Odakle i zasto je nastala mrznja Hrvata i Muslimana prema Srbima?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Parra-Bellum

Buduća legenda
Poruka
40.087
Sve smo im napravili, sve im omogucili, izbavili smo ih iz ropstva Austro-Ugarske, kasnije su na racun srpskih zrtava dobili drzave, i opet su nam 90tih zabili noz u ledja pocevsi rat.

Hrvatsku su preplavili neonacisti, a Bosnu mudzahedini.

Odakle ta silna mrznja prema nekome ko je uvek bio dobar prema njima, i vadio ih svaki put iz nevolja?

Zanima me eto ima li neko objasnjenje za taj fenomen, jer ja ga ne vidim. Jedino sta mi pada na pamet su geni, ali to je tesko dokazivo ...
 
Sve smo im napravili, sve im omogucili, izbavili smo ih iz ropstva Austro-Ugarske, kasnije su na racun srpskih zrtava dobili drzave, i opet su nam 90tih zabili noz u ledja pocevsi rat.

Hrvatsku su preplavili neonacisti, a Bosnu mudzahedini.

Odakle ta silna mrznja prema nekome ko je uvek bio dobar prema njima, i vadio ih svaki put iz nevolja?

Zanima me eto ima li neko objasnjenje za taj fenomen, jer ja ga ne vidim. Jedino sta mi pada na pamet su geni, ali to je tesko dokazivo ...

Otkud ti to da Hrvati i Muslimani mrze Srbe?
 
mozda cista slucajnost, ali eto jasenovac pa oluja, pa rat u bih... negde se takvo misljenje samo nametne.

Како можеш тако нешто да говориш кад се Хрвати убијају овде на форуму да објасне да Хрвати немају никакве везе са усташама и да су Србе у Јасеновцу убијали ванземаљци а не Хрвати.
 
Sve smo im napravili, sve im omogucili, izbavili smo ih iz ropstva Austro-Ugarske, kasnije su na racun srpskih zrtava dobili drzave, i opet su nam 90tih zabili noz u ledja pocevsi rat.

Hrvatsku su preplavili neonacisti, a Bosnu mudzahedini.

Odakle ta silna mrznja prema nekome ko je uvek bio dobar prema njima, i vadio ih svaki put iz nevolja?

Zanima me eto ima li neko objasnjenje za taj fenomen, jer ja ga ne vidim. Jedino sta mi pada na pamet su geni, ali to je tesko dokazivo ...

Mozda zato sto smo ih silom propojili kao "ratni plen" 1918 god. a da to sami nisu hteli?

U svakom slucaju, ja licno nisam primetila nikakvu mrznju s njihove strane sve do '88 dok Slobodan Milosevic nije dosao na celo Srbije i poceo da se inati sa svim republikama.
 
Poslednja izmena:
mozda cista slucajnost, ali eto jasenovac pa oluja, pa rat u bih... negde se takvo misljenje samo nametne.

To najmanje ima veze sa malim ljudima a najviše sa politikom. Ako ćemo tako gledati stvari koga Srbi vole? Jel vole Hrvate, Muslimane, Albance, Amerikance Britance, Talijane i još 20 zemalja sa kojima su ratovali ili ih mrze?
 
Otkud ti to da Hrvati i Muslimani mrze Srbe?

Ne znam, imam neki slab osecaj da je tako, mozda zbog Jasenovca i ovakvih sitnica


- - - - - - - - - -

To najmanje ima veze sa malim ljudima a najviše sa politikom. Ako ćemo tako gledati stvari koga Srbi vole? Jel vole Hrvate, Muslimane, Albance, Amerikance Britance, Talijane i još 20 zemalja sa kojima su ratovali ili ih mrze?

Ti su nas napali, ne mi njih, kao sto je Jasenovac bio logor za Srbe. U Srbiji nije bilo logora za Hrvate.
 
Mozda zato sto smo ih silom propojili kao "ratni plen" 1918 god. a da to sami nisu hteli?

U svakom slucaju, ja licno nisam primetila nikakvu mrznju s njihove strane sve do '88 dok Slobodan Milosevic nije dosao na celo Srbije i poceo da se inati sa ovim republikama.

Nisi ti licno, nisam ni ja licno do 1990, ali do tada su Hrvati vec dovoljnom pokazali sta su i kakvi su. Ne samo Jasenovac i NDH, vec i sve njihove aktivnosti posle toga.
 
Mozda zato sto smo ih silom propojili kao "ratni plen" 1918 god. a da to sami nisu hteli?

U svakom slucaju, ja licno nisam primetila nikakvu mrznju s njihove strane sve do '88 dok Slobodan Milosevic niej dosao na celo Srbije i poceo da se inati sa svim republikama.

Ja u svojoj srednjoj školi nisam imao pojma tko je Srbin u mom razredu, niti mi je to išta značilo, a iskreno, ne znači mi ništa ni danas.
Nemam pojma tko je Srbin od kolega s kojima radim.
Po prezimenu ne možeš znati, a pta je najbolje, uopće me i ne zanima.
 
Ne znam, imam neki slab osecaj da je tako, mozda zbog Jasenovca i ovakvih sitnica


- - - - - - - - - -



Ti su nas napali, ne mi njih, kao sto je Jasenovac bio logor za Srbe. U Srbiji nije bilo logora za Hrvate.

Ja neznam više koji vrag taj Jasenovac spominjete stalno, taj logor i broj žrtava je prenapuhan. S druge strane što ćemo sa Vukovarom, Dubrovnikom, Srebrenicom, Sarajevom, Kosovom? Gdje se može zaključiti da Srbi nekoga ne mrze po tome?
 
Ne znam, imam neki slab osecaj da je tako, mozda zbog Jasenovca i ovakvih sitnica


Ili zbog ovih sitnica....

015a-vukovar-19911.jpg
 
Ja neznam više koji vrag taj Jasenovac spominjete stalno, taj logor i broj žrtava je prenapuhan. S druge strane što ćemo sa Vukovarom, Dubrovnikom, Srebrenicom, Sarajevom, Kosovom? Gdje se može zaključiti da Srbi nekoga ne mrze po tome?

Vukovar je poceo jer ste ubijali civile Srbe i vojnike JNA, Dubrovnik - obratite se Mili, sarajevo - poceli Muslimani, Kosovo? Nasa zemlja.

Jasenovac? Najbrutalniji zlocin ikad pocinjen - eto zasto ce se spominjati dok bude i ljudi.
 
Aj dosta o crncima, i vi hukate svom Sammiru, to nema veze sa Hrvatima i Srbima... ne skreći s teme i ti i ti.

Pa ni za dom spremni nije zato jer su ti navijači ustaše nego zato što to iritira protivničke nogometaše i navijače.
Ni hukanje nije zato što su rasisti, nego zbog provokacije.
Kao i ubi Hrvata da Šiptar nema brata i sličan navijački folklor.

Navijači kao navijači: svi su isti i primitivni do srži!
 
Pa ni za dom spremni nije zato jer su ti navijači ustaše nego zato što to iritira protivničke nogometaše i navijače.
Ni hukanje nije zato što su rasisti, nego zbog provokacije.
Kao i ubi Hrvata da Šiptar nema brata i sličan navijački folklor.

Navijači kao navijači: svi su isti i primitivni do srži!

ok. ironija? idemo dalje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top