Evaluacija istraživača: biće/neće biti

Možda bi ova tema trebalo da bude u posebnom Pdf-u Instituti? Nisam ga našla, pa postavljam temu ovde. Toliko je oprečnih informacija bilo o evaluaciji (po onome što piše u zakonu trebalo je da je već završena...), a na kraju ništa. Ima li neko informaciju o ovome?
evaluacija istrazivaca ove godine nije bila i verovatno je nece biti do narednog projektnog perioda, a mozda ni tada, jer se vec neko vreme suska da novca za kategorizaciju naucnih radnika nema, te da cemo svi dobiti plate po zvanjima, a ne po kategorijama...
Koliko znam, ove godine nece biti evaluacije istrazivaca. Jedino ce sa projekata biti skidani oni istrazivaci koji nemaju naucne radove objavljene poslednjih pet godina, dakle od 2008.godine do danas...

odakle ti, leba ti, ova informacija? jel znas da je neko, negde skimut sa projekta iz ovog razloga????
 
evaluacija istrazivaca ove godine nije bila i verovatno je nece biti do narednog projektnog perioda, a mozda ni tada, jer se vec neko vreme suska da novca za kategorizaciju naucnih radnika nema, te da cemo svi dobiti plate po zvanjima, a ne po kategorijama...


odakle ti, leba ti, ova informacija? jel znas da je neko, negde skimut sa projekta iz ovog razloga????

Ne znam nikoga ko je skinut sa projekta, ali sam cuo da ce tako biti od osobe koja je sekretar na nasem Projektu.
Ko zna, verovatno se odustalo od toga...
 
Od transparentnosti ni traga u ovom ministarstvu... Logično mi je, ako se odustane od nečega što je rečeno da će biti za dve godine od početka projekata, lepo objaviti na sajtu da se odustaje i zašto. I to objaviti mnogo ranije od roka koji su sami sebi dali. Ovako, se šire poluistine i nagađanja, evo par ljudi sa ove teme, imaju saznanja o nekoliko potpuno različitih scenarija, koje smo, opet, čuli od nekoga ko «ima informacije»... Znači da bilo šta što je rečeno, može da se promeni ako se nekome ćefne, bez i da nas obavesti. A budale neka pišu za strane časopise, ionako nisu za bolje... Najgore je što kukavna evaluacija nije jedina priča koja se provlači među istraživačima, a oni koji treba da zvanično kažu nešto ćute (ili su zaboravili štatobešerečenouvremekadjenekodrugibionavlasti). Živeti u uređenoj zemlji-šta to beše? Da sam malo (dobro ne baš malo :)) mlađa, otišla bih odavde, što pre. Recimo u Švajcarsku... :)
http://www.novosti.rs/vesti/planeta...ski-raj---svakom-stanovniku-2000-evra-mesecno
 

Back
Top