Uploviti u mirnu luku

Aston M

Aktivan član
Poruka
1.614
Šta mislite da je potrebno da vam se desi u životu pa da bude prilično izvesno da ćete ostatak života provesti bez nekog značajnog stresa?
Da li ste možda to već postigli i šta je bilo ključno da dođete do tog stanja?
ili možda mislite da nećete to dostići dok ste živi nego eventualno kad umrete?:)
Možda nema smisla težiti ovome nego život posmatrati kao konstantno nadj*bavanje sa problemima i izazovima i imati neke kraće periode opuštenosti.
 
Šta mislite da je potrebno da vam se desi u životu pa da bude prilično izvesno da ćete ostatak života provesti bez nekog značajnog stresa?
Da li ste možda to već postigli i šta je bilo ključno da dođete do tog stanja?
ili možda mislite da nećete to dostići dok ste živi nego eventualno kad umrete?:)
Možda nema smisla težiti ovome nego život posmatrati kao konstantno nadj*bavanje sa problemima i izazovima i imati neke kraće periode opuštenosti.

Kad se umre, onda je to mirna luka a do tada borba neprestana.
Posle jedno 2-3 mjeseca slave crvi i onda nastane mir i tišina bez stresa.
 
Šta mislite da je potrebno da vam se desi u životu pa da bude prilično izvesno da ćete ostatak života provesti bez nekog značajnog stresa?
Da li ste možda to već postigli i šta je bilo ključno da dođete do tog stanja?
ili možda mislite da nećete to dostići dok ste živi nego eventualno kad umrete?:)
Možda nema smisla težiti ovome nego život posmatrati kao konstantno nadj*bavanje sa problemima i izazovima i imati neke kraće periode opuštenosti.

Ne moze da se nista "desi" kao "garancija" da bi covek proveo ostatak zivota bez znacajnog stresa. :)

Naprotiv, kad mislimo da smo na "sigurnom" cesto se dogadjaju nemile stvari. Nema pravila, zivot je vecita borba i menjanje, pa se sve svodi na ovu poslednju recenicu.
 
Šta mislite da je potrebno da vam se desi u životu pa da bude prilično izvesno da ćete ostatak života provesti bez nekog značajnog stresa?
Da li ste možda to već postigli i šta je bilo ključno da dođete do tog stanja?
ili možda mislite da nećete to dostići dok ste živi nego eventualno kad umrete?:)
Možda nema smisla težiti ovome nego život posmatrati kao konstantno nadj*bavanje sa problemima i izazovima i imati neke kraće periode opuštenosti.

Nadjebavanje nije dobro...A što se tiče oslobođenja od stresa...prelomni momenat bi bio najdrastičniji recimo smrtni slučaj. Posle toga, nema ništa stresnije...sve je ostalo smešno.
 
Šta mislite da je potrebno da vam se desi u životu pa da bude prilično izvesno da ćete ostatak života provesti bez nekog značajnog stresa?
Da li ste možda to već postigli i šta je bilo ključno da dođete do tog stanja?
ili možda mislite da nećete to dostići dok ste živi nego eventualno kad umrete?:)
Možda nema smisla težiti ovome nego život posmatrati kao konstantno nadj*bavanje sa problemima i izazovima i imati neke kraće periode opuštenosti.

Šta je bilo potrebno, to mi se i desilo. Da se razbolim. Nije došlo preko noći, neće tako i otići, ako ikada i ode. Samo sam sada naučila da se nosim s tim, da to podnosim mirno i ćutke; da se branim ćutanjem, u sebi. Da vrištim u sebi na sav glas, a da se ne čuje. Da istrajavam i podnosim sve udarce kojima sam šibana u punoj meri i silini. Naučila sam se u stvari..da podnosim nepravdu. To mi je najteže padalo, od svega. Nakon toga, sve mi je išlo lakše. Dotakla sam samo dno, razbolela se u punoj silini i digla ruke, od svega. Raširila ruke i s dlana otpustila i udahnula vazduh. Fazon je, što me je sve zateklo nespremnu. Nisam znala šta mi se sprema. U kakvoj i kolikoj meri. I dobro je, da nisam. Umrla bih pre vremena, ovako je ispalo baš kako treba...da "umrem" pre vremena stvarnog umiranja. I dobro je, što je tako.

Shvatih da je život stalno ustajanje i padanje. Ja sam imala malo više padova, nego radovanja. I to je u redu. prihvatila sam svoju sudbinu. Prve naučila da podnosim mirno, dostojanstveno i sa istim onim osmehom i šta u sebi nosim, kao i kada mi se dešavaju kratki ali lepi trenuci moje sreće.

:bye:
 
toliko sam zabrljala da me ni posle smrti ne ceka miran zivot. pobrkala sastojke kod recepture karme. sto si skuv'o to ces i jesti. ako daju laksativ bice dobro. samo da ne bude visoka temperatura tamo dole.

Ukoliko ne pocnes menjati sebe i svoje navike neces ici dole vec zaostajati u razvoju i sacekati zivotinje da udju u ljudsko postojanje sa kojima ces se opet vrteti u tocku inkarnacije kao ljudsko bice..
 

Back
Top