Neredi i u Brazilu!

nikos1703

Ističe se
Poruka
2.143
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=723898
Iz Brazila za B92: 300.000 na ulici
IZVOR: PEDRO AGUIAR ZA B92
Rio de Žaneiro, Sao Paulo -- Demonstracije u Brazilu su iz protesta zbog cena javnog prevoza prerasle u nacionalne nemire. Skoro 300.000 ljudi bilo je tokom noći na ulicama 11 gradova.



Foto: Beta, AP
Demonstranti su uleteli i u dve državne zgrade, prvi put posle tri nedelje od početka velikog talasa protesta, najvećeg u poslednjih 20 godina u zemlji.

U Riju su nezadovoljni građani posle nekoliko sati uglavnom mirnog marša, ušli u zgradu parlamenta federalne jedinice, a prema izveštajima medija, u sukobima sa policijom povređeno je najmanje 30 ljudi.

Nezvanično, dvoje demonstranta je pogođeno bojevom municijom.

Kako se navodi, policija u opremi za razbijanje demonstracija sprečila je okupljene da zapale zgradu.

Kao i prethodnih dana, na ulicama Brazila policija je koristila suzavac, gumene metke, palice.
 
И ти Бразилци су тупише, уместо да су то урадили зимус у јануару(онда је код њих лето) кад полицаје не могу по врућини дуго издржати у опреми коју носе, они се побунили у недоба па их пубови млате.
 
И ти Бразилци су тупише, уместо да су то урадили зимус у јануару(онда је код њих лето) кад полицаје не могу по врућини дуго издржати у опреми коју носе, они се побунили у недоба па их пубови млате.
+

To је све завера Ротшилда, Рокфелера и Билдерберга и осталих глобалиста који су знали да долази народно незадовољство у Јужној Америци па су убацили своје агенте, купљене за шаку долара да одуговлаче са дизањем народа на устанак и ево, успели су на пар месеци да одложе устанак, како би се ови послушници капиталистичких свиња на власти консолидовали и реорганизовали и реструктуирали и кренули у контранапад. Али, светска револуција је близу и траје на свим меридијанима!!!
 
Само србадију боле туки...

Da, to je fenomen koji treba ispitati.
Mislim da je u pitanju letargija, potpuno odsustvo emocija i nade. Kao u onom vicu kad onaj jadnik kaže - ma *ebi i prolazi...
Znači svi su me za*ebali, ne verujem više ni sebi. Što bi rekao Bora - prevariće, slagaće me rođeni brat, prodaće me zabiće mi nož u vrat. Baš tako.
 
nije istina...nego nash narod voli miliciju,i nece da se bije sa njom...
to su nasha braca!nashi ochevi,muzhevi,prijatelji,rodjaci,komshije...
to nisu sluge sistema! :lol:

:lol:

- - - - - - - - - -

Da, to je fenomen koji treba ispitati.
Mislim da je u pitanju letargija, potpuno odsustvo emocija i nade. Kao u onom vicu kad onaj jadnik kaže - ma *ebi i prolazi...
Znači svi su me za*ebali, ne verujem više ni sebi. Što bi rekao Bora - prevariće, slagaće me rođeni brat, prodaće me zabiće mi nož u vrat. Baš tako.

Мислим да су људи уморни од 90-их и 5. октобра... Доста им је више и протеста и живота и свега...
 
Ма ко 'ебе матер тим Американцима. Нек се побију међусобно!!!

И они наши вековни окупатори у царскоме граду Константинопољу нек се побију међусобно!!!

- - - - - - - - - -

:

Мислим да су људи уморни од 90-их и 5. октобра... Доста им је више и протеста и живота и свега...

Ми смо испред остатка света јер смо то схватили на време а ове далебу још верују у бајке у којима потлачени народ снагом воље збацује мрске владаре и осваја слободу!!!
 
da bre, to mnogo čudno što srbi nikako da se podignu...kao da cveta cveće..kad je 1. maj to se kolje prase, ispijaju se galoni piva, meze, pesma, igra
nemam pojma, jel to kemtrejlsi rade, haarp ili šta već..uglavnom nešto se dešava..nema letargičnijeg naroda , ko da smo švedjani a ne temperamentni balkanci..grci samo čekaju povod da opet zapale grčku, eno turci lude već par nedelja, bliski istok gori već kolko dugo, zapadne zemlje malo-malo pa neki haos i masovne demonstracije, evo i južna amerika počinje..e, na kraju će ispasti da jedino u srbiji ništa..ali jedino.
 
da bre, to mnogo čudno što srbi nikako da se podignu...kao da cveta cveće..kad je 1. maj to se kolje prase, ispijaju se galoni piva, meze, pesma, igra
nemam pojma, jel to kemtrejlsi rade, haarp ili šta već..uglavnom nešto se dešava..nema letargičnijeg naroda , ko da smo švedjani a ne temperamentni balkanci..grci samo čekaju povod da opet zapale grčku, eno turci lude već par nedelja, bliski istok gori već kolko dugo, zapadne zemlje malo-malo pa neki haos i masovne demonstracije, evo i južna amerika počinje..e, na kraju će ispasti da jedino u srbiji ništa..ali jedino.

Стварно смо ми Срби луд народ :)
 
da bre, to mnogo čudno što srbi nikako da se podignu...kao da cveta cveće..kad je 1. maj to se kolje prase, ispijaju se galoni piva, meze, pesma, igra
nemam pojma, jel to kemtrejlsi rade, haarp ili šta već..uglavnom nešto se dešava..nema letargičnijeg naroda , ko da smo švedjani a ne temperamentni balkanci..grci samo čekaju povod da opet zapale grčku, eno turci lude već par nedelja, bliski istok gori već kolko dugo, zapadne zemlje malo-malo pa neki haos i masovne demonstracije, evo i južna amerika počinje..e, na kraju će ispasti da jedino u srbiji ništa..ali jedino.

Pa kažem lepo - nema ko nas nije za*ebo i sad više niko neće da mrdne dok ne oseti iskrenu snagu vođstva ka boljem.
Izađeš da štrajkuješ, neko ti polupa stakla na kući. Nećeš da potpišeš anex Ugovora za manju platu, dobiješ otkaz, tužbu i pretnju. Tražiš povišicu, odmah ti nađu zamenu. Komentarišeš odluku direktora, sutra ti stiže interni revizor.
Jako su dobro razradili sistem totalne špijunaže i zastrašivanja.
I posle se čude što ih niko ne poštuje i što jedino fosna po glavi može da ih zaustavi.
Tako će i biti.
 
Pa kažem lepo - nema ko nas nije za*ebo i sad više niko neće da mrdne dok ne oseti iskrenu snagu vođstva ka boljem.
Izađeš da štrajkuješ, neko ti polupa stakla na kući. Nećeš da potpišeš anex Ugovora za manju platu, dobiješ otkaz, tužbu i pretnju. Tražiš povišicu, odmah ti nađu zamenu. Komentarišeš odluku direktora, sutra ti stiže interni revizor.
Jako su dobro razradili sistem totalne špijunaže i zastrašivanja.
I posle se čude što ih niko ne poštuje i što jedino fosna po glavi može da ih zaustavi.
Tako će i biti.

Baš tako i nikako drugačije. Ovo je živa istina.
 
sad će ameri i njima i turcima da uture demokratiju...i brazil i turska se dosta dobro razvijaju tako da ovo nijje slučajno..sledeći šta mislite, ko je??

Turci vec imaju neo-liberalnu diktaturu, demonstracije su protiv toga.

U brazilu se nece nista desiti, ima to dilma da rastera.

A koga sledeceg... kad definitivno odustanu od Sirijie, idu na Alzir.
 

Back
Top