Синдикат: Стање у полицији никад горе, Дачић да поднесе оставку

*Hannah*

Iskusan
Poruka
5.708
13. јуни 2013. | 14:42 | Извор: Бета
Синдикат: Стање у полицији никад горе, Дачић да поднесе оставку

БЕОГРАД - Неопходно је да се што пре у МУП уведе ред јер је ситуација у полицији "никад гора", оценили су данас представници Независног полицијског синдиката и најавили да ће због угрожене безбедности полицајаца и грађана почети припреме за штрајк, планиран за септембар.

Председник Незавсиног полицијског синдиката који има 5.000 чланова, а један је од 12 у МУП-у, Момчило Видојевић, затражио је на конференцији за новинаре и неопозиву оставку министра полиције Ивице Дачића и "свих које је довео", јер "наносе непроцењиву штету не само полицији већ и држави".

specijalci-policija-specijalna-jedinica-jedinice-policajci-bezbednost-zastita-sigurnost-tanjug-jaroslav-pap-jpg_660x330.jpg


"Већ следеће недеље имаћемо састанак и почети припреме за штрајк који ћемо одржати након годишњих одмора. Тражићемо подршку полицијских синдиката и шире, а и грађана јер је угрожена и њихова безбедност а не само наша", казао је он и додао да "МУП мора да се доведе у ред" и да завладају 4 "Д" - деполитизација, декриминализација, децентрализација и демилитаризација.

Видојевић је указао да у полицији од доласка Дачића на место министра међуљудски односи нису никад били гори, да влада самовоља, расте број самоубистава, средства и ресурси се неконтролисано троше, дисфункционалност организационих јединица расте јер је сваки кабинет под ингеренцијом друге партије, полицајци никада нису били на нижој друштвеној лествици, опрема им је дотрајала а униформа поцепана.

Представник синдиката Горан Радовановић изразио је жаљење што нико од надлежних не жели да чује њихове предлоге како да се стане на пут неконтролисаном трошењу новца и како да се направе уштеде, реше проблеми становања и путних трошкова полицајаца.

На конференцији је указао и на бројне афере од повезивања министра са члановима нарко клана, прислушкивања ... о којима пишу медији а које никад нису добиле епилог.

http://www.rtv.rs/sr_ci/drustvo/sindikat:-stanje-u-policiji-nikad-gore-dacic-da-podnese-ostavku_400239.html

Nadam se da je sad link u redu.
Oho, počelo je nešto da se dešava
jre1vq_th.jpg
, dobro je da se sindikat oglasio.
:klap:
 
Ne znam, Kami. Vidiš da to navode kao problem. Beograd je pun pandura iz raznih krajeva Srbije i šire.

Pa niti jedan od tih pandura ne plati ni dinara za troskove puta, osim ovih koji vole da se glupiraju sa svojim kolima. Ja sam jednom prisustvovao cinu kada se mladi panduri tako besplatno voze autobusom, i dosao jedan klinac medju njima u civilu i placa kartu. Ovi ga posle tri sata prozivali da je debil sto placa. Video sam 1000 puta da se panduri svercuju u putu, i samo taj jedan jedini put sam video da su platili kartu.
 
Pa niti jedan od tih pandura ne plati ni dinara za troskove puta, osim ovih koji vole da se glupiraju sa svojim kolima. Ja sam jednom prisustvovao cinu kada se mladi panduri tako besplatno voze autobusom, i dosao jedan klinac medju njima u civilu i placa kartu. Ovi ga posle tri sata prozivali da je debil sto placa. Video sam 1000 puta da se panduri svercuju u putu, i samo taj jedan jedini put sam video da su platili kartu.

Ne bi me iznenadilo da imaju neku foru da naplaćuju putne troškove.
 
A, vidiš, Vuče, da imaju 12 sindikata. Bar pola bi branilo tu istu Vladu, a narodna milicija neće u sukob sa sebi ravnima. Zna se koga oni preferiraju :lol:
Занима ме да ли је и један од тих синдиката учинио ишта када су онако муњевито отпуштали њиховог колегу Ристу?
 
БЕОГРАД - Неопходно је да се што пре у МУП уведе ред јер је ситуација у полицији "никад гора", оценили су данас представници Независног полицијског синдиката и најавили да ће због угрожене безбедности полицајаца и грађана почети припреме за штрајк, планиран за септембар.

ЗАБОЛЕ ИХ АЛАТКА И ПЕНКАЛО ЗА НАРОД који им је чак и у тексту - НА ЗАДЊЕМ МЕСТУ :aha2: :besan2:

КОМЕ ОНИ СЛУЖЕ, А КОМЕ ТРЕБА ДА СЛУЖЕ

Када им следећи пут буде горело до ноката - ОВА ЗЕМЉА СЕ НЕЋЕ ЗВАТИ СРБИЈА
 
И стање у држави је све горе и горе, а не само у полицији.

pogresno. da je drzava ona onda bi stanje bilo sve gore,

ali je drzava ova demokrstska proeu i polako napreduje ka zacrtanom stanju na nivou banana drzave sa korumpiranim politicarima i operetski obucenim generalima, bez privrede i bez svega sto je postojalo u komunizmu.

dakle stanje u srbijici je extra super mega
 

Back
Top