Opet sam pobedio

znam za ovaj crtac, ali mene vise boli poenta osamljenosti u njemu. on igra protiv ravnodusnosti i praznine.

ja "varam" da sam pobedila ne izgubivsi iz vida da sam neiskrena u verovanju. to naspram sebe.
sto se drugih tice, dugacko i duboko pamtim. odbolujem i strateski cekam da ubijem kad dodje moj trenutak. ili coveka, ili ideju o ubistvu, ili svrhovitost razmisljanja o uzroku moje osvetoljubivosti.
imam otrov u repu, shhhhhhhhh.
 
Da li varate da bi pobedili?


Ja se viteski borim samo sa vitezovima. Bez niskih udaraca, bez namere da povredim.
Jer pobeda nije to ako je protivnik povredjen. On samo treba da bude pobedjen.

Al kad me napadne gnjida, odma sutiram u jaja.

Ne; jer to bi onda značilo da varam, a ne da sam pobedila. A, ono, na kvarno, ispod pojasa..to rade samo ne ljudi. Služe se mutnim stvarima i ne igraju fer plej.
Volim fer igru. Kada vidim da imam posla s neljudima, ja se povlačim. Jer u toj nazovi igrici, nemam nikakve šanse da izađem ne kao pobednik, o tome ni ne sanjam, nego što je najgore, ima da ubrljam sebe...a to en dolazi u obzir.

Ili fer plej, ili nikako. Čak i kada niko ne bi saznao, da na primer ja ne igram časno, ja znala bih. A to je ono što ubija. Znači - ne dolazi u obzir.

Na ovom svetu, imam samo dušu, ne ubrljane ruke i čisto srce. Šta ću ja biti, ako i bez toga ostanem? Znači, idemo ovako, pa kako mi bude. Neke bitke sam dobila, neke izgubila, rat trajaće dokle sam živa. Pobeda je samim tim u tome, što ja znam u čemu je moj poraz. I moj poraz je u stvari moja pobeda. Samo ako igraš časno i pošteno, tada je i sama pobeda, ono što ti po prirodi stvari, jednostavno pripada. Čak i kada nešto ne ostvariš, ti uvek možeš da se osvrneš iza sebe i pogledaš se. Što u odrazu drugih što u odrazu svom u ogledalu. A, to nema cenu. Ja danas shvatam da ne nekima pojam fer pleja, čisto apstraktan i nezamisliv, ali gospodo draga, to nije moj problem.

Nekada izgubim, nekad dobije, ali jedno je sigurno nastavljam i nikada se ne predajem. Neuspeh nije opcija. Tako sam mislila kao mala, tako mislim danas kao odrasla i tako proživeću ovaj život. U to sam sigurna. Pa, neka košta, šta koštati mora. Ionako je dockan.

:bye:
 
Da li varate da bi pobedili?

Ja se viteski borim samo sa vitezovima. Bez niskih udaraca, bez namere da povredim.
Jer pobeda nije to ako je protivnik povredjen. On samo treba da bude pobedjen.

Al kad me napadne gnjida, odma sutiram u jaja.

смрт нико не превари.

сујету једино и можемо да победимо.

лоше васпитан је погрешно васпитан.
 
Mislis li da je lose vaspitanje moguci izvor zla?
Ljude ne vaspitava samo dom u kome odrastaju, nego i televizija, drustvo, marketing, skola...
Moze li vaspitanje od cestitog coveka napraviti gnjidu?
Ili vaspitanjem od gnjide napraviti viteza?

...ко се не мења, мењају га сви...
а добро и лоше...ситни сати...
ко и боје и укуси.
 
Ocekujem tvoje shvatanje granice fer borbe.
Ljudi nisu svesni granice koja je u njima, pa je cesto prelaze.
A onda se cude zasto boli.

Postavljanje granice je odgovor. Ne mogu sugerisati neciji odgovor, sve je veoma licno.

pa, sad..fer borba zavisi od mnogo stvari, a nesto verujem da nijedna borba bas ne moze biti apsolutno fer..tesko da postoje dve jedinke ravnopravne potpuno...no, dobro, ako zanemarimo takve finese, recimo da nkada ne varam da bih pobedila...pobeda nad nekim, u bilo kom pogledu, mi i nije narocito vazna, vazno mi je da dobijem ono za cim zudim u tom trenutku, a stvari za kojima zudim uglavnom ne zahtevaju borbu sa nekim drugim, sem sa samom sobom
i tako je skoro citav moj zivot, te nisam bas merodavna po pitanju borbe sa nekim drugim i prevarama na tu temu
da li varam sebe, da bih samu sebe pobedila, to je vec druga, mnogo kompleksnija stvar :)
 
Znam, zato sam i odabrao klip koji sam postavio.
Ne postoji niko spolja koga treba pobediti, van nase glave, misli i strahova.
Sve borbe se na kraju svedu na tu, jednu.
Hvala na viteskom stavu.
vidis, ja klipove uopste ne vidim, tako nam je server namestan da nista ne mozemo da ucitamo, zbog bezbednosti
odgovorila sam na temu, bez da znam sta je na klipu
a, sta je na klipu?

p.s. da li se sve borbe svode na tu jednu, ili su sve druge borbe nistavne spram te jedne?
 
Ne varam, ne pobedjujem. Mutava sam preko svake mere.
Osecam se nekad kao najveci gubitnik.
Ali imam pasivnu snagu...i kad tad sve dodje na svoje.
Pirove pobede, ali...sve je to zivot.
Nekom manja, nekom veca-sreca...
 

Back
Top