Erdogane, Skoplje je sa tobom!

SrbinYEAH

Zainteresovan član
Poruka
498
"Erdogane, Skoplje je sa tobom"
IZVOR: TANJUG
Skoplje -- Turci i Albanci u dva makedonska grada održali su mirne demonstracije podrške turskom premijeru Erdoganu protiv koga u Turskoj dve nedelje traju protesti.



32261350851bb6ac407767881269412_orig.jpg

"Redžepe Tajipe Erdogane, Skoplje je sa tobom", uzvikivalo je nekoliko stotina demonstranata posle podnevne molitve u džamiji u Skoplju.

Organizatori protesta rekli su da se ne protive demonstracijama u Turskoj, ali da osuđuju nasilje nekih demonstranata.


52632963051bb6ac51ae92534797425_v4%20big.jpg

Oko 2.000 ljudi okupilo se na sličnom skupu podrške turskom premijeru u zapadnom gradu Gostivaru. Među organizatorima i učesnicima bili su etnički Turci iz Albanije, Bugarske i sa Kosova.

U Makedoniji živi oko 80.000 etničkih Turaka, a oko jedna trećina od 2,1 miliona stanovnika su muslimani.


Koji je vaš komentar na dogadjaje u Makedoniji? :D
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ердогана свакако треба сменити, агресивног муслимана који машта о Отоманској империји... Турска треба да буде секуларна држава а не џамахирија..... а ови талибани и ове жене изгубљене и замотане у крпе су смешни.........
 
Karlos opet hoce da me proglasi za Antimakedonca.Dragi Karlose :D ako ti ista znaci i Srbija je ajvar/banana repablik kao i vi.A ovo nije stavljeno radi provokacije nego mi je cudno kako to da je Erdogan ovoliko voljen/obozavan u Makedoniji?

Види пре једно месец и више овде се говорило да се у Македонји диго народ да сруши недемократску ненародну власт.Протестирало се више од месец дана и дошло је преко ку.ца.Протесте наравно организирала је опозиција и цело чланство опозиције.Није се догодио народ.Догодила се катастрофа опозиције.Изгубила је и оне општине што је имала.Е сад шта ако има изборе у Турску и не те изборе победи Ердоган?Овим не желим бранити никога јер ја не ни знам зашто се тамо протестира.
 
Види пре једно месец и више овде се говорило да се у Македонји диго народ да сруши недемократску ненародну власт.Протестирало се више од месец дана и дошло је преко ку.ца.Протесте наравно организирала је опозиција и цело чланство опозиције.Није се догодио народ.Догодила се катастрофа опозиције.Изгубила је и оне општине што је имала.Е сад шта ако има изборе у Турску и не те изборе победи Ердоган?Овим не желим бранити никога јер ја не ни знам зашто се тамо протестира.

Nisam upucen dovoljno dobro u dogadjanja u Makedoniji :think: Plasi me da ako Erdogan iz ovog izadje kao pobednik mislim da ce izaci kao mnogo jaci , te bi mogao da pocne da gura jos vise prste u Rasku i Makedoniju i pali muslimansko zivlje tamo :think:
 
Nisam upucen dovoljno dobro u dogadjanja u Makedoniji :think: Plasi me da ako Erdogan iz ovog izadje kao pobednik mislim da ce izaci kao mnogo jaci , te bi mogao da pocne da gura jos vise prste u Rasku i Makedoniju i pali muslimansko zivlje tamo :think:

Нисам ти случајно испричао македонску причу.Из те протесте опозиције, актулна власт је само је ојачала.Победила је најубедљивије досада.
Мислим да се Турци ипак одупиру исламским идејама Ердогана.

- - - - - - - - - -

To su poturice, zna se kako to ide. Poturica gori od turcina.

Могуче.
 
Нисам ти случајно испричао македонску причу.Из те протесте опозиције, актулна власт је само је ојачала.Победила је најубедљивије досада.
Мислим да се Турци ипак одупиру исламским идејама Ердогана.

- - - - - - - - - -



Могуче.

Moguce je ali i bi po mogucem padu Erdogana jos gori islamizam bi mogao da udje na mala vrata u njihovu vlast.Nesto nalik na slucaj sa Egiptom i pokretom "Muslimansko bratstvo" ili "Muslimanska braca" (kako se vec i zovu:lol:) koji sada vlada tamo.
 
Videcemo sta ce od ovoga biti.Ali mitingovanje kao podrska islamistickom premijeru u jednoj vecinski hriscanskoj (barem za sada) zemlji nije dobro :(

Негде си написао да је могуче ако промене Ердогана да доџе неко бетер што би рекли,као у многим земљама где су се десиле овакве протесте.А што ако су ти протести диригирани од те стране?Ја мислим да Турција полако али сигурно напушта онај систем који је Ататурк воспоставио и за неколико година биче налик Ирана,С,Арабија.Можда се Турци одупиру томе али ислам је јак.Е сад зашто македонски граѓани дају подршку исламистичном лидеру.Они рецимо за таквог га не сматрају.Они виде да Турција граби напред и без ЕУ.Ердоган допало нам се то или не је заслужан за тај успон Турске.Или хтели ми или не да признамо Турска је јак фактор на Балкану и шире.Чини ми се да је Грчка изгубила дах у поредби са Турској.Осим тога знамо да и у Македонији као и свугде на Балкану и у бившим Ју републикама вехабије су инсталирали своје челије.Лако је повести муслимане на протесте...
 
Него, увек сам се питао. Како то у Скопљу и Охриду има толико Турака а у Србији не мож' да нађеш ни једног јединог турчина?

Turci se nikada nisu, u nekom vecem broju, naseljavali na nasa podrucja, za razliku od Grcke, Bugarske, Makedonije. Ogromna vecina ovdasnjih "Turaka" su uvek bili domaci muslimani. Bilo ih je nesto na Kosovu i Metohiji (najvise u Prizrenu, cini mi se), nesto malo dalje do Novog Pazara i to je to. Nije ih ni u Bosni bilo. Srbija je dugo vremena bila pogranicna oblast carstva, samim tim vrlo nemirna. Bosna, s druge strane, je jednostavno bila isuvise planinska, zabacena i ruralna.

Mada sam negde cuo, da je dosta tih Turaka u Makedoniji albanskog porekla. Valjda je prestiznije bilo biti Turcin, nego Ptarsi, pa su se dobrovoljno asimilovali. :think:
 
Него, увек сам се питао. Како то у Скопљу и Охриду има толико Турака а у Србији не мож' да нађеш ни једног јединог турчина?

Можда зато што изигравате слепци при очију.Ето питај Зукорлиќа речиче ти где су Турци...............:hahaha:Не тако давно и Р.Караѓиќ се питао где су Турци.
 
Turci se nikada nisu, u nekom vecem broju, naseljavali na nasa podrucja, za razliku od Grcke, Bugarske, Makedonije. Ogromna vecina ovdasnjih "Turaka" su uvek bili domaci muslimani. Bilo ih je nesto na Kosovu i Metohiji (najvise u Prizrenu, cini mi se), nesto malo dalje do Novog Pazara i to je to. Nije ih ni u Bosni bilo. Srbija je dugo vremena bila pogranicna oblast carstva, samim tim vrlo nemirna. Bosna, s druge strane, je jednostavno bila isuvise planinska, zabacena i ruralna.

Mada sam negde cuo, da je dosta tih Turaka u Makedoniji albanskog porekla. Valjda je prestiznije bilo biti Turcin, nego Ptarsi, pa su se dobrovoljno asimilovali. :think:

Oko 3,5%.Toliko ih ima u Makedoniji.Ali normalno albanski faktor cini sve da manipulise i sa Turke.I to vrlo uspesno.
 
Turci se nikada nisu, u nekom vecem broju, naseljavali na nasa podrucja, za razliku od Grcke, Bugarske, Makedonije. Ogromna vecina ovdasnjih "Turaka" su uvek bili domaci muslimani. Bilo ih je nesto na Kosovu i Metohiji (najvise u Prizrenu, cini mi se), nesto malo dalje do Novog Pazara i to je to. Nije ih ni u Bosni bilo. Srbija je dugo vremena bila pogranicna oblast carstva, samim tim vrlo nemirna. Bosna, s druge strane, je jednostavno bila isuvise planinska, zabacena i ruralna.

Mada sam negde cuo, da je dosta tih Turaka u Makedoniji albanskog porekla. Valjda je prestiznije bilo biti Turcin, nego Ptarsi, pa su se dobrovoljno asimilovali. :think:

Хоћеш рећи да их није било у Београду и Нишу? Ахам...занимљиво...

- - - - - - - - - -

Можда зато што изигравате слепци при очију.Ето питај Зукорлиќа речиче ти где су Турци...............:hahaha:Не тако давно и Р.Караѓиќ се питао где су Турци.

Не причамо о бошњацима већ о Турцима.
 
"Erdogane, Skoplje je sa tobom"
IZVOR: TANJUG
Skoplje -- Turci i Albanci u dva makedonska grada održali su mirne demonstracije podrške turskom premijeru Erdoganu protiv koga u Turskoj dve nedelje traju protesti.



32261350851bb6ac407767881269412_orig.jpg

"Redžepe Tajipe Erdogane, Skoplje je sa tobom", uzvikivalo je nekoliko stotina demonstranata posle podnevne molitve u džamiji u Skoplju.

Organizatori protesta rekli su da se ne protive demonstracijama u Turskoj, ali da osuđuju nasilje nekih demonstranata.


52632963051bb6ac51ae92534797425_v4%20big.jpg

Oko 2.000 ljudi okupilo se na sličnom skupu podrške turskom premijeru u zapadnom gradu Gostivaru. Među organizatorima i učesnicima bili su etnički Turci iz Albanije, Bugarske i sa Kosova.

U Makedoniji živi oko 80.000 etničkih Turaka, a oko jedna trećina od 2,1 miliona stanovnika su muslimani.


Koji je vaš komentar na dogadjaje u Makedoniji? :D

Pa sta znam.
Mislim da Erdoganova politika prema Svetu nije dobra.
S druge strane.
Ekonomska sitvacija u Turskoj se popravila ,a Erdogan je vecim delom ekonomskog uspona bio an vlasti.
Mnoge stvari u Islamu ne volim, ruzna mi je njihova odeca, osecaj za lepo u slikarstvu, arhitekturi i muzici.
S druge strane, restrikcije na alkohol ali i mnoge druge stvari su po meni dobre mere.
Podrzavam demonstrante jer Erdogan snosi krivicu za ubistvo brojnih Kurda ali i drugih naroda, ljudi u samoj Turskoj ali i oko nje.
 

Back
Top