Motivacija

Детуш

Domaćin
Poruka
4.352
Želim da stvorim jednu temu: Temu koja će vratiti veru u život onima koji su duhovno slepi. Oni koji su (ne)popravljivi pesimisti, oni koji odustaju i pre nego li pokušaju. O onima koji žele, ali samo žele, nisu svesni da moraju da se aktiviraju i da ostvare svoju želju.

Fotografije, klipovi, govori i uopšte iznesite probleme koje imate, pa da ih rešavamo.



:bye:
 
Odlična tema...Samo da se ne izmetne u Dragu Savetu...
Naime,iskustvom znam da je bolje navesti onog koji traži savet ili pomoć da sam nađe put,
jer izgleda svoje kreacije cenimo više i lakše ih usvajamo...
Osim toga -sve budale oduvek bile pametne...
 
Želim da stvorim jednu temu: Temu koja će vratiti veru u život onima koji su duhovno slepi. Oni koji su (ne)popravljivi pesimisti, oni koji odustaju i pre nego li pokušaju. O onima koji žele, ali samo žele, nisu svesni da moraju da se aktiviraju i da ostvare svoju želju.

postoji metod, o kojem sam već govorio na psihologiji (čini mi se), a praktičan je i svakom dostupan.

metod bi se mogao nazvati: "misliti sa DA"

naime, možeš misliti na dva načina, negativno i pozitivno.
negativno mišljenje počinje sa poricanjem, sa "NE".
posmatrajmo se. kada se nešto kaže, koji je naš prvi reaktivni osjećaj koji se u nama rađa? "NE" ili "DA"?
u devedeset i devet posto slučajeva u nama se rađa "NE''.
čak i za nevažne stvari, kada nije potrebno reagovati sa ''NE'', javlja se ''NE".
npr., dete pita svog roditelja, ''mogu li se igrati vani?'' roditelj instinktivno odgovara: ''NE!''
taj roditelj verovatno uopšte nije svestan da govori ''NE''.
čini se da je, "NE" temeljni stav.
zašto? – jer sa "NE" se osećaš kao da si neko.,
roditelj kaže ''NE'', dete se negira, detetov ego je povređen dok je roditeljski ego ispunjen.
"NE'' je ispunjavanje ega: to je hrana za ego; zato se vežbamo govoreći "NE".

reći ''DA'' čini te inferiornim: čini ti se da si nekomu podređen; da si niko... ali "DA'' je metoda nadilaženja ega i otkrivanja sebe.
''NE'' je ojačavanje ega; ''DA'' ga uništava.
dakle, vidi prvo ako možeš reći ''DA''. ako ne možeš reći ''DA'', ako je nemoguće reći ''DA'', samo onda reci ''NE''.
probaj govoriti ''DA''. obavežeš se da ćeš naredna 24 sata u bilo kojoj situaciji misao započeti s ''DA''.
i samo promatraj kakvo će ti to doneti opuštanje... ispravno misliti znači misliti sa "DA"!
to ne znači da ne možeš koristiti 'NE'; to samo znači početi s "DA".
ispravno misliti samo znači misliti dobrohotno, otvorenog uma, s pozitivnim umom, mislima koji počinju sa "DA".

ovakvu motivacionu vežbu bih svima predložio - dakle, mislite sa "DA".
 
Što je rekao jedan čovek, lako zaradjen novčić uvek gleda i misli kako će izadji iz džepa.
Tako i ovo...lako stečena "istina", izreka i sl. neće pustiti nekog korena...(i uopšte selfhelp literatura ).
Čovek bi trebao da malo promisli i osmisli...sam pronadje i onda će sve ići tokom kojim treba da ide :)
 
naravno, zato osim nabildanog ega od takve filozofije nemaš nikakvu korist.

Apsolutli yes...:lol:
Slažem se s tvojim stavom o DA-vrlo je konstruktivan,dok je dijalektički stav prevaziđen
i u suštini je dovođenje akcija u vezu s matricama superega..bla,bla itd...
Filozofsko razmatranje treba da napušta dedukciju,indukciju,dijalektiku ,ab absurdum varke i sl...
Postoje načini mišljenja kompatibilni matematičkim i koji su bliže fizičkim procesima:algoritamsko
ustrojavanje determinisanih sistema(i haotičnih!),adeterminisanje senzacija-razlaganje,mišljenje u
tenzijama,virtualizacija itd...
Korisnost pozitivnog treninga ne samo da razbija ego-iluzije,već i čini čoveka "pritajeno moćnijim"...
(Neko poznat je koristio taj izraz u tom konekstu,ali se ne mogu setiti ,a i -znanje je opšta stvar;))
Te ga ne mobiliše da reaguje ,već ga sprema da "vodi igru"...:lol:
Od pasivca koji grakče "Ja mislim,Ja oću da...,Ja neću..!"Dobijemo zainteresovanog učesnika koji pita:
"Ko će sa mnom da pokuša da napravimo nešto...","Kako se postupa u ovom slučaju..." i t d...,najjednostavnijim
treningom motivacije...Uz to i kvalitetnijeg kolegu,jedinku društva,potencijalnog partnera...
 
Jednom sam ispričao onu priču kad su Persijanci provalili u Grčku pa ih je Leonida sa Spartancima dočekao u Termopilskom klancu. Kad su videli da su opkoljeni onda je izdao dnevnu zapovest koja je izgledala ovako: "Doručak ovdje, večera u Hadu". To je bilo sve... i ako su takvi ljudi mogli da poginu, e stvarno me zaboli ***** za sve na ovome svetu. Toliko, da se razumemo!!
 
image.png
Od vremena Triju dinastija do danas, svatko je silovao svoju prirodu u ime neke stvari. Ljudi niskog uvjerenja žrtvovali su se da steknu dobitak; plemići su se žrtvovali da steknu ime; državni službenici žrtvovali su se za svoju obitelj; mudraci su se žrtvovali za sve pod nebom. Koliko god su se svi ovi ljudi razlikovali po svojem zanimanju i glasu, isti su bili u tome da su žrtvovanjem svoje osobe povrijedili svoju prirodu. Jedan dječak rob i jedan kmet bili su zajedno na ispaši sa svojim ovcama i obadvoje su izgubili svoje ovce. Kad su pitali roba kako se to moglo desiti, ovaj reče da je nosio sa sobom knjigu od traka bambusa i da je čitao. Kad su pitali kmeta, priznao je da se kockao i kladio. Iako su oboje bili na različit način zaposleni, gubitak ovaca je isti. Boyi je zbog slave poginuo na podnožju brda Shouyang; Drumski razbojnik poginuo je zbog dobitka na brdu Dongling. Iako su poginuli iz raznih motiva, šteta za njihov život i povreda njihove prirode je bila ista. Zašto bi dakle trebali hvaliti Boyi-a, a osuditi Drumskog razbojnika? Među svima pod nebom, koji žrtvuju svoj život, one koji to čine za volju ljudskosti i ispravnosti, nazivamo nadmoćnim ljudima, dok one koji to čine za dobra i bogatstvo, nazivamo ljudima niskih poriva. Njihova žrtva je jednaka, ali jedne nazivamo plemenitima, a druge niskima. Ali s pogledom na oštećenje života i povredu prirode, Boyi se ne razlikuje od Drumskog razbojnika. Zašto bi dakle kod ovo dvoje trebali razlikovati između plemenitog i prezrenog?
 
image.png
Od vremena Triju dinastija do danas, svatko je silovao svoju prirodu u ime neke stvari. Ljudi niskog uvjerenja žrtvovali su se da steknu dobitak; plemići su se žrtvovali da steknu ime; državni službenici žrtvovali su se za svoju obitelj; mudraci su se žrtvovali za sve pod nebom. Koliko god su se svi ovi ljudi razlikovali po svojem zanimanju i glasu, isti su bili u tome da su žrtvovanjem svoje osobe povrijedili svoju prirodu. Jedan dječak rob i jedan kmet bili su zajedno na ispaši sa svojim ovcama i obadvoje su izgubili svoje ovce. Kad su pitali roba kako se to moglo desiti, ovaj reče da je nosio sa sobom knjigu od traka bambusa i da je čitao. Kad su pitali kmeta, priznao je da se kockao i kladio. Iako su oboje bili na različit način zaposleni, gubitak ovaca je isti. Boyi je zbog slave poginuo na podnožju brda Shouyang; Drumski razbojnik poginuo je zbog dobitka na brdu Dongling. Iako su poginuli iz raznih motiva, šteta za njihov život i povreda njihove prirode je bila ista. Zašto bi dakle trebali hvaliti Boyi-a, a osuditi Drumskog razbojnika? Među svima pod nebom, koji žrtvuju svoj život, one koji to čine za volju ljudskosti i ispravnosti, nazivamo nadmoćnim ljudima, dok one koji to čine za dobra i bogatstvo, nazivamo ljudima niskih poriva. Njihova žrtva je jednaka, ali jedne nazivamo plemenitima, a druge niskima. Ali s pogledom na oštećenje života i povredu prirode, Boyi se ne razlikuje od Drumskog razbojnika. Zašto bi dakle kod ovo dvoje trebali razlikovati između plemenitog i prezrenog?
Zato što (detinjarim se malo stim "zato što")ljudska civilizacija nesvesno (ovo jedva ima veze s Jungom)stremi,hajde-polusvesno,civilizaciji bogova...A bogovi treba da budu
kreatori-konstruktivci,a ne destruktivci (đavoli i đavolska civilizacija nemaju izgleda da dostignu zenit...),a dobro je konstruktivno i sledi put determinacije dok je zlo destruktivno
i haotićno...Zato (:mrgreen:)uvažavamo Boyia kao plemenitog (od ljudskog plemena-izvorno!) i bla,bla...
 
svejedno zbog čega pretrpiš gubitak, je li zbog bogova ili vragova. za kornjaču je nadalje najbolje da vuče svoji rep kroz blato, a ne da bude gubitnik u bilo čijem loncu.
 
Da malo dignemo ovu lijepu temu iz arhive.... Jedna kopirana priča:

Bio jednom jedan dječak, vrlo loše naravi. Otac mu je dao vrećicu punu čavala i rekao da, svaki put kad pobjesni izgubi kontrolu nad sobom zakuca jedan čavao u ogradu.

Prvoga dana dječak je zakucao 37 čavala u ogradu. U sljedećih nekoliko mjeseci naučio je kontrolirati svoj bijes i broj ukucanih čavala se smanjivao. Otkrio je kako mu je lakše kontrolirati svoju narav, nego zakucavati čavle u ogradu.

I dodje dan da uopće nije bjesnio! Pohvali se ocu, a on m reče da svakoga dana kada uspije kontrolirati svoje ponašanje, iz ograde iščupa jedan čavao. Dani su prolazili i jednoga dana, dječak je mogao reći ocu kako je počupao sve čavle.
Otac uzme sina za ruku i odvede ga do ograde:

Dobro si to učinio, sine. Ali pogledaj sve te rupe u ogradi! Ograda više nikada neće biti ista! Kada u bijesu izrekneš neke stvari, one ostavljaju ožiljak, poput rupa u ovoj ogradi. No, čovjek nije ograda! Ako ga ubodeš nožem i nakon toga mu stotinu puta kažeš kako ti je žao, rane ostaju.


izvor: motivacija
 
Nemotivisanost je pošast modernog doba.

Motivacija je stanje ili proces unutar pojedinca koji podstiče, održava i usmerava ponašanje prema određenom cilju. To stanje, odnosno proces je nešto što je pretpostavljeno i ne može se direktno opažati ni meriti.
Nadam se da će vas neke od rečenica koje slede motivisati na razmišljanje o tome šta vas sve može pokrenuti.

  • Ako vam neko kaže “Ne možeš!”, on zapravo misli “Ja ne mogu.” ~ Šon Stefanson
  • Postoji mala razlika među ljudima, ali ta mala razlika čini veliku razliku. Mala razlika je u stavu. Velika razlika je u tome je li pozitivan ili negativan. ~ Klement Stoun
  • Šta god želite da učinite, učinite to odmah. Tako je malo sutra preostalo. ~ Majkl Landon
  • Sreća, kao i nesreća, je stvar proaktivnog izbora. ~ Stiven Kovi
  • Morate doneti odluku da ćete nastaviti dalje. To se neće dogoditi automatski. Morate ustati i reći, "Nije me briga koliko je ovo teško, nije me briga koliko sam razočaran, neću dozvoliti da to otme najbolje iz mene. Nastavljam sa svojim životom". ~ Džoel Ostin
  • Kad se sledeći put budete osećali loše zbog poteškoća u svom životu, setite se da bez pritiska nema ni dijamanata. Pritisak je deo uspeha. ~ Erik Tomas
  • Kada više ne možemo da menjamo situaciju, izazvani smo da menjamo sebe. ~ Viktor Frankl
  • Sreća se često ušunja kroz vrata na koja ste zaboravili da su ostala otvorena. ~ Džon Barimor
  • Najbolji način da se stekne samopouzdanje je da radite ono čega se plašite. ~ Nepoznati autor
  • Budite meki. Ne dopustite da vas svet otvrdne. Ne dopustite da vas bol natera da mrzite. Ne dozvolite da gorčina ukrade slast. Budite ponosni na to što i dalje verujete da je svet divno mesto, čak i kad se ostatak sveta ne slaže s vama. ~ Kurt Vonegut
 

Back
Top