НОРВЕШКА: ОБАВЕЗАН ВОЈНИ РОК И ЗА ЖЕНЕ !!!!!!!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Norveška: Obavezan vojni rok i za žene
14. jun 2013. 22:00 > 22:07



Norveški parlament usvojio je velikom većinom glasova zakon koji propisuje obavezu služenja vojnog roka za žene.



v293965p0.jpg
ilustracija(Guliver/Getty Images/Thinkstock)



Norveška je tako postala prva država u Evropi i prva članica NATO u kojoj će služenje vojnog roka biti obavezno za sve.

Prava i obaveze moraju da budu isti za sve naše građane. Ovo je istorijska odluka, važna za oružane snage, ali i za žene, rekla je poslanica Laburističke stranke Lajla Gustavsen.

Norveška u Evropi prednjači u borbi za rodnu ravnopravnost i davno je uvela propis da na rukovodećim funkcijama u kompanijama s ograničenom odgovornošću mora biti najmanje 40 odsto žena.

U norveškoj vojci i sada ima žena, ali su one na služenje vojnog roka do sada odlazile isključivo dobrovoljno.


(Fonet, foto ilustracija: Guliver/Getty Images/Thinkstock)
 
Poslednja izmena od moderatora:
promocija jednakosti polova....sasvim u skladu sa ljudskim pravima kojima neke zemlje tezhe...za razliku od Srbije gde se uvodjenje zena u vojnu hijerarhiju jos uvek dozivljava sa podsmehom i omalovazavanjem

Evo odmah da podrzim uvodjenje vojne obaveze i za muskarce i za zene - jer sam moderan i zalazem se za jednakost polova ...

Ajd sad i ti podrzi uvodjenje obaveznog vojnog roka za muskarce i zene .....:ceka:
 
promocija jednakosti polova....sasvim u skladu sa ljudskim pravima kojima neke zemlje tezhe...za razliku od Srbije gde se uvodjenje zena u vojnu hijerarhiju jos uvek dozivljava sa podsmehom i omalovazavanjem

pridružujem se vertigonu u njegovom predlogu da se u srbiju ponovo uvede obavezano služenje vojnog roka kako za žene tako i za muškarce.....i naravno da se ukine ona bruka od civilnog služenja......bravo kolega :klap:
 
Realno, to je moguce samo u onim vojskama koje imaju mogucnost da ratuju na dugme, u ostalim slucajevima tesko. Vecina zena nije upotrebljiva u borbi, niti mogu da nose opremu na nekim dugim marsevima.

Pre neku nedelju bio tekst u Blicu o zenskim "kobrama" u pancevackoj kasarni... tako su ih nahvalili, sve najbolje o njima. Posle pitam druga koji radi tamo i on mi kaze da je sve to tezak sminkeraj i pozerluk.
 
pa to ti pričam..njihova uloga se tamo zna.
misliš da će i norvežanke isto tako?
u tom leglu feminizma i pederluka?
ne prijatelju, one hoće da bude veći univerzalni vojnici od žan- klod fckn van dama, razumeš?

...

Na ovim stranicama sam odavno da nista ne razumem...

Razumes me plavuso???

Unapred hvala!!!
 
Poslednja izmena:
Norveška je visokorizična zemlja , okružena neprijateljima i pod stalnom pretnjom rata i normalno je da uvode ovakve mere. Nama to ne treba, mi smo se izjasnili da nikada više nećemo ratovati,a okruženi smo prijateljskim narodima i zemljama. Dovoljno je da dečaci nauče da pucaju iz plastičnog pištolja na vodu, a devojčicama ni to ne treba.
 
Realno, to je moguce samo u onim vojskama koje imaju mogucnost da ratuju na dugme, u ostalim slucajevima tesko. Vecina zena nije upotrebljiva u borbi, niti mogu da nose opremu na nekim dugim marsevima.

Pre neku nedelju bio tekst u Blicu o zenskim "kobrama" u pancevackoj kasarni... tako su ih nahvalili, sve najbolje o njima. Posle pitam druga koji radi tamo i on mi kaze da je sve to tezak sminkeraj i pozerluk.

Kakvi te marševi spopali, u modernim ratovima na ratište se ide autostopom.
------------------------
Inače, zar Norveška ima neprijatelje?
 
Zene mogu da budu tenkisti i piloti. I podmornicari. A neke mogu i u specijalne jedinice. Vecina nisu za prve borbene redove. U svakom slucaju podrzavam inicijativu.

Treba ubaciti sto vise zena u vojsku!!! Samo misli na natalitet, kasarna negdje bogu iza nogu, jedina zabava je alkohol, nema sanse da ne bude........

- - - - - - - - - -

Inače, zar Norveška ima neprijatelje?

Rusija.
 
Norveška je visokorizična zemlja , okružena neprijateljima i pod stalnom pretnjom rata i normalno je da uvode ovakve mere. Nama to ne treba, mi smo se izjasnili da nikada više nećemo ratovati,a okruženi smo prijateljskim narodima i zemljama. Dovoljno je da dečaci nauče da pucaju iz plastičnog pištolja na vodu, a devojčicama ni to ne treba.

...

Djevojcicama treba samo lijepi osmjeh...

Ja se odmah predajem...
 
па да, а србији није потребан војни рок, ни војска, ни тенкови (случај јуес стил)
наша војска је бескрајно професионализована шетњом шутановца који мрко гледа са одмереним погледом боте у атлет мајци
то нас штити од свих зала и германа и романа и англосаксонца и арнаута и хуна и крвата и туркеше и бриселвавилона
ма ју нејмт ит
ко сме против широкоусног и брдо кале
ко?

или ће вучи и дачи да га уведу (војни рок) не би ли имали бескрајне водове чиштача лишћа, ВЦа, свеже одбројавање чланских карата и салутера вињак водницима, капетанима и подручницима (пешкирима)
 

Back
Top