to bi zakonom zabranio.To su sve neke vještačke izgorene face po gradu...zamisli da neki tamnoputiji idu na izbjeljivanje,treba biti ono što jesi bez stida i ne pokušavati uskakati u tuđu kožu..uhh smetaju mi ti frikovi

Malenano1 nije na forumu
    ko hoce nadje nacin a ko nece nadje razlog :)
    Domaćin
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio МП5- Pogledaj poruku
    Сваки дан добију се неке друге информације, те добар је за кости, те мање штети сад и од сунца, и ово и оно, и гледам омладину а и старије не излазе из соларијума, па ме занима колико је то заправо лоше или добро? Ја се у то баш не разумем уопште, а није ме баш никад ни занимало, па ево ако неко зна нешто о томе? Људи оставише Бога оца пара да се пеку, па оно...
    Znam da osobe koje imaju problema sa stitnom zlezdom ne smeju ici u solarijum,eto ako neko nije znao.

Primećen član Doktorka'94 (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Uglavnom nista dobro kada je u pitanju solarijum... koncentracija UV zraka u solarijumima je mnogo veca nego na obicnom suncu,a UV zraci su glavni faktor rizika za nastanak melanoma tj. raka koze...
    Maligni melanom je najzloćudniji tumor kože,razvija se iz pigmentnih ćelija kože ( melanocita ) ...ako se otkrije na vreme jos i moze nesto da se uradi,ali ako se ne otkrije na vreme, veoma brzo metastazira i dovodi do smrti...naravno,sanse za to su male ako odes jednom godisnje tipa,ali oni koji su zavisni od solarijuma(o da,ima i toga,znam par zavisnika) su u velikom problemu...rizik se povecava ako imas mladeze neke...
    N i r v a n a aaaaaaaaaaaaaaaaaa

http://www.youtube.com/watch?v=Y5e1tYuCOBo

miki208 nije na forumu
    Ponekad ljudi za koje to niko ne bi pomislio, mogu da urade nesto sto niko ne moze da zamisli.
    Moderator miki208 (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    116

Slazem se, trebalo bi zabraniti, posledice mogu biti katastrofalne, kao sto su npr opekotine, rak...
    Uvek budi ono sto zaista jesi, pa cak iako odstupas od ostalih. Lepota je razlikovati se.

Ističe se Vitez Koja (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    106

Solarijum nije nista manje stetan nego sunce.
    A sto se tice suncanja, najopasnije je intermitentno intenzivno suncanje,
    odnosno suncas se samo leti po dve-tri nedelje a ostalo deo godine ne.
    Da se ne lazemo. Najvaznija stvar na svetu su pare.

Poznat
    Učlanjen
    04.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Па, не знам, реално кад погледате ни сунце није здраво... + сваке године кад одем на плажу изгорим као ракун јер ме мрзи да се мацкам оним кремама, тако да ни то никако не може бити здраво... А не знам ни на колико треба то да се маже, који фактори, шта, појма немам... Мени је битно да се дочепам воде на +45, а за горење слабије сам заинтересован : )

Iskusan firedragon9 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1236

Ljudi sa jako belim tenom, svetlim ocima, sa rasprostranjenim mladezima po celoj kozi, treba jako da se cuvaju UV zraka u principu, nebitno dal je solarijum il prirodno suncanje. Meni moja dr dermatolog rekla faktor 50, ja samo prevrnula ocima, a verovatno je u pravu...
    Znaci, sve sto je umereno suncanje ne moze da steti, a one sto se peku u solarijumu i ne izlaze odatle uopste su posebna prica, javljaju se bore, koza izgleda mnogo starije i sl.
    Sad se setih da ako je neka zena pod nekom terapijom hormonima, treba da izbegava suncanje, zbog fleka, pega itd...
    Nemoj nikad da odustanes od onoga sto volis, nije zivot ako se ne borish...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •