Šta ako ne bude datuma

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dejan624

Domaćin
Poruka
3.205
1. Što blaže moguće, nežno i delikatno, objasniti javnosti da nema Datuma, jer izgleda da ga neće biti, što ove godine, a što i ko zna kad. To činiti svuda, sem na severu Kosova, gde treba oštro i beskompromisno reći da će Datuma sigurno biti i da u tom smislu nema odstupanja. Ne objavljivati i jedno i drugo u medijima u istom danu.

2. Otići do bilo koje nediskutabilne državne granice, gde su oformljeni redovi za investitore u srpsku privredu, i reći prvom u redu da je došlo do omanjeg odlaganja povećanja poverenja u ovdašnju ekonomiju. Zamoliti prvog da poruku šalje drugom, pa tako redom. Važno: ovi što tvrde da red postoji napominju da, u slučaju da red nema prvog, treba doći za koji dan na isto mesto i ponoviti proceduru.

3. Naći onog tamo nekog ko nije ukazao na to kad su nemački izbori, te uskladio naše aktivnosti oko Datuma sa ambicijama Angele Merkel po pitanju izborne kampanje, kao i mišljenjem Nemaca o ulasku Srbije ili bilo koje siromašne zemlje u EU. Kad se taj neko nađe, smeniti ga i njegovu funkciju zabeležiti kao bitnu za dalje obraćanje pažnje na nju. Ne ići u Nemačku dok im traje izborna kampanja, da ih ne nerviramo.

4. Kad smo već kod izborne kampanje... U nedostatku domaće izborne kampanje napraviti neku rekonstrukciju Vlade, sa što više javnog nadmetanja oko toga koji će biti budući, a koji bivši ministri. Napraviti spisak onih koje nije strah od odgovornosti ili sramota (ili oboje) da prihvate mandat. Ako je taj spisak nemoguć, napraviti spisak onih koji mogu da se prisile.

5. Videti sa fiskalnim savetom ili nekim tako ko se razume, da li produktivnost iskazana u borbi protiv kriminala ulazi u merenja za bruto društveni proizvod, te ako ne ulazi naći način kako to da se učini. Da i nama malo svane.

6. Videti imamo li ambasadu Islanda u Srbiji, pa ako to postoji pozvati ambasadora na sastanak. Pitati ga što su oni odustali od ulaska u Evropsku uniju, pritom sekretarica sve da zapisuje, pa da se posle uči napamet. Zamoliti da se zakaže sastanak na najvišem nivou, pa ako pristanu da taj nivo predstavljamo konkretno mi, otići na Island i potpisati neko strateško partnerstvo ili bilo šta korisnije od toga. Dakle, bilo šta.

7. Videti kako mogu da se pojačaju sve ove neke šarene aktivnosti koje generalno odvlače pažnju. Javiti, ako ima kome, da se poveća broj dnevnih sati emitovanja rijalitija, a i da ono bilo koje dvoje prestanu ispod čaršava da se čačkaju, nego sve lepo da se vidi. I da opet bude tuča. Plus Ceca i Jeca da povećaju intenzitet svađe, Čović i Vujošević isto. Ideja: zašto se ne bi posvađali Jeca i Vujošević ili Ceca i Čović? Proveriti kod nadležnih, ako nadležnih za to uopšte ima.

8. U nedostatku republičkih izbora, raspisati neke važne lokalne. Ako se tabloidi manje kupuju tokom leta, raspisati izbore odmah. Ako to nije slučaj, može i na jesen.

9. Početi novu intenzivnu kampanju za novi datum za Datum i tim povodom odmah proglasiti sledeću godinu za prelomnu, presudnu, razvojnu, čudesnu, fantastičnu, preokrećuću... A ovu protraćenu godinu u medijima nadalje zvati pripremnom.

10. Razmisliti o Rusima, videti da nam nešto učine. Bilo šta. A za slučaj da nam Nemci ne učine ništa. Kad neko bude zvao Putina, ne pominjati umetničku gimnastiku, ne pitati „Kako žena?“ i ne razgovarati na engleskom.

11. Ako ima neka zemlja čiji nas visoki zvaničnik nije podržao na evropskom putu, pozvati ga u goste. Ako ostaje više dana, svaki dan ga u medijima tretirati kao da je tek došao. Ko da će neko da primeti.

12. Napraviti neki gore-dole cirkus sa kursom evra, da bude malo straha od inflacije. Potom stabilizovati kurs i odštampati pare, da ne bude straha od siromaštva.

13.. Dati sekretarici da prekuca ovaj spisak, pa da ga pošalje koalicionim partnerima. A ako smo se, u međuvremenu dok ona to otkuca, posvađali sa koalicionim partnerima, reći joj da sa spiskom radi šta hoće i početi novu parlamentarnu izbornu kampanju.
http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/clanci.119.html:439201-GDE-SMO-ONO-STALISta-ako-ga-ne-bude
 
Biće datuma!

Iskreno nisam čitao uvodni post dalje od prvog pasusa, jer smatram da je neozbiljan. Zato ću se nadovezati samo na naslov.

Dakle, biće datuma.

Juče sam bio kod jednog prijatelja političara koji je bio pre nekoliko dana u Sloveniji u neformalnoj poseti Mariboru.

Između ostalog, ta naša politička delegacija se srela i sa Jelkom Kacinom.

Neformalni ručkovi i prijemi i kako to već ide... Reč po reč neko pomenu datum...

Jelko je jasno reko... "Uskoro će doći neko iz nemačkog parlamenta i objaviće da je Srbija ispunila uslove za datum". Samo je najavio i mnogo ozbiljnije hapšenje tajkuna (u tom kontekstu vidim ovo sa Bubalom i kompanijom)...
Bilo je tu još svašta nešto interesantno rečeno, al' pošto sam ja popio pozamašnu količinu piva, više i ne mogu da se setim svega, ali odgovorio sam vam na dilemu...

Posle me je taj prijatelj zayebavao, znajući za moje političko opredeljenje da je Čeda razočarao zapad i da na njega više ne računaju ozbiljno...

Jelko je rekao, da je oduševljen Dačićem i da je on najznačajnija politička figura koja se pojavila u Beogradu posle Tita... Na Tomu na računaju ozbiljno i na njega gledaju kao na "rekonvalesenta", a da za Vučića još uvek nisu sigurni koliko mogu da mu veruju ida čekaju da vide da li je borba sa korupcijom i kriminalom samo kozmetičke prirode...

Toliko od mene..
 
Poslednja izmena:
Pukla tikva samo se jos narodu ne sme reci da je ova vlast postavljena da obavi najprljaviji posao i da ucini ono sto niko iole normalan ne bi ucinio.Toma vucko i ivica izgleda nisu jos uvek svesni sta su ucinili i kakva im je sudbina.
 
nema sanse da citam uvodni post
a sto se nalova tice - pa nista...plivamo dalje ko i do sad....ne znam sta se drami oko toga, ko da smo vekovima ziveli u miru i blagostanju...preziveli smo tolike ratove, sankcije....sad se drami oko glupog datuma....jaka stvar....srbi decenijama zive pod parolom snadji se.....a zivece tako jos decenijama....
 
Biće datuma!

Iskreno nisam čitao uvodni post dalje od prvog pasusa, jer smatram da je neozbiljan. Zato ću se nadovezati samo na naslov.

Dakle, biće datuma.

Juče sam bio kod jednog prijatelja političara koji je bio pre nekoliko dana u Sloveniji u neformalnoj poseti Mariboru.

Između ostalog, ta naša politička delegacija se srela i sa Jelkom Kacinom.

Neformalni ručkovi i prijemi i kako to već ide... Reč po reč neko pomenu datum...

Jelko je jasno reko... "Uskoro će doći neko iz nemačkog parlamenta i objaviće da je Srbija ispunila uslove za datum". Samo je najavio i mnogo ozbiljnije hapšenje tajkuna (u tom kontekstu vidim ovo sa Bubalom i ompanijom)...
Bilo je tu još svašta nešto interesantno rečen, al' pošto sam ja popio pozamašnu količinu piva, više i ne mogu da se setim svega, ali odbovorio sam vam na dilemu...

Posle mej je taj prijatelj zayebavao, znajući za moje političko opredeljenje da je Čeda razočarao zapad i da na njega više ne računaju ozbiljno...

Jelko je rekao, da je oduševljen Dačićem i da je on najznačajnija politička figura koja se pojavila u Beogradu posle Tita... Na Tomu na računaju ozbiljno i na njega gledaju kao na "rekonvalesenta", a da za Vučića još uvek nisu sigurni koliko mogu da mu veruju ida čekaju da vide da li je borba sa korupcijom i kriminalom samo kozmetičke prirode...

Toliko od mene..

Šta sve ne dozna animir-dama.
 

:hahaha1:

- - - - - - - - - -

Ако га буде, истетовираћу га на челу.

Угрожене врсте се морају обележавати.

:zcepanje:

- - - - - - - - - -

како да га буде, кад Датум пишете малим словом :nono3:
а још нисмо донели ни закон којим се Датум проглашава државним празником уместо Сретења :rtfm:


нема нам спаса :rida:

...propasti nećemo:)
 
Ako nebude datuma eu ce Srbiji vratiti KiM...

Ovo je hit post...

- - - - - - - - - -

Biće datuma!

Iskreno nisam čitao uvodni post dalje od prvog pasusa, jer smram da je neozbiljan. Zato ću se nadovezati samo na naslov.

Dakle, biće datuma.

Juče sam bio kod jednog prijatelja političara koji je bio pre nekoliko dana u Sloveniji u neformalnoj poseti Mariboru.

Između ostalog, ta naša politička delegacija se srela i sa Jelkom Kacinom.

Neformalni ručkovi i prijemi i kako to već ide... Reč po reč neko pomenu datum...

Jelko je jasno reko... "Uskoro će doći neko iz nemačkog parlamenta i objaviće da je Srbija ispunila uslove za datum". Samo je najavio i mnogo ozbiljnije hapšenje tajkuna (u tom kontekstu vidim ovo sa Bubalom i kompanijom)...
Bilo je tu još svašta nešto interesantno rečeno, al' pošto sam ja popio pozamašnu količinu piva, više i ne mogu da se setim svega, ali odgovorio sam vam na dilemu...

Posle me je taj prijatelj zayebavao, znajući za moje političko opredeljenje da je Čeda razočarao zapad i da na njega više ne računaju ozbiljno...

Jelko je rekao, da je oduševljen Dačićem i da je on najznačajnija politička figura koja se pojavila u Beogradu posle Tita... Na Tomu na računaju ozbiljno i na njega gledaju kao na "rekonvalesenta", a da za Vučića još uvek nisu sigurni koliko mogu da mu veruju ida čekaju da vide da li je borba sa korupcijom i kriminalom samo kozmetičke prirode...

Toliko od mene..

Mnogo, kolega, previše.
 
Ствар је проста да не може бити простија.Ако не буде Датума, биће Ултиматума.

Дресура мора бити спроведена.И вук сит и овце на броју, али у његовом стомаку.

Тако да можете да влажите на то да неће бити Датума, ал ћете бити ј*бани на суво.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top