Lipa & kopriva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Demijurg

Poznat
Banovan
Poruka
7.211
Opijen najjačim mirisom na severnoj hemisferi, mirisom procvetale lipe, upravo se vratih sa Petrovaradinske tvrđave, gde sam, u nekoj teškoj zapizdini, daleko od automobila, izduvnih gasova i ostalih zagađenja, ubrao lipu. Pošto nikad u životu neću kupiti i konzumirati čaj iz kutija sa kodom HACCP, jer mi se može tako, a i ne dam trovačima novac za HACCP otrove, imaću dobre zalihe do sledećeg juna; naravno, ja ne kuvam čaj da provri, već do maksimalno 45°C. Pored lipe, ubrao sam i neke mlade koprive. Upravo idu u blender, sirove (taman posla da ih kuvam i uništavam), zajedno sa zrelim bananama. Za ručak me čeka kokos i još nešto zeleniša. Fenomenalno nedeljno jutro, druženje sa pčelama i bumbarima... i najjačim mirisom na severnoj hemisferi. Kome smeta što nikada u životu neću konzumirati meso, mleko i jaja, kao ni kuvanu hranu, ali i ostalu industrijsku hranu iz kutija, sa kodom HACCP, jer mi se može tako, neka me slobodno tuži Gradskoj čistoći... ha ha ha...
 
pa sta ako nije u sred grada, pored grada je
pobogu logika
biljke se beru na planinskim visoravnima, livadama, sumama, u divljini...
ne blizu grada, autoputeva i sl...
si cuo ti za olovo i druge teske metale, radijacija, i dr....
 
pa sta ako nije u sred grada, pored grada je
pobogu logika
biljke se beru na planinskim visoravnima, livadama, sumama, u divljini...
ne blizu grada, autoputeva i sl...
si cuo ti za olovo i druge teske metale, radijacija, i dr....

Pa ništa, nije kao u gradu. U svakom slučaju bolje je nego jesti buđavo pile koje je crklo od leukemije, a ti ga kupuješ za ogromnu lovu u marketu i spremaš sebi i deci. :rida: O svinjama crknutim od raka unutrašnjih organa da i ne govorim. :rida: Jesi li ti čula za GMO kobasice od svinjskih i goveđih tumora, kao i paštete od guznih creva? :rida:

- - - - - - - - - -

Bez obzira ne sve miris lipa je divan.
Obožavam Beograd kad zamiriše na lipe.
Danas se miris oseća i u centru i na periferiji.

Lepo rekoh da se radi o najjačem mirisu na severnoj hemisferi. :ok:
 
cula ja sam za svasta i mnogo toga znam jer sam se za to skolovala
ja ne kazem da je gradsko bolje, ne izivrci
samo kazem da si dzaba brao i dzaba se hvalis, natrpo si se olovom ko i da si pusio auspuh....

kad oces da se hvalis da si jeo zdravu koprivu idi u neku zabit, neku planinsko, brdovitu regiju pa onda se pohvali
mada ako cemo u sitna crevca i to je pomalo diskutabilno, ali ajde, od ovoga sto je ponudjeno na trpezi hrane 21 veka, to bi bilo medju najzdravijim..

ovako mrka kapa sto bi rekli :aha:
 
Poslednja izmena:
cula ja sam za svasta i mnogo toga znam jer sam se za to skolovala
ja ne kazem da je gradsko bolje, ne izivrci
samo kazem da si dzaba brao i dzaba se hvalis, natrpo si se olovom ko i da si pusio auspuh....

kad oces da se hvalis da si jeo zdravu koprivu idi u neku zabit, neku planinsko, brdovitu regiju pa onda se pohvali
mada ako cemo u sitna crevca i to je pomalo diskutabilno, ali ajde, od ovoga sto je ponudjeno na trpezi hrane 21 veka, to bi bilo medju najzdravijim..

ovako mrka kapa sto bi rekli :aha:

Zabole me ona stvar šta si sve čula. Ne znam šta znači turska reč "džaba", koju pišeš kao "dzaba", draža mi je srpska reč "uzalud", odnosno "badava". Samo kažem da pčele koje pasu polen u gradovima, ili prigradskim naseljima, prave bolji med (koga ne konzumiram, jer sam 100%-tni vegan) nego pčele koje pasu polen u prirodi, zato što otrovi iz chemtrailsa padnu više po krovovima a manje po krošnjama drveća. U prirodi sve padne na krošnje drveća, kao i na travu. Kopriva je puna gvožđa, pa možda i olova. A čega si se sve ti natrpala kad se najedeš piletine od pileta koje je crklo od leukemije, a HACCP bagra ga prekolje i proda ti ga kao zdravu piletinu? :rida: Pušila si auspuh? :rida: Lele tebe. :rida: Možda si pušila i petarde? :rida: Možda zbog toga ne spavaš preko noći, već visiš na forumu. :rida: Teško tebi. :hahaha1:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja oženjeni 37-mogodišnjak, a ti jadna izgorela od neje6ice sačuvaj svoje komplekse za neko drugo mesto. :rida: Niko nije pominjao nikakvo kresanje, naročito ne sa životinjama - pa ko je to prvi učinio neka legne i pod jarca i pod magarca. :rida:
 
Svako pase tamo gde mu trava najviše prija...:manikir: I lipa i kopriva su jako zdrave i korisne biljke, ali ako se upotrebljavaju sa merom. Dugotrajna upotreba čaja od lipe može dovesti do tahikardije,a od koprive do viška gvožđa u organizmu.
 
cula ja sam za svasta i mnogo toga znam jer sam se za to skolovala
S obzirom na ovo boldirano, možda i meni možeš da pomogneš.
I ja volim čaj od lipe, ali sam pre par godina čula da može biti opasan za srčane bolesnike pa ga od tada ne koristim. Od pre 6 godina imam veštačku mitralnu valvulu, pijem lekove za pritisak,holesterol i antikoagulante.
Da li bi meni zaista škodila lipa? U kakvoj su vezi ovaj čaj i bolesti srca?
 
Opijen najjačim mirisom na severnoj hemisferi, mirisom procvetale lipe, upravo se vratih sa Petrovaradinske tvrđave, gde sam, u nekoj teškoj zapizdini, daleko od automobila, izduvnih gasova i ostalih zagađenja, ubrao lipu. Pošto nikad u životu neću kupiti i konzumirati čaj iz kutija sa kodom HACCP, jer mi se može tako, a i ne dam trovačima novac za HACCP otrove, imaću dobre zalihe do sledećeg juna; naravno, ja ne kuvam čaj da provri, već do maksimalno 45°C. Pored lipe, ubrao sam i neke mlade koprive. Upravo idu u blender, sirove (taman posla da ih kuvam i uništavam), zajedno sa zrelim bananama. Za ručak me čeka kokos i još nešto zeleniša. Fenomenalno nedeljno jutro, druženje sa pčelama i bumbarima... i najjačim mirisom na severnoj hemisferi. Kome smeta što nikada u životu neću konzumirati meso, mleko i jaja, kao ni kuvanu hranu, ali i ostalu industrijsku hranu iz kutija, sa kodom HACCP, jer mi se može tako, neka me slobodno tuži Gradskoj čistoći... ha ha ha...

Nece da te tuze gradskoj cistoci ali ces u istoj da dobijes otkaz zato sto okacen na smecomobil blejis vise na lap topu nego sto radis svoj posao.
 
Cuvaj se nje, medju najaktivnijima je od onih koji napadaju principe zdrave ishrane.

Znam, to je zato što je jede bata raka. :rida:

- - - - - - - - - -

Nece da te tuze gradskoj cistoci ali ces u istoj da dobijes otkaz zato sto okacen na smecomobil blejis vise na lap topu nego sto radis svoj posao.

Ne časti mi, no će da otpuste tebe sa radnog mesta pisboy-a, jer ne umeš da držiš nošu dok članovi DS-a mokre u nju, pa umesto da se pomokre u nošu - sve tebi po faci. Ali su ti kadrovi iz DS-a našli bolji posao - degustator sperme. Ništa ne brini. :hahaha1:
 
Znam, to je zato što je jede bata raka. :rida:

- - - - - - - - - -



Ne časti mi, no će da otpuste tebe sa radnog mesta pisboy-a, jer ne umeš da držiš nošu dok članovi DS-a mokre u nju, pa umesto da se pomokre u nošu - sve tebi po faci. Ali su ti kadrovi iz DS-a našli bolji posao - degustator sperme. Ništa ne brini. :hahaha1:
Nije mi jasno,zasto ti se svaka tema pretvori u mesto gde se vredja i ponizava?.... :think:
 
Nije mi jasno,zasto ti se svaka tema pretvori u mesto gde se vredja i ponizava?.... :think:

Nije ni meni. Kao prvo, ne kapiram zašto mi ona ženturača, sa nickom lilihip64, bez ikakvog razloga pominje sex sa životinjama. Niti sam je zvao na temu, niti mi trebaju njeni "predlozi". Takođe, ne kapiram šta nekakav AZTEC traži na ovoj temi, i na apsolutno svim mojim temama: ide iza mene, za mojom gyzicom, kao da usisava njene prdeže. :rida: A ja ću svakome ko me prvi uvredi uzvratiti 10x. Pošteno? No pogledaj, pre svega, ko je prvi počeo; i zašto... Ok?
 
Nije ni meni. Kao prvo, ne kapiram zašto mi ona ženturača, sa nickom lilihip64, bez ikakvog razloga pominje sex sa životinjama. Niti sam je zvao na temu, niti mi trebaju njeni "predlozi". Takođe, ne kapiram šta nekakav AZTEC traži na ovoj temi, i na apsolutno svim mojim temama: ide iza mene, za mojom gyzicom, kao da usisava njene prdeže. :rida: A ja ću svakome ko me prvi uvredi uzvratiti 10x. Pošteno? No pogledaj, pre svega, ko je prvi počeo; i zašto... Ok?
zato sto si nekulturan a stalno pricas jedno te isto
a bata raka moze da me jede ali vidis nije me pojeo a tebi mozak ko zna sta jede:zcepanje:
i ja znam sta je zdrava hrana
ali ne mozes se maknuti kilometar od centra i reci da je zdrava hrana.boze svasta ,za vreme bombardovanja Novog sada sve je zagadjeno.a sad bi ti zdrav caj od lipe:eek:
 
a zasto pominjem sex sa zivotinjama , sta tebe briga da li neko jede meso ili ne?ti ne jedes i to je tvoja stvar ali gaditi druge ljude i pricati kako su to zivotinje sa leukemijom i tumorima je stvarno nekulturno , sto znaci da ne postujes osnove ljudskih prava , pravo na izbor.a ovamo si kao obrazovan , sirokouman..a ustvari si nista

- - - - - - - - - -

Cuvaj se nje, medju najaktivnijima je od onih koji napadaju principe zdrave ishrane.
a ti si prica za sebe , ali pazi nadzivecu te ja:zcepanje:
 
Nije pošteno. Prema tebi samom. Uvredljivost i osvetoljubivost su jake strasti povezane sa negativnim mislima i delima, što može ozbiljno narušiti normalnu funkciju... kojih li ono beše organa? ;) :andjeo:

Organa za prdenje. :hahaha1:

- - - - - - - - - -

Kako se rita ko kad nekog uhvatis za ushi :mrgreen:

Mucenik:mazipsa:

Bolje no ti ćelavko. Takvu kožu kakvu ti imaš na glavi ja imam na gyzici. :.mrgreen:

Prdoljub.
farting_smiley.gif
 
zato sto si nekulturan a stalno pricas jedno te isto
a bata raka moze da me jede ali vidis nije me pojeo a tebi mozak ko zna sta jede:zcepanje:
i ja znam sta je zdrava hrana
ali ne mozes se maknuti kilometar od centra i reci da je zdrava hrana.boze svasta ,za vreme bombardovanja Novog sada sve je zagadjeno.a sad bi ti zdrav caj od lipe:eek:

Neka sam. Šta te briga kakav sam, nisam te zvao da živiš sa mnom.

Pišam ti na bata raku.

Ja mogu sve, ti ne možeš ništa.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top