Pregovori BG i PR: Sutra dogovor o pozivnom broju?

Aha... najvaznija vestina u vojsci, a moze i u drugim oblastima - da znas odakle opasnost preti, da znas sta od koga mozes da ocekujes.

Mene najvise brine to sto je "projekat SNS" suvise dobro izveden, to nismo mi mogli da smislimo. A imaju sada veliki broj glasaca uz sebe, mogu da urade razne stvari.
 
Nema clanstva u EU bez formalnog priznanja. Ne moze Srbija biti clanica, a da ne priznaje drzavu koju priznaje velika vecina clanica EU.
EU takodje zeli i nezavisno Kosovo u clanstvo i nece dozvoliti da Srbija koci to clanstvo nepriznavanjem.

Vucic to planira da ucini za nekih 10 godina. To je i Dacic potvrdio kada je rekao da ne moze odjednom, nego treba vreme da se narod navikne. To je koncept kuvanja zabe - sa postepenim grejanjem vode.

Ali, Srbija, tj.SNS, ce morati da prizna i Vojvodinu za 5, 10 ili nesto vise godina. I to ce biti uslov. Pa onda i revidiranje granica na jugu.
 
Nema clanstva u EU bez formalnog priznanja. Ne moze Srbija biti clanica, a da ne priznaje drzavu koju priznaje velika vecina clanica EU.
EU takodje zeli i nezavisno Kosovo u clanstvo i nece dozvoliti da Srbija koci to clanstvo nepriznavanjem.

....

Ne vjerujem da je to točno - upravo zbog toga što ni sve zemlje EU nisu priznale Kosovo.
Ono na čemu će EU sigurno inzistirati je na normalizaciji odnosa (što god to značilo :roll:), uspostavu konkretnog i redovitog političkog dijaloga, i još gomile sadržajnih stvari, a jedna od njih je i pozivni broj.

Ali sumnjam da će inzistirati na formalnom priznanju.
 
Ne mogu reči da mi je drago, ali činjenica je da srpske vlasti nemaju ama baš nikakvu kontrolu nad Kosovom, priznali ga ili ne. Glupo je i potencijalno opasno zavaravati narod davajući mu lažnu nadu kako Kosovo (ipak) nije (još) izgubljeno.

Ne postoji konacna pobeda ili konacan poraz. Postoji samo buducnost, sledeci izbori... Ovo sve sto je danas - sutra vec nije, sutra je nesto novo.
 
Ne mogu reči da mi je drago, ali činjenica je da srpske vlasti nemaju ama baš nikakvu kontrolu nad Kosovom, priznali ga ili ne. Glupo je i potencijalno opasno zavaravati narod davajući mu lažnu nadu kako Kosovo (ipak) nije (još) izgubljeno.

pazi 'vamo drug dalmatinac-imamo za guvernerku jorgovanku ex šešeljevku sada u sns,kojoj je palma,arkanov kum nabio na nos pre ove koalicije da je prva prodala stan u prištini a sada su u vlasti

e sad kako sami srbi da ne izgube nesto kada su ovaki?
 
pazi 'vamo drug dalmatinac-imamo za guvernerku jorgovanku ex šešeljevku sada u sns,kojoj je palma,arkanov kum nabio na nos pre ove koalicije da je prva prodala stan u prištini a sada su u vlasti

e sad kako sami srbi da ne izgube nesto kada su ovaki?

Mozda je izgubljeno za danas - za sutra vec ne garantujem. To su ozbiljni i dugorocni planovi.
 
Mozda je izgubljeno za danas - za sutra vec ne garantujem. To su ozbiljni i dugorocni planovi.

za danas jeste sigurno a ne možda a u budućnosti-trebaće da se usa i eu odreknu priznavanja kosova i da se iseli dva miliona šipaca odande,ovo sve dobrovoljno a ako neće da nabavimo nuklearno oružje pa da pripretimo..

zvuči kao sf priča?da,na žalost
 
za danas jeste sigurno a ne možda a u budućnosti-trebaće da se usa i eu odreknu priznavanja kosova i da se iseli dva miliona šipaca odande,ovo sve dobrovoljno a ako neće da nabavimo nuklearno oružje pa da pripretimo..

zvuči kao sf priča?da,na žalost

Povlacenje priznanja je fantastika. Ako mi uspemo da preokrenemo stanovnistvo, vecinu na KiM, pokrajina ce da se vrati pod direktnu vlast Beograda, politicke karte na zapadu ce da se malo preurede i to je sve.
Povlacenje priznanja nije potrebno.
Povlacenje je nase teranje inata, makar po cenu da nestanemo.
 
Nesto mi pade na pamet, za Vas bi Karadjordje bio pravi srpski junak a Milos Obrenovic ckepi izdajnicka adzuvanska beogradsko-nacisticka drugosrbijanska. Mislim, to on u osnovi jeste, jer je podigao Drugi Ustanak, odnosno ustanak Druge Srbije. DSU se takodje moze nazvati i, Proserbijanskim Ustankom.

A zapravo, Karadjordje je samo ubio na desetine hiljada Srba i odveo jedno milion u ropstvo, a Milos nam je obezbedio samostalnost.

:think:
 
Povlacenje priznanja je fantastika. Ako mi uspemo da preokrenemo stanovnistvo, vecinu na KiM, pokrajina ce da se vrati pod direktnu vlast Beograda, politicke karte na zapadu ce da se malo preurede i to je sve.
Povlacenje priznanja nije potrebno.
Povlacenje je nase teranje inata, makar po cenu da nestanemo.

povlacenje priznanja kao i okretanje cca. 2 mil. šipaca da ima glavni grad bude beograd je isto fantastika

srbi vojvođani kada ih pitaš,sretnemo se u inostranstvu kažu"ja sam iz subotice iz vojvooodinee"-njima bre smeta beograd a kamoli šipcima

pa i da se okrenu da im bg bude glavni grad,šta sa tim?imali bismo samo situaciju kao u sfrj i u sr srbiji ako ne još goru

kosovo može biti ponovo srpsko ako se iseli preko milion albanaca i da se srbi vrate a znam dobro kako srbi sa kosova po bg-u razmisljaju o nekakvom povratku u prištinu

sve da je prazna od šipaca neče se vratiti,teorije nema
 
Poslednja izmena:
kosovo može biti ponovo srpsko ako se iseli preko milion albanaca i da se srbi vrate a znam dobro kako srbi sa kosova po bg-u razmisljaju o nekakvom povratku u prištinu

sve da je prazna od šipaca neče se vratiti,teorije nema

KiM moze da bude zaista nase ako se broj Srba poveca. Siptara moze da bude milion ili deset miliona. Bitno je da nas bude bar jedan vise. To je sva matematika. Treba da resimo svoj deo... pusti ti ostale, oni rade svoje.
 
Nesto mi pade na pamet, za Vas bi Karadjordje bio pravi srpski junak a Milos Obrenovic ckepi izdajnicka adzuvanska beogradsko-nacisticka drugosrbijanska. Mislim, to on u osnovi jeste, jer je podigao Drugi Ustanak, odnosno ustanak Druge Srbije. DSU se takodje moze nazvati i, Proserbijanskim Ustankom.

A zapravo, Karadjordje je samo ubio na desetine hiljada Srba i odveo jedno milion u ropstvo, a Milos nam je obezbedio samostalnost.

:think:

pad prvog i uspon drugog (Milos)je splet geopolitickih okolnosti u Evropi,to je sva mudrost
 
Necemo mi od ovih da vidimo formalizam priznanja. To necemo... ali sve ostalo je tu.

Није то признање, :hahaha:, то се ради како би се грађанима Косова омогућило да нормално функционишу-живе,; ма шта год била та константација, оцјена,... коју често чујемо из уста наших Бранковића, пардон "патриота", који се ипак мире са "реалношћу на терену", ма што то опет значило. Ооооо ђе сте издајници, доста нам овијех патриота! Оћемо издају!

П.С. Извињавам се због клиберења, знам да није мјесто, ни повод, ал немам другог начина да изразим осјећања због "побједе у најави".
 

Back
Top