MUŠKE SRAMOTE!

Tárrega

Primećen član
Poruka
996
Ranjena žena iz sigurne kuće: Pretio mi je da izađem ili će ubiti našeg sina

Čula sam vrisku u hodniku i dete koje viče: „Nemoj tata, molim te“. Napadnutu ženu sam uvukla u svoju sobu i zatvorila vrata, ali kada je njen bivši muž zapretio: „Izađi napolje ili ću ubiti dete!“, ona ih je otvorila.

Ovako započinje priču jedna od žrtava Saše K, koji je juče upao u sigurnu kuću, ranio bivšu suprugu i njihovog maloletnog sina i nasrnuo na još nekoliko štićenica.

U sigurnoj kući u kojoj se dogodio incident juče nas je dočekalo dvadesetak uplašenih žena. I dalje pokušavaju da umire svoju decu hrabreći ih da se više nikada neće ponoviti tako nešto. Jedna od njih, koja je probala da odbrani ženu Saše K, kaže da nikad neće zaboraviti monstruozni izraz lica napadača.

- Kada je otvorila vrata, ucenjena životom sina, on je uleteo u sobu, ubo me nožem u ruku. Otrčala sam po pomoć, a on je nastavio da je tuče. Dete je sve vreme pokušavalo da je odbrani, pa mu je otac rasekao dlan. Ostale štićenice su odmah pozvale policiju, ali je Saša K. pobegao - nastavlja priču povređena žena. Vidno potresena, kao svedok tragičnog događaja pokušava da shvati šta se dogodilo. Zabrinuta je za bezbednost svih žena i njihove dece.

- Ne mogu da verujem da nekoga može da obuzme takav bes, delovao je kao ludak. Muž joj je i ranije pretio da će je ubiti. Posle svega nijedna od nas se ne oseća sigurno. I deca nas pitaju: „Da li će moja mama biti povređena“ i „Hoće li i tata doći ovde“... - dodaje ona.

Do sada nikada nije bilo incidenata, iako su neki napušteni muževi pokušavali da dođu do žena obilazeći oko sigurne kuće.

- Sećam se da je jednom nasilni bivši muž poslao drugu ženu da dođe ovde i predstavi se kao žrtva nasilja kako bi proverila da li je njegova prethodna supruga kod nas jer nije birao način kako da dođe do nje. Trenutno nas čuva policija pa se osećamo manje ugroženo, a kad nam bude omogućeno trajno obezbeđenje, povratiće nam se i osećaj sigurnosti koji nam je neophodan - istakla je jedna od štićenica.

Štićenice sigurne kuće kažu da su tokom prekjučerašnjeg incidenta imale još jedan problem - da dozovu Hitnu pomoć.

- Prvo su mi postavili niz pitanja o tome odakle zovem, ko je povređen, koja su naša imena, godišta... nakon čega sam ih zamolila da prvo dođu da pomognu ženi dok nije iskrvarila, a da će onda dobiti sve podatke. Tada mi je rečeno da lekari moraju da sačekaju policiju - navodi jedna od štićenica koju je razjareni Saša K. na ulazu šutnuo u stomak i oborio na pod.

Može li se niže od ovoga?

Kakvo poremećeno paćeništvo tera slaboumne muškarce na ovakve postupke?

Sretao sam mnoge muškarce koji godinama pa i decenijama nisu u stanju da se suoče sa činjenicom da su ostavljeni i takve tipove sam oduvek smatrao neopisivim jadnicima i licima dostojnim samo ultimativnog prezira.

Ima li bednijeg stvora na planeti od muškarca koji nije u stanju da se suoči sa činjenicom da je ostavljen?

Ima li ogavnijeg stava od uverenja da je porodica zapravo vlasništvo muške glave?
 
Pitanje nije koliko mnogo takvih ima već šta uzrokuje takvo ponašanje?

U ranoj mladosti usvojen model, manijakalna posesivnost, neki drugi poremećaj ličnosti...?

Ne zanimaju me paušalna zapažanja već smisleni odgovori.
 
Po toj seljaniji ispada da je najgori muskarac bolji od najbolje zene.

Sto se tice ovoga sto je upao u sigurnu kucu, pitanje bi bilo koliko bi bio kurazan da je naspramna strana jaca, naoruzanija, ludja...
 
meni vise dopichkalo da se udubljujem u bilo cije razloge za bilo sta
od silnih teoretskih naklapanja i ponavljajucih se gresaka u praksi, boli glava
savrseno me zabole zasto je kreten zapravo kreten
postoje strucni ljudi koji to resavaju, takodje institucije
 
Po toj seljaniji ispada da je najgori muskarac bolji od najbolje zene.

Sto se tice ovoga sto je upao u sigurnu kucu, pitanje bi bilo koliko bi bio kurazan da je naspramna strana jaca, naoruzanija, ludja...

To je samo jedna komponenta, inferiorni sadizam, spremnost da mlatiš vezanog, onesvešćenog ili slabijeg.

Ali zašto neko želi da ima pored sebe nekog ko je sa njim iz straha?

Zašto ljudi postanu sumanuti kada ih partner napusti?

Zašto imaju potrebu da dalje distribuiraju svoj čemer i očaj?

Šta je tu satisfakcija?

- - - - - - - - - -

meni vise dopichkalo da se udubljujem u bilo cije razloge za bilo sta
od silnih teoretskih naklapanja i ponavljajucih se gresaka u praksi, boli glava
savrseno me zabole zasto je kreten zapravo kreten
postoje strucni ljudi koji to resavaju, takodje institucije

Jašta, vidim, ti stručnjaci su sve rešili pa je zato nasilje nad ženama u posrastu.

A vidim da su rešili i tvoju glavobolju jednako efikasno...
 
glavobolje te vrste uspesno lecim sama
mada pomislim ponekad kako bi bilo lepo biti glup
pa nek se podsmeva citava carsija
ionako ne bi znao zasto
ziveo bi u blazenom neznanju
punom topline, sigurnosti i samopouzdanja :lol:

neka resavaju, to im je posao
 
Poslednja izmena:
sad ce da naklapaju 3 dana i da kokodacu.
pa uzmi sejo 2 putne torbe pa odnesi deci igracke pa daj malom 50 e da kupi za skolu sta mu treba ako ocs da budes covek

a sa tim naslovom i stavom muskarci su vaki naki moz da dudnes pisu, jos si musko ... jeza tuga
 
glavobolje te vrste uspesno lecim sama
mada pomislim pinekad kako bi bilo lepo biti glup
pa nek se podsmeva citava carsija
ionako ne bi znao zasto
ziveo bi u blazenom neznanju
punom topline, sigurnosti i samopouzdanja :lol:

neka resavaju, to im je posao

Pa već pokazuješ razne simptome tog blaženstva.

Jer da je drugačije javilo bi ti se da je čaršija ultimativni izraz zaparloženog duha koja prizemne bljuvotine vaznosi na nivo suštine kulturno-socijalne komunikacije.

Čaršija je takođe najupečatljiviji simptom kolektivne svesti što je čini svojevrsnom civilnom navijačkom grupom pa nakon te konstatacije na taj fenomen ne treba trošiti mnogo reči.

I kao što je dobro poznato čaršija ne prepoznaje glupost jer je i sama glupa ko noć već se nepogrešivo okomi na bolje od sebe mitologizujući umišljene slabosti izuzetnih ljudi.
 

Vidim da si tipičan predstavnik samopomagača...

kangaroojpgob0.jpg
 
Pacenistvo u drustvu u kojem zene odabiraju takve muskarce, zude za njihovom spermom, imaju decu s njima ignorisuci u svom cvetu mladosti na hiljade normalnih civilizovanih muskaraca jer im nisu dovoljno sexi i na taj nacin istrebljujuci njihove gene? :dontunderstand:

Kimi, slutim šta te muči ali ne mogu da se složim sa tim da je neko zbog pogrešnog izbora partnera zaslužio da ga pogrešan izbor juri nožem po utočištima.

Ne sporim da je mnogo glupih žena koje se vode nagonskim a ne racionalnim, ali to je biologija, kemija, što se tu može...

Ipak se ne slažem sa tim da je teror opravdan jer su sklone loženju na bolje upakovane sadiste i morone.
 
Kimi, slutim šta te muči ali ne mogu da se složim sa tim da je neko zbog pogrešnog izbora partnera zaslužio da ga pogrešan izbor juri nožem po utočištima.

Ne sporim da je mnogo glupih žena koje se vode nagonskim a ne racionalnim, ali to je biologija, kemija, što se tu može...

Ipak se ne slažem sa tim da je teror opravdan jer su sklone loženju na bolje upakovane sadiste i morone.

Nasilje je nasilje i jednako je gnusno bilo da je upereno protiv zena ili muskaraca. Savremeni obrasci parenja istrebljuju civilizovane muskarce. Videcemo u narednim decenijama porast broja losih i beskorisnih momaka samo ce prst krivnje biti uperen u pogresnom smeru bojim se. :D
Ako nisi shvatio moju prvu recenicu taj muskarac morao je pre braka jasno ispoljiti svoju agresivnu i nasilnu stranu i ona ga je apsolutno obozavala zbog toga (jer tu tamnu stranu verovatno jos nije osetila na svojoj kozi). Problem je sto se muskarci ne menjaju na pritisak na dugme.
 
Poslednja izmena:
Nasilje je nasilje i jednako je gnusno bilo da je upereno protiv zena ili muskaraca. Savremeni obrasci parenja istrebljuju civilizovane muskarce. Videcemo u narednim decenijama porast broja losih i beskorisnih momaka samo ce prst krivnje biti uperen u pogresnom smeru bojim se. :D
Ako nisi shvatio moju prvu recenicu taj muskarac morao je pre braka jasno ispoljiti svoju agresivnu i nasilnu stranu i ona ga je apsolutno obozavala zbog toga (jer tu tamnu stranu verovatno jos nije osetila na svojoj kozi). Problem je sto se muskarci ne menjaju na pritisak na dugme.

Grešiš Miki, žene se udaju za sivonje ali samo zato što su izvisile kod finih i inteligentnih momaka.

A one koje imaju sreće da se dokopaju takvog drže ga opsesivno jer je takvih na tržištu najmanje. Skoro da ih nema...

E sad, ima i naizgled finih likova ali sa skrivenim felerom a ta tvoja opsesija ignorisanim spermatozoidima finih muškaraca , genetikom i razmnožavanjem upravo asocira na taj moment...
 
Poslednja izmena:
Znaci tema nije muska sramota ,mene uopste nije...
Vec zenska stupidnost glupost idiotluk i droljavost...
Ovo je njen promasaj i njen pad sto nije odrzala porodicu na okupu i gradila svoju kucu umesto sto je pobegla u drugu na bruku i sramotu.
I sta se moze ,pa vidis da se moze ,nozem na kuravu ,pozdrav za lika sto je dovodi u red.

Kizo, grešiče, znači ti smatraš opravdanim da posječeš nekog samo zato što ti je teško da priznaš sebi da si glup ko ćuskija (što nije lako jer kako spoznati sopstvenu glupost ako si mnogo glup) i da te je teško trpeti u bilo kojoj verziji?

I naravno da deo svoje odgovornosti prevališ na drugog jer si slabić i kukavica?
 

Back
Top