Netbook, Notebook, Laptop, Tablet?

Notebook i laptop je jedno te isto.
Netbook isto to samo duplo manje i dosta slabije ali prilicno ok. Za koriscenje u krevetu savrseno, kazem iz iskustva.
Tablet, za internet, video, muziku, e-book, android igrice. Puno slabije od ova dva prva.
Zaboravio si Ultrabook.
 
Poslednja izmena:
Notebook i laptop je jedno te isto.
Чуо сам да се Нотебук од Лаптопа раликује што овај први има екран мањих димензија.

Laptop

Laptop je praktički zamjena za stolno računalo.Dijagonale prikaza 15.6'' ili 17'' incha, puna tipkovnica, zaseban grafički hardware, DVD-ROM, integrirane mrežne mogućnosti, te nešto veća masa glavne su njihove karatkeristike. Također, laptop ima prostora za nadogradnju hardware-a ako korisnik poželi.

Notebook

Notebookovi su kompaktniji od laptopa, manjih dimenzija, prikaz od 11'' incha naviše, sa integriranim grafičkim sustavom, slabijeg hardware-a optimiziranog za štedljiv rad, manje mase od laptopa što omogućuje korisniku povećanu mobilnost, dulji rad na bateriji, i imaju minimalne mogućnosti nadogradnje hardware-a. Nemaju DVD-ROM ni CD-ROM.
 
Poslednja izmena:
лаптоп- на колену, десктоп- на столу.
нетбук- 10-11 палчева, довољно слаб за интернет и гледање филмова.
таблет- већи смартфон.

ултрабук- танак лаптоп без оптичког уређаја.
 
Двоумим се између нотбука и нетбука. Приоритет ми је интернет, гледање филмова, слушање музике, и да има тастатуру. Шта препоручујете?

Netbook je za to savrsen i sasvim dovoljan. Em, je i cena dosta manja od notebook-a.
Samo gledaj da uzmes neki sa 2 GB rama.
 
Za 35.000 sasvim solidan, za 40.000 odličan.

da ga ***** onda
ja se ubi za 60+ hiljada da nadjem nesto, pa opet ne mogu
kojih crnih 40 hiljada....za te pare kupujes htcov smartfon sa velikim ekranom i tastaturom koji ima tri kile...
Sad sam u fazi cekanja da se pojavi nesto sto nije kompletno sranje, inace sam digao ruke od toga da nadjem bilo sta iole pristojno.
Jedni kazu HP super, drugi kazu kazu Toshiba, treci kazu da nista ne velja, iz uskustva znam da je Lenovo golo *****...
Tuga bozija. Ovo samo u danasnjem slobodnom drustvu imas da treba da radis 4 meseca kao crnac da bi kupio sebi sranje koje nikom ne treba koliko je lose
Ti koji hoce sebi da kupe bilo sta prenosno, a da nije laptop neka sebi uzmu HTC One, ako imaju pare, ako nemaju neka stede.
Znaci da razjasnimo:
tablet sluzi da mozes da igras Angry Birds na velikom ekranu dok evakuises creva u wcu
Netbook i notebook sluzi ljudima koji nemaju pare za Htc One, a dosadno im je u zivotu
lap top je prenosni racunar kome baterija traje u proseku duplo krace od Apokalipse danas
Ultra book je za ljude koji nemaju snage karton mleka da podignu, pa im zato laptop nije dovoljno mobilan
 

Back
Top