Lepota i komplimenti

prija prija,sve zene vole komplimente :mrgreen::manikir:
naravno ako su iskreni,a ne eto reda radi

Doktorka'94 , vaš trenutni avatar
avatar304259_6.gif.png
i vaš nick čine kombinaciju koja mene izuzetno inspiriše !

Pozdrav i za jednu drugu (ili bolje reći prvu:bye:) doktorku koja me je danas pohvalila.
(ona doduše radi sa najmirnijim pacijentima, ne znam koliko bi joj bilo drago da joj dođem u ordinaciju:vudu:)
 
Koliko je zenama bitna sopstvena lepota, tj. fizicki izgled i zasto?

Primetio sam, mada mozda gresim, da uglavnom kada zene dobiju komplimente na racun lepote od muskaraca, a posebno drugih zena, da im taj kompliment o fizickoj lepoti posebno prija.
Jedno je ono, "bas si fina, super si osoba, dusa si od coveka" ali kada se kaze "lepa si, ili prelepa si" to pogadja pravo u centar.

Ima li istine u tome, i ako ima, zasto je to tako?

Vidis meni bas prija i jedno i drugo, ali mi mnogo zavisi od koje osobe je upuceno, znaci da procenim da nije receno radi reda ili licemerno itd...
 
Nekada su se pametne zene radovale kad im kazu da su lepe a lepe zelele da im se kaze da su pametne. Danas i jedne i druge zele samo da su lepe, valjda se pamet vise ne isplati pa se i ne ceni.

Pametan muškarac će se uvijek radovati da mu je žena i lijepa i pametna , a kakva nam je muzika i šta ova omladina danas sluša i nije čudo što je samo ljepota i neke druge stvari izbila u prvi plan
 
Koliko je zenama bitna sopstvena lepota, tj. fizicki izgled i zasto?

Primetio sam, mada mozda gresim, da uglavnom kada zene dobiju komplimente na racun lepote od muskaraca, a posebno drugih zena, da im taj kompliment o fizickoj lepoti posebno prija.
Jedno je ono, "bas si fina, super si osoba, dusa si od coveka" ali kada se kaze "lepa si, ili prelepa si" to pogadja pravo u centar.

Ima li istine u tome, i ako ima, zasto je to tako?

Uopste ne razmisljam o reakcijama zena kojima upucujem komplimente, svaka ima nesto cime pleni tako da nije tesko naci odgovarajuci kompliment.
 
Koliko je zenama bitna sopstvena lepota, tj. fizicki izgled i zasto?

Primetio sam, mada mozda gresim, da uglavnom kada zene dobiju komplimente na racun lepote od muskaraca, a posebno drugih zena, da im taj kompliment o fizickoj lepoti posebno prija.
Jedno je ono, "bas si fina, super si osoba, dusa si od coveka" ali kada se kaze "lepa si, ili prelepa si" to pogadja pravo u centar.

Ima li istine u tome, i ako ima, zasto je to tako?

Pa mislim da svako od nas negde želi da bude ' full paket', i lep i pametan i dobar :lol:

Mislim da prihvatanje komplimenta jako zavisi od same osobe, od toga kako se ona oseća i kako misli o sebi...
Ne znam..ako neko ima negativno mišljenje o svom fizičkom izgledu, teško da će ga komplimenti izlečiti..
Setim se svojih iskompleksiranih tinejdž dana...ubeđena da sam najružnije stvorenje na planeti..pa mi neko kaže da sam lepa..a ja pomislim, ako me ne poznaje - da me tovari, da se ruga..a ako me opet dobro poznaje, da mi to govori jer me voli a kad negov voliš, svakako ti je lep ( ili bar na njegovu ružnoću navikneš)...tada su me komplimenti o lepoti bukvalno uvek deprimirali..
Ako znaš da si lep, ako si već shvatio da si opšteprihvaćeno atraktivan...možda će ti i više prijati da ti kažu da si pametan, sjajna i zanimljiva osoba..jer verovatno nećeš hteti da budeš svedena samo na lepo lice i dupe.
Ako opet baš na tom polju manjkaš, a znaš već da si bistar, da ljudi voel da se druže sa tobom zbog kvaliteta ličnosti...biće ti fakat šamar ako ti se da do znanja, (in)direktno da ti je to najveći ili nedajbože jedini adut.
Jer kažem..meni se čini da svako voli da bude celina.
 
Pa mislim da svako od nas negde želi da bude ' full paket', i lep i pametan i dobar :lol:

Mislim da prihvatanje komplimenta jako zavisi od same osobe, od toga kako se ona oseća i kako misli o sebi...
Ne znam..ako neko ima negativno mišljenje o svom fizičkom izgledu, teško da će ga komplimenti izlečiti..
Setim se svojih iskompleksiranih tinejdž dana...ubeđena da sam najružnije stvorenje na planeti..pa mi neko kaže da sam lepa..a ja pomislim, ako me ne poznaje - da me tovari, da se ruga..a ako me opet dobro poznaje, da mi to govori jer me voli a kad negov voliš, svakako ti je lep ( ili bar na njegovu ružnoću navikneš)...tada su me komplimenti o lepoti bukvalno uvek deprimirali..
Ako znaš da si lep, ako si već shvatio da si opšteprihvaćeno atraktivan...možda će ti i više prijati da ti kažu da si pametan, sjajna i zanimljiva osoba..jer verovatno nećeš hteti da budeš svedena samo na lepo lice i dupe.
Ako opet baš na tom polju manjkaš, a znaš već da si bistar, da ljudi voel da se druže sa tobom zbog kvaliteta ličnosti...biće ti fakat šamar ako ti se da do znanja, (in)direktno da ti je to najveći ili nedajbože jedini adut.
Jer kažem..meni se čini da svako voli da bude celina.

Potpuno se slazem, dala si dobro objasnjenje. :ok:
Jedino moram da napomenem da rec "tovarenje" treba opreznije koristiti, jer ga ponegde koriste u drugacijem kontekstu. :rumenka: :)
 
Koliko je zenama bitna sopstvena lepota, tj. fizicki izgled i zasto?

Primetio sam, mada mozda gresim, da uglavnom kada zene dobiju komplimente na racun lepote od muskaraca, a posebno drugih zena, da im taj kompliment o fizickoj lepoti posebno prija.
Jedno je ono, "bas si fina, super si osoba, dusa si od coveka" ali kada se kaze "lepa si, ili prelepa si" to pogadja pravo u centar.

Ima li istine u tome, i ako ima, zasto je to tako?
ne znam one vaše gore urbane i fensi, al ove ovde seljančure kad im kažeš da su lepe odma misle da imaš na umu seks...

- - - - - - - - - -

ko zna, možda smo i mi sami za to krivi, misim mi muški odozdo (vas odozgo ne stavljam u isti koš, vi ste gore ipak kultivisaniji), a možda i nismo, al kako god žalosno je to...
 
Koliko je zenama bitna sopstvena lepota, tj. fizicki izgled i zasto?

Primetio sam, mada mozda gresim, da uglavnom kada zene dobiju komplimente na racun lepote od muskaraca, a posebno drugih zena, da im taj kompliment o fizickoj lepoti posebno prija.
Jedno je ono, "bas si fina, super si osoba, dusa si od coveka" ali kada se kaze "lepa si, ili prelepa si" to pogadja pravo u centar.

Ima li istine u tome, i ako ima, zasto je to tako?
Ne volim komplimente, ne prijaju mi...
Ni jedni ni drugi... niti sam najlepša niti najbolja osoba na ovome svetu.
Ali volim da sam lepa, prosto volim... valjda mi je to u prirodi. Imam faze kada mi stvarno nije bitno i tada sa mojim životom nešto nije u redu, tj. imam neki problem. Inače gledam da uvek budem sređena. Naravno pojam sređenosti mi varira od dana do dana. Nekad mi je sređenost samo čista kosa, lep ten i dobar manikir, a nekad ful šminka. U suštini gledam da uvek budem uredna, to je bar neki minimum.
 
I meni moj....a ja mu ič ne verujem. :ljutko:
I nikako da otkrijem kakve pobude stoje iza takve izjave :lol:

sad su otkriveni :lol:

- - - - - - - - - -

Takva reakcija znaci da nisu sigurne u sebe ni u svoju ljepotu pa im treba potvrda.

to da
dragi mi je rekao da je lepa ona žena koja ne misli da je lepa i koja ne misli da nije lepa
ja nekad mislim jedno, nekad drugo, 'nači i nisam lepa :sad2:
 
Uvek kada mi neko komentarise izgled osecam se kao kompletan kreten. Najkretenskije mi je kad treba da kazem hvala.

Jos mi je kretenskija moda kad te neko kao vredja a opste je znano, kanonski posmatrano, da si prijatne spoljasnosti...takvo ponasanje posebno uocavam kod devojcica pa se lepa deca osecaju ko gubavci jer im neka tjurka namece licne kriterijume iz ko zna kakvih razloga.
U teen fazi je vazno biti lep, tada se premeravas pa centimetar obima odredjuje odnos prema telu. U ovim godinama mogu samo da pomislim ono iz prve recenice...kakav kreten.
Drugaciji odnos imam prema drugacijim komplimentima...ali decija posla ostavljam deci.
 
Uvek kada mi neko komentarise izgled osecam se kao kompletan kreten. Najkretenskije mi je kad treba da kazem hvala.

Jos mi je kretenskija moda kad te neko kao vredja a opste je znano, kanonski posmatrano, da si prijatne spoljasnosti...takvo ponasanje posebno uocavam kod devojcica pa se lepa deca osecaju ko gubavci jer im neka tjurka namece licne kriterijume iz ko zna kakvih razloga.
U teen fazi je vazno biti lep, tada se premeravas pa centimetar obima odredjuje odnos prema telu. U ovim godinama mogu samo da pomislim ono iz prve recenice...kakav kreten.
Drugaciji odnos imam prema drugacijim komplimentima...ali decija posla ostavljam deci.

Dobro zirafo.

- - - - - - - - - -

Koliko je zenama bitna sopstvena lepota, tj. fizicki izgled i zasto?

Primetio sam, mada mozda gresim, da uglavnom kada zene dobiju komplimente na racun lepote od muskaraca, a posebno drugih zena, da im taj kompliment o fizickoj lepoti posebno prija.
Jedno je ono, "bas si fina, super si osoba, dusa si od coveka" ali kada se kaze "lepa si, ili prelepa si" to pogadja pravo u centar.

Ima li istine u tome, i ako ima, zasto je to tako?

Sve zene su bolesno sujetne I jos veci licemeri.
Kao fol nije im vazan njihov fizicki izgled a u stvari je totalno suprotno.
I posle kukaju da su mushkarci povrshni. :hahaha:
 
Koliko je zenama bitna sopstvena lepota, tj. fizicki izgled i zasto?

Primetio sam, mada mozda gresim, da uglavnom kada zene dobiju komplimente na racun lepote od muskaraca, a posebno drugih zena, da im taj kompliment o fizickoj lepoti posebno prija.
Jedno je ono, "bas si fina, super si osoba, dusa si od coveka" ali kada se kaze "lepa si, ili prelepa si" to pogadja pravo u centar.

Ima li istine u tome, i ako ima, zasto je to tako?
Meni je bitna :lakše nadjem posao ,lepše se ophode prema meni bilo gde da sam i retko,baš retko susrećem neljubazne ljude(mada sam ja nasmejana i kulturna)
A komplimenti od strane muškaraca-u njih ne verujem,jednostavno ne verujem,verujem sebi,a kompliment od strane žena:mislim da su dobronamerni i njih više cenim.

Mada,ne tražim ih i ne želim da ih slušam,neću da ništa laska mojoj sujeti.Iskreno.
 
Derer, niko nije kazao da nam nije vazan fizicki izgled, ili lepota, kako ti drago, vec da je osnova komplimenta koji se odnosi na datost a ne na postignuce, prilicno tupava.

Ti bi voleo da zahvaljujes neznancu samo zato sto ti je kazao da si lep? Pazi, on nije nista ucinio za tebe, nije ti ustupio mesto u prevozu i nije ti otvorio vrata, nije primetio nesto sto je iziskivalo tvoj trud...naprotiv. Da rezimiram, komplimenti su, kao i pokloni, nesto lepo kad su odabrani sa merom. Neadekvatan poklon, ili kompliment, zna da napravi vrlo neugodnu situaciju.
 

Back
Top