Rijad se nada otopljavanju odnosa sa Teheranom pod Rowhanijem

Mingo IV

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.741
Rijad se nada otopljavanju odnosa sa Teheranom pod Rowhanijem


regional%20peace.jpg



Čuvar Dvaju Harema kralj Abdullah čestitao je juče Hassan Rowhani na izboru za novog predsjednika Irana, dok se pozdravljajući novog vođu zalaze za poboljšanje bilateralnih odnosa.
"Drago nam je da Vam čestitam u ime naroda i vlade Saudijske Arabije ... koji žele veći napredak i prosperitet za ljude iz bratske Islamske Republike Iran ", rekao je kralj Rowhaniju u poruci koju nosi SPA.
Kralj Abdullah je pohvalio Rowhanijevu želju za jačanje suradnje i poboljšanja odnosa sa Saudijskom Arabijom kao što je izraženo u njegovim izjavama. Prince Salman, zamjenik premijera i ministar odbrane, također je uputio slicnu čestitku Rowhaniju.
Čelnici ostalih GCC zemljama kao što su UAE, Bahrein, Kuvajt, Katar, Oman i također su čestitali novom iranskom predsjedniku.
"Radujemo se zajedničkom radu za dobro ove regije Emirata i iranskih naroda", rekao je predsjednik UAEa Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan, napisao je cestitiku u telegramu Rowhaniju, javlja državna novinska agencija WAM.
"Mi želimo da se nasi odnosi zasnivaju na suradnji sa Islamskom Republikom Iran", dodao je on.
Zaljevske zemlje su oprezne prema svojim susjedom, uglavnom zbog nuklearnih ambicija.
U međuvremenu, 56-članica Organizacije Islamske Aaradnje također čestitala novom iranskom predsjedniku i poželila mu uspjeh u upravljanju zemlje.
"Iran je jedan od osnivača OICa i aktivni je član ove organizacije", rekao je Ekmeleddin Ihsanoglu, generalni sekretar OICa.

Arab News

http://www.arabnews.com/news/455275
 
Poslednja izmena:
onaj prethodni bar nosio civilizovano odelo...ovaj ima sve da zavije u krpe...

Interesantno je malo kako se Zaljevske zemlje maze Iranu. Kao kazu da oni zele dobre odnose ali ih brinu nuklearne ambicije Irana. Kao da zele da ih Iran majcinskim tonom utjesi i da im odagna te brige. Stvarno pozitivna jeza me uhvatila od ovoga i bas mi je drago sto postoji razum na Bliskom Istoku. :)
 
Interesantno je malo kako se Zaljevske zemlje maze Iranu. Kao kazu da oni zele dobre odnose ali ih brinu nuklearne ambicije Irana. Kao da zele da ih Iran majcinskim tonom utjesi i da im odagna te brige. Stvarno pozitivna jeza me uhvatila od ovoga i bas mi je drago sto postoji razum na Bliskom Istoku. :)

pa dobro, smanjuje se napetost to je sigurno..e sad dokle će ne znamo..arapi su ipak divljaci, a iranci su do sad bili strpljivi..

- - - - - - - - - -

mingo, de reci ti meni, zašto arapi dok kolju i jedu ljudske organe non stop uzvikuju alahu ekber?? jel oni to kao prinose žrtvu ili...???
 
Pa sirijska kriza se moze rijesiti i bez Zapadne intervencije. Naime, dovoljno da se sastanu Saudijski Kralj i Iranski predsjednik i da se dogovore oko sistema vlasti u Siriji i nacinu daljeg funkcioniranja koji bi bio dobar i za siije i za sunnije. Tada bi rat bio suvisan. Naravno Assad bi otisao sa vlasti a uspostavila bi se islamska republika po uzoru na Iran. Odrzali bi se slobodni izbori i sve bi se rijesilo na jedan razuman nacin.
 
Pa sirijska kriza se moze rijesiti i bez Zapadne intervencije. Naime, dovoljno da se sastanu Saudijski Kralj i Iranski predsjednik i da se dogovore oko sistema vlasti u Siriji i nacinu daljeg funkcioniranja koji bi bio dobar i za siije i za sunnije. Tada bi rat bio suvisan. Naravno Assad bi otisao sa vlasti a uspostavila bi se islamska republika po uzoru na Iran. Odrzali bi se slobodni izbori i sve bi se rijesilo na jedan razuman nacin.

pitanje je :zašto arapi dok kolju i jedu ljudske organe uzvikuju alahu ekber??? koji bog to podržava sem sotone??'
 
Ne mogu da gledam ovaj video da se ne bih istraumatizirao. Stvarno je zalosno sto se to desava. Te stvari su radili mekkanski pagani u ratu sa prvim muslimanima. Naime, zena mekkanskog vlastele je pojela jetru poznatom muslimanskom ratniku Hamzi. Ko je gledao film "Pod zastavom Muhammeda" Anthony Quin u glavnoj ulozi mogao je vidjeti tu scenu.

da, ali ovaj vrišti uz klopu alahu ekber..on je musliman, srijski oslobodilac, demokrata i branilac ljudskih prava...jel de???
 
nego šta su??? jehovini svedoci??? mingo, sve više mislim da ti blage veze nemaš o islamu..ko zna kakve knjige kupuješ i čitaš..verovatno si nabavio neki falš kuran, štampan u bugarsku..

Islamske knjige ne naredjuju mrznju i ko god uzima znanje iz tih knjiga on ne moze biti los covjek. Ali, niko ne moze garantirati za nijednog covjeka. Tu su stotine cudi tako da jedna budala moze sve upropastiti.
 

Back
Top