Problem sa kompjuterom

Kristian33

Početnik
Poruka
9
Kupio sam kompjuter pocetkom marta ove godine,konfiguracija odlicna. I negde posle 2-3 nedelje pocelo mi se desavati da mi "polude" pikseli na ekranu,ili da jednostavno nece da mi se upali komp.Ako pikseli polude,zakuca mi slika,dobijem plavi ekran sa errorom i ugasi mi se komp,ili ako se otkuca,iskoci mi dole da mi je display adapter prestao raditi i da se povratio...Odneo sam komp u servis posto mi je pod garancijom i tamo su ga testirali i drzali ukljucenog 72 h bez problema,kazu sve radi kako treba.Vratim ga kuci opet isto...Majstor mi je rekao da postoji mogucnost da mi je u kuci slaba struja pa zato zakucava,sto je i moguce,i kaze da bi UPS to resio.
2 pitanja zato imam:
1. Da li bi UPS to stvarno resio,posto necu da trosim pare za dzabe?
2. Da li je mozda problem u tome sto moja konfiguracija trazi oko 290-300 W a moje napajanje ima 350 ?

Hvala unapred
 
Napisi komponente.
Pa pazi, koliko god jako napajanje da imas ako su ti velike oscilacije napona na kucnoj mrezi, a on to ne moze da isprati, moraces da potrazis ups.
Drugo , uvek je pametno uzeti malo jace napajanje, sto zbog upgrade sistema sto zbog cinejnice da ono slabi.

Ti jednostavno mozes da pokrenes opterecenje procesora,graficke i drugih uredjaja i vidis da li se nesto nenormalno desava, tada ce ti povuci najvise struje. Ovo sto kazes da pikseli polude, objasni malo slikovitije kako to izgleda. Piksel je jedna tacka na monitoru, ako dolazi do prikaza strafti, prelivanja boja, mesanja, pomeranja linija, to je najverovatnije do graficke, pregrevanje ili otkazivanje.
 
http://www.winwin.rs/racunar-altos-...i-x4-750k-8gb-1tb-amd7770-1gb-ddr5-dvdrw.html
To je konfiguracija...Sto se tice struje moguce da mi varira,kuca je malo starija...Sto se tice piksela,pojavi mi se gomila zutih tacaka na ekranu,posle toga dolazi ili plavi ekran sa errorom,ili mi se ugasi ekran,ponovo upali i kaze mi da je graficka prestala raditi i da se opet pokrenula...Graficka je bila na testiranju kod majstora i sve je perfektno radilo...Jednom mi se samo desilo da su krenuli trouglovi u raznim bojama pojavljivati,sto je i mene odmah asociralo na kvar graficke,ali testovi su pokazali da radi normalno...
 
Нађи неки унимер и измери теј напон мреже у твојој кући. Ако је напон у распону од 240 до 180V - све је :ok:

За разлику од некадашњих свичерских напајања која су могла да раде само на 230V или 110V - данашња напајања могу да раде стабилно у широком опсегу мрежног напона :aha2:

Ако није до напајања онда се нека компонента мало више греје, односно слбије хлади :think: ( у сервису је сигурно комп радио отворен ;) )
 
http://www.winwin.rs/racunar-altos-...i-x4-750k-8gb-1tb-amd7770-1gb-ddr5-dvdrw.html
To je konfiguracija...Sto se tice struje moguce da mi varira,kuca je malo starija...Sto se tice piksela,pojavi mi se gomila zutih tacaka na ekranu,posle toga dolazi ili plavi ekran sa errorom,ili mi se ugasi ekran,ponovo upali i kaze mi da je graficka prestala raditi i da se opet pokrenula...Graficka je bila na testiranju kod majstora i sve je perfektno radilo...Jednom mi se samo desilo da su krenuli trouglovi u raznim bojama pojavljivati,sto je i mene odmah asociralo na kvar graficke,ali testovi su pokazali da radi normalno...
Koji FAIL
Grafička karticaAMD Radeon 7770 1GB/DDR5/DVI/HDMI/DP/128bit


na pvakvu grafičku staviti napajanje od 350 watii, za ovo treba barem 500 wati za normalan rad ova grafa ima dva dodatna 6 pinska za napajanje
koji FAIL ona sama u full loadu zna da povuče preko 270 wati
 
Kupio sam kompjuter pocetkom marta ove godine,konfiguracija odlicna. I negde posle 2-3 nedelje pocelo mi se desavati da mi "polude" pikseli na ekranu,ili da jednostavno nece da mi se upali komp.Ako pikseli polude,zakuca mi slika,dobijem plavi ekran sa errorom i ugasi mi se komp,ili ako se otkuca,iskoci mi dole da mi je display adapter prestao raditi i da se povratio...Odneo sam komp u servis posto mi je pod garancijom i tamo su ga testirali i drzali ukljucenog 72 h bez problema,kazu sve radi kako treba.Vratim ga kuci opet isto...Majstor mi je rekao da postoji mogucnost da mi je u kuci slaba struja pa zato zakucava,sto je i moguce,i kaze da bi UPS to resio.
2 pitanja zato imam:
1. Da li bi UPS to stvarno resio,posto necu da trosim pare za dzabe?
2. Da li je mozda problem u tome sto moja konfiguracija trazi oko 290-300 W a moje napajanje ima 350 ?

Hvala unapred


kako kad na njihovm sajtu piše "dolazi Spire napajanje od 500W. " ?
ako je tvoje stvarno 350w, onda je snejks potpuno u pravu, ali me samo čudi odakle u toj mašini 350w????
 
The AMD ATI Radeon HD 7770 measures 21cm (8.2in) long, the GPU core runs at 1GHz, it comes loaded with a 1GB frame buffer, the Radeon HD 7770 also carries 640 SPUs, 40 TAUs and 16 ROPs. The HD 7770 operates at near silence because even under load it only draws 80 watts and as little as 3 watts at idle, courtesy of the ZeroCore Power technology. Last but not least, AMD has included a single 6-pin PCI Express power connector...
 
The AMD ATI Radeon HD 7770 measures 21cm (8.2in) long, the GPU core runs at 1GHz, it comes loaded with a 1GB frame buffer, the Radeon HD 7770 also carries 640 SPUs, 40 TAUs and 16 ROPs. The HD 7770 operates at near silence because even under load it only draws 80 watts and as little as 3 watts at idle, courtesy of the ZeroCore Power technology. Last but not least, AMD has included a single 6-pin PCI Express power connector...
odakle ti ova glupost?
ja sam preko win win linkova za grafiku stigao do safhire-ovoga sajta na datu grafiku na sajtu za sistem requirements za minimum zahteva lepo piše u dnu
450 Watt Power Supply is required
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1159&pid=1452&psn=&lid=1&leg=0#
 
ako unutra nije napajanje koje se navodi u opisu konfiguracije trazi da zamene o njihovom trosku naravno
to ako se samo ukljuci kompjuter otvorenih stranica u klimatizovanoj prostoriji,to nije test

njemu treba pokrenuti stress test procesora, graficke, hardova, memorije, da povuce struju i da se greje i nakon par sati ako nista ne pokaze sve je ok
imas program bsod viewer , vidi sta kaze za plave ekrane ,koji je uzrok
 

Back
Top