Размена официра између Београда и Приштине

Каква је по вашем мишљењу политика владе РС према КиМ

  • Једина могућа у овом тренутку

  • Добра

  • Може и боље

  • Не занима ме КиМ

  • Издајничка

  • Лоша

  • Не знам

  • Катастрофална


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Ђоле1976

Zainteresovan član
Poruka
337
Dejan Pavićević odlazi danas u Kancelariju EU u Prištini a Ljuljzim Peci u Misiju EU u Beogradu čime će Beograd i Priština i zvanično razmeniti oficire za vezu čiji je osnovni posao rad na sprovođenju briselskog sporazuma.
Njihov zadatak će biti da olakšaju komunikaciju u okviru implementacije sporazuma.

Dejan Pavićević je uoči odlaska u Prištinu rekao da je njegove dužnosti jasno definisala Vlada Srbije i da će prvenstveno raditi na sprovođenju briselskog sporazuma o normalizaciji odnosa Beograda i Prištine.


"Imam vrlo jasne instrukcije od strane vlade i ja ću se tih instrukcija držati sve u cilju bolje implementacije i stvaranje boljih uslova za život Srba na Kosovu i Metohiji", rekao je Pavićević.

Prvog radnog dana u Prištini Pavićević će održati niz sastanaka sa zvaničnicima iz Kancelarije visokog predstavnika EU i Euleksa a slično se očekuje i u Beogradu gde bi Ljuljzim Peci trebalo da se sastane sa zvaničnicima iz Misije EU.

"Тако ми Бога, нећу се смирити док КИМ-а не буде под контролом Србије"
 
Poslednja izmena:
Наравно ова вест је оправдано остала у дубокој сенци Карлеушиног дебакла на Ушћу ,браво Срби!
Сутра кад буде дошао војвођански или санџачки амбасадор у Европски Београд, главна вест ће бити да је Цеци пуко силикон ,или нешто слично.
 
Павићевић: Корак ка датуму


Официр Владе Србије за везу у Приштини Дејан Павићевић изјавио је данас да се нада да је његово ступање на дужност корак ка давању датума Србији за отпочињање преговоре за придруживање ЕУ.

Enlarge
Павићевић је рекао Танјугу по преузимању дужности да Влада Србије показује велику одлучност да се споразуми са Приштином имплементирају и да се нада да ће Европа то протумачити као позитиван сигнал.
"Надам се да се питање давања датума Србији за почетак преговора о приступању ЕУ не доводи у питање, него да је датум нешто што би требало да буде 'решена ствар' 28.јуна", навео је Павићевић у првој изјави по ступању на дужност.
Како је истакао, Београд ради на имплементацији бриселског споразума и даће све од себе да он буде у потпуности спроведен.
Павићевић је додао да ће н јегов први задатак на новој фиункцији бити да се упозна са својом канцеларијом, са Канцеларијом ЕУ у Приштини, истакавши да већ данас има састанак са специјалним представником ЕУ на Косову Самуелом Ззбогаром и шефом Еулекса Бернадром Борхартом.
Павићевић је напоменуо да на Косово није дошао као дипломата већ као службеник Владе Србије и да ту нема никакве сумње.
Он је такође изразио наду да неће имати проблема у раду, поручујући да ће се трудити да ради свој посао и да ће радити на имплементацији споразума.
Према н јеговим речима, он неће боравити само у Приштини, већ ће ићи и на север Косова и "где год то буде потребно".
"Где год мој народ буде имао потребу да нешто урадим и учиним ја ћу се одазвати сваком позиву и ићи ћу свуда где је то потребно", рекао је Павићевић Танјугу.


http://www.dnevnik.rs/politika/pavicevic-korak-ka-datumu
 
Poslednja izmena:
može li netko da mi kaže al istinu..DA LI JE TOMO jos uvijek četnik..ili se odreko četništva..:think:

Он то НИКАДА НИЈЕ НИ БИО...... а што се Шешеља тиче као "војводе" који је Тому прогласио "војводом" Светски конгрес СЧП му је одузео ту титулу и ОСУДИО ШЕШЕЉА НА СМРТ још ономад када их је
нешто изварао........још је био жив Ђујић........
 



alo.rs Politika

ŠOKIRAO JAVNOST SVOJOM IZJAVOM
Ljuljzim pljuje, a Beograd ćuti!
Autor: vesti-online.com | 17.06.2013 - 14:07:00h | Komentara: 2
6





Bivši ambasador samoproglašenog Kosova u Švedskoj Ljuljzim Peci, koji od danas obavlja dužnost oficira za vezu u Beogradu, šokirao je javnost rekašvi da se "oseća privilegovanim jer će biti predstavnik svoje zemlje u zemlji koja je htela da uništi njegov narod".


550764-ljuljzim-peci02-ras-foto-oliver-bunic.JPG

Ljuljzim Peci | Foto: Oliver Bunić

- Data mi je dužnost da predstavljam svoju zemlju u zemlji koja je izvršila agresiju u mojoj zemlji i pokušala da izvrši genocid prema mom narodu. To je bez sumnje zadatak s mnogo izazova, ali se s druge strane osećam privilegovanim da sam prvi predstavnik Kosova upravo u zemlji koja je pokušala da uništi moju zemlju - rekao je Peci.
Nažalost, salvu uvreda koje je izrekao "kosovski oficir za vezu" niko od nadležnih nije želeo ni da komentariše, a kamoli da osudi. Bivši šef diplomatije Živadin Jovanović za "Vesti" kaže da bi na uvredljive Pecijeve izjave trebalo da reaguje Ministarstvo spoljnih poslova, ali da se to neće dogoditi pošto "srpska vlast ćuti jer čeka da dobijanje datum za početak pregovora sa EU"

- Velika je istorijska greška što je ova vlast Kosovo vezala za datum za početak pregovora sa EU. Neko ko optužuje ne bi trebalo da bude nikakav oficir za vezu, ali Beograd ćuti. Ćuti zbog Brisela jer strepi da li će dobiti datum. Priština to koristi da nam zavrće ruku, izvređa nas i omalovaži do kraja. Ovo je čista provokacija jer Priština čini sve da Srbiju isprovocira - objašnjava Jovanović.

Ipak, više je nego očigledno da Ljuljzim Peci zabada prst u oko Beogradu jer je neposredno pre dolaska u glavni grad rekao "da će obavljati zadatke koji su slični zadacima bilo kog šefa diplomatske misije i odnosiće se na bilateralne odnose između dve zemlje".

Poslanik opozicione Demokratske stranke Srbije i potpredsednik Zajednice srpskih opština na Kosovu i Metohiji Marko Jakšić za "Vesti" je rekao da ga arogantnost Albanaca ne čudi, ali da izjava Ljuljzima Pecija svakoga mora da šokira.

- Kada ima za partnera državu koja je Kosovo prodala, nije ni čudno što se predstavnik Prištine u Beogradu ponaša bahato i arogantno. Vlast ćuti na uvrede predstavnika lažne države koju vodi trgovac organima Srba - zaključio je Jakšić.
 
Nikada me nije bilo sramota reci da sam Srpkinja!
Ni u izbjeglickim kampovima, ni kada branim pred poznanicima moje srpsko, krajisko ime od lazne propagande i dezinformacija. U stranoj zemlji.
Ali, danas, moram zasutati, jer ne mogu niti sebi, a kamoli drugima, objasniti ovo uspostavljanje semidiplomatskih odnosa sa zlocinackom organizacijom u kojoj je unisteno 10.000 srpskih nadgrobnih spomenika, ubijeno od 1999.g. 1004 Srbina za koje jos nitko nije odgovarao, ( "oficir za vezu" ta pitanja nema u svom opisu zadataka ), protjerano 226.000 Srba ( za 525 se jos traga ), u kojoj su unistene 21.122 srpske kuce, u kojoj je cak i bor Cara Dušana kojega je on tu svojom rukom zasadio 1336. godine, platio danak rusilaskoj, sovinistickoj, vandalskoj mrznji i neciviliziranosti.
U kojoj to klimi i okolini misli ova prodana dusa da zastupa srpske interese?
Podsjetimo se izreke o stradanju Jevreja za koje nitko nije podigao svoj glas kada su ih njemacki nacistiti poceli hapsiti!
Zapitajmo se; " Kada dodju do nas, ko ce nas braniti"?
 
sve ovo što se dešava u vezi Briselskog sporazuma i dogovo o tzv.normalizaciji odnosa Srbije i Kosova je uvod u nešto mnogo veće i katastrofalnije...evo već je mlada reprezentacija Kosova učestvovala na turniru koji je organizovala FIFA,a prethodno je predsednik FIFE sep blater sve dogovorio sa dačićem i toletom karadžićem i srbija je pristala da reprezentacija kosova može da igra zvanične međunarodne utakmice kao reprezantacija nezavisne države....na kraju sledi prijem kosova u UN uz blagoslov SRbije,zvanično međusobno priznanje i razmena diplomatskih nota...
 
Nikada me nije bilo sramota reci da sam Srpkinja!
Ni u izbjeglickim kampovima, ni kada branim pred poznanicima moje srpsko, krajisko ime od lazne propagande i dezinformacija. U stranoj zemlji.
Ali, danas, moram zasutati, jer ne mogu niti sebi, a kamoli drugima, objasniti ovo uspostavljanje semidiplomatskih odnosa sa zlocinackom organizacijom u kojoj je unisteno 10.000 srpskih nadgrobnih spomenika, ubijeno od 1999.g. 1004 Srbina za koje jos nitko nije odgovarao, ( "oficir za vezu" ta pitanja nema u svom opisu zadataka ), protjerano 226.000 Srba ( za 525 se jos traga ), u kojoj su unistene 21.122 srpske kuce, u kojoj je cak i bor Cara Dušana kojega je on tu svojom rukom zasadio 1336. godine, platio danak rusilaskoj, sovinistickoj, vandalskoj mrznji i neciviliziranosti.
U kojoj to klimi i okolini misli ova prodana dusa da zastupa srpske interese?
Podsjetimo se izreke o stradanju Jevreja za koje nitko nije podigao svoj glas kada su ih njemacki nacistiti poceli hapsiti!
Zapitajmo se; " Kada dodju do nas, ko ce nas braniti"?

Ja se zastideh iako sa ološem na vlasti ni oko vlasti nemam nikakve veze . Bravo :)
 
Kako ja to da objasnim mojoj holandskoj prijateljici ciji su preci otimali od mora komade zemlje da bi na njima gradili gradove u kojima mi sada zivimo?

Nikako, kako bi ?

Ova ološ nije izdala , prodala i ostavila na milost i nemilost šiptarskoj divljačkoj bagri samo one nesrećne ljude dole , njih preko 200.000 u ovom momentu , šljam je obrukala sve nas koji se ne stidimo da svagde i na svakom mestu i dalje govorimo da smo Srbi i budemo pravi ambasadori svoje nacije i vere.

Iako sam uvek zastupala mišljenje da niko ne može da te obruka i izblamira doli ti sam sebe , ova garnitura na vlasti , sada u Srbiji me demantovala u svakom slovu, zarezu i tački. Ostajem bez reči ali najbukvalnije.
 
Данас је амбасадор Косова ступио на дужност у Београду. Заборавио сам наводнике. Зар су потребни?

Šta će ti navodnici kad je to pravi izraz.

Ovo što poturaju po žutoj štampi jer su svi mediji danas u Srbiji žuta štampa bez izuzetka , prolazi im samo kod bezmozgih , primitivnih provincijalaca koje smatraju svojim stranačkim vojnikušama/cima čije komentare čitaš ispod naslova , a izbačeni iz kancelarije za brze odgovore ovih oko bajčetinca i silikonca.
 
Nikako, kako bi ?

Ova ološ nije izdala , prodala i ostavila na milost i nemilost šiptarskoj divljačkoj bagri samo one nesrećne ljude dole , njih preko 200.000 u ovom momentu , šljam je obrukala sve nas koji se ne stidimo da svagde i na svakom mestu i dalje govorimo da smo Srbi i budemo pravi ambasadori svoje nacije i vere.

Iako sam uvek zastupala mišljenje da niko ne može da te obruka i izblamira doli ti sam sebe , ova garnitura na vlasti , sada u Srbiji me demantovala u svakom slovu, zarezu i tački. Ostajem bez reči ali najbukvalnije.


Preostaje nam onda minuta sutanja za one nesretnike preostale na KiM-u!
 
" Bio je to prvi veliki medijski političko-propagandni performans na ruševinama Titove Jugoslavije; u februaru 1989. godine, uz slabu ideju, još slabiju režiju, ali sa ogromnim entuzijazmom i logistikom izveden je na prostoru Kosova i Metohije igrokaz pod nazivom „Jednonacionalni otrov“.
Ako ste zaboravili, da podsetim: Tih dana Šiptari, studenti, đaci, radnici, seljaci, rudari… počeli su da padaju ničice, kao gromom pogođeni, a obrazloženje je bilo da ih Srbi truju. Kao Srbi puštaju gas koji plovi po vazduhu, njuši žive stvorove i kada dođe do nekog Šiptara ( a gas je napravljen tako da razlikuje Srbe od Šiptara) okomi se na istoga i počinje da mu radi o glavi. Rudari šiptarske nacionalnosti pobegli su u rudarsko okno „Stari trg“ i otuda ispostavili jasne zahteve. Političke."
http://www.jadovno.com/intervjui-reportaze-2/articles/kosor-u-gnezdu-siptarskih-orlova-lat.html

Sjecam se da je tada u sali govoreno;" Ucite albanski, to je jezik buducnosti"!
Eto, ja propustih nauciti taj svjetski jezik, pa bih molila da mi se, moze i na engleski, ako je srpski tako mrzak,prevede ovaj tekst iz poruke br.27!
 

Back
Top