Hag : "Naterani smo da oslobodimo Gotovinu"

BGHighlander

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.386
Haški sudija: Meron nas je naterao da oslobodimo Gotovinu i Markača

Frederik Harhof je napisao pismo u kome tvrdi da “haški sud ne deli pravdu, već provodi političke odluke i da je Meron uticao na oslobađajuće presude"

2up2pt1.jpg


Jedan od sudija u haškom tribunalu, Frederik Harhof, napisao je pismo u kome se obratio svojim kolegama rečima da “haški sud ne deli pravdu, već provodi političke odluke i da je sudija Meron uticao na to da se Mladen Markač, Ante Gotovina - oslobode ”.


- To je protivno svakoj vrsti pravde – napisao je Harhof, referirajući se na oslobađajuću presudu hrvatskim generalima Gotovini i Markaču.

Harhof tvdi da je Meron vršio pritisak na sudije da oslobode Gotovinu.

- Američki predsednik Haškog suda Teodor Meron vršio je pritisak na svoje kolege u slučajevima Gotovine i Perišića – napisao je Harhof. - Bilo mu je jako stalo da dođe do oslobađajuće presude i imao je sreće kad je u zadnji čas uspeo da nagovori ostarelog turskog sudiju da promeni mišljenje.

“Ostareli turski sudija” na kojeg se Danac poziva je Mehmet Gunej, 77-godišnjak, koji je glasao da se Gotovina i Markač oslobode.

- Recentne presude izazvale su kod mene duboku profesionalnu i moralnu dilemu, koju nisam do sada iskusio. Najgora od svega je sumnja da su neke moje kolege izložene političkom pritisku. To sasvim menja premisu moga posla, koji bi trebalo da služi principima razuma i pravde – piše Harhof.

U svom dramatičnom pismu danski sudija ističe da su haške sudije prisiljene da svesno puštaju ratne zločince na slobodu. Kao izvor takvih pritisaka Harhof je istakao predsednika sudiju Amerikanca Merona, koji je bio šef sudskog veća koje je oslobodilo Gotovinu i Markača.

- Čini se da se vojni establišment u moćnim državama poput SAD i Izraela uplašio da se Haški sud previše približava najviše rangiranim vojnim zvaničnicima. Jesu li izraelski ili američki zvaničnicii izvršili pritisak na američkog predsednika Haškog suda da promeni tok sudskih postupaka? – pita se Harhof u svom pismu.


ARTMAN: ISTRAGA PROTIV MERONA


Florans Artman, nekadašnja portparolka bivšeg glavnog tužioca Haškog tribunala Karle del Ponte, istakla je da bi Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija morao da naredi istragu protiv predsednika Tribunala Teodora Merona zbog navoda koje je u pismu naveo danski sudija Frederik Harhof.

Artman je ocenila da Savet bezbednosti nema drugi izbor posle pisma Harhofa da je Meron izvršio pritisak na kolege sudije kako bi izrekli oslobađajuće presude hrvatskim generalima i srpskim zvaničnicima.

"Ono što mi se čini najvažnije jeste da sudija Harhof konkretno ukazuje na kršenje Statuta Tribunala koje je učinio Meron. Po Statutu, sudije moraju biti nezavisne prilikom donošenja svojih odluka", rekla je Artman za agenciju Anadolija.


http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...s-je-naterao-da-oslobodimo-Gotovinu-i-Markaca

I šta čovek sad da im radi ? :think:
Planirao sam da zatvorim Tribunal jer su mi delovali neobjektivno, ali na kraju je ispalo da Srbija nije odgovorna ni za Hrvatsku ni tzv BiH, a tzv BiH je navodno napala Hrvatska.

Doduše, niko nije osuđen za Srebrenicu1, niti za zločine muslimana nad Hrvatima, Srbima su prišili nekakav "opštinski genocid" u koji niko van Tribunala nije poverovao ali opet - krajnjim ishodom svi mogu da budu zadovoljni.

Hrvati jer su im oslobođeni "poglavnici"
Muslimani - ni za šta nisu osuđeni
Srbi - oslobođeni optužnica i za Hrvatsku i tzv BiH

Sad vi lepo recite da li da ih sve najurim sa posla ili da ostavim kako jeste?
Rusija kaže da je dobro ovako jer su pre nekih godinu dana imali priliku da svojim glasom zatvore Tribunal ali narpotiv, Rusija je glasala da Tribunal nastavi sa "radom".
 
Jel komentiral Stanišića i Simatovića?

Samo Keša i Krmkača

- - - - - - - - - -

Што, укаљао им углед истрагом за продају српских органа?

Ne verujem. Nema tu istrage nego zataškavanja.
Možda zbog onog pacova retardirane njuške, stalno ga dovlače i vraćaju iz Haga, Haradinaj se zove
 
Taj čovjek niti je sudjelovao u Gotovininom procesu niti je stalan sudac. Haški sud sam po sebi je apsurd i trebalo ga je ukinuti. Sad je previše kasno.

Nije to Haski sud, vec je to sud Ujedinjenih nacija koji se slucajno nalazi u Hagu, a ne u Nirnbergu.:rtfm:

Iza njega stoji preko 200 drzava.

I niko, apsolutno NIKO na te sudije tamo ne moze da vrsi nikakav pritisak.

Obicne gluposti onih koji nemaju POJMA kako se sve odvija.
 
Poslednja izmena:
Nije to Haski sud, vec je to sud Ujedinjenih nacija.:rtfm:

Iza njega stoji preko 200 drzava.

I niko, apsolutno NIKO na te sudije tamo ne moze da vrsi nikakav pritisak.

Obicne gluposti onih koji nemaju POJMA kako se sve odvija.

Ево, имамо дојаву из "прве руке". А овдје се непотребно узбудили на ову лаж о "поштењу" хашког тзв. трибунала.
 
Ево, имамо дојаву из "прве руке". А овдје се непотребно узбудили на ову лаж о "поштењу" хашког тзв. трибунала.

Optuzenici NIGDE ne mogu da SUDE SUDU.

Njima se sudi....

Ni jedan optuzeni nece da hvali sud koji ga optuzuje.

Svi ce tvrditi da su nevini, da je sud neposten prema njima.

Tako je bilo od kako je sveta i veka.

Ali, to uopste NE MENJA STVAR.
 
eto to i ja kažem......harkof laže

Лаже ђубре маторо!;)
Чувајмо хашки трибунал као зјеницу ока свога!

- - - - - - - - - -

To su obicne novinarske lazi i "patke".

Nista vise.

NIKADA jedan sudija nece tako nesto izjaviti.

N i k a d a !!!!

***еш такав суд у којем "кадија те тужи, кадија те суди!"
 

Back
Top