Problem (hadware) .....

darfusion

Početnik
Poruka
28
Ovako moj komsa ima problema sa kompom problem je sledeci komp se boot-uje dodje do onog dela gde ocitava hadware i tu pocinje da koci tj treba mu oko 1 min da prebaci i onda izbaci Reboot and select proper boot device probao sam da instaliram novi sistem preko usb-a ili cd-a ali to je neverovatno kolko dugo traje treba mu samo sat vremena da krene samo do onog plavog dela kod xp-a po nekim mojim proracunima treba jedno 5 dana da instalira . Inace imao isti problem na tom kompu brzo je botovo(tj radio normalno) i onda izbaci Reboot and select proper boot device ja udjem u bios kada ono ne ocitava hard probavo sam da menjam ono prima slave opet isto i ja probam taj isti hard na jos 4 kompa ni na jednom nece da ocita ko da je mrtav tako da sam zakljucio da je otisao ,pa sam ubacio neki hard sa dvojke za prvu ruku dok ne kupi hard disk( njega ocitava u biosu) .
Konstatno kao u slow motion ocitava bios . U cemu je problem ?
Ram memorija : 2x 256 ddr1 (premiteo sam kada je komp duze iskljucen iz struje i kada se ponovo pali nece da upali monitor komp radi ali nema slike na monitoru to sam resio nekoliko puta promenim slotove od rama i proradi)
Maticna ploca :P5VDC-MX ASUS
Graficka karta : Radeon 9250 128 mb
Cpu : Intel
Hard disk : Quantrum
 
Ne bih rekao da je problem do biosa, on se učitava skoro trenutno.
Čini mi se da je problem u detektovanju hardvera.
Uradi clear cmos, pa vidi ima li razlike.
Pa onda probaj sa drugom memorijom za koju si siguran da je ispravna.
 
defektni kablovi , iIDE grana polako putuje u večna lovišta , loš hdd , južni i severni most polako crkavaju ništa novo za mašine starije od 6 godina , napajanje takođe polako dolazi do kraja svoga upotrebljivoga životnoga veka - u prevodu traži NOVO
 
Ima - KERMEZ

Baguje mu neki od sistemskih KERNEL fajlova i ne može da podigne sistem, a 100% ima i GAMADI :per: :aha2:

Bilo bi dobro ako ima sistemski butabilni disk od Windowsa koji je instaliran da sa njime podigne sistem i nakon toga u Safe Mode skenira dubinski čitav softver kompa ..na primer sa Bit Defender-om ili Avast-om :think:
 
mozda su pravili za 20. vek....za 21 teshko....ima on preko 10god sigurno :think:

Kada sam kupio taj komp pre 8 godina 120Gb HDD je bio - PLAFON ;)

@darfusion
Ram memorija : 2x 256 ddr1 (premiteo sam kada je komp duze iskljucen iz struje i kada se ponovo pali nece da upali monitor komp radi ali nema slike na monitoru to sam resio nekoliko puta promenim slotove od rama i proradi)

Mora da si pri rokadi memorije zakačio rukom i grafičku :per: pa ti je :eek: PRORADILA :eek:

Taj komp je zreo za - DETALJNO ČIŠĆENJE :aha2:

ČISTOĆA JE POLA ZDRAVLJA :lol:
 
Ne mora da znači - tada su pravili KVALITETNIJE hard diskove :aha:

Imam na starom kompu Wd DHH star ..sada mu je 8 punih godina - RADI KO NOV :D

Sada prave HDD KONFEKCIJU :(

Upravo, ja sam u jednoj temi bio napisao da i dalje koristim komp star kao biblija, socket 754. U njemu je WD Scorpio 80GB, normalno ATA, hard i dalje radi bez greske, i ako ima 5,6 bad sectora, ali s' obzirom koliko je star, to je smesno, sada ima 10 god. ja mislim.

Sto se tice teme, resetovanje cmosa, ciscenje racunara od prasine je obavezno, pa odatle da se pocne. Ako to ne resava problem, promena napajanja i memorije, zatim ako i dalje ista stvar, jednostavno je racunar odradio svoje, snejks je napisao, sigurno su onda otisli mostovi ili ko zna sta...
 
Ovako moj komsa ima problema sa kompom problem je sledeci komp se boot-uje dodje do onog dela gde ocitava hadware i tu pocinje da koci tj treba mu oko 1 min da prebaci i onda izbaci Reboot and select proper boot device probao sam da instaliram novi sistem preko usb-a ili cd-a ali to je neverovatno kolko dugo traje treba mu samo sat vremena da krene samo do onog plavog dela kod xp-a po nekim mojim proracunima treba jedno 5 dana da instalira . Inace imao isti problem na tom kompu brzo je botovo(tj radio normalno) i onda izbaci Reboot and select proper boot device ja udjem u bios kada ono ne ocitava hard probavo sam da menjam ono prima slave opet isto i ja probam taj isti hard na jos 4 kompa ni na jednom nece da ocita ko da je mrtav tako da sam zakljucio da je otisao ,pa sam ubacio neki hard sa dvojke za prvu ruku dok ne kupi hard disk( njega ocitava u biosu) .
Konstatno kao u slow motion ocitava bios . U cemu je problem ?
Ram memorija : 2x 256 ddr1 (premiteo sam kada je komp duze iskljucen iz struje i kada se ponovo pali nece da upali monitor komp radi ali nema slike na monitoru to sam resio nekoliko puta promenim slotove od rama i proradi)
Maticna ploca :P5VDC-MX ASUS
Graficka karta : Radeon 9250 128 mb
Cpu : Intel
Hard disk : Quantrum

sigurno se neshto pokvarilo
 
Evo ovako malo sam detaljnije pregledao hadware i dosao do zakljucka : napajanje je ispravno,procesor ispravan ,graficka ispravna .
Inace kada iskljucim hd tj kada komp nema prikacen hd bootuje se normalno nema cekanja itd boot windows instalaciju radi jako brzo cim ukljucim hd (prikacim ga ) odma se vraca na staro tako da sam dosao do logicnog zakljucka da hd ne valja a inace malo informacija o hard disk-u(hd):
Quantum Fireball size 10.2gb tako ocita u biosu i jos jednom hvala na pomoci !
 

Back
Top